Laptop Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD 21WXUOWURPB

Lenovo
21WXUOWURPB
571641
Produkt modyfikowany na bazie konfiguracji: 21WX003UPB

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Konfigurator

Procesor

Pamięć RAM

Modem

Hurry! only 8 szt. w magazynie.
15 209,80 zł
12 365,69 zł netto
Średnia liczba sztuk w magazynie wysyłka w 24h
Rata od
327.90 zł
PKO Leasing Widget
Liczba sztuk
Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Szczegółowy opis notebooka Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD 21WXUOWURPB

Zdjęcie notebooka Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD 21WXUOWURPBNotebook Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD 21WXUOWURPB należy do rodziny laptopów Lenovo ThinkPad T. Komputer producent wyposażył w 32 GB pamięci RAM (w układzie 2 x 16 GB). Producent zastosował pamięć DDR5.

W laptopie producent zainstalował 6-rdzeniowy układ CPU Ryzen AI 5 PRO 440 z rodziny AMD Ryzen AI 5. Częstotliwość taktowania jednostki centralnej to 2GHz GHz (w trybie turbo/boost 4,8GHz). Litografia procesora to TSMC 4 nm FinFET. Pamięć podręczna procesora ma pojemność 16MB. Laptopa wyposażono w zintegrowany układ graficzny AMD Radeon 840M. Układ uzyskał wynik 3842 punktów w aplikacji PassMark. Do przechowywania danych służy dysk SSD (M.2 NVMe PCie x3, jednostronne, 4 TB) o pojemności 4 TB. 16-calowy ekran laptopa wyświetla obraz w rozdzielczości 1920x1200 pikseli (WUXGA). Do wyświetlania obrazu służy matryca w technologii IPS zapewniająca doskonały obraz. Użytkownik laptopa ma do dyspozycji moduły komunikacji bezprzewodowej Bluetooth i Wi-Fi w standardzie 802.11be. Użytkownik ma do dyspozycji podświetlaną klawiaturę wraz z blokiem numerycznym. Użytkownik może dodatkowo korzystać z TouchPada oraz TrackPointa. Z myślą o mobilnych użytkownikach w laptopie zainstalowano modem GSM.

Ważną zaletą laptopa jest niska waga wynosząca tylko 1,78 kg. Podzespoły laptopa zostały umieszczone w obudowie koloru czarnego. Producent zadbał o zgodność urządzenia z certyfikatami EPEAT 2.0 Gold Registered, ErP Lot 6/26, TCO Certified, generation 10, RoHS compliant, MIL-STD-810H oraz Energy Star 9.0. Komputer ma zainstalowany system Windows 11 Pro. W modelu zainstalowano kamerkę internetową. Producent udziela na notebook 3-letniej gwarancji typu On-Site. Podzespoły instalowane w konfiguracji zmodyfikowanej przez naszych techników są objęte gwarancją 3 lata Carry-in.

Procesor AMD Ryzen AI 5 PRO 440

Procesor AMD Ryzen AI 5 PRO 440 AMD Ryzen AI 5 PRO 440 oraz jego wariant AI 5 PRO H 440 stanowią zaawansowane jednostki obliczeniowe z nowoczesnej rodziny Gorgon Point, stworzone dla sektora mobilnego. Sercem tych układów jest hybrydowa konfiguracja składająca się z sześciu rdzeni, z których trzy to wysokowydajne jednostki Zen 5 osiągające taktowanie do 4,8 GHz, a pozostałe trzy to energooszczędne rdzenie Zen 5c, pracujące z maksymalną częstotliwością 3,5 GHz i posiadające mniejszą ilość pamięci podręcznej. Choć pod względem technicznym konstrukcja ta wykazuje duże podobieństwo do wcześniejszego modelu Ryzen AI 5 340, wariant PRO wyróżnia się implementacją dodatkowych mechanizmów profesjonalnego zarządzania i bezpieczeństwa, wśród których kluczową rolę odgrywa wsparcie dla pamięci z korekcją błędów ECC.

