Laptop Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB

Lenovo
21X0QBCMXPB
556685
0199275335945
Produkt modyfikowany na bazie konfiguracji: 21X0001APB

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Konfigurator

Pamięć RAM

Hurry! only 4 szt. w magazynie.
17 855,00 zł
14 516,26 zł netto
Średnia liczba sztuk w magazynie wysyłka w 24h
Rata od
383.04 zł
PKO Leasing Widget
Liczba sztuk
Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Mobilna stacja robocza

Mobilna stacja robocza Mobilne stacje robocze to najbardziej zaawansowana kategoria komputerów przenośnych, zaprojektowana z myślą o profesjonalistach, których praca wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, bezwzględnej stabilności oraz certyfikowanej zgodności z oprogramowaniem specjalistycznym. W przeciwieństwie do standardowych laptopów biznesowych czy gamingowych, urządzenia te są budowane jako bezpośrednie zamienniki potężnych komputerów stacjonarnych, umożliwiając pracę nad najbardziej złożonymi projektami w dowolnym miejscu na świecie.

Sercem mobilnych stacji roboczych są najpotężniejsze dostępne procesory, które oferują dużą liczbę rdzeni i wysokie limity mocy. Kluczowym wyróżnikiem jest jednak zastosowanie profesjonalnych układów graficznych, często wyposażonych w dedykowaną pamięć VRAM z obsługą kodu korekcji błędów (ECC), co eliminuje ryzyko awarii systemu podczas wielodniowych obliczeń lub renderowania skomplikowanych animacji 3D.

Jedną z najważniejszych cech stacji roboczych jest certyfikacja ISV (Independent Software Vendor). Oznacza ona, że producenci sprzętu ściśle współpracują z twórcami oprogramowania takiego jak Autodesk (AutoCAD, Revit), Dassault Systèmes (SolidWorks) czy Adobe, aby zoptymalizować sterowniki i podzespoły pod kątem konkretnych aplikacji. Dzięki temu profesjonalista ma pewność, że system nie zawiesi się w kluczowym momencie pracy, a wydajność w profesjonalnych narzędziach będzie znacznie wyższa niż na sprzęcie konsumenckim o teoretycznie podobnych parametrach.

Mobilne stacje robocze oferują unikatowe w skali laptopów opcje konfiguracji. Często wyposażone możliwość rozszerzenia ilości pamięci RAM, która pozwala na zwiększenie wielozadaniowości komputera. Podobnie wygląda kwestia składowania danych – urządzenia te posiadają zazwyczaj kilka gniazd na dyski SSD NVMe, umożliwiając tworzenie bezpiecznych macierzy RAID, które chronią dane przed utratą w przypadku awarii jednego z nośników.

Ekrany stosowane w tych urządzeniach to panele najwyższej klasy, które muszą sprostać wymaganiom grafików i montażystów wideo. Często spotykane są matryce o wysokiej rozdzielczości z pełnym pokryciem palety barw DCI-P3 lub Adobe RGB oraz certyfikacją HDR. Fabryczna kalibracja kolorów (np. X-Rite Pantone) gwarantuje, że barwy wyświetlane na ekranie będą identyczne z tymi, które pojawią się w druku lub finalnym produkcie filmowym.

Z racji tego, że mobilne stacje robocze są projektowane do pracy pod pełnym obciążeniem przez wiele godzin, posiadają one rozbudowane systemy chłodzenia, wykorzystujące komory parowe i zaawansowane stopy metali. Ich obudowy muszą spełniać surowe normy wytrzymałości (często certyfikat MIL-STD 810), co zapewnia odporność na wibracje, upadki oraz ekstremalne temperatury, czyniąc z nich niezawodne narzędzia pracy w biurach projektowych, studiach filmowych czy na placach budowy.

Mobilne stacje robocze to komputery przenośne do najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadań dla profesjonalistów, którzy wymagają komfortu pracy, niezawodności i wysokiej wydajności.

