Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Filtruj według

Rodzaj produktu
Cena (brutto)
Dostępność
Gwarancja
Interfejs serwer-moduł
Filtruj

Akcesoria do serwerów NAS QNAP

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 82 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 82 elementów

W szerokiej kategorii akcesoriów do serwerów NAS QNAP znajdziemy tak oczywiste pozycje jak szyny rack, które umożliwią montaż urządzeń w standardowej szafie przemysłowej o szerokości 19 cali, jak i pamięci RAM dla serwerów QNAP, czyli oryginalne, sygnowane przez producenta moduły pamięci przeznaczone dla urządzeń QNAP.

Każdy serwer NAS wyposażony jest, jakoby z definicji, w kartę sieciową. Jednakże bardzo wiele modeli dysponuje wolnym slotem PCI Express, w którym można umieścić np. dodatkową kartę sieciową, która zapewni wyższe prędkości transmisji danych lub więcej portów komunikacyjnych. Nie wszyscy zdają sobie też sprawę, że serwer NAS można wyposażyć w bezprzewodową kartę sieciową, która pozwoli podpiąć urządzenie np. bezpośrednio do sieci Wi-Fi. Wszystko to znajduje się w kategorii karty sieciowe dla serwerów NAS QNAP.

Karty rozszerzeń kryją w sobie przede wszystkim karty pozwalające na instalację w NAS-ach dodatkowych dysków SSD w standardzie NVMe, które znacząco przyspieszają pracę tych maszyn. Karty rozszerzeń obejmują też dodatkowe kontrolery SATA lub SAS oraz ciekawe karty typu combo, czyli karty sieciowe i kontrolery NVMe do montażu w jednym slocie PCI Express.

A co jeśli potrzebny jest kabel typu DAC lub moduł optyczny do montażu w gnieździe SFP? Znajdziemy je w kable i przejściówki do serwerów NAS QNAP.

Mimo że znakomita większość oprogramowania serwerów QNAP jest darmowa, to czasami zdarzają się produkty wymagające dodatkowej licencji. Dobrym przykładem jest choćby doskonała aplikacja do monitoringu QVR Pro, której funkcjonalność można rozszerzyć za pomocą dodatkowych licencji.

Close