Fundamentem architektury Gorgon oraz Krackan Point jest podział na dwa specyficzne klastry mikroarchitektury, gdzie rdzenie Zen 5 skupiają się na dostarczaniu maksymalnej mocy obliczeniowej, podczas gdy ich mniejsze odpowiedniki Zen 5c oferują zredukowaną ilość pamięci cache przy zachowaniu znacznie wyższej efektywności energetycznej. Interesującym aspektem technicznym jest fakt, że mobilna implementacja Zen 5 w tych układach wykazuje pewne specyficzne różnice względem swoich desktopowych odpowiedników. Według analiz ekspertów z ChipsAndCheese, ze względu na organizację pamięci podręcznej oraz specyficzną przepustowość instrukcji AVX-512, jednostki te pod pewnymi względami mogą wydawać się bliższe architekturze Zen 4, co wynika z konieczności optymalizacji pod kątem urządzeń przenośnych.

Możliwości komunikacyjne i multimedialne procesora są bardzo szerokie, ponieważ zintegrowany kontroler pamięci wspiera zarówno standard DDR5-5600, jak i wysokoprzepustowe moduły LPDDR5x-8000. Daje to projektantom sprzętu wolną rękę w kwestii balansu między niskimi opóźnieniami a szybkością transferu danych. Systemy oparte na tym procesorze oferują natywną zgodność ze standardem USB 4 i technologią Thunderbolt, natomiast magistrala PCIe 4.0 zapewnia stabilną przepustowość na poziomie 1,9 GB/s na każdy kanał. Kluczowym elementem dla nowoczesnych aplikacji jest zintegrowana jednostka NPU XDNA 2. Jest ona znacznie bardziej zaawansowana od swojej pierwszej generacji i zapewnia wydajność do 50 INT8 TOPS, co pozwala na płynną akcelerację zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji bezpośrednio na urządzeniu.

W obszarze graficznym procesor wykorzystuje układ Radeon 840M, który jest zoptymalizowaną, nieco skromniejszą wersją modelu 890M. Wyposażono go w cztery jednostki obliczeniowe CU, co przekłada się na 256 procesorów strumieniowych, taktowanych w modelu AI 5 440 z częstotliwością około 2,9 GHz. Dzięki wyższemu taktowaniu rdzeni energooszczędnych oraz obsłudze szybszych modułów pamięci RAM w porównaniu do modelu 340, użytkownicy mogą spodziewać się wyraźnie lepszej responsywności systemu. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak większość współczesnych procesorów laptopowych, jednostka ta jest na stałe przylutowana do płyty głównej, co uniemożliwia jej późniejszą wymianę przez użytkownika.

Kwestia zasilania i termiki została rozwiązana w sposób elastyczny, co pozwala na montaż procesora w różnych typach urządzeń. Choć bazowe TDP określono na poziomie 28 W, producenci laptopów mają możliwość swobodnej regulacji tego parametru w szerokim przedziale od 15 W do 54 W, zależnie od zastosowanego systemu chłodzenia. Całość została wyprodukowana w zaawansowanym procesie technologicznym 4 nm przez TSMC, co gwarantuje ponadprzeciętną efektywność energetyczną i pozwala na zachowanie wysokiej wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu emisji ciepła i zużycia energii z akumulatora.

Copilot+ PC

Copilot+ PC Wybierając laptop Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD 21WXUOWURPB z certyfikatem Copilot+ PC, otrzymujesz sprzęt spełniający najbardziej wyśrubowane wymagania Microsoft dotyczące sprzętowej akceleracji AI. Kluczowym wymogiem jest wydajność jednostki NPU na poziomie co najmniej 40+ TOPS (bilionów operacji na sekundę), co w połączeniu z szybką pamięcią RAM i dyskami SSD NVMe, przekłada się na błyskawiczne działanie modeli językowych i graficznych uruchamianych lokalnie na urządzeniu.

Praca w tym standardzie oznacza wyższe bezpieczeństwo – wiele procesów AI odbywa się bezpośrednio na Twoim urządzeniu, a nie w chmurze. Użytkownik może korzystać z narzędzi takich jak Cocreator w aplikacji Paint do generowania grafik na podstawie szkiców czy zaawansowanych efektów Windows Studio Effects, które optymalizują obraz i dźwięk podczas rozmów online, dbając o kontakt wzrokowy i eliminację szumów otoczenia. Wszystko to przy zachowaniu legendarnej trwałości ThinkPada i optymalizacji zużycia energii, która wyznacza nowe standardy w branży laptopów biznesowych.

