Close

Przewodnik po seriach laptopów marki Dell - Dell Vostro

Wysłany dnia: Mar 3, 2018 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Nowości w ofercie sklepu
Przewodnik po seriach laptopów marki Dell - Dell Vostro

Przewodnik po seriach laptopów marki Dell - Dell Vostro


Słowem wstępu
Osoba nie do końca orientująca się w zawiłościach marek, serii oraz modelów laptopów może traktować konieczność wyboru notebooka do pracy jako niełatwe zadanie. Nie znając charakterystyki określonej serii sprzętu danego producenta bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę i wybrać komputer, który, jak finalnie może się okazać, nie do końca spełni nasze wymagania, albo też nie wykorzystamy w pełni potencjału drzemiącego w maszynie łącząc to jednocześnie z poczuciem źle zainwestowanych pieniędzy.

Żeby uniknąć takich sytuacji postanowiliśmy przygotować mini-przewodnik po seriach laptopów Dell. Osoba orientująca się w temacie na jednym wdechu będzie potrafiła wymienić wszystkie serie notebooków amerykańskiego producenta: Inspiron, Vostro, biznesowa seria Latitude, mobilne stacje robocze Precision oraz multimedialne laptopy XPS. Co się kryje pod tymi nazwami? Dzisiaj przybliżymy jedną z najbardziej popularnych serii Della – rodzinę Vostro.

Krótka charakterystyka serii Dell Vostro
Notebooki Dell Vostro można określić jako swoisty pomost pomiędzy konsumencką rodziną notebooków Dell Inspiron (adresowaną do użytkowników domowych) a „biznesówkami” z krwi i kości oferowanymi przez serię Latitude. Sam Dell opisuje Vostro jako laptopy dla niewielkich firm. „Biznesowość” notebooków Dell Vostro widać nie tylko w oferowanych konfiguracjach, ale też wzornictwie. Urządzenia te są zazwyczaj smukłe, solidnie wykonane, a kolorystyka unika jaskrawości, nie pozwalając jednocześnie na to, aby nasze narzędzie pracy wyglądało nudno. Dobrym przykładem niech będzie seria 5000, w spisie której znajdziemy zarówno notebooki w klasycznej czerni lub kolorze szarym, ale też złotym czy delikatnie niebieskim.

Warto wiedzieć też, że Vostro posiada trzy podserie: 3000, 5000 oraz 7000.

Dell Vostro seria 3000 to podstawowe maszyny dla najmniej wymagających użytkowników, świetnie sprawdzające się w codziennej pracy biurowej. Najczęściej posiadają matowe matryce w rozdzielczości HD lub Full HD. Wewnątrz zaś drzemią niskonapięciowe CPU z niższych i średnich półek cenowych, takie jak Intel Celeron, Intel Core i3 czy Core i5. Dodatkowo laptopy z tej rodziny posiadają moduł szyfrowania TPM 2.0 oraz mogą zostać opcjonalnie wyposażone w czytnik linii papilarnych, dzięki czemu łatwo zabezpieczymy komputer oraz przechowywane na nim dane. Komputery z serii 3000 objęte są 3-letnią gwarancją on-site next business day, co jest ich niewątpliwą zaletą.


Dell Vostro seria 5000 znajdziemy więcej dostępnych konfiguracji, co często idzie w parze z większymi możliwościami rozbudowy konfiguracji bazowej (np. dołożenie dodatkowego dysku, nawet SSD PCIe NVMe). Maszyny z tej serii również pracują w oparciu o procesory niskonapięciowe, jednak tutaj znajdziemy także CPU Intel Core i7. Dell umożliwia także w ramach tej serii wybór laptopa wyposażonego w niezależny układ graficzny. Jak można się domyślić podzespoły to nie jedyna różnica pomiędzy serią 3000 a 5000. W tej wyższej znajdziemy już laptopy mogące pochwalić się aluminiową (lub wzmocnioną aluminium) obudową. W serii Vostro 5000 laptopa dla siebie znajdzie zarówno osoba, której zależy na niewielkich gabarytach urządzenia, gdyż może zdecydować się na zakup notebooka z ekranem o przekątnej 13 lub 14 cali, jak i użytkownik, dla którego priorytetem jest duży, 15-calowy, ekran i klawiatura numeryczna. Zaskoczeniem także nie powinna być obecność modułu TPM, opcjonalnego czytnika linii papilarnych oraz 3-letniej gwarancji on-site next business day.


Dell Vostro seria 7000 to sprzęt dla miłośników wszelkiego rodzaju multimediów oraz osób potrzebujących wysokiej mocy obliczeniowej w trakcie pracy. Wspomniana podseria oferuje użytkownikowi czterordzeniowe procesory (Intel Core i5 oraz Core i7) oraz wydajne niezależne układy graficzne, które znaleźć można także w notebookach gamingowych. Dla przykładu – Della Vostro 7570 znaleźć można w konfiguracji z grafiką NVIDIA GeForce GTX 1050, GTX 1050 Ti, a nawet GTX-em 1060. Naturalnie seria 7000 oferuje zabezpieczenia w postaci modułu TPM 2.0 oraz opcjonalnego czytnika linii papilarnych, a także 3-letnią gwarancję on-site next business day.

Jak odczytać numerację danego modelu z serii Dell Vostro?

Wiemy już, że seria Vostro posiada trzy podserie. Co oznaczają pozostałe cyfry w nazwie laptopa? Już wyjaśniamy!

Za przykład niech posłuży Vostro 5568.

Pierwsza cyfra oznacza podserię właśnie (w tym przypadku 5000).

Druga cyfra określa przekątną ekranu – w tym przypadku będzie to laptop z matrycą 15,6”. Cyfra „4” oznaczałaby matrycę 14,1”, zaś cyfra „3” ekran 13,3-calowy.

Ostatnie dwie cyfry oznaczają generację danego modelu. W ubiegłym roku było to „68”, a modele z najnowszą, ósmą generacją CPU Intela oznaczone są numerem „71”.


Mamy nadzieję, że ten krótki tekst pomoże odpowiedzieć na pytanie: czy Dell Vostro jest dla mnie? Jeżeli odpowiedź okaże się pozytywna, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą laptopów Dell Vostro. Zapraszamy!

Close