Najważniejsze cechy serwera QNAP Tower TS-464-GFJ
Urządzenie QNAP Tower TS-464-GFJ należy do rodziny serwerów plików wyprodukowanych przez firmę QNAP kojarzoną właśnie z serwerami NAS. Urządzenie działa z dyskami 2,5" SATA SSD, 2,5" SATA HDD i 3,5" SATA HDD.
W serwerze Tower TS-464-GFJ zainstalowano dyski twarde o łącznej pojemności 20 TB. Urządzenie wyposażono dodatkowo w dyski SSD (cache) o pojemności 1 TB. Serwer NAS oferuje 1 gniazdo PCIe umożliwiające instalację karty rozszerzeń.
Urządzenie producent wyposażył w 8 GB pamięci RAM. Maksymalna ilość pamięci RAM, którą można zaistalować w urządzeniu, wynosi 16 GB.
Serwer NAS wyposażono w 4 wnęki na dyski. Producent serwera przewidział także możliwość instalacji jednostki rozszerzającej, która zwiększa liczbę wnęk na dyski do b.d. Producent wyposażył serwer także w 2 gniazda M.2. Serwer zapewnia obsługę następujących macierzy dyskowych: RAID 5, RAID 1, RAID 10, JBOD, RAID 6 i RAID 0. Procesor pracuje z częstotliwością 2,0 GHz / 2,9 GHz (w trybie turbo/boost).
Serwer NAS komunikuje się z siecią przewodową za pośrednictwem 2x 2,5GbE portów Gigabit Ethernet. Serwer zaprojektowano z myślą o zastosowaniu zasilacza 90W, 100–240 V. Serwer plików umieszczono w obudowie Tower.
Serwer jest sprzedawany z systemem operacyjnym QTS 5.x. Serwer wyposażono w 4 porty USB (2 x USB 3.2, 2 x USB 2.0).
Serwer jest objęty trzyletnią gwarancją producenta typu Carry-in. Podzespoły instalowane w konfiguracji zmodyfikowanej przez naszych techników są objęte gwarancją 3 lata Carry-in.