Gwarancja On-Site Premier Support

Gwarancja To najwyższy poziom wsparcia technicznego dostępny na rynku, znany jako Premier Support. Wykracza daleko poza zwykłą naprawę sprzętu. Zyskujesz bezpośredni dostęp do dedykowanych, zaawansowanych inżynierów (często 24/7), pomijając standardowe infolinie i automatyczne skrypty rozmów.

Usługa obejmuje nie tylko naprawy sprzętowe (zazwyczaj w trybie Next Business Day), ale także wsparcie w zakresie oprogramowania, problemów z siecią czy konfiguracją. To kompleksowa opieka IT, w której producent przejmuje odpowiedzialność za rozwiązanie problemu „end-to-end”, a Ty masz pewność priorytetowego traktowania każdego zgłoszenia.

Klawiatura podświetlana

Klawiatura podświetlana W laptopach klasy biznesowej i premium podświetlenie klawiatury realizowane jest za pomocą energooszczędnych diod LED. System ten został zaprojektowany tak, aby zminimalizować pobór prądu z baterii, co jest kluczowe podczas pracy mobilnej. Białe, eleganckie i dyskretne, typowe dla serii biznesowych światło klawiatury pomaga w skupieniu się i męczy oczu licznymi kolorami i migotaniem. Podświetlana klawiatura pozwala na pracę miejscach gdzie oświetlenie nie jest odpowiednie. Praca w podróży służbowej w pociągu czy samolocie może być wygodniejsza, gdy klawisze będą łagodnie podświetlone. W laptopach biznesowych taka funkcja może okazać się nieoceniona i niezbędna, zwłaszcza dla osób, które często pracują poza biurem.

TrackPoint

TrackPoint TrackPoint, charakterystyczna czerwona nakładka umieszczona między klawiszami G, H i B, to coś więcej niż tylko alternatywa dla myszy. Jego największą zaletą jest to, że pozwala na nawigację kursorem bez odrywania dłoni od klawiatury. W połączeniu z trzema fizycznymi przyciskami znajdującymi się nad touchpadem, TrackPoint umożliwia płynne przewijanie dokumentów, precyzyjne zaznaczanie tekstu i błyskawiczne przełączanie się między oknami.

Dla profesjonalistów pracujących z tekstem lub kodem oznacza to mniejsze zmęczenie nadgarstka i znaczną oszczędność czasu – ruch dłoni między klawiaturą a touchpadem zostaje wyeliminowany do zera. W najnowszych modelach TrackPoint zyskał dodatkową funkcjonalność: dwukrotne dotknięcie otwiera szybkie menu komunikacyjne (Quick Menu), pozwalające na błyskawiczną konfigurację mikrofonu czy ustawień kamery podczas spotkań online.

Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 Wi-Fi 7, znane oficjalnie jako standard IEEE 802.11be, stanowi najbardziej zaawansowany etap ewolucji łączności bezprzewodowej i promowany jest jako fundament dla przyszłości cyfrowej rozrywki i pracy profesjonalnej. Technologia ta wprowadza drastyczne zmiany w sposobie przesyłania danych, oferując prędkości, które w praktycznych zastosowaniach laptopowych mogą osiągać nawet 5,8 Gb/s, co czyni ją niemal dwuipółkrotnie szybszą od standardu Wi-Fi 6/6E.

Kluczem do tak imponujących osiągów jest przede wszystkim radykalne rozszerzenie szerokości kanału do 320 MHz, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu do poprzedniej generacji. Dzięki tak szerokim autostradom informacyjnym urządzenia mogą przesyłać znacznie większe pakiety danych w tym samym czasie, co eliminuje wąskie gardła nawet w bardzo zatłoczonych sieciach. Dodatkowo Intel implementuje technologię 4096-QAM, która pozwala na gęstsze upakowanie bitów w sygnale radiowym, co przekłada się na około dwudziestoprocentowy wzrost wydajności w porównaniu do modulacji stosowanej w Wi-Fi 6.