Opis laptopa Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB

Zdjęcie mobilnej stacji roboczej Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPBLaptop Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB należy do cieszącej się dużą popularnością serii 14-calowych stacji roboczych ThinkPad P14s Gen 7 AMD produkowanych przez firmę Lenovo. Za przetwarzanie danych odpowiada 12-rdzeniowy układ CPU Ryzen AI 9 HX PRO 470 z rodziny AMD Ryzen AI 9. CPU pracuje z częstotliwością 2GHz GHz (maks. 5,2GHz). Procesor wykonano w technologii TSMC 4 nm FinFET. Układ osiągnął 36591 punktów w aplikacji PassMark. Układ dysponuje pamięcią cache 24MB. W laptopie zainstalowano zintegrowaną kartę graficzną AMD Radeon 890M. GPU uzyskał wynik 8171 punktów w aplikacji PassMark. Obraz jest wyświetlany na 14-calowym ekranie modelu w rozdzielczości natywnej 2880x1800 punktów (WQXGA+). Jasność matrycy wynosi 500 cd/m². Matryca została wykonana w technologii OLED.

W modelu producent zainstalował 96 GB pamięci RAM (w układzie 2 x 48 GB). Producent zainstalował pamięć typu DDR5. Maksymalna ilość pamięci RAM wynosi 96 GB.

Mobilną stację roboczą wyposażono w dysk SSD (M.2 2280, NVMe, Opal2) o pojemności 1 TB. Urządzenia peryferyjne można podłączać za pośrednictwem następujących portów: dwa porty Thunderbolt 4 / USB4 40Gbps (z Power Delivery 3.0 i DisplayPort 1.4), jedno gniazdo HDMI 2.1, dwa porty USB 3.2 Gen 1, jedno gniazdo RJ-45 oraz jedno gniazdo słuchawkowe.

Wielu użytkowników zapewne doceni dostępność wbudowanej kamery internetowej. W laptopie zainstalowano moduły komunikacji bezprzewodowej Bluetooth i Wi-Fi (standard 802.11be). Inżynierom firmy Lenovo udało się ograniczyć wagę urządzenia, która wynosi zaledwie 1,3 kg. Podzespoły stacji roboczej zostały umieszczone w czarnej obudowie. Urządzenie jest zgodne z certyfikatami UL Low Blue Light, MIL-STD-810H, TCO Certified, generation 10, EPEAT Gold Registered, RoHS compliant, Eyesafe Certified 2.0 oraz Energy Star 9.0. Użytkownik laptopa ma do dyspozycji podświetlaną klawiaturę. Uzupełnieniem klawiatury jest TouchPad oraz TrackPoint. Zaletą komputera jest zainstalowany modem WWAN. Produkt jest objęty 3-letnią gwarancją producenta typu On-Site. Podzespoły instalowane w ramach modyfikacji konfiguracji bazowej producenta są objęte gwarancją sklepu 3 lata Carry-in.

Procesor AMD Ryzen AI 9 HX PRO 470

Procesor AMD Ryzen AI 9 HX PRO 470 AMD Ryzen AI 9 HX PRO 470 zadebiutował w styczniu 2026 roku jako flagowa jednostka z nowoczesnej rodziny Gorgon Point, redefiniując pojęcie wydajności w segmencie mobilnych stacji roboczych. Ten niezwykle szybki procesor typu APU integruje w sobie aż dwanaście rdzeni, które pracują w szerokim zakresie częstotliwości od 2 do 5,3 GHz. Architektura tego układu opiera się na przemyślanym połączeniu dwóch typów jednostek, gdzie cztery rdzenie to potężne struktury Zen 5 dedykowane do najcięższych zadań, natomiast pozostałe osiem to rdzenie Zen 5c. Te drugie, mimo mniejszej ilości pamięci podręcznej, oferują doskonały balans między mocą a oszczędnością miejsca i energii, co pozwala na płynną pracę wielozadaniową bez nadmiernego obciążania akumulatora.

W obszarze graficznym procesor imponuje zintegrowanym układem bazującym na architekturze RDNA3+, wyposażonym w 16 jednostek obliczeniowych (CU). Dzięki wyższemu taktowaniu w porównaniu do swojego bezpośredniego poprzednika, modelu Ryzen AI 9 HX PRO 375, użytkownicy mogą liczyć na jeszcze lepszą płynność w aplikacjach kreatywnych i profesjonalnej obróbce wideo. Prawdziwym sercem nowoczesnych operacji jest jednak potężny silnik XDNA 2 Neural Engine. Choć w zestawieniu z niemal identycznym modelem HX 475 wersja 470 oferuje nieco wolniejsze NPU na poziomie 55 TOPS zamiast 60 TOPS, wciąż pozostaje to wartość zapewniająca bezkonkurencyjną akcelerację sztucznej inteligencji bezpośrednio na urządzeniu.

