Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Mobilne stacje robocze do kreatywnej pracy i wymagających programów – seria Dell Precision 7770

Wysłany dnia: Apr 21, 2022 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Nowości w ofercie sklepu
Mobilne stacje robocze do kreatywnej pracy i wymagających programów – seria Dell Precision 7770

Mobilne stacje robocze to specjalny rodzaj laptopów, który ma służyć najbardziej wymagającym użytkownikom. Taki sprzęt służy do kreatywnej pracy oraz korzystania z profesjonalnego oprogramowania. Większość laptopów to mobilne, lekkie urządzenia, gdzie najważniejszy jest komfort użytkownika. Mobilne Stacje robocze Dell Precision charakteryzują się jednak przede wszystkim topową wydajnością – nie ma tu miejsca na ograniczenia, jak obniżone parametry dla lepszego zarządzania energią czy bardziej kompaktową obudowę kosztem osiągów. Dell Precision 7770 to mobilne stacje robocze, w których producent postawił właśnie na specyfikację bez kompromisów dotyczących wydajności.


Wydajność przede wszystkim, czyli najważniejsza cecha mobilnej stacji roboczej

Laptopy z serii Dell Precision 7770 wyróżniają się przede wszystkim parametrami, mają one w założeniu oferować komfortową pracę dla nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wykorzystano tu więc zupełnie nowe procesory Alder Lake HX / 55W TDP / do 8P+8E) firmy Intel.

Laptopy Dell Precision 7770 obsługują maksymalnie 256 GB pamięci RAM DDR5 CAMM, co jest sporym wzrostem z 128 GB w przypadku poprzedniej generacji.
Producent zadbał także o pozostałe, równie ważne podzespoły - mobilne stacje robocze muszą być wyposażone w odpowiednio dużo pamięci masowej. Dell Precision 7770 posiada więc aż 4 złącza M.2 (maksymalnie 16 TB - 4x 4 TB). W laptopach wykorzystano również dedykowane układy graficzne z rodziny NVIDIA Quadro od A1000,A2000, A3000 do A4500 aż do A5500 z 16GB pamięci RAM ECC GDDR6 / NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti 16 GB GDDR6 . Warto również wiedzieć, że mobilne stacje robocze z serii Dell Precision 7770 będą działać na systemie Windows 11 Pro, którego producent zaleca aby móc w pełni wykorzystać moc procesorów z rdzeniami Power.

Profesjonalny laptop musi być zawsze gotowy do pracy – zadbano więc o pojemną baterię. Jej pojemność może zaskakiwać, ponieważ wynosi aż 93 Wh lub 83 Wh. To szczególnie wysoki wynik w przypadku mobilnego sprzęt. Z pewnością taka bateria wystarczy na cały dzień działania – również pod dużym obciążeniem.


Sprzęt z najwyższej półki – dbałość o każdy element w laptopach Dell Precision 7770

Mobilne stacje robocze oczywiście wyróżniają się wydajnością, jednak to nie jest jedyny element, o który zadbał producent. Laptopy Dell Precision 7770 zostały wyposażone w duże, 17,3-calowe ekrany obsługujące rozdzielczość od FHD do 3840 × 2400 WVA (100% Adobe RGB, 120 Hz, 500 nitów). Gwarantuje to topową wręcz jakość obrazu. Wyświetlacze nie są standardowe – wykorzystano tu proporcje 16:10, co ma zapewniać bardziej komfortową pracę w programach użytkowych. 100% pokrycia gamy barw DCI-P3 oraz jasność na poziomie aż 1000 nitów to tylko kolejne zalety ekranów w laptopach Dell Precision 7770. Sprzęt posiada więc profesjonalne podzespoły i wyświetlacz z najwyższej półki.

Nad ekranem znajduje się kamerka internetowa (1080p, 30 FPS), co jest standardem w laptopach do pracy. Obudowa niestety nie oferuje najwyższej mobilności. Sprzęt jest stosunkowo duży oraz ciężki – to także cecha charakterystyczna stacji roboczych. Otrzymuje się tu topowe osiągi w zamian za mobilność.

Świetne podzespoły, bardzo dobry ekran oraz uniwersalne zastosowanie mobilnych stacji roboczych Dell Precision 7770 powodują, że cena tego modelu jest stosunkowo wysoka. Niektóre konfiguracje mogą znacznie przekraczać 10 tys. złotych. To jedna z niewielu tak wydajnych, profesjonalnych stacji roboczych dla najbardziej wymagających użytkowników. Warto wiedzieć, że parametry będą możliwe do dość dowolnego dostosowania. Użytkownik wybiera przede wszystkim ilość pamięci wbudowanej czy też RAM.

Oczywiście Dell Precision 7770 to mobilna stacja robocza wyposażona w wiele dodatkowych funkcji dla profesjonalnego użytkownika. Producent zaimplementował szereg technologii zapewniających bezpieczeństwo, produktywność oraz szerokie możliwości konfiguracji wydajności i nie tylko. Zaimplementowano tu także funkcje, które wpływają na jakość obrazu oraz dźwięku podczas prowadzenia wideokonferencji.


Budowa mobilnych stacji roboczych Dell Precision 7770

Sprzęt ten ma przede wszystkim zapewniać możliwość wygodnej pracy. Dlatego właśnie nawet obudowa laptopa została odpowiednio przemyślana. Mobilne stacje robocze z tej serii nie są tak smukłe, jak biznesowe modele – dzięki temu udało się uzyskać więcej przestrzeni we wnętrzu urządzenia. W ten sposób producent gwarantuje niezwykle efektywne i ciche chłodzenie, co jest wręcz wymagane przy tak wydajnych podzespołach.

Dell Precision 7770 posiada także szereg najważniejszych portów i złącz. Z lewej strony urządzenia zaimplementowano 2 x USB Typu C oraz czytnik Smart Card. Dodatkowo laptop posiada 2 standardowe USB, slot na kartę SD i Audio Jack. Złącz oraz portów nie ma tutaj wiele, jednak zaimplementowano te najważniejsze.

Porty i złącza dostępne w mobilnych stacjach roboczych Dell Precision 7770:
2x Thunderbolt 4
1x USB 3.2 typu C Gen.2 (DP 1.4)
2x USB 3.2 typu A Gen.1
1x HDMI 2.1
1x Ethernet RJ-45
1x czytnik kart SD
1x czytnik kart SmartCard
1x slot MicroSIM
1x Audio-jack 3.5 mm
Close