Istotnym elementem nowej architektury jest funkcja Multi-Link Operation, w skrócie MLO, która pozwala urządzeniom na jednoczesne nawiązywanie połączeń w wielu pasmach częstotliwości, takich jak 5 GHz oraz 6 GHz. Zamiast przełączać się między nimi, sprzęt wykorzystuje oba pasma naraz, co nie tylko drastycznie obniża opóźnienia, ale także drastycznie zwiększa niezawodność połączenia w trudnych warunkach radiowych.

Kolejną nowością jest funkcja zwana "Puncturing", która rozwiązuje odwieczny problem marnowania pasma przez lokalne zakłócenia. W starszych standardach pojawienie się interferencji na fragmencie kanału wymuszało porzucenie całej jego szerokości, natomiast Wi-Fi 7 potrafi precyzyjnie wyciąć tylko zakłóconą część, pozwalając na dalsze przesyłanie danych na pozostałej, wolnej przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu sieć staje się znacznie bardziej odporna na działanie innych urządzeń elektronicznych w domu czy biurze.

Standard ten został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających scenariuszach, takich jak strumieniowanie wideo w rozdzielczości 8K, profesjonalne granie w chmurze bez zauważalnych opóźnień oraz zaawansowane systemy rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Poprzez zminimalizowanie drgań sygnału, czyli tak zwanego jittera, oraz radykalną redukcję opóźnień, Wi-Fi 7 zaciera granicę między stabilnością tradycyjnego kabla Ethernet a swobodą komunikacji bezprzewodowej.

Warto zauważyć, że Wi-Fi 7 jest w pełni kompatybilne wstecz, co oznacza, że nowe karty sieciowe Intela będą bez problemu współpracować ze starszymi routerami, choć pełnię swoich możliwości pokażą dopiero w ekosystemie nowoczesnych punktów dostępowych. Dla użytkownika końcowego technologia ta zawarta w urządzeniach serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD oznacza przede wszystkim koniec kompromisów w kwestii stabilności łącza podczas jednoczesnej pracy wielu domowników na pasmach wymagających ogromnej przepustowości.

Certyfikat MIL-STD-810H

Certyfikat MIL-STD-810H Laptopy serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD pozytywnie przechodząc rygorystyczne testy wytrzymałości zgodne z zaktualizowanym standardem militarnym MIL-STD-810H potwierdziły swoją niezawodność i znakomite wykonanie. Przejście na wersję „H” oznacza podniesienie poprzeczki – procedury badawcze są teraz bardziej rygorystyczne, a metody testowe zostały zaprojektowane tak, aby jeszcze wierniej symulować skrajne wyzwania, z jakimi sprzęt może się mierzyć w rzeczywistym środowisku pracy.

Inżynierowie poddają urządzenia testom obejmującym m.in. odporność na gwałtowne zmiany ciśnienia na dużych wysokościach, ekstremalne temperatury (od arktycznego mrozu po pustynny żar), a także długotrwałą ekspozycję na pył, piasek i dużą wilgotność. Dodatkowo, testy wibracji i wstrząsów mechanicznych gwarantują, że urządzenie przetrwa nie tylko trudną podróż, ale i przypadkowe upadki czy uderzenia. Posiadanie certyfikatu MIL-STD-810H to dla użytkownika ostateczny dowód na to, że wybiera sprzęt o bezkompromisowej jakości, zaprojektowany do niezawodnej pracy przez lata.

Matryca IPS

Matryca IPS Matryca IPS w serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD to idealny kompromis między wysoką jakością obrazu a efektywnością energetyczną. Nowoczesne panele IPS stosowane w tych urządzeniach są optymalizowane pod kątem niskiego poboru prądu przy zachowaniu wysokiej jasności, co pozwala na komfortową pracę nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach czy na zewnątrz.

Dzięki stabilnej reprodukcji barw i wysokiemu współczynnikowi kontrastu, laptop Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD 21WXUOWURPB z ekranem IPS doskonale sprawdza się w dynamicznym trybie pracy. Niezależnie od tego, czy tworzysz skomplikowane projekty graficzne, czy analizujesz dane, możesz liczyć na wierne oddanie detali. Jest to technologia „wszystko w jednym”, która łączy trwałość, oszczędność baterii i profesjonalną jakość wyświetlania, co czyni ją standardem w najbardziej wymagających korporacjach na świecie.

