Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Stacje robocze HP Z8 G4 Workstation

Następcą serii Workstation Z8 G4 jest seria  

HP Z8 G4 Workstation to najwydajniejsza stacja robocza w ofercie firmy HP, która zastąpiła modele Z840. W tej generacji wykorzystano do dwóch procesorów Intel Xoen Scalable z maksymalnie 1,5 TB lub nawet 3 TB RAM w 24 slotach. Za magazyn danych mogą służyć standardowe dyski HDD 3,5", dyski SAS i SSD NVMe. Do obliczeń mogą być wykorzystywane również karty graficzne, których Z8 G4 może obsłużyć do czterech z średniego segmentu, przez dwie karty NVIDIA RTX A6000 po jedną AMD Radeon Pro W6800. Zasilanie dostarczy jedne z kilu do wyboru zasilaczy o mocy 1124W, 1450W lub 1700W.

HP Z8 G4 Workstation wspiera najnowsze rozwiązani zapewniające najwyższe bezpieczeństwo danych i prywatność użytkowników. Oprócz wykorzystanych pamięci z korekcją błędów ECC, dysków samo-szyfrujących czy zasilaczy o najwyższej sprawności energetycznej, HP wprowadziło również wiele rozwiązań programowych które chronią sprzęt przez awariami czy niepożądanym dostępem. Stacje robocze tej serii również otrzymały certyfikat ISV, który potwierdza najwyższa kompatybilność i niezawodność w pracy w wielu aplikacjach dla profesjonalistów. Ostatnim i bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa są przygotowane przez HP pakiety rozszerzeń gwarancyjnych, dzięki którym można rozszerzyć okres ochrony nawet do 5 lat.

HP Z8 G4 Workstation dostępna jest z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 11 Pro for Workstation, Windows 10 Pro for Workstation czy Ubuntu Linux, ale jest także zgodna z innymi wersjami Windows 11, Windows 10, Red Hat Enterprise Linux czy SUSE Linux.

Oficjalny partner:

Close