Jako jednostka z serii PRO, model ten został wzbogacony o funkcje krytyczne dla środowisk korporacyjnych i specjalistycznych. Pełne wsparcie dla technologii zdalnego zarządzania AMD DASH oraz obsługa pamięci z korekcją błędów ECC sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do systemów, w których stabilność i ochrona danych przed uszkodzeniem są priorytetem. Ponadto procesor oferuje nowoczesne zaplecze komunikacyjne, wspierając superszybkie pamięci LPDDR5x-8533 oraz DDR5-5600. Natywna kompatybilność z USB 4, a co za tym idzie również z Thunderbolt, otwiera przed użytkownikiem drzwi do błyskawicznych transferów i rozbudowanych ekosystemów akcesoriów.

Pod względem łączności z podzespołami wewnętrznymi, Ryzen AI 9 HX PRO 470 wykorzystuje magistralę PCIe 4.0 o przepustowości 1,9 GB/s na każdą linię, co jest standardem sprawdzonym już w udanej serii 8000. Wszystko to zostało zamknięte w niezwykle efektywnej formie dzięki zastosowaniu zaawansowanego procesu technologicznego 4 nm TSMC (N4P). Pozwala on na zachowanie bazowego współczynnika TDP na poziomie zaledwie 28 W, dając jednocześnie producentom laptopów elastyczność w podnoszeniu tego limitu nawet do 54 W w modelach stawiających na bezkompromisową moc. W efekcie otrzymujemy procesor, który nie tylko świetnie pozycjonuje się na tle konkurencji, ale staje się wszechstronnym narzędziem gotowym na wyzwania, jakie stawia przed nami rok 2026.

Copilot+ PC

Copilot+ PC Wybierając laptop Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB z certyfikatem Copilot+ PC, otrzymujesz sprzęt spełniający najbardziej wyśrubowane wymagania Microsoft dotyczące sprzętowej akceleracji AI. Kluczowym wymogiem jest wydajność jednostki NPU na poziomie co najmniej 40+ TOPS (bilionów operacji na sekundę), co w połączeniu z szybką pamięcią RAM i dyskami SSD NVMe, przekłada się na błyskawiczne działanie modeli językowych i graficznych uruchamianych lokalnie na urządzeniu.

Praca w tym standardzie oznacza wyższe bezpieczeństwo – wiele procesów AI odbywa się bezpośrednio na Twoim urządzeniu, a nie w chmurze. Użytkownik może korzystać z narzędzi takich jak Cocreator w aplikacji Paint do generowania grafik na podstawie szkiców czy zaawansowanych efektów Windows Studio Effects, które optymalizują obraz i dźwięk podczas rozmów online, dbając o kontakt wzrokowy i eliminację szumów otoczenia. Wszystko to przy zachowaniu legendarnej trwałości ThinkPada i optymalizacji zużycia energii, która wyznacza nowe standardy w branży laptopów biznesowych.

Matryca OLED

Matryca OLED Notebook Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB z matrycą OLED (Organic Light Emitting Diode) to przełom w komforcie pracy wizualnej. W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli LCD, gdzie podświetlenie krawędziowe lub strefowe zawsze powoduje pewien stopień „wycieku” światła, technologia OLED opiera się na samoświecących pikselach. Pozwala to na uzyskanie nieskończonego kontrastu oraz prawdziwej, głębokiej czerni, ponieważ w celu wyświetlenia ciemnych partii obrazu piksele są po prostu całkowicie wygaszane.

Dzięki wsparciu dla szerokich palet barw, takich jak 100% DCI-P3, notebook Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB z ekranem OLED staje się przenośnym studiem graficznym. Każdy niuans kolorystyczny jest oddany z najwyższą wiernością, co jest kluczowe przy profesjonalnej gradacji kolorów w materiałach wideo czy podczas edycji fotografii. Dodatkowo, niemal natychmiastowy czas reakcji matrycy eliminuje efekt smużenia, co sprawia, że dynamiczne materiały wideo prezentują się wyjątkowo ostro i płynnie.

Układ Neural Processing Unit

Układ Neural Processing Unit 21X0QBCMXPB wyposażono w procesor z układem NPU. NPU, czyli Neural Processing Unit, to wyspecjalizowany akcelerator sprzętowy zaprojektowany od podstaw w celu efektywnego wykonywania obliczeń związanych z sieciami neuronowymi oraz algorytmami sztucznej inteligencji. W przeciwieństwie do tradycyjnych procesorów centralnych, które są zoptymalizowane pod kątem zadań ogólnych, NPU koncentruje się na masowo równoległym przetwarzaniu operacji matematycznych na macierzach i wektorach.