Certyfikat EPEAT Gold

Certyfikat EPEAT Gold Certyfikat EPEAT Gold to najwyższe i najbardziej prestiżowe odznaczenie w ramach globalnego systemu oceny wpływu urządzeń elektronicznych na środowisko naturalne, zarządzanego przez organizację Global Electronics Council. Aby dany produkt, taki jak nowoczesny laptop, zaawansowany monitor czy profesjonalna stacja robocza, mógł uzyskać to elitarne wyróżnienie, musi on nie tylko rygorystycznie spełniać wszystkie nałożone kryteria obowiązkowe, ale również sprostać wymaganiom co najmniej siedemdziesięciu pięciu procent bardzo wyśrubowanych kryteriów opcjonalnych. Wymogi te drobiazgowo weryfikują niemal każdy etap cyklu życia sprzętu, począwszy od zrównoważonego projektowania i starannego doboru materiałów, poprzez drastyczne ograniczenie użycia substancji toksycznych i szkodliwych w procesie produkcyjnym, aż po powszechne wykorzystanie tworzyw sztucznych oraz metali pochodzących bezpośrednio z recyklingu. Każde urządzenie opatrzone tą złotą odznaką musi charakteryzować się również wybitną energooszczędnością w codziennym użytkowaniu, przemyślaną konstrukcją ułatwiającą jego przyszłą naprawę lub dłuższą eksploatację, a także ekologicznym opakowaniem i dostępnością darmowych programów odbioru zużytego sprzętu.

Z perspektywy świadomych konsumentów oraz nowoczesnych przedsiębiorstw, wybór elektroniki z certyfikatem EPEAT Gold stanowi bezkompromisową gwarancję inwestycji w sprawdzone rozwiązania technologiczne o minimalnym śladzie węglowym, które realnie wspierają globalną gospodarkę obiegu zamkniętego. Wartość tego standardu jest szczególnie doceniana w przypadku dużych wdrożeń firmowych oraz międzynarodowych zamówień publicznych, gdzie zrównoważony rozwój, długowieczność infrastruktury IT oraz ścisła, proekologiczna polityka odpowiedzialności biznesu stanowią kluczowe filary podejmowania decyzji zakupowych. Decydując się na sprzęt najwyższej klasy ekologicznej, użytkownicy otrzymują nie tylko innowacyjne i wydajne narzędzia do pracy, ale także wymiernie przyczyniają się do redukcji elektrośmieci i obniżenia globalnego zużycia energii elektrycznej.

TPM

TPM Laptopy serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD wykorzystują układ TPM jako dedykowany układ bezpieczeństwa, który jest fizycznie odizolowany od reszty podzespołów na płycie głównej. Takie rozwiązanie gwarantuje, że klucze kryptograficzne są generowane i przechowywane w środowisku odpornym na ataki hakerskie skierowane bezpośrednio w system operacyjny. Moduł ten staje się kluczowym elementem podczas współpracy z funkcją BitLocker, ponieważ odpowiada za automatyczne zarządzanie dostępem do zaszyfrowanych partycji dysku przy każdym uruchomieniu komputera. Dodatkowo układ monitoruje integralność oprogramowania układowego, blokując dostęp do danych w sytuacji, gdy wykryje nieautoryzowaną ingerencję w pliki startowe systemu Windows.

Układ Neural Processing Unit

Układ Neural Processing Unit Jednostka NPU, czyli procesor neuronowy, to wyspecjalizowany układ scalony zaprojektowany bezpośrednio z myślą o sprzętowym przyspieszaniu obliczeń związanych z algorytmami sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych rdzeni procesora głównego (CPU), które są stworzone do wykonywania skomplikowanych i różnorodnych zadań sekwencyjnych, oraz układów graficznych (GPU) zoptymalizowanych pod kątem równoległego przetwarzania grafiki 3D, układ NPU skupia się wyłącznie na specyficznych operacjach matematycznych. Należą do nich przede wszystkim mnożenie macierzy oraz operacje na liczbach o niższej precyzji, takich jak formaty INT8 czy FP16, które stanowią fundament działania sztucznych sieci neuronowych.

