Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Microsoft Surface - idealne narzędzie w biznesie?

Wysłany dnia: Jun 21, 2022 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Poradnik technologiczny
Microsoft Surface - idealne narzędzie w biznesie?

Microsoft Surface, jako idealne zaplecze sprzętowe i technologiczne dla biznesu

Urządzenia Microsoft Surface to mobilne, smukłe i kompaktowe laptopy oraz tablety, które stworzono między innymi z myślą o biznesowych zastosowaniach. Producent gwarantuje tutaj najwyższą jakość wykonania, niespotykaną wydajność, nieskazitelne ekrany oraz szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość odłączenia klawiatury, konwertowalna konstrukcja czy opcja obsługi dotykiem. Sprawdź, jakie są zalety platformy Microsoft Surface w biznesie!

Co oferuje rodzina urządzeń Microsoft Surface?

Platforma ma ogrom plusów, które docenią wymagający użytkownicy. Microsoft Surface Laptop to seria laptopów do profesjonalnej pracy. Producent oferuje urządzenia 2 w 1, standardowe modele, a nawet specjalne rozwiązania, które sprawdzą się w pracy grupowej. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje konkretne zalety.


Urządzenia 2 w 1 są uniwersalne. To swego rodzaju połączenie funkcjonalności tabletu oraz laptopa. Taki sprzęt jest idealny dla mobilnych pracowników – sprawdzi się w biznesowych zastosowaniach. Standardowy laptop z rodziny Microsoft Surface charakteryzuje się smukłą, kompaktową konstrukcją oraz świetnymi parametrami. W tej serii można znaleźć nawet pełnoprawną stację roboczą, czyli Laptop Studio. Do pracy zespołowej przygotowany duży ekran Hub 2S oraz szereg różnych akcesoriów sygnowanych Microsoft Surface.

Bezpieczeństwo

Biznesowa praca wymaga przede wszystkim bezpieczeństwa. Urządzenia Microsoft Surface oferują przede wszystkim BitLockier, TPM oraz software ochraniający użytkownika w chmurze – to zabezpieczenia dostępne od razu po wyjęciu sprzętu z pudełka. Producent zadbał o bezpieczeństwo na każdym etapie. Użytkownik jest chroniony od chipa aż po samą chmurę. Każdy element sprzętu został sprawdzony przed montażem – to także gwarancja bezpieczeństwa. Wykorzystano tu również logowanie odciskiem palca.

Zarządzanie i wdrażanie

Microsoft Surface ma także wiele zalet związanych z zarządzaniem oraz wdrażaniem nowych rozwiązań. Producent zadbał tu przede wszystkim o możliwie najszybsze dostarczenie użytkownikowi potrzebnych narzędzi. Wdrożenie jest bezdotykowe. Zarządzanie oraz pełna kontrola nad systemami i urządzeniami odbywa się w chmurze – można także dowolnie modyfikować UEFI w ten sposób. Taka kompleksowa technologia to ogromny plus dla mniejszej i większej firmy.

Produktywność

W biznesie bardzo ważna jest produktywność. Z urządzeniami Microsoft Surface może ona znacznie się zwiększyć. Sprzęt zoptymalizowano do pracy zespołowej za pomocą oprogramowania Microsoft 365 i funkcji Whiteboard. Laptopy posiadają bardzo wydajne podzespoły, by sprostać wymagającym zadaniom – zadbano także o krystaliczny dźwięk, precyzyjną obsługę dotykiem czy świetną jakość obrazu. Sprzęt gwarantuje także stały dostęp do internetu za pomocą modułów 5G lub LTE.

Ciągły, zrównoważony rozwój

Firma Microsoft to jedna z największych tego typu działalności na świecie. Stawia ona na stały rozwój, jednak z dbałością o planetę oraz ludzi. Każdy produkt jest stworzony z myślą o konkretnym zastosowaniu – żywotność tutaj ma ogromne znaczenie. Microsoft Surface to sprzęt, który można nawet kilkukrotnie naprawiać, co prowadzi na przykład do zmniejszenia odpadów elektronicznych. Firma na wielu frontach dba o planetę – unika produkcji dwutlenku węgla, urządzenia nadają się do recyklingu tak jak opakowania czy posiada bogate portfolio powiązane z ekologią.