Architektura ta pozwala na znaczne odciążenie jednostek CPU i GPU, przejmując od nich zadania takie jak rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie języka naturalnego czy zaawansowana edycja wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki wysokiej specjalizacji układy te charakteryzują się wyjątkową efektywnością energetyczną, co jest kluczowe w urządzeniach mobilnych i laptopach, gdzie liczy się każdy wat zużytej energii przy zachowaniu płynności działania funkcji AI.

Współczesne jednostki NPU są integrowane bezpośrednio w strukturę procesorów wielordzeniowych, tworząc z nimi spójny ekosystem zdolny do błyskawicznej analizy danych bez konieczności przesyłania ich do chmury obliczeniowej. Rozwiązanie to nie tylko zwiększa szybkość reakcji aplikacji, ale również podnosi poziom prywatności użytkownika, ponieważ większość operacji związanych z uczeniem maszynowym odbywa się lokalnie na danym urządzeniu.

Wykorzystanie NPU przekłada się na realne korzyści w codziennym użytkowaniu, takie jak inteligentne zarządzanie energią, poprawa jakości rozmów wideo poprzez automatyczne usuwanie szumów czy przyspieszenie pracy w profesjonalnych programach graficznych. Technologia ta staje się obecnie standardem w nowoczesnych komputerach osobistych, definiując nową kategorię sprzętu zdolnego do natywnej obsługi zaawansowanych modeli językowych i asystentów cyfrowych bezpośrednio z poziomu systemu operacyjnego.

Złącze Thunderbolt 4

Złącze Thunderbolt 4 Laptopy serii Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD idąc za nowoczesnymi standardami łączności otrzymały szybkie i wszechstronne gniazdo Thunderbolt 4. Choć wizualnie port ten wykorzystuje powszechnie znane USB-C, jego możliwości znacznie wykraczają poza standardowe rozwiązania. Dzięki niesamowitej przepustowości wynoszącej 40 Gbps, Thunderbolt 4 pozwala na błyskawiczny transfer ogromnych plików, co jest kluczowe dla profesjonalistów pracujących z wideo czy grafiką.

Co więcej, port ten jest w pełni kompatybilny ze standardem DisplayPort, co umożliwia przesyłanie obrazu do dwóch monitorów 4K lub jednego 8K przy zachowaniu najwyższej płynności. Dzięki wsparciu dla Power Delivery, to samo gniazdo służy do szybkiego ładowania laptopa z dużą mocą, eliminując potrzebę posiadania dedykowanego zasilacza o specyficznej wtyczce. To technologia „wszystko w jednym”, która redefiniuje pojęcie mobilnego biura.

HDR

Technologia HDR, czyli High Dynamic Range, to zaawansowane rozwiązanie w monitorach, które ma na celu zbliżenie obrazu wyświetlanego na ekranie do sposobu, w jaki ludzkie oko postrzega rzeczywisty świat. Głównym założeniem tego standardu jest drastyczne zwiększenie rozpiętości między najciemniejszymi a najjaśniejszymi punktami obrazu, co pozwala na jednoczesne zachowanie ogromnej liczby detali w głębokich cieniach oraz w bardzo jasnych partiach, takich jak słońce czy odbłyski światła. Dzięki temu obraz przestaje być płaski i nabiera wyjątkowej głębi oraz plastyczności, co przekłada się na znacznie bardziej realistyczne doznania wizualne podczas oglądania filmów czy grania w nowoczesne gry komputerowe.

Skuteczne działanie HDR w monitorze wymaga nie tylko odpowiedniego sygnału źródłowego, ale przede wszystkim wysokiej klasy matrycy zdolnej do osiągania bardzo wysokiej jasności punktowej oraz posiadającej zaawansowany system podświetlenia. W praktyce oznacza to, że monitor musi potrafić rozjaśnić konkretne małe elementy obrazu do poziomu kilkuset lub nawet tysiąca nitów, zachowując przy tym idealną czerń w pozostałych obszarach ekranu. Jest to szczególnie widoczne w monitorach wyposażonych w technologię lokalnego wygaszania strefowego lub w matrycach typu OLED, gdzie każdy piksel świeci niezależnie, co pozwala uniknąć niepożądanego efektu poświaty wokół jasnych obiektów na ciemnym tle.