Główną zaletą zintegrowania jednostki NPU bezpośrednio w strukturze krzemowej procesora jest niezwykle wysoka efektywność energetyczna przy przetwarzaniu zadań AI. Uruchamianie modeli językowych, generowanie obrazów, rozmywanie tła w wideo czy rozpoznawanie twarzy i głosu na klasycznym procesorze lub karcie graficznej wymaga znacznych nakładów mocy i powoduje szybkie zużycie baterii w urządzeniach mobilnych. Układ NPU realizuje te same zadania wielokrotnie szybciej, zużywając przy tym zaledwie ułamek energii elektrycznej, co ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych laptopach, smartfonach i tabletach.

Wydajność procesorów neuronowych jest najczęściej podawana w teraoperacjach na sekundę (TOPS), co określa, ile bilionów operacji matematycznych układ jest w stanie wykonać w ciągu jednej sekundy. Współczesne systemy operacyjne oraz oprogramowanie coraz silniej polegają na dedykowanych układach NPU, odciążając od ciągłej pracy procesor główny i grafikę, co przekłada się na wyższą kulturę pracy całego komputera, niższe temperatury oraz znacznie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

AMD DASH

AMD DASH Laptop Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD 21WXUOWURPB został wyposażony w technologię AMD DASH, czyli Architecture for Hardware Management, która stanowi otwarty standard branżowy stworzony przez organizację DMTF, umożliwiający bezpieczne i zdalne zarządzanie systemami komputerowymi w środowiskach korporacyjnych. Rozwiązanie to opiera się na architekturze procesorów AMD Ryzen PRO i pozwala administratorom IT na pełną kontrolę nad flotą urządzeń niezależnie od stanu ich zasilania czy kondycji systemu operacyjnego.

Dzięki wykorzystaniu komunikacji typu out-of-band, AMD DASH pozwala na wykonywanie krytycznych zadań administracyjnych, takich jak zdalne włączanie i wyłączanie komputerów, zmiana ustawień BIOS czy diagnozowanie problemów technicznych, nawet gdy maszyna jest całkowicie zawieszona. Funkcjonalność ta znacząco redukuje koszty operacyjne w firmach, eliminując potrzebę fizycznej interwencji technika przy biurku użytkownika w przypadku większości awarii programowych.

System ten oferuje również zaawansowane możliwości inwentaryzacji sprzętu i monitorowania parametrów pracy podzespołów bezpośrednio z poziomu konsoli zarządzającej. Standard DASH jest w pełni interoperacyjny, co oznacza, że współpracuje z różnymi narzędziami do zarządzania systemami bez konieczności stosowania zamkniętych, autorskich rozwiązań producenta, co daje przedsiębiorstwom większą elastyczność w budowaniu infrastruktury informatycznej.

Bezpieczeństwo w ramach tej technologii jest realizowane poprzez szyfrowane kanały komunikacji oraz uwierzytelnianie oparte na rolach, co zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do funkcji administracyjnych komputera. Integracja AMD DASH z nowoczesnymi procesorami zapewnia płynne działanie funkcji zarządzania bez negatywnego wpływu na ogólną wydajność komputera podczas codziennej pracy biurowej.

Windows 11 Pro

Windows 11 Pro Zainstalowany na urządzeniu serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD system Windows 11 Pro to centrum dowodzenia dla współczesnego profesjonalisty. Wykorzystując dużą przestrzeń roboczą ekranu, funkcja Snap Layouts pozwala na inteligentne rozmieszczenie wielu okien aplikacji obok siebie, co drastycznie zwiększa wydajność podczas analizy danych.

System został zoptymalizowany pod kątem pracy hybrydowej – płynnie zarządza połączeniami z zewnętrznymi monitorami i stacjami dokującymi, zapamiętując układ okien po ponownym podłączeniu. Dzięki wsparciu dla Azure Active Directory oraz Microsoft Endpoint Manager, działy IT mogą zdalnie konfigurować laptopa i zarządzać aktualizacjami bez konieczności fizycznego kontaktu z urządzeniem. To rozwiązanie, które pozwala pracownikowi być produktywnym w biurze, w domu i w podróży.

