Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Filtruj według

Rodzaj produktu
Cena (brutto)
Dostępność
Gwarancja
Typ obudowy
Topologia
Moc pozorna
więcej... mniej
Moc skuteczna
więcej... mniej
Kształt napięcia wyjściowego
Czas przełączania
Czas podtrzymania dla obciążenia 50%
więcej... mniej
Czas podtrzymania dla obciążenia 100%
więcej... mniej
Filtruj

Zasilacze awaryjne UPS APC

APC (American Power Conversion) to firma zajmująca się produkcją rozwiązań z zakresu zasilania awaryjnego, ochrony przed przepięciami oraz zarządzania energią. Firma została założona w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych, a obecnie należy do grupy Schneider Electric.

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 140 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 140 elementów

APC oferuje szeroką gamę produktów, w tym m.in.:

  • Zasilacze awaryjne (UPS) - urządzenia, które zapewniają ciągłe zasilanie w przypadku awarii prądu, co chroni przed utratą danych oraz uszkodzeniem sprzętu elektronicznego. W ofercie APC znajdują się zasilacze awaryjne dla domu, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych centrów danych.

  • Równoległe systemy zasilania - zapewniają one nieprzerwane zasilanie w przypadku awarii jednego lub kilku modułów, co pozwala na bezpieczną pracę sprzętu nawet w przypadku uszkodzeń.

  • Urządzenia do ochrony przed przepięciami - produkty te służą do ochrony sprzętu elektronicznego przed uszkodzeniem spowodowanym nagłymi wzrostami napięcia.

  • Systemy zarządzania energią - oprogramowanie i urządzenia, które pozwalają na optymalne zarządzanie zużyciem energii, dzięki czemu można obniżyć koszty i zmniejszyć wpływ na środowisko.

Wszystkie produkty APC cechuje wysoka jakość oraz niezawodność, co sprawia, że firma jest liderem w branży zasilania awaryjnego i ochrony przed przepięciami.

Zasilacze awaryjne UPS APC w obudowie tower

W tej kategorii urządzeń znajdują się przede wszystkim zasilacze awaryjne przeznaczone do użytko domowego i w małych firmach, ale nie tylko, gdyż APC oferuje również UPS-y w obudowach typu tower o mocach nawet 6 kVA, które przeznaczone są dla serwerowni i centrów danych. 

Znaleźć można tu trzy popularne rodziny produktów:

Back-UPS - to podstawowe modele, przeważnie wykonane w topologii line-interactive, przeznaczone do podtrzymanie zasilania komputerów domowych i biurowych, routerów Wi-Fi, konsol do gier i innych urządzeń elektronicznych w domu lub w niewielkiej firmie. Występują zarówno w tradycyjnej obudowie typu wieża, jak i w obudowach typu podłogowego, które przypominają wyglądem listwy zasilające. Moc znamionowa tych urządzeń waha się od 325 VA do nawet 1600 VA.

Easy-UPS - ta rodzina urządzeń przeznaczona jest dla bardziej wymagających klientów, potrzebujących mocy w zakresie od 500 VA do 3000 VA. Znakomita większość UPS-ów z tej serii zbudowanych jest w oparciu o topologię line-interactive, ale są też urządzenia w topologii on-line (rodzina Easy-UPS On-line). Dzięki zaawansowanym modułom automatycznej regulacji napięcia (AVR) z funkcją korekcji niskich napięć UPS-y z serii Easy-UPS świetnie radzą sobie nawet w najbardziej niestabilnych warunkach zasilania.

Smart-UPS - to najbardziej zaawansowana seria UPS-ów w obudowach tower. Oprócz największych oferowanych mocy - od 420 VA do nawet 5000 VA, znajdziemy tu zaawansowane metody nadzoru i kontroli nad urządzeniem. Dołączone oprogramowanie łączy się z urządzeniem poprzez port szeregowy, USB lub za pomocą wbudowanej karty sieciowej i udostępnia szereg zaawansowanych funkcji oraz zdalne zarządzanie. Automatyczna regulacja napięcia (AVR) z funkcją korekcji niskich i wysokich napięć zapewnia optymalną pracę w nawet najtrudniejszych warunkach, a możliwość wymiany akumulatorów "na gorąc", bez wyłączania urządzenia predestynują je do środowisk wymagających ciągłości pracy.

Zasilacze awaryjne UPS APC w obudowie rack

W tej kategorii znajdziemy urządzanie z definicji bardziej zaawansowane, przeznaczone do montażu w szafach przemysłowych 19 cali. Oferowane moce sięgają 10 kVA i więcej. Nie spotkamy tu urządzeń w topologii Offline, a jedynie Line-interactive oraz On-Line. Wiele urządzeń potrafi obsłużyć dodatkowe moduły bateryjne, co znacząco wydłuża ich czas podtrzymywania zasilania. Praktycznie wszystkie UPS-y w obudowie rack oferują możliwość zarządzania zdalnego przez sieć LAN.

Znajdziemy tu dwie główne linie modelowe:

Easy-UPS - najczęściej w topologii On-Line, oferowane w mocach od 1000 do 10000 VA. Wszystkie urządzenia z tej serii zapewniają zaawansowane funkcje zdalnego zarządzania, posiadają wyświetlacz LCD, informujący o parametrach pracy, znajdziemy tu też slot typu SmartSlot, dzięki któremu można rozbudować urządzenie za pomocą kart do zarządzania. Funkcje AVR (Automatyczna regulacja napięcia) czy Korekta współczynnika mocy obciążenia  są tu standardem.

Smart-UPS - to kwintesencja wszystkiego, co najlepsze w zasilaczach awaryjnych APC. Znajdziemy tu urządzanie o mocach przekraczających 5 kVA, najbardziej zaawansowane funkcje zdalnego zarządzania i najbardziej wyrafinowane modułu AVR. Wiele z UPS-ów z tej serii można rozbudować o dodatkowe moduły bateryjne, a tym samym wielokrotnie zwiększyć ich maksymalny czas podtrzymywania napięcia podczas zaniku zasilania. 

 

Close