Filtruj według

Cena (brutto)
Dostępność
Typ obudowy
Gwarancja
Procesor
więcej... mniej
Częstotliwość procesora
więcej... mniej
Pamięć RAM
Pojemność dysków HDD
więcej... mniej
Wnęki na dyski
więcej... mniej
Zasilacz
więcej... mniej
System operacyjny
Rodzaj konfiguracji
Filtruj

Serwery NAS QNAP

Serwery NAS SynologyFirma QNAP to wręcz synonim dysków sieciowych NAS. Producent ten dostarcza najbardziej zaawansowane i dopracowane urządzenia, zapewniając niezrównaną wydajność i uniwersalność w każdym segmencie.

Portfolio tego producenta obejmuje serwery NAS adresowane do różnych odbiorców - od prostych urządzeń domowych po urządzenia obsługujące dziesiątki dysków twardych przeznaczone dla rozbudowanych środowisk korporacyjnych.

na stronę
Pokazuje 51 - 51 z 51 elementów
  • QNAP
    dostępność produktu: 0/5
    Brak w magazynie
    Oficjalny partner QNAP Polska
    Indeks: 543459

    1 813,81 zł *

    1 474,64 zł netto

    * cena z ostatniej dostawy - może ulec zmianie

    Produkt niedostępny, brak informacji o dacie dostawy.

    • Obudowa Tower
    • Procesor Realtek RTD1295
    • Pamięć RAM 1 GB
    • Dysk 1 x 8 TB HDD (WD RED Plus)
    • Wnęki na dyski 1
    • Porty 1 x GbE, 2 x USB
    • Gwarancja 2 lata Carry-in (na serwer) / 3 lata Carry-in (na wymienione podzespoły)

    • QNAP Tower TS-1309E należy do cenionej serii biznesowych serwerów plików QNAP. Serwer NAS oferuje następujące porty sieci LAN: 1 x 1GbE (1 gigabit/s). Serwer NAS wyposażono w pamięć RAM o pojemności 1 GB. Producent zainstalował pamięć typu DDR4,. W serwerze można zainstalować dyski 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD i 2,5" SATA HDD. Serwer oferuje 1 wnękę na dysk. Najważniejszym elementem serwera plików jest 4-rdzeniowy procesor Realtek RTD1295. Częstotliwość taktowania...
Pokazuje 51 - 51 z 51 elementów

W bardzo bogatym portfolio producenta warto zwrócić uwagę na urządzenia z serii Silent – modele HS-264 i HS-453DX, które  dzięki pasywnemu chłodzeniu pracują całkowicie bezgłośnie, oferując przy tym pełną funkcjonalność większych modeli. Idealnie nadają się na bazę do stworzenia domowego centrum multimedialnego udostępniającego muzykę, filmy i zdjęcia.

Z kolei seria TS-x64, oferuje w bardzo rozsądnej cenie najnowsze rozwiązania techniczne w postaci dwóch portów sieciowych w standardzie 2.5GbE, czterordzeniowych procesorów x86, obsługę dysków SSD NVMe czy wbudowany procesor graficzny umożliwiający płynne strumieniowanie filmów z serwera NAS do urządzeń mobilnych.

Przechodząc do bardziej zaawansowanych modeli, możemy wybierać spośród urządzeń w standardowej obudowie tower, jak i przeznaczonych do montażu w przemysłowych szafach rack o szerokości 19 cali. Nie sposób w tym miejscu wymienić i opisać wszystkich modeli, które oferuje producent. Na pewno za to warto wspomnieć, iż na części bardziej zaawansowanych urządzeń można zainstalować alternatywny wobec QTS system operacyjny – QuTS Hero. Oprócz szeregu funkcji przydatnych w profesjonalnych zastosowaniach, oferuje on coś, czego próżno szukać u innych producentów – obsługę niezwykle nowoczesnego i zaawansowanego systemu plików ZFS.

A skoro już mowa o rozwiązaniach typowych dla produktów Enterprise to i w tej kategorii QNAP oferuje urządzenia spełniające najwyższe standardy. Dwukontrolerowe modele ES2486dc i ES1686dc to tak naprawdę dwa urządzenia w jednej obudowie, które dzięki nadmiarowości zapewniają wysoką dostępność. Tej klasy urządzenia wyposażone są cztery porty sieciowe w standardzie 10GbE, które można rozbudować nawet do standardu 100GbE za pomocą dedykowanych kart PCIe. Oczywistym przeznaczeniem jest obsługa wirtualizacji w środowiskach VMWare, Hyper-V i Citrix XenServer, do czego ta seria jest certyfikowana.

Wirtualizacja środowisk to obecnie dominujący trend w branży IT; pozwala na zwiększenie elastyczności i skalowalności rozwiązań przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Jedno wystarczająco potężne urządzenie może oferować kilkanaście czy kilkadziesiąt maszyn wirtualnych o wysokiej wydajności. Właśnie do tego celu QNAP stworzył rodzinę NAS-ów All-Flash – to najbardziej wydajne serwery oparte na procesora Intel Xeon i AMD Epyc, obsługujące wyłącznie nośniki SSD i łączność sieciową w standardach 25 i 100GbE. Szukając rozwiązań bezkompromisowych pod względem wydajności, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na te urządzenia.

Close