Warto również zauważyć, że pełne wykorzystanie potencjału HDR wiąże się nierozerwalnie z szerszym zakresem odwzorowania barw, co sprawia, że przejścia tonalne między kolorami są płynniejsze i bardziej naturalne. Na rynku funkcjonują różne certyfikaty, takie jak DisplayHDR 400, 600 czy 1000, które informują użytkownika o realnych możliwościach danego urządzenia w zakresie luminancji i kontrastu. Choć podstawowe standardy HDR oferują zauważalną poprawę obrazu, to dopiero wyższe klasy certyfikacji zapewniają ten spektakularny efekt „wow”, który sprawia, że wirtualne krajobrazy stają się niemal nieodróżnialne od rzeczywistości.

Certyfikat Energy Star

Certyfikat Energy Star Energy Star to międzynarodowy symbol wysokiej efektywności energetycznej, przyznawany urządzeniom, które zużywają znacznie mniej prądu niż ich standardowe odpowiedniki bez utraty wydajności czy funkcjonalności. Certyfikat ten wymusza na producentach stosowanie zaawansowanych systemów zarządzania energią, które automatycznie przełączają sprzęt w tryb uśpienia o niskim poborze mocy po okresie bezczynności. Program ten został stworzony przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), aby pomóc konsumentom i firmom w obniżaniu rachunków za elektryczność przy jednoczesnym ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Wybierając laptopy serii Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD z tym charakterystycznym logo, użytkownik ma pewność, że produkt przeszedł rygorystyczne testy laboratoryjne potwierdzające jego proekologiczny charakter i oszczędność eksploatacji.

Certyfikat TCO

Certyfikat TCO Certyfikat TCO to uznany na całym świecie międzynarodowy standard zrównoważonego rozwoju, stworzony specjalnie dla branży sprzętu IT przez szwedzką organizację TCO Development. Powstały na początku lat dziewięćdziesiątych system certyfikacji stawiał początkowo na obniżenie promieniowania i poprawę ergonomii monitorów komputerowych, jednak z biegiem lat przekształcił się w wielowymiarowy zestaw wymogów. Obecnie TCO Certified obejmuje szeroką gamę sprzętu elektronicznego, w tym komputery stacjonarne, laptopy, wyświetlacze, smartfony, serwery oraz urządzenia pamięci masowej, stanowiąc niezależne potwierdzenie, że dany produkt spełnia wyśrubowane kryteria środowiskowe i społeczne.

Proces uzyskania tej certyfikacji wymaga od producentów przeformatowania podejścia do całego cyklu życia produktu, począwszy od pozyskiwania surowców i warunków w zakładach produkcyjnych. Urządzenia ubiegające się o znak TCO muszą powstawać w fabrykach respektujących prawa pracowników, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sprawiedliwe wynagrodzenie. W kontekście ekologii sprawdza się ograniczanie użycia substancji niebezpiecznych, takich jak ciężkie metale czy szkodliwe opóźniacze palności, a także wysoki poziom efektywności energetycznej, podatność sprzętu na łatwą naprawę, modernizację oraz późniejszy recykling.

Z punktu widzenia użytkownika końcowego certyfikat TCO stanowi kompleksową gwarancję, że sprzęt jest bezpieczny dla zdrowia, ergonomiczny i nie nadwyręża wzroku ani kręgosłupa podczas wielogodzinnej pracy. Obecność tego oznaczenia zapewnia także pewność, że zakupiony monitor czy komputer charakteryzuje się wysoką trwałością, niskim zużyciem energii i został wyprodukowany w sposób odpowiedzialny społecznie. Z tego powodu TCO Certified stał się kluczowym wyznacznikiem i kryterium oceny w przetargach publicznych oraz korporacyjnych politykach zakupowych na całym świecie.

Certyfikat RoHS

Certyfikat RoHS RoHS, czyli unijna dyrektywa ograniczająca stosowanie substancji niebezpiecznych, to kluczowy akt prawny wymuszający na producentach elektroniki eliminację toksycznych składników z procesu wytwarzania sprzętu. Norma ta surowo limituje dopuszczalne stężenie takich pierwiastków jak ołów, rtęć, kadm czy sześciowartościowy chrom, które po wyrzuceniu urządzenia na śmietnik mogłyby trwale skazić glebę oraz wody gruntowe. Dzięki rygorystycznym kontrolom na każdym etapie łańcucha dostaw, certyfikat ten gwarantuje, że laptopy, smartfony czy komponenty komputerowe są znacznie bezpieczniejsze dla użytkowników oraz pracowników zakładów recyklingowych. Obecność oznaczenia zgodności z dyrektywą na urządzeniu serii Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD jest dla świadomego konsumenta jasnym sygnałem, że zakupiony sprzęt został wykonany z poszanowaniem zdrowia publicznego i rygorystycznych norm ochrony biosfery.

