Close

Lenovo - lider rynku IT

Wysłany dnia: Nov 23, 2018 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Aktualności
Lenovo - lider rynku IT

Lenovo - lider branży IT

Lenovo to obecny na ponad 160 rynkach światowy lider produkcji komputerów osobistych, inteligentnych urządzeń mobilnych, a także rozwiązań do centrów danych dla firm.

Firma Lenovo znajduje się na liście największych przedsiębiorstw świata Fortune 500, a jej obroty przekraczają 45 miliardów dolarów amerykańskich rocznie. Lenovo zatrudnia 54 tysiące pracowników i współpracowników, w 60 krajach na 6 kontynentach.

Inteligentna transformacja

Strategia Lenovo zakłada zajęcie pozycji światowego lidera w dziedzinie inteligentnej transformacji dzięki infrastrukturze i urządzeniom zapewniającym klientom nieograniczone możliwości.

Inteligentna transformacja to przemiany zachodzące pod wpływem Big Data, 5G, łączności mobilnej, urządzeń inteligentnych oraz sztucznej inteligencji, czyli przełomowych rozwiązań zmieniających świat. Lenovo wykorzystuje potencjał technologii — od serwerów w chmurze po infrastrukturę sieciową, komputery PC oraz urządzenia inteligentne — by stawiać czoła najważniejszym wyzwaniom stojącym przed ludzkością.

Producent nr 1 na świecie

Innowacyjne rozwiązania oraz dopasowanie oferty do potrzeb wciąż zmieniającego się rynku pozwoliły Lenovo osiągnąć pozycję największego producenta komputerów na świecie, z udziałem w rynku na poziomie 24 proc. według IDC i 23,6 proc. według Gartnera. Kolejne miejsca zajmują odpowiednio HP i Dell.

Po akwizycji działu serwerów X86 od firmy IBM w 2014 roku Lenovo jest także jednym z największych na świecie producentów superkomputerów. Aż 117 spośród 500 najmocniejszych superkomputerów w TOP500 to wdrożenia Lenovo. Oznacza to, że blisko jeden na cztery systemy (23,4 proc.) w tym prestiżowym zestawieniu to rozwiązanie Lenovo. Firma może się poszczycić faktem, iż 17 z 25 najlepszych uniwersytetów i instytucji badawczych na świecie prowadzi obecnie badania dzięki wszechstronnym rozwiązaniom superkomputerowym i sztucznej inteligencji opracowanym przez Lenovo.

Komplementarna oferta

Dzięki szerokiej ofercie produktów Lenovo może zaoferować urządzenia dla każdego klienta i segmentu rynku – od enterprise, przez commercial, po consumer.

https://itnes.pl/notebooki/notebooki-lenovo/notebooki-lenovo-thinkpad/

Lenovo posiada komplementarną ofertę dla każdego klienta biznesowego, oferując produkty i usługi, które w pełni pozwalają wyposażyć dowolnej wielkości data center, a także stanowiska dostępowe, na które składają się: komputery biznesowe (ThinkCentre, ThinkStation), laptopy biznesowe ThinkPad, czy tak innowacyjne rozwiązania jak Lenovo Tiny-In-One, czyli miniaturowy PC zintegrowany z dedykowanym monitorem ThinkVision.

https://itnes.pl/monitory/monitory-lenovo/

Rozwiązania Lenovo do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile) zapewniają pojemność i moc obliczeniową odpowiadające na wyzwania biznesu oraz nauki.

https://itnes.pl/stacje-robocze/stacje-robocze-lenovo-thinkstation/

Firma Lenovo jest jednym z największych producentów urządzeń VR/AR, w tym gogli Lenovo Mirage z Daydream, które znajdują zastosowanie także wśród klientów biznesowych. Ofertę Lenovo uzupełniają produkty z rynku consumer  - smartfony (Motorola), tablety, komputery PC (Yoga, IdeaPad, Lenovo Legion) oraz rozwiązania do inteligentnych domów (Lenovo Smart Home Essentials).

https://itnes.pl/komputery-all-in-one/komputery-all-in-one-lenovo/

Lenovo wychodząc naprzeciw zindywidualizowanym potrzebom rynku biznesowego dostosowuje (kastomizuje) swoje produkty oraz usługi, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb oraz sprostać rosnącym wymaganiom klienta końcowego.

Niezawodność i serwis na najwyższym poziomie

Lenovo obejmuje sprzęt profesjonalną gwarancją producenta w wersji zharmonizowanej, w której świadczenie możliwe jest zarówno na terenie Polski, jak i za granicą. W przypadku stanowisk dostępowych (końcówek roboczych) standardem przyjętym w Lenovo dla klientów biznesowych jest zaoferowanie przez trzy lata serwisu next business day on site, a także zaoferowanie usługi Premier Support, która gwarantuje usunięcie usterki podczas pierwszej wizyty serwisowej.

https://itnes.pl/akcesoria-komputerowe/rozszerzenia-gwarancji/rozszerzenia-gwarancji-lenovo/

Lenovo stale podnosi jakość swoich produktów, co znajduje odzwierciedlenie w badaniach niezależnych instytucji. Według danych amerykańskiego serwisu Rescuecom1 Lenovo znajduje się na podium wśród największych producentów komputerów PC i tabletów, którzy produkują najmniej awaryjne komputery i tablety. W zestawieniu opublikowanym w październiku br. porównano udział danego producenta w amerykańskim rynku z liczbą zgłoszonych awarii. W badaniu tym Lenovo zajęło drugie miejsce z oceną na poziomie A, za firmą Samsung, która otrzymała ocenę A+, a przed Apple, które otrzymało ocenę B.

W 2018 roku 98% napraw sprzętu biznesowego wykonywanych jest maksymalnie do 3 dni roboczych po zgłoszeniu. Ten wynik to efekt zarówno poprawy dostępności części zamiennych, jak i optymalizacji sieci partnerów serwisowych oraz łańcucha dostaw części zamiennych.
 
1https://www.rescuecom.com/news-press-releases/rescuecom-2018-computer-reliability-report.aspx
Close