Zasilacze awaryjne UPS FSP

Filtruj według

Rodzaj produktu
Cena (brutto)
Dostępność
Typ obudowy
Topologia
Moc pozorna
Moc skuteczna
Kształt napięcia wyjściowego
Czas przełączania
Czas podtrzymania dla obciążenia 50%
Czas podtrzymania dla obciążenia 100%
Filtruj

Zasilacze awaryjne UPS FSP

Wydawać by się mogło, że firma FSP to nowy gracz na rynku zasilaczy awaryjnych UPS. Faktycznie, UPS-y tej marki to swoista nowość na naszym rynku. Natomiast sam producent jest świetnie znany, gdyż marka FSP należy do firmy Fortron, która od wielu lat dostarcza wysokiej jakości zasilacze ATX do komputerów domowych i biurowych. Jest też znaczącym graczem na rynku OEM i zasilaczy przeznaczonych dla serwerów i stacji roboczych.

na stronę
Pokazuje 11 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 11 - 16 z 16 elementów

Początki firmy sięgają roku 1993, natomiast europejski oddział powstał dwa lata i z czasem przekształcił się w pełnowartościową firmę z centrum logistycznym zlokalizowanym w Niemczech. Zasilacze UPS tego producenta mogą stanowić ciekawą alternatywę dla urządzeń CyberPower i PowerWalker, które również znajdują się w naszej ofercie.

Portfolio zasilaczy awaryjnych UPS firmy FSP

W klasie urządzeń typu Offline producent oferuje dwie serie:

  • Nano – gdzie znajdziemy urządzenia w kompaktowej obudowie o rozmiarach mniejszych niż kartka papieru formatu A4. Oferowane są dwa modele o mocach 600 i 800 VA.
  • NanoFit – to również dwa modele o mocach 600 i 800 VA, ale w obudowie zbliżonej kształtem do typowej listwy zasilającej. Przydatnym dodatkiem jest z pewnością zastosowanie dwóch portów USB o wydajności 1A do ładowania urządzeń elektrycznych.

Topologia Line-Interactive reprezentowana jest przez cztery linie modelowe. Trzy z nich to urządzenia wolnostojące w obudowach typu tower. Są to serie ECO, FP i iFP. Ta pierwsza to odpowiednik NanoFit, również kompaktowa obudowa i 600 lub 800 VA, ale wszystkie dobrodziejstwa lepszej technologii, choćby w postaci modułu automatycznej kontroli napięcia AVR.

Serie FP i iFP są do siebie zbliżone, różnice wyrażają się przede wszystkim w obudowach oraz liczbie i rodzaju gniazd elektrycznych. Oferowane moce sięgają 2000 VA.

Jedyną linią modelową w kategorii line-interactive, która jest oferowana w obudowie typu rack, jest seria Eufo – trzy modele oferują odpowiednio 1100, 2000 lub 3000 VA oraz napięcie wyjściowe o przebiegu czystej sinusoidy. Do zasilaczy awaryjnych z tej linii można dołączyć zewnętrzne moduły bateryjne, a na tylnym panelu znajdziemy złącza USB i RS232 do komunikacji z komputerem.

Najciekawiej przedstawiają się urządzenia wyprodukowane w topologii podwójnej konwersji online. Mamy tu cztery serie, które przeznaczone są do różnych, profesjonalnych, zastosowań. I tak Champ Tower to modele w obudowie tower, o mocach od 1 do 10 kVA. W standardzie znajdują się porty komunikacyjne USB i RS232 oraz slot na dodatkowe karty rozszerzeń. Champ Rack to odpowiednik linii Champ Tower, tyle że w obudowie przystosowanej do montażu w szafie przemysłowej. Funkcje i oferowane moce są identyczne jak w przypadku modeli tower.

Seria Custos 9X jest przeznaczona wg producenta dla średniej wielkości środowisk. Pozwala na dołączenie zewnętrznego modułu bateryjnego oraz na wymianę baterii bez wyłączania urządzenia (Hot-swap). Na szczycie hierarchii stoi seria Clippers, którą sam producent określa jako premium, z przeznaczeniem do najbardziej wymagających środowisk IT. Modele z tej serii oferowane są w mocach od 1 do 10 kVA, co w przypadku modelu Clippers 3k wraz z dodatkowym modułem bateryjnym przekłada się na czas podtrzymania (przy obciążeniu 1500 W) przekraczającego 40 minut.

Close