Windows 11 Pro

Windows 11 Pro Laptop Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB to fundament bezpiecznej infrastruktury IT w Twojej firmie. System Windows 11 Pro wykracza poza standardowe funkcje domowe, oferując wielowarstwową ochronę danych. Dzięki technologii BitLocker, nawet w przypadku fizycznej utraty laptopa, Twoje poufne pliki pozostają zaszyfrowane i niedostępne dla osób niepowołanych.

Dodatkowo, funkcja Windows Information Protection (WIP) pozwala na skuteczne oddzielenie danych służbowych od prywatnych, zapobiegając przypadkowym wyciekom informacji przez aplikacje i pocztę elektroniczną. W połączeniu z biometrycznymi zabezpieczeniami urządzenia takimi jak czytnik linii papilarnych czy kamera IR, Windows 11 Pro tworzy środowisko klasy korporacyjnej, w którym logowanie jest błyskawiczne, a ochrona – bezkompromisowa.

Klawiatura podświetlana

Klawiatura podświetlana Podświetlenie klawiatury to nie tylko kwestia użyteczności, ale również element, który nadaje laptopowi nowoczesny, prestiżowy charakter. Subtelna łuna światła wokół krawędzi klawiszy podkreśla smukłą sylwetkę urządzenia i sprawia, że wygląda ono profesjonalnie na każdym biurku. W laptopach biznesowych wysokiej klasy podświetlenie jest idealnie równomierne, co świadczy o wysokiej jakości montażu i dbałości o detale.

Funkcja ta idealnie współgra z minimalistycznym designem serii. Możliwość szybkiego włączenia lub wyłączenia iluminacji daje użytkownikowi pełną kontrolę nad estetyką swojego stanowiska pracy, pozwalając na przejście z trybu skupienia w tryb relaksu w ułamku sekundy.

Technologia NVMe

Technologia NVMe Technologia NVMe (Non-Volatile Memory Express) to nowoczesny protokół komunikacyjny zaprojektowany specjalnie dla dysków SSD, który radykalnie zwiększa szybkość przesyłania danych. W przeciwieństwie do starszego standardu SATA, NVMe wykorzystuje szybką magistralę PCI Express (PCIe), co pozwala na bezpośrednią i wielokanałową komunikację z procesorem.

Dzięki ogromnej przepustowości i minimalnym opóźnieniom, technologia ta umożliwia błyskawiczne ładowanie systemu operacyjnego, skrócenie czasu renderowania wideo oraz płynną pracę w najbardziej wymagających grach i aplikacjach profesjonalnych. W praktyce dyski NVMe mogą być nawet kilkanaście razy szybsze od tradycyjnych nośników półprzewodnikowych starszej generacji, co czyni je obecnym standardem w wydajnych komputerach i serwerach.

TrackPoint

TrackPoint Wprowadzony po raz pierwszy w 1992 roku, TrackPoint stał się ikoną designu przemysłowego. Został zaprojektowany, aby rozwiązać problem ograniczonej przestrzeni w samolotach i pociągach, gdzie korzystanie z myszy zewnętrznej było niemożliwe. Konstrukcyjnie jest to miniaturowy dżojstik (strain gauge), który reaguje na siłę nacisku – im mocniej go przesuwasz, tym szybciej porusza się kursor.

To rozwiązanie jest cenione za niezawodność w ekstremalnych warunkach. W przeciwieństwie do tradycyjnych touchpadów, TrackPoint działa bezbłędnie, gdy masz mokre dłonie lub pracujesz w rękawiczkach, co czyni go niezastąpionym w zastosowaniach inżynieryjnych i terenowych. Charakterystyczna chropowata faktura nakładki (dostępnej w różnych kształtach, jak Classic Dome czy Soft Rim) zapewnia doskonałą przyczepność i precyzję co do jednego piksela.

Kensington Lock

Kensington Lock Gniazdo linki zabezpieczającej stanowi pierwszą linię obrony fizycznej w serii Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD, szczególnie w środowiskach o dużym natężeniu ruchu. Standard Kensington Lock pozwala na szybkie i pewne przypięcie komputera do biurka, lady lub innego nieruchomego elementu wyposażenia wnętrza za pomocą stalowej linki. Rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne w otwartych przestrzeniach biurowych typu open space oraz w punktach obsługi klienta, gdzie laptop często pozostaje bez bezpośredniego nadzoru. Zastosowanie tego mechanizmu pozwala użytkownikowi na swobodne oddalenie się od stanowiska pracy bez ryzyka, że urządzenie zostanie skradzione w wyniku chwilowej nieuwagi.

