Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Apple Studio Display - monitor stworzony do profesjonalnych zastosowań

Wysłany dnia: Apr 5, 2022 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Nowości w ofercie sklepu
Apple Studio Display - monitor stworzony do profesjonalnych zastosowań

Apple Studio Display – więcej niż standardowy wyświetlacz

Apple Studio Display to nowy ekran, który został stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Oferuje świetne parametry, jak rozdzielczość 5K czy realistyczne odwzorowanie barw dzięki technologii Retina. Sprzęt nie jest jednak tylko i wyłącznie wyświetlaczem. To pełnoprawne akcesorium dla profesjonalnego użytkownika – pomoże w pracy, kontakcie z innymi i oferuje nawet przestrzenny dźwięk. Apple Studio Display jest dopełnieniem stanowiska wymagającego twórcy. Sprawdź, czym się wyróżnia!

Niesamowita jakość obrazu, która zachwyci każdego profesjonalnego grafika

Apple Studio Display to smukły, 27-calowy monitor stworzony do profesjonalnych zastosowań. Został on wydany wraz z komputerem Mac Studio – jest swego rodzaju wypełnieniem stanowiska. Warto zwrócić uwagę już na samą konstrukcję wyświetlacza. Producent zdecydował się tu na charakterystyczny, nowoczesny design z widocznie oddzieloną nóżką od samego ekranu. Takie minimalistyczne podejście jest znakiem rozpoznawczym Apple i tutaj design dopracowano – monitor prezentuje się świetnie.W tym modelu wykorzystano matrycę Retina o natywnej rozdzielczości 5K. Obraz jest niezwykle szczegółowy, ostry i oferuje realistyczne, żywe odwzorowanie barw. Sprzęt został stworzony dla profesjonalisty, dlatego też jasność wynosi tutaj aż 600 nitów. Warto zauważyć, że Apple Studio Display obsługuje technologię True Tone. Dzięki niej temperatura barw na ekranie jest automatycznie dopasowywana do otoczenia – w ten sposób wszystko wygląda znacznie lepiej.

Producent wykorzystał specjalną folię antyodblaskową na całym ekranie. Taka technologia niweluje refleksy, dzięki czemu praca jest wygodniejsza przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Warto zauważyć, że Apple Studio Display umożliwia wybór konfiguracji ze szkłem nanostrukturalnym. Taki ekran rozprasza padające na niego światło – dzięki temu pojawia się jeszcze mniej odblasków. To idealny wybór do miejsc, gdzie warunki oświetleniowe nie są najlepsze.

Profesjonalny ekran ze wbudowaną kamerką – Apple Studio Display, jako biznesowy monitor

Monitor został wyposażony w ultraszerokokątną kamerę o rozdzielczości 12 Mpix. Wyróżnia ją także funkcja centrum uwagi – ostrość jest ustawiana na osobie, która w danym momencie prowadzi konwersacje. Kamerka w monitorze Apple Studio Display oferuje pole widzenia aż 122°. Funkcja centrum uwagi dodatkowo utrzymuje Cię w kadrze podczas rozmowy – nawet kiedy się poruszasz. To zupełnie nowa technologia, jeśli chodzi o urządzenia Apple.Warto zwrócić uwagę na konstrukcję monitora. Apple Studio Display jest minimalistyczny i nowoczesny. Większość frontu urządzenia zajmuje właśnie matryca. U góry świetnie wkomponowano kamerkę – jest ona niemal niezauważalna. Producent postarał się, by możliwie najbardziej ograniczyć ramki w tym modelu. Zdecydowanie się to udało. Ekran pasuje świetnie do nowoczesnych stanowisk. Oferuje także parametry prawdziwie profesjonalnego sprzętu.

Monitor z dźwiękiem przestrzennym i dodatkowymi portami

Wyróżniającą funkcją w Apple Studio Display jest dźwięk przestrzenny. Taki efekt uzyskano dzięki aż 6 głośnikom hi-fi. Ustawiono je w konfiguracji stereo. Brzmienie wspiera między innymi technologia Dolby Atmos. Producent zadbał również o dobrej jakości mikrofony – monitor posiada aż trzy. Są wspierane software’owo, dzięki czemu oferują świetne nagrania. Z tym monitorem i komputerem lub laptopem, nie trzeba żadnych dodatkowych, zewnętrznych akcesoriów.Warto również zwrócić uwagę na to, że uwzględniono tu dodatkowe złącza. Apple Studio Display posiada jeden port Thunderbolt 3 oraz 3 x USB Typu C. Podłączając zewnętrzne urządzenia do monitora, można je nawet ładować. To niezwykle wygodne rozwiązanie. Dostęp do złącz jest wygodny. Monitor rozszerza dostępne porty w komputerze lub laptopie.

Apple Studio Display – podsumowanie i opłacalność

Ten monitor jest stosunkowo drogą propozycją na rynku. Apple Studio Display w tańszej wersji to wydatek rzędu 8000 złotych* – w przypadku strony producenta. Można zdecydować się także na opcję ze szkłem nanostrukturalnym. Tutaj cena wzrasta do 9500 złotych*. Warto rozważyć to, który monitor będzie lepszym wyborem. Nie zawsze szkło nanostrukturalne będzie koniecznością – znajdzie ono zastosowanie tylko w konkretnych przypadkach.

To stosunkowo drogi ekran, jednak oferuje on najwyższą jakość pod każdym względem. Producent zadbał o najmniejsze szczegóły i dostarczył prawdziwie profesjonalny sprzęt. Studio Display jest obecnie najlepszym monitorem marki Apple. Jeżeli zależy Ci na najlepszej możliwej jakości obrazu do MacBooka czy też innego komputera – warto rozważyć zakup powyższego sprzętu.
Close