Certyfikat RoHS

Certyfikat RoHS Certyfikat RoHS, stanowiący skrót od angielskiej nazwy dyrektywy dotyczącej ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, to Unijna regulacja prawna mająca na celu ochronę zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego. Wprowadzona pierwotnie w 2003 roku dyrektywa nakłada na producentów, importerów i dystrybutorów bezwzględny obowiązek ograniczenia zawartości szkodliwych związków chemicznych i metali ciężkich w produktach wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej. Do grupy substancji objętych najostrzejszymi rygorami należą między innymi ołów, rtęć, kadm, sześciowartościowy chrom oraz wybrane palne związki bromu i plastyfikatory ftalanowe.

Proces uzyskiwania zgodności z normą RoHS wymaga od firm pełnej kontroli łańcucha dostaw oraz stosowania bezpieczniejszych materiałów zastępczych na każdym etapie produkcji. Wyeliminowanie tradycyjnego spoiwa ołowiowego na rzecz lutowania bezołowiowego w płytkach drukowanych komputerów, monitorów czy sprzętu AGD było jednym z najbardziej widocznych efektów wprowadzenia tego standardu. Weryfikacja spełniania wymogów odbywa się poprzez rygorystyczne testy laboratoryjne komponentów, a potwierdzeniem zgodności wyrobu na rynku europejskim jest umieszczenie na nim oznakowania CE wraz z odpowiednią dokumentacją techniczną.

Z punktu widzenia konsumentów oraz gospodarki cyrkularnej certyfikat RoHS niesie ze sobą istotne korzyści zdrowotne i ekologiczne. Ograniczenie toksycznych składników zapobiega ich przenikaniu do gleby i wód gruntowych podczas składowania elektroodpadów na wysypiskach, a także czyni proces recyklingu zużytego sprzętu znacznie bezpieczniejszym dla pracowników zakładów przetwarzania. Obecność tego standardu gwarantuje użytkownikom, że codzienne korzystanie z laptopów, smartfonów czy urządzeń gospodarstwa domowego nie stwarza bezpośredniego zagrożenia chemicznego dla ich zdrowia.

Certyfikat TCO

Certyfikat TCO TCO Certified to najbardziej wszechstronny na świecie certyfikat zrównoważonego rozwoju dla produktów IT, który wykracza daleko poza samą oszczędność energii czy niską emisję szkodliwych substancji. Aby urządzenie mogło otrzymać to prestiżowe oznaczenie, musi przejść rygorystyczną weryfikację niezależnych audytorów, która obejmuje odpowiedzialność społeczną w łańcuchu dostaw, etykę produkcji oraz pełną transparentność procesów fabrycznych. Standard ten kładzie szczególny nacisk na wydłużenie cyklu życia sprzętu poprzez wymóg wysokiej ergonomii użytkowania, trwałości konstrukcji oraz łatwości naprawy i późniejszego recyklingu. Wybierając urządzenie serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD z aktualnym certyfikatem TCO, użytkownik zyskuje pewność, że jego zakup wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym i został wyprodukowany z poszanowaniem praw pracowniczych oraz najwyższych norm ekologicznych.

Modem 4G LTE

Modem 4G LTE Laptopy biznesowe często wykorzystywane są poza biurem. Podróże służbowe, spotkania z klientami czy kontrahentami często wymagają stałej łączności z firmą czy po prostu z Internetem. W tym pomaga wbudowany modem 4G LTE.

Laptop Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD 21WXUOWURPB został wyposażony w modem 4G LTE, wiec praca w terenie wymagająca stałego połączenia z siecią nie będzie problemem. Dzięki szerokiemu dostępowi do sieci 4G dostęp do Internetu będzie możliwy w wielu miejscach gdzie nie jest dostępna sieć Wi-Fi. Korzystanie z łączności komórkowej jest także bezpieczniejsze niż łączenie się do publicznych sieci Wi-Fi dostępnych w restauracjach czy hotelach.

Technologia NVMe

Technologia NVMe Technologia NVMe (Non-Volatile Memory Express) to nowoczesny protokół komunikacyjny zaprojektowany specjalnie dla dysków SSD, który radykalnie zwiększa szybkość przesyłania danych. W przeciwieństwie do starszego standardu SATA, NVMe wykorzystuje szybką magistralę PCI Express (PCIe), co pozwala na bezpośrednią i wielokanałową komunikację z procesorem.