Czytnik linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych Laptop Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB wyposażono w czytnik linii papilarnych. Jest to kluczowy standard bezpieczeństwa w urządzeniach klasy biznesowej, który tworzy pierwszą linię obrony przed nieautoryzowanym dostępem. Technologia ta wykorzystuje unikalne cechy biometryczne użytkownika, co czyni ją znacznie trudniejszą do złamania niż tradycyjne kody PIN. Rozwiązanie to nie tylko radykalnie podnosi poziom ochrony danych firmowych, ale również znacząco usprawnia codzienną pracę. Dzięki pełnej integracji z usługą Windows Hello, logowanie do systemu następuje w ułamku sekundy, całkowicie eliminując uciążliwą konieczność zapamiętywania i wpisywania skomplikowanych haseł.

Certyfikat EPEAT Gold

Certyfikat EPEAT Gold EPEAT Gold to najwyższy i najbardziej prestiżowy poziom certyfikacji w globalnym systemie oceny ekologicznej elektroniki, który potwierdza, że laptopy serii Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD spełniają najbardziej rygorystyczne kryteria zrównoważonego rozwoju. Aby urządzenie mogło poszczycić się tym oznaczeniem, musi nie tylko zaliczyć wszystkie wymagania podstawowe, ale także co najmniej 75% opcjonalnych kryteriów dotyczących mniejszego wpływu na środowisko naturalne. Standard ten bierze pod uwagę cały cykl życia sprzętu, wymuszając na producentach stosowanie tworzyw pochodzących z recyklingu, eliminację toksycznych substancji oraz projektowanie konstrukcji łatwych w naprawie i późniejszym demontażu. Posiadanie złotego certyfikatu EPEAT jest dla świadomego konsumenta oraz dużych organizacji jasnym sygnałem, że wybierają sprzęt o najwyższej efektywności energetycznej, który minimalizuje ślad węglowy i wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym.

TPM

TPM Notebooki serii Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD zostały wyposażone w układ TPM, czyli Trusted Platform Module. Przechowuje on w bezpiecznym miejscu klucze kryptograficzne używane do szyfrowania danych. Dzięki modułowi TPM możliwe jest szybkie szyfrowanie i odszyfrowywanie danych na dysku za pomocą funkcji BitLocker dostępnej w systemach Windows. Zabezpiecza to dane na dysku przed odczytaniem po zgubieniu lub kradzieży urządzenia. TPM przechowuje także dane biometryczne wykorzystywane przez logowanie za pomocą Windows Hello odciskiem palca czy rozpoznawaniem twarzy.

Moduł TPM to już podstawowe i wymagane przez system Windows 11 zabezpieczenie komputera, które znacząco ułatwia szyfrowanie danych i logowanie do systemu.

Modem 5G

Modem 5G Laptopy Lenovo ThinkPad P14s Gen 7 AMD 21X0QBCMXPB został wyposażony modem 5G, co znacząco zwiększa jego mobilność i użyteczność poza biurem. W wielu zadaniach dostęp do Internetu okazuje się bardzo ważny dla pracownika, a urządzenie z możliwością korzystania z sieci 5G bez dodatkowych zewnętrznych modemów czy parowania ze smartfonem będzie znacznie wygodniejsze i szybsze. Technologia 5G pozwala na szybsze i stabilniejsze połączenie z Internetem, zwłaszcza w zatłoczonych miastach, gdzie użytkowników sieci jest więcej. Korzystanie z modemu 5G jest także bezpieczniejsze niż łączenie się do publicznych sieci Wi-Fi dostępnych w pociągach, hotelach czy restauracjach.

Profesjonaliści, którzy wymagają szybkiego i stabilnego połączenia z internetem docenią wygodę i bezpieczeństwo modemu 5G w laptopie, którego zawsze noszą przy sobie, na którym pracują często poza biurem, w używają w pociągu, hotelu czy kawiarni.

Gwarancja On-Site Premier Support

Gwarancja Wybierz wsparcie klasy VIP. Gwarancja Premier to dedykowana linia telefoniczna, zaawansowani technicy i priorytetowy dostęp do części zamiennych. Twoje zgłoszenia trafiają od razu na szczyt kolejki, a diagnoza obejmuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie systemowe.

