Laptop Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQ005DPB

Lenovo
21RQ005DPB
554327
0199276825599

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Konfigurator

Pamięć RAM

Hurry! only 1 szt. w magazynie.
30 172,00 zł
24 530,08 zł netto
Mała liczba sztuk w magazynie wysyłka w 24h
Rata od
646.11 zł
PKO Leasing Widget
Jak to działa…
Liczba sztuk
Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Mobilna stacja robocza

Mobilna stacja robocza Korzystanie z mobilnych stacji roboczych niesie ze sobą szereg wymiernych korzyści, które wykraczają daleko poza możliwości standardowych laptopów. Urządzenia te stanowią pomost między bezkompromisową mocą komputera stacjonarnego a mobilnością, umożliwiając profesjonalistom pracę na najwyższym poziomie niezależnie od lokalizacji.

Największą korzyścią jest obecność certyfikacji ISV, która gwarantuje, że sprzęt został zoptymalizowany pod kątem konkretnych aplikacji inżynieryjnych, architektonicznych i kreatywnych. Dzięki dedykowanym sterownikom dla profesjonalnych kart graficznych użytkownik zyskuje nie tylko większą szybkość renderowania czy płynność w podglądzie modeli 3D, ale przede wszystkim stabilność, która eliminuje ryzyko nagłego zamknięcia programu i utraty niezapisanych postępów pracy.

Mobilne stacje robocze to jedyne komputery przenośne oferujące wsparcie dla pamięci RAM z korekcją błędów (ECC). Jest to kluczowa zaleta przy długotrwałych obliczeniach naukowych, symulacjach fizycznych czy wielogodzinnym renderowaniu wideo. Funkcja ta aktywnie wykrywa i naprawia błędy pamięci, zapobiegając uszkodzeniom danych i awariom systemu (tzw. „niebieskim ekranom”), co w profesjonalnym biznesie przekłada się na realne oszczędności czasu i pieniędzy.

Dzięki rozbudowanej architekturze, mobilne stacje robocze pozwalają na instalację rekordowych ilości pamięci operacyjnej oraz wielu dysków SSD w konfiguracjach RAID 0/1. Dla inżyniera pracującego z ogromnymi złożeniami w CAD lub montażysty obrabiającego materiał 8K oznacza to możliwość płynnej pracy na plikach, które na zwykłym laptopie spowodowałyby całkowite zawieszenie systemu.

Korzyścią nie do przecenienia dla grafików i filmowców są matryce klasy premium z fabryczną kalibracją kolorów. Ekrany te oferują pełne pokrycie profesjonalnych palet barw (np. 100% DCI-P3) i wysoką jasność, co pozwala na krytyczną ocenę koloru i detali projektu w każdych warunkach oświetleniowych. Eliminuje to potrzebę noszenia ze sobą zewnętrznego monitora referencyjnego podczas spotkań z klientami.

Mobilne stacje robocze są projektowane z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach pod stałym, wysokim obciążeniem. Ich systemy chłodzenia są znacznie wydajniejsze niż w cywilnych modelach, a obudowy wykonane z tytanu, magnezu czy włókna węglowego spełniają rygorystyczne normy militarne. Inwestycja w taki sprzęt to gwarancja, że urządzenie przetrwa lata intensywnej eksploatacji, zachowując swoją sprawność i wysoką wartość rezydualną.

Mobilna stacja robocza to nie tylko komputer, ale przede wszystkim niezawodne narzędzie pracy, które chroni czas profesjonalisty i pozwala na realizację najbardziej wymagających projektów wszędzie tam, gdzie pojawia się inspiracja lub potrzeba biznesowa.

Szczegółowy opis mobilnej stacji roboczej Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQ005DPB

Zdjęcie notebooka Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQ005DPBLaptop Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQ005DPB jest przedstawicielem serii wydajnych notebooków biznesowych Lenovo ThinkPad P16 Gen 3. Pamięć masowa obejmuje dysk SSD o pojemności 1 TB.

Z myślą o profesjonalnych użytkownikach w stacji roboczej zainstalowano dedykowaną kartę graficzną NVIDIA RTX PRO 4000. Karta dedykowana dysponuje 16 GB GDDR7 pamięci.