Dzięki ogromnej przepustowości i minimalnym opóźnieniom, technologia ta umożliwia błyskawiczne ładowanie systemu operacyjnego, skrócenie czasu renderowania wideo oraz płynną pracę w najbardziej wymagających grach i aplikacjach profesjonalnych. W praktyce dyski NVMe mogą być nawet kilkanaście razy szybsze od tradycyjnych nośników półprzewodnikowych starszej generacji, co czyni je obecnym standardem w wydajnych komputerach i serwerach.

Czytnik linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych Laptopy serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD słyną z niezawodności i zabezpieczeń, a wbudowany czytnik linii papilarnych jest tego najlepszym dowodem. To popularne zabezpieczenie biometryczne nie tylko gwarantuje, że nikt niepowołany nie uzyska dostępu do Twoich projektów, ale także oferuje najwyższy komfort użytkowania. Wystarczy jedno dotknięcie palca, aby błyskawicznie odblokować komputer i wrócić do przerwanych zadań. Rezygnacja z wpisywania hasła to oszczędność czasu i wygoda, która w dzisiejszym, dynamicznym świecie biznesu jest nieoceniona. Czytnik linii papilarnych w urządzeniach biznesowych to synergia bezpieczeństwa i nowoczesnego designu.

Kensington Lock

Kensington Lock Gniazdo linki zabezpieczającej stanowi pierwszą linię obrony fizycznej w serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD, szczególnie w środowiskach o dużym natężeniu ruchu. Standard Kensington Lock pozwala na szybkie i pewne przypięcie komputera do biurka, lady lub innego nieruchomego elementu wyposażenia wnętrza za pomocą stalowej linki. Rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne w otwartych przestrzeniach biurowych typu open space oraz w punktach obsługi klienta, gdzie laptop często pozostaje bez bezpośredniego nadzoru. Zastosowanie tego mechanizmu pozwala użytkownikowi na swobodne oddalenie się od stanowiska pracy bez ryzyka, że urządzenie zostanie skradzione w wyniku chwilowej nieuwagi.

Złącze Thunderbolt 4

Złącze Thunderbolt 4 Notebooki serii Lenovo ThinkPad T16 Gen 5 AMD wyposażone w port Thunderbolt 4 to prawdziwy przełom w organizacji stanowiska pracy. Kluczową korzyścią jest możliwość stworzenia profesjonalnego ekosystemu za pomocą stacji dokującej. Dzięki temu, po powrocie do biura lub domu, użytkownik podłącza do laptopa tylko jeden przewód.

Ten pojedynczy kabel pełni jednocześnie trzy funkcje: dostarcza energię do akumulatora, przesyła sygnał do zewnętrznych monitorów oraz łączy komputer ze wszystkimi peryferiami, takimi jak drukarki, systemy audio, myszy czy klawiatury. Takie rozwiązanie nie tylko estetycznie porządkuje biurko (ograniczając plątaninę kabli), ale przede wszystkim oszczędza czas i chroni gniazda laptopa przed nadmiernym zużyciem, zapewniając błyskawiczną gotowość do pracy stacjonarnej.

: 21WXUOWURPB
Hurry! only 8 szt. w magazynie.
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Laptop
Rodzaj konfiguracji
Rozszerzona
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
ThinkPad T16 Gen 5 AMD
Stan
Nowy
Gwarancja
3 lata On-Site (w tym 3 lata Premier Support)
Laptop konwertowalny
Nie
Materiał obudowy
Tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem węglowym i włóknem szklanym
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
AMD Ryzen AI 5
Typ procesora
Model: Ryzen AI 5 PRO 440
Częstotliwość: 2GHz / 4,8GHz
Cache: 16MB
Litografia: TSMC 4 nm FinFET
Obsługiwane gniazda: FP8
Obsługiwana pamięć: DDR5 (FP8), LPDDR5X (FP8)
Technologia Intel vPro
Nie
Liczba rdzeni procesora
6
Układ NPU (AI)
Tak
Technologia AMD DASH
Tak
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
AMD SoC
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
32 GB
Typ pamięci
2 x 16 GB
SODIMM
DDR5
5600 MT/s
Liczba banków pamięci
2
Dysk
Dysk
SSD