W razie konieczności naprawy fizycznej, technik przyjeżdża do Twojej siedziby (zazwyczaj na następny dzień roboczy). To idealne rozwiązanie dla firm bez własnego, rozbudowanego działu IT, potrzebujących szybkiego i profesjonalnego wsparcia zewnętrznego.

: 21X0QBCMXPB
Hurry! only 4 szt. w magazynie.
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Mobilna stacja robocza
Rodzaj konfiguracji
Rozszerzona
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
ThinkPad P14s Gen 7 AMD
Stan
Nowy
Gwarancja
3 lata On-Site (w tym 3 lata Premier Support)
Laptop konwertowalny
Nie
Materiał obudowy
Tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem węglowym i włóknem szklanym
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
AMD Ryzen AI 9
Typ procesora
Model: Ryzen AI 9 HX PRO 470
Częstotliwość: 2GHz / 5,2GHz
Cache: 24MB
Litografia: TSMC 4 nm FinFET
Obsługiwane gniazda: FP8
Obsługiwana pamięć: DDR5 (FP8), LPDDR5X (FP8)
Technologia Intel vPro
Nie
Liczba rdzeni procesora
12
Układ NPU (AI)
Tak
Technologia AMD DASH
Nie
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
AMD SoC
PassMark procesora
36591
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
96 GB
Typ pamięci
2 x 48 GB
SODIMM
DDR5
non-ECC
Liczba banków pamięci
2
Maksymalna ilość pamięci
96 GB
Dysk
Dysk
SSD
Pojemność dysku
1 TB
Parametry dysku
M.2 2280
NVMe
PCIe 4.0
Opal2
Dysk 2
brak
Dysk 3
brak
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
14"
Rozdzielczość
2880x1800 (WQXGA+)
Technologia matrycy
OLED
Jasność matrycy
500 cd/m²
Ekran dotykowy
Nie
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Tak
Informacja o ekranie
14" 2.8K (2880x1800) OLED 500nits
Anti-glare
100% DCI-P3
120Hz VRR
DisplayHDR True Black 500
Eyesafe
UL Low Blue Light
Touch
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
AMD Radeon 890M
PassMark karty zintegrowanej
8171
Rodzaj karty graficznej
Zintegrowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
2 x Thunderbolt 4 / USB4 40Gbps (z Power Delivery 3.0 i DisplayPort 1.4)
2 x USB 3.2 Gen 1
1 x HDMI 2.1
1 x RJ-45
1 x Gniazdo słuchawkowe
Modem WWAN
Tak
Typ modemu WWAN
5G
Komunikacja
LAN 1 GbE
AMD PRO Manageability
Wi-Fi 7 (802.11be)
Bluetooth 5.4
AMD PRO Manageability
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 4
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
High Definition (HD) Audio
Realtek ALC3287
2 mikrofony
Głośniki stereo 2W x2, Dolby Atmos
Kamera internetowa 5.0MP + IR with Privacy Shutter, HDR and Computer Vision Human Presence Detection
Bezpieczeństwo
Dedykowany układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
Czytnik linii papilarnych (dotykowy, Match-on-Chip), Zintegrowany z przyciskiem uruchamiania
Kensington Lock (Nano), 2.5 x 6 mm
Computer Vision-based User Presence Sensing (Computer Vision camera models)
Bo
Czytnik kart SmartCard
Nie
Wprowadzanie danych
Klawiatura podświetlana
Klawiatura odporna na zachlapanie
TrackPoint
Touchpad
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Tak
Klawiatura numeryczna
Nie
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 65W USB-C
Kensington Lock
Tak
Bateria
Bateria 75 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
Windows 11 Pro
Wymiary
Szerokość: 314 mm
Głębokość: 222 mm
Wysokość: 22 mm
Certyfikaty
MIL-STD-810H
Eyesafe Certified 2.0
UL Low Blue Light
Energy Star 9.0
EPEAT Gold Registered
RoHS compliant
TCO Certified, generation 10
Certyfikat MIL-STD-810
MIL-STD-810H
Certyfikat EPEAT Gold
Tak
W zestawie
Lenovo AI Now
Zasilacz 65W USB-C (3-pin)
Waga
1,29 kg
Copilot+ PC
Tak

Specyficzne kody

EAN13
0199275335945
MPN
21X0001APB
Przesyłka kurierska
Darmowa

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.