W stacji roboczej zainstalowano 24-rdzeniową jednostkę centralną Core Ultra 9 275HX. Pamięć podręczna CPU ma pojemność 36 MB. Procesor uzyskał 56077 punktów w aplikacji PassMark. Za generowanie obrazu odpowiada zintegrowany układ graficzny Intel Graphics. Zintegrowana karta graficzna osiągnęła wynik 5491 punktów w aplikacji PassMark. 16-calowy ekran wyświetla obraz w natywnej rozdzielczości WUXGA (1920x1200). Matrycę wykonano w technologii IPS.

W komputerze producent zainstalował 64 GB pamięci RAM (2 x 32 GB). Pamięć operacyjną można rozbudować do 192 GB (na płycie głównej pozostawiono 2 wolne sloty pamięci). W komputerze zastosowano pamięć typu DDR5. Niewątpliwą zaletą mobilnej stacji roboczej jest wbudowana kamera internetowa. W laptopie zainstalowano moduły komunikacji Bluetooth i Wi-Fi. Do wprowadzania danych służy podświetlana klawiatura oraz blok numeryczny. Do dyspozycji użytkownika notebooka oddano także TouchPad i TrackPoint. Laptopa umieszczono w czarnej obudowie wykonanej z wytrzymałego aluminium. Ważną zaletą modelu jest niska waga wynosząca tylko 2,5 kilograma. Urządzenie jest zgodne z certyfikatami TÜV Rheinland Low Blue Light, EPEAT Gold Registered, Eyesafe Certified 2.0, RoHS compliant, Energy Star 9.0, MIL-STD-810H oraz TCO Certified, generation 10.

Użytkownik komputera ma do dyspozycji następujące porty: jeden port słuchawkowe, jeden port RJ-45, jeden port Thunderbolt 4 (z Power Delivery 3.1 i DisplayPort), dwa gniazda Thunderbolt 5 (z Power Delivery 3.1 i DisplayPort), dwa gniazda USB-A 3.2 Gen 2 oraz jeden port HDMI 2.1. Produkt jest objęty 3-letnią gwarancją On-Site.

Procesor Intel Core Ultra 9 275HX

Procesor Intel Core Ultra 9 275HX Wprowadzony na rynek w styczniu 2025 roku, Intel Core Ultra 9 275HX stanowi elitarny fundament dla najnowocześniejszych laptopów o wysokiej wydajności. Jednostka ta, będąca kluczowym elementem prestiżowej linii Ultra 9, opiera się na innowacyjnej architekturze Arrow Lake-HX i jest montowana na podstawce BGA 2114. Procesor dysponuje imponującą liczbą 24 rdzeni, co w połączeniu z 36 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3) gwarantuje bezprecedensową płynność pracy nawet w najbardziej złożonych scenariuszach obliczeniowych.

Pod względem częstotliwości taktowania, układ ten wykazuje dużą elastyczność – startuje z poziomu bazowego 2,7 GHz, by w razie potrzeby automatycznie przyspieszyć do 5,4 GHz w trybie boost. Konstrukcja ta jest owocem zaawansowanej inżynierii, gdyż Intel zdecydował się na produkcję w procesie technologicznym 3 nm w zewnętrznych zakładach TSMC. Dzięki temu na jednym kawałku krzemu udało się rozmieścić aż 17,8 miliarda tranzystorów, co pozwala zachować optymalny współczynnik TDP na poziomie 55 W, typowy dla nowoczesnych komputerów klasy high-end.

Jedną z najistotniejszych cech modelu Core Ultra 9 275HX jest odblokowany mnożnik, który stanowi ukłon w stronę entuzjastów modyfikacji sprzętowych. Rozwiązanie to drastycznie upraszcza proces overclockingu, umożliwiając użytkownikom swobodne definiowanie częstotliwości pracy i wyciskanie z układu maksymalnych osiągów. W zakresie komunikacji z podzespołami procesor wykorzystuje magistralę PCI-Express Gen 5, zapewniając najwyższą dostępną przepustowość. Wspiera on również nowoczesne pamięci DDR5 w konfiguracji dwukanałowej, obsługując oficjalnie moduły o szybkości do 6400 MT/s.

W procesor wbudowano układ graficzny Arc Xe-LPG z 64 jednostkami wykonawczymi (EU), który zapewnia solidną bazę do zadań wizualnych. Kluczowym elementem nowoczesnej struktury jest jednak dedykowana jednostka NPU (Neural Processing Unit) o wydajności 13 TOPS, zaprojektowana specjalnie do akceleracji procesów wykorzystujących sztuczną inteligencję. Ponadto układ oferuje zaawansowane wsparcie sprzętowej wirtualizacji co znacząco podnosi wydajność maszyn wirtualnych oraz IOMMU (PCI passthrough), która pozwala systemom gościnnym na bezpośrednie zarządzanie zasobami sprzętowymi hosta. Poza tym obsługa standardów AVX i AVX2 przyspiesza działanie aplikacji inżynieryjnych i naukowych (choć jednostka nie wspiera instrukcji AVX-512).

Karta graficzna NVIDIA RTX PRO 4000

Karta graficzna NVIDIA RTX PRO 4000 Nvidia RTX PRO 4000 Blackwell to przełomowy procesor graficzny klasy high-end, który redefiniuje możliwości mobilnych stacji roboczych. Oparty na innowacyjnej architekturze Blackwell i wytwarzany w precyzyjnym procesie 5 nm, układ ten wykorzystuje potężny rdzeń GB203 składający się z 45,6 miliarda tranzystorów. Dzięki zastosowaniu 7680 rdzeni CUDA, karta oferuje niespotykaną dotąd w laptopach moc obliczeniową na poziomie 38,7 TFLOPS (FP32). Dla inżynierów i projektantów oznacza to drastyczne skrócenie czasu renderowania skomplikowanych scen oraz płynną manipulację ogromnymi modelami 3D w czasie rzeczywistym.

Jednym z najważniejszych atutów tego modelu jest zastosowanie najnowocześniejszej pamięci GDDR7 o pojemności 16 GB. Dzięki 256-bitowej magistrali, przepustowość pamięci osiąga rekordowe 896 GB/s, co eliminuje wąskie gardła podczas pracy z teksturami o ultrawysokiej rozdzielczości czy symulacjami fizycznymi. Kluczową zaletą dla profesjonalistów jest wsparcie dla kodu korekcji błędów (ECC). Funkcja ta monitoruje i naprawia błędy bitowe w pamięci VRAM, co zapewnia bezwzględną stabilność systemu podczas wielogodzinnych obliczeń naukowych lub długotrwałego renderowania, gdzie każdy błąd mógłby zniweczyć całą pracę.

Układ RTX PRO 4000 Blackwell został zaprojektowany z myślą o przyszłości opartej na sztucznej inteligencji i fotorealizmie. Rdzenie Tensor 5. generacji oddają użytkownikowi do dyspozycji wydajność AI na poziomie 1334 TOPSów. Dzięki temu karta jest potężnym narzędziem do uczenia maszynowego, głębokiego uczenia oraz zaawansowanej edycji wideo wspomaganej przez AI. Sześćdziesiąt rdzeni RT-Cores 4. generacji dedykowanych do akceleracji śledzenia promieni pozwala na błyskawiczne generowanie fotorealistycznych wizualizacji architektonicznych i produktowych z zachowaniem fizycznie poprawnych efektów świetlnych.

W mobilnych stacjach roboczych kluczowe jest zachowanie balansu między mocą a emisją ciepła. Dzięki technologii Nvidia MAX-Q, RTX PRO 4000 oferuje wyjątkową efektywność energetyczną. Producent umożliwił szeroką personalizację limitów mocy (TGP) w zakresie od 80 do 175 watów. Pozwala to projektantom laptopów na idealne dopasowanie wydajności karty do układu chłodzenia konkretnego urządzenia, zapewniając użytkownikowi najwyższą możliwą wydajność bez ryzyka przegrzewania podzespołów (thermal throttling).

Karta wspiera najnowszy standard PCI-Express 5.0 x16, co gwarantuje błyskawiczną komunikację z procesorem centralnym i systemową pamięcią RAM. Choć układ pracuje z bazową częstotliwością 975 MHz, w trybie boost potrafi przyspieszyć do 1702 MHz, dostosowując się do dynamiki pracy profesjonalisty. Brak bezpośrednich wyjść wideo w samym chipie jest celowym zabiegiem – GPU optymalnie przesyła obraz do ekranu laptopa lub zintegrowanych z nim złączy, co upraszcza konstrukcję nowoczesnych, smukłych stacji roboczych bez rezygnacji ze wsparcia dla najnowszych bibliotek DirectX 12 Ultimate.

Klawiatura podświetlana

Klawiatura podświetlana W laptopach klasy biznesowej i premium podświetlenie klawiatury realizowane jest za pomocą energooszczędnych diod LED. System ten został zaprojektowany tak, aby zminimalizować pobór prądu z baterii, co jest kluczowe podczas pracy mobilnej. Białe, eleganckie i dyskretne, typowe dla serii biznesowych światło klawiatury pomaga w skupieniu się i męczy oczu licznymi kolorami i migotaniem. Podświetlana klawiatura pozwala na pracę miejscach gdzie oświetlenie nie jest odpowiednie. Praca w podróży służbowej w pociągu czy samolocie może być wygodniejsza, gdy klawisze będą łagodnie podświetlone. W laptopach biznesowych taka funkcja może okazać się nieoceniona i niezbędna, zwłaszcza dla osób, które często pracują poza biurem.

Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 Wi-Fi 7, znany również pod technicznym oznaczeniem 802.11be, stanowi najnowszą rewolucję w łączności bezprzewodowej, która wprowadza termin Extremely High Throughput w celu opisania niespotykanej dotąd przepustowości. Ten standard buduje swoje fundamenty na rozwiązaniach znanych z Wi-Fi 6E, jednak drastycznie zwiększa szerokość kanału do 320 MHz, co pozwala na przesyłanie dwukrotnie większej ilości danych w tym samym czasie.

Najbardziej przełomową funkcją Wi-Fi 7 jest technologia Multi-Link Operation, która umożliwia urządzeniom jednoczesne wysyłanie i odbieranie danych przez różne pasma i kanały. W starszych standardach sprzęt musiał wybierać między pasmami 2,4 GHz, 5 GHz lub 6 GHz, natomiast teraz może korzystać z nich wszystkich naraz, co radykalnie zmniejsza opóźnienia i niemal eliminuje ryzyko zerwania połączenia w gęstym środowisku sieciowym. Kolejnym kluczowym usprawnieniem jest wprowadzenie modulacji 4096-QAM, która upakowuje informacje o 20% gęściej niż w poprzedniej generacji, przekładając się na teoretyczną prędkość przesyłu przekraczającą 40 Gb/s.

Standard ten wprowadza również inteligentne rozwiązanie o nazwie Puncturing, które pozwala na efektywne wykorzystanie szerokich kanałów nawet w sytuacji, gdy ich część jest zakłócana przez inne systemy. Zamiast blokować cały kanał z powodu drobnych interferencji, Wi-Fi 7 po prostu wycina zakłócony fragment i przesyła dane pozostałą, czystą częścią pasma. Dzięki tym wszystkim innowacjom nowa generacja sieci bezprzewodowych staje się realną alternatywą dla kabli ethernetowych, oferując stabilność i wydajność niezbędną do strumieniowania wideo w jakości 8K oraz profesjonalnej pracy w chmurze bez żadnych przestojów.

Wi-Fi 7 to technologia przyszłości, która całkowicie zmienia zasady gry w domowej rozrywce i pracy zdalnej, choć wymaga zakupu zupełnie nowej klasy urządzeń. Mogę sprawdzić, czy na rynku są już dostępne smartfony lub laptopy, które pozwolą Ci wykorzystać ten standard w praktyce.

Certyfikat TCO

Certyfikat TCO Certyfikat TCO to uznany na całym świecie międzynarodowy standard zrównoważonego rozwoju, stworzony specjalnie dla branży sprzętu IT przez szwedzką organizację TCO Development. Powstały na początku lat dziewięćdziesiątych system certyfikacji stawiał początkowo na obniżenie promieniowania i poprawę ergonomii monitorów komputerowych, jednak z biegiem lat przekształcił się w wielowymiarowy zestaw wymogów. Obecnie TCO Certified obejmuje szeroką gamę sprzętu elektronicznego, w tym komputery stacjonarne, laptopy, wyświetlacze, smartfony, serwery oraz urządzenia pamięci masowej, stanowiąc niezależne potwierdzenie, że dany produkt spełnia wyśrubowane kryteria środowiskowe i społeczne.

Proces uzyskania tej certyfikacji wymaga od producentów przeformatowania podejścia do całego cyklu życia produktu, począwszy od pozyskiwania surowców i warunków w zakładach produkcyjnych. Urządzenia ubiegające się o znak TCO muszą powstawać w fabrykach respektujących prawa pracowników, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sprawiedliwe wynagrodzenie. W kontekście ekologii sprawdza się ograniczanie użycia substancji niebezpiecznych, takich jak ciężkie metale czy szkodliwe opóźniacze palności, a także wysoki poziom efektywności energetycznej, podatność sprzętu na łatwą naprawę, modernizację oraz późniejszy recykling.

Z punktu widzenia użytkownika końcowego certyfikat TCO stanowi kompleksową gwarancję, że sprzęt jest bezpieczny dla zdrowia, ergonomiczny i nie nadwyręża wzroku ani kręgosłupa podczas wielogodzinnej pracy. Obecność tego oznaczenia zapewnia także pewność, że zakupiony monitor czy komputer charakteryzuje się wysoką trwałością, niskim zużyciem energii i został wyprodukowany w sposób odpowiedzialny społecznie. Z tego powodu TCO Certified stał się kluczowym wyznacznikiem i kryterium oceny w przetargach publicznych oraz korporacyjnych politykach zakupowych na całym świecie.

Certyfikat RoHS

Certyfikat RoHS RoHS, czyli unijna dyrektywa ograniczająca stosowanie substancji niebezpiecznych, to kluczowy akt prawny wymuszający na producentach elektroniki eliminację toksycznych składników z procesu wytwarzania sprzętu. Norma ta surowo limituje dopuszczalne stężenie takich pierwiastków jak ołów, rtęć, kadm czy sześciowartościowy chrom, które po wyrzuceniu urządzenia na śmietnik mogłyby trwale skazić glebę oraz wody gruntowe. Dzięki rygorystycznym kontrolom na każdym etapie łańcucha dostaw, certyfikat ten gwarantuje, że laptopy, smartfony czy komponenty komputerowe są znacznie bezpieczniejsze dla użytkowników oraz pracowników zakładów recyklingowych. Obecność oznaczenia zgodności z dyrektywą na urządzeniu serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 jest dla świadomego konsumenta jasnym sygnałem, że zakupiony sprzęt został wykonany z poszanowaniem zdrowia publicznego i rygorystycznych norm ochrony biosfery.

Złącze Thunderbolt 5

Złącze Thunderbolt 5 Notebooki serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 wchodzą w nową erę łączności dzięki implementacji portu Thunderbolt 5. Choć wizualnie zachowuje on formę popularnego gniazda USB-C, jego parametry techniczne deklasują dotychczasowe rozwiązania. Kluczową innowacją jest technologia Bandwidth Boost, która pozwala na inteligentne zarządzanie pasmem. W standardowym trybie port oferuje imponujące 80 Gbps w obie strony, jednak w sytuacjach wymagających intensywnego przesyłu wideo, potrafi dostarczyć aż 120 Gbps do wyświetlaczy, zachowując przy tym 40 Gbps na dane przychodzące.

To trzykrotny wzrost wydajności w porównaniu do standardu Thunderbolt 4, co czyni urządzenia tej serii idealnym narzędziem dla montażystów wideo 8K, inżynierów i twórców treści. Wsparcie dla najnowszych standardów DisplayPort umożliwia obsługę wielu monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżania, a zwiększona moc ładowania w ramach Power Delivery sprawia, że nawet najbardziej wydajne laptopy mogą być zasilane za pomocą jednego, uniwersalnego kabla.

Matryca IPS

Matryca IPS Matryca IPS w serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 to idealny kompromis między wysoką jakością obrazu a efektywnością energetyczną. Nowoczesne panele IPS stosowane w tych urządzeniach są optymalizowane pod kątem niskiego poboru prądu przy zachowaniu wysokiej jasności, co pozwala na komfortową pracę nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach czy na zewnątrz.

Dzięki stabilnej reprodukcji barw i wysokiemu współczynnikowi kontrastu, laptop Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQ005DPB z ekranem IPS doskonale sprawdza się w dynamicznym trybie pracy. Niezależnie od tego, czy tworzysz skomplikowane projekty graficzne, czy analizujesz dane, możesz liczyć na wierne oddanie detali. Jest to technologia „wszystko w jednym”, która łączy trwałość, oszczędność baterii i profesjonalną jakość wyświetlania, co czyni ją standardem w najbardziej wymagających korporacjach na świecie.

Klawiatura numeryczna

Klawiatura numeryczna Pełnowymiarowa klawiatura z wydzieloną sekcją numeryczną to kluczowy atut laptopów dedykowanych profesjonalistom pracującym w sektorze finansowym, logistycznym czy analitycznym. Dzięki fizycznemu blokowi numerycznemu, wprowadzanie danych do arkuszy kalkulacyjnych takich jak Microsoft Excel staje się znacznie szybsze i mniej obarczone ryzykiem błędu w porównaniu do korzystania z górnego rzędu cyfr.