Praktyczne zastosowania urządzeń Microsoft Surface w biznesie

W rodzinie sprzętów Microsoft Surface jest dość dużo różnych rozwiązań do konkretnych zastosowań. Na przykład mobilne laptopy, jak Microsoft Surface Go 3 lub Microsoft Surface Pro 8 idealnie sprawdzą się dla pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki w terenie czy też muszą często podróżować. W tym przypadku istotne jest kilka konkretnych zalet takiego sprzętu:


 • Pojemna bateria, niewielki rozmiar oraz niska waga, dodatkowe akcesoria (klawiatura, rysik) oraz wytrzymała konstrukcja

 • Dotykowy ekran – ma wiele zastosowań, od elektronicznego podpisu po projektowanie loga z klientem

 • Nowoczesny design oraz perfekcyjne spasowanie elementów

 • Wiele trybów pracy – jako komputer, laptop, tablet czy nawet kasa mobilna


Producent udostępnił także szereg urządzeń dla pracownika biurowego, gdzie mobilność nie ma tak ogromnego znaczenia. Świetnymi przykładami takiego sprzętu są modele Surface Laptop 5 lub Surface Laptop Go 2. W tym przypadku najważniejsze jest to, by urządzenia pozwalały utrzymać lub podnieść produktywność – powinny być oczywiście także bezpieczne oraz funkcjonalne. Producent rozwiązał te problemy w następujące sposoby:


 • Laptopy mają ekrany o proporcjach 3:2, co przekłada się na wygodniejszą obsługę programów użytkowych

 • Zaimplementowano bardzo dobre kamery i głośniki do obsługi Microsoft Teams

 • Świetne wykonanie oraz najlepsza wydajność w biznesowych laptopach

 • Bezpieczeństwo (filtr prywatyzacyjny, DFCI, UEFI, Windows Update, Microsoft 365)

 • Nowoczesny design i solidna konstrukcja, która zapewnia długą żywotność sprzętu


Dla pracowników kreatywnych oraz do najbardziej wymagających zadań przewidziano profesjonalne stacje robocze. Rodzina urządzeń oferuje Microsoft Surface Laptop Studio. Tutaj najważniejsza jest moc obliczeniowa, funkcjonalność oraz możliwość pracy przy użyciu wymagających programów poza biurem. Jak przystosowano Surface Laptop Studio dla pracownika kreatywnego?


 • Laptopy są wyposażone w najnowsze oraz najbardziej wydajne podzespoły, by uzyskać najlepsze osiągi

 • Pojemna bateria oraz wiele portów do podłączenia akcesoriów zewnętrznych

 • Wiele trybów pracy do wyboru – uniwersalny sprzęt

 • Ekran dotykowy o ogromnej liczbie zastosowań

 • Nowoczesny design oraz solidna konstrukcja (klasa Premium)


Microsoft Surface to także idealne rozwiązanie do pracy grupowej. W tym celu przygotowano między innymi specjalny, duży ekran do sali konferencyjnej – Surface Hub 2S. Przy współpracy kilku osób ważne jest bezpieczeństwo, łatwa obsługa oraz możliwość dynamicznego wykorzystania całej grupy. Microsoft rozwiązał to w kilka prostych sposobów:


 • Integracja z Microsoft Teams, Whiteboard oraz piórem i pismem odręcznym

 • Bezpieczne oprogramowanie Windows 10 Team

 • Łatwa obsługa i intuicyjny interfejs, który można obsługiwać po kilku minutach od wdrożenia

 • Prosta współpraca przez współdzielenie i szybkie logowanie

 • Wbudowana kamera AI

 • Świetny design oraz najwyższa jakość wykonania

 
Platforma ta jest więc uniwersalna w biznesowych zastosowaniach. Microsoft Surface to kompleksowe rozwiązanie dla mniejszych i większych przedsiębiorstw.Sklep ITnes.pl | IT for BUSSINES
jest autoryzowanym i certyfikowanym partnerem
Microsoft Polska
Close