Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Filtruj według

Cena (brutto)
Dostępność
Producent
więcej... mniej
Filtruj

Systemy operacyjne

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 75 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 75 elementów
System operacyjny to aplikacja, która umożliwia korzystanie z komputera. Tak naprawdę to najważniejszy program, zainstalowany na urządzeniu. Bez systemu operacyjnego nie da korzystać się z komputera, a przestarzałe systemy często powodują różnego rodzaju kłopoty, jak problem z uruchomieniem nowszych programów czy brak aktualizacji ze strony producenta. Właśnie dlatego wybór najnowszego i – co ważniejsze – odpowiadającego użytkownikowi systemu operacyjnego powinien być na pierwszym miejscu. Wybór systemu operacyjnego powinien być podyktowany przede wszystkim własnymi preferencjami. Przy wyborze systemu warto również, że producenci rzadko kiedy wypuszczają aktualizacje do starszych wersji, a niektóre najnowsze programy nie będą uwzględniać starszych wersji oprogramowania.

 
W zależności od zakresu zadań, a także wykorzystania poszczególnych funkcji, należy wybrać odpowiednią wersję systemu wraz z typem licencjonowania. Obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Microsoft Windows. Popularne „okienka” są zainstalowane w większości komputerów. W skład rodziny Windowsa wchodzą takie oprogramowania, jak Windows XP, Vista, Windows 7, 8.1 czy 10. Windows to system na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno przy nauce, w pracy, przy odtwarzaniu multimediów i graniu w gry. Windows wypuszcza swoje oprogramowania na kilku licencjach: Pro (przeznaczone są głównie dla użytkowników biurowych), home (przeznaczone dla użytkowników domowych) oraz enterprise (przeznaczone dla bardzo wymagających użytkowników biznesowych i pracowników korporacji).

Close