Standardowy układ "kalkulatorowy" pozwala na obsługę bezwzrokową, co w połączeniu z dedykowanymi klawiszami operacji matematycznych (plus, minus, mnożenie, dzielenie) oraz dodatkowym klawiszem Enter, zamienia laptopa w potężne narzędzie do obliczeń. W wybranych modelach biznesowych z większą matrycą, klawiatura ta jest dodatkowo zoptymalizowana pod kątem ergonomicznym, oferując idealny skok klawisza i wyraźną odpowiedź zwrotną.

Certyfikat MIL-STD-810H

Certyfikat MIL-STD-810H Laptopy serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 pozytywnie przeszły szereg wymagających i rygorystycznych testów jakości, wytrzymałości i odporności na różne warunki środowiskowe zgodnie z zaktualizowanym militarnym standardem MIL-STD-810H. Bardziej restrykcyjne procedury i zaktualizowane metody testowe jeszcze lepiej odzwierciedlają skrajne warunki użycia w prawdziwym środowisku roboczym. Certyfikacja MIL-STD-810H potwierdza wysoką jakość i niezawodność urządzeń tej serii.

TrackPoint

TrackPoint TrackPoint, charakterystyczna czerwona nakładka umieszczona między klawiszami G, H i B, to coś więcej niż tylko alternatywa dla myszy. Jego największą zaletą jest to, że pozwala na nawigację kursorem bez odrywania dłoni od klawiatury. W połączeniu z trzema fizycznymi przyciskami znajdującymi się nad touchpadem, TrackPoint umożliwia płynne przewijanie dokumentów, precyzyjne zaznaczanie tekstu i błyskawiczne przełączanie się między oknami.

Dla profesjonalistów pracujących z tekstem lub kodem oznacza to mniejsze zmęczenie nadgarstka i znaczną oszczędność czasu – ruch dłoni między klawiaturą a touchpadem zostaje wyeliminowany do zera. W najnowszych modelach TrackPoint zyskał dodatkową funkcjonalność: dwukrotne dotknięcie otwiera szybkie menu komunikacyjne (Quick Menu), pozwalające na błyskawiczną konfigurację mikrofonu czy ustawień kamery podczas spotkań online.

Technologia NVMe

Technologia NVMe NVMe, czyli Non-Volatile Memory Express, to nowoczesny protokół komunikacyjny zaprojektowany od podstaw z myślą o wykorzystaniu pełnego potencjału szybkich pamięci flash oraz dysków półprzewodnikowych. W przeciwieństwie do starszych standardów, które powstały jeszcze w erze dysków mechanicznych, rozwiązanie to wykorzystuje szybką magistralę PCIe, co pozwala na drastyczne obniżenie opóźnień i ogromny wzrost przepustowości danych. Dzięki obsłudze tysięcy równoległych kolejek komend, dyski pracujące w tym standardzie potrafią przetwarzać informacje z prędkością nieosiągalną dla tradycyjnych interfejsów, co przekłada się na błyskawiczny start systemu oraz natychmiastowe wczytywanie rozbudowanych gier i profesjonalnych aplikacji. Technologia ta stała się fundamentem nowoczesnych komputerów, oferując użytkownikom niespotykaną wcześniej responsywność i efektywność podczas pracy z dużymi zbiorami plików.

Układ Neural Processing Unit

Układ Neural Processing Unit Jednostka NPU, czyli procesor neuronowy, to wyspecjalizowany układ scalony zaprojektowany bezpośrednio z myślą o sprzętowym przyspieszaniu obliczeń związanych z algorytmami sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych rdzeni procesora głównego (CPU), które są stworzone do wykonywania skomplikowanych i różnorodnych zadań sekwencyjnych, oraz układów graficznych (GPU) zoptymalizowanych pod kątem równoległego przetwarzania grafiki 3D, układ NPU skupia się wyłącznie na specyficznych operacjach matematycznych. Należą do nich przede wszystkim mnożenie macierzy oraz operacje na liczbach o niższej precyzji, takich jak formaty INT8 czy FP16, które stanowią fundament działania sztucznych sieci neuronowych.

Główną zaletą zintegrowania jednostki NPU bezpośrednio w strukturze krzemowej procesora jest niezwykle wysoka efektywność energetyczna przy przetwarzaniu zadań AI. Uruchamianie modeli językowych, generowanie obrazów, rozmywanie tła w wideo czy rozpoznawanie twarzy i głosu na klasycznym procesorze lub karcie graficznej wymaga znacznych nakładów mocy i powoduje szybkie zużycie baterii w urządzeniach mobilnych. Układ NPU realizuje te same zadania wielokrotnie szybciej, zużywając przy tym zaledwie ułamek energii elektrycznej, co ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych laptopach, smartfonach i tabletach.

Wydajność procesorów neuronowych jest najczęściej podawana w teraoperacjach na sekundę (TOPS), co określa, ile bilionów operacji matematycznych układ jest w stanie wykonać w ciągu jednej sekundy. Współczesne systemy operacyjne oraz oprogramowanie coraz silniej polegają na dedykowanych układach NPU, odciążając od ciągłej pracy procesor główny i grafikę, co przekłada się na wyższą kulturę pracy całego komputera, niższe temperatury oraz znacznie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Gwarancja On-Site Premier Support

Gwarancja To najwyższy poziom wsparcia technicznego dostępny na rynku, znany jako Premier Support. Wykracza daleko poza zwykłą naprawę sprzętu. Zyskujesz bezpośredni dostęp do dedykowanych, zaawansowanych inżynierów (często 24/7), pomijając standardowe infolinie i automatyczne skrypty rozmów.

Usługa obejmuje nie tylko naprawy sprzętowe (zazwyczaj w trybie Next Business Day), ale także wsparcie w zakresie oprogramowania, problemów z siecią czy konfiguracją. To kompleksowa opieka IT, w której producent przejmuje odpowiedzialność za rozwiązanie problemu „end-to-end”, a Ty masz pewność priorytetowego traktowania każdego zgłoszenia.

Certyfikat Energy Star

Certyfikat Energy Star Certyfikat Energy Star to międzynarodowy symbol przyznawany urządzeniom i budynkom charakteryzującym się wysoką efektywnością energetyczną oraz niskim szkodliwym wpływem na środowisko naturalne. Program ten został powołany do życia w 1992 roku przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) oraz Departament Energii Stanów Zjednoczonych, a z biegiem lat zyskał status globalnego standardu uznawanego w wielu regionach świata, w tym w Unii Europejskiej. Główną ideą stojącą za powstaniem tego oznaczenia było stworzenie czytelnego i godnego zaufania wskaźnika, który pomagałby konsumentom oraz przedsiębiorstwom w identyfikacji produktów zużywających zauważalnie mniej energii elektrycznej, co bezpośrednio przekłada się na redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Proces certyfikacji opiera się na rygorystycznych badaniach i normach technicznych ustalanych dla poszczególnych kategorii produktów. Aby urządzenie mogło zostać opatrzone charakterystycznym, błękitnym logo z wpisaną w nie gwiazdą, musi wykazywać wyższą sprawność energetyczną od standardowych odpowiedników dostępnych na rynku – przeważnie o kilkanaście do kilkudziesięciu procent. Oznaczenie to stosuje się szeroko w segmencie elektroniki użytkowej i sprzętu komputerowego, w tym w laptopach, komputerach stacjonarnych, serwerach, monitorach czy urządzeniach wielofunkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem ich energooszczędności w trybach bezczynności i uśpienia. Certyfikat obejmuje również sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak lodówki, pralki, zmywarki i klimatyzatory, a także zaawansowane systemy oświetleniowe oraz całe obiekty budowlane spełniające rygorystyczne kryteria zrównoważonego budownictwa.

Z punktu widzenia użytkowników obecność symbolu Energy Star stanowi proste zapewnienie, że dany produkt pozwala na realne obniżenie rachunków za prąd w całym okresie jego eksploatacji, nie wymagając przy tym idących na ustępstwa kompromisów w zakresie wydajności, funkcjonalności czy wygody obsługi. Dla sektora biznesowego oraz instytucji publicznych posiadanie przez sprzęt certyfikatu Energy Star jest bardzo często warunkiem koniecznym do spełnienia norm przetargowych oraz realizacji wymogów proekologicznej polityki zakupowej.

TPM

TPM Laptopy serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 wykorzystują układ TPM jako dedykowany układ bezpieczeństwa, który jest fizycznie odizolowany od reszty podzespołów na płycie głównej. Takie rozwiązanie gwarantuje, że klucze kryptograficzne są generowane i przechowywane w środowisku odpornym na ataki hakerskie skierowane bezpośrednio w system operacyjny. Moduł ten staje się kluczowym elementem podczas współpracy z funkcją BitLocker, ponieważ odpowiada za automatyczne zarządzanie dostępem do zaszyfrowanych partycji dysku przy każdym uruchomieniu komputera. Dodatkowo układ monitoruje integralność oprogramowania układowego, blokując dostęp do danych w sytuacji, gdy wykryje nieautoryzowaną ingerencję w pliki startowe systemu Windows.

: 21RQ005DPB
Hurry! only 1 szt. w magazynie.
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Mobilna stacja robocza
Rodzaj konfiguracji
Bazowa
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
ThinkPad P16 Gen 3
Stan
Nowy
Gwarancja
3 lata On-Site (w tym 3 lata Premier Support)
Laptop konwertowalny
Nie
Materiał obudowy
Aluminium
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
Intel Core Ultra 9
Generacja procesora
Arrow Lake
Typ procesora
Model: Core Ultra 9 275HX
Częstotliwość: 5,4 GHz
Cache: 36 MB
Obsługiwane gniazda: FCBGA2114
Obsługiwana pamięć: Up to DDR5 6400 MT/s
Zestaw instrukcji: 64-bit
Technologia Intel vPro
Nie
Liczba rdzeni procesora
24
Układ NPU (AI)
Tak
Technologia AMD DASH
Nie
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
Intel WM880
PassMark procesora
56077
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
64 GB
Typ pamięci
2 x 32 GB
SODIMM
DDR5
5600 MT/s
Liczba banków pamięci
4
Liczba wolnych banków pamięci
2
Maksymalna ilość pamięci
192 GB
Dysk
Dysk
SSD
Pojemność dysku
1 TB
Parametry dysku
M.2
2280
PCIe
5.0x4
Performance
NVMe
Opal
2.0
Dysk 2
brak
Dysk 3
brak
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
16"
Rozdzielczość
1920x1200 (WUXGA)
Technologia matrycy
IPS
Jasność matrycy
500 cd/m²
Ekran dotykowy
Nie
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Nie
Informacja o ekranie
16" WUXGA (1920x1200) IPS 500nits
Anti-glare
100% sRGB
60Hz
Low Power
Eyesafe
TÜV Low Blue Light
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
Intel Graphics
PassMark karty zintegrowanej
5491
Dedykowana karta graficzna
NVIDIA RTX PRO 4000
Typ dedykowanej karty graficznej
Pamięć video: 16 GB GDDR7
Rodzaj karty graficznej
Dedykowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
2 x Thunderbolt 5 (z Power Delivery 3.1 i DisplayPort)
1 x Thunderbolt 4 (z Power Delivery 3.1 i DisplayPort)
2 x USB-A 3.2 Gen 2
1 x HDMI 2.1
1 x Gniazdo słuchawkowe
1 x RJ-45
Złącza, gniazda rozszerzeń
Czytnik kart SDXC
Modem WWAN
Nie
Typ modemu WWAN
brak
Komunikacja
1x 2.5GbE RJ-45
Wi-Fi 7 (802.11be)
Bluetooth 5.4
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 5
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
SoundWire
Cirrus Logic CS42L43
2 mikrofony
Głośniki stereo 2W x2, Dolby Atmos
Kamera internetowa 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Computer Vision Human Presence Detection on ISP
Bezpieczeństwo
Dedykowany układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
Czytnik linii papilarnych (dotykowy, Match-on-Chip), Zintegrowany z przyciskiem uruchamiania
Kensington Lock (Nano), 2.5 x 6 mm
Zabezpieczenie kamery internetowej (camera models)
Wizualne wykrywanie obecnoś
Czytnik kart SmartCard
Nie
Wprowadzanie danych
Touchpad
TrackPoint
Klawiatura podświetlana
Klawiatura odporna na zachlapanie
Klawiatura numeryczna
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Tak
Klawiatura numeryczna
Tak
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 180W USB-C GaN (3-pin)
Kensington Lock
Tak
Bateria
Bateria 99,9 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
Windows 11 Pro
Wymiary
Szerokość: 362 mm
Głębokość: 252 mm
Wysokość: 30 mm
Certyfikaty
MIL-STD-810H
Eyesafe Certified 2.0
TÜV Rheinland Low Blue Light
Energy Star 9.0
EPEAT Gold Registered
RoHS compliant
TCO Certified, generation 10
Certyfikat MIL-STD-810
MIL-STD-810H
W zestawie
Lenovo AI Now
Zasilacz 180W USB-C GaN (3-pin)
Waga
2,54 kg
Copilot+ PC
Nie

Specyficzne kody

EAN13
0199276825599
MPN
21RQ005DPB
Przesyłka kurierska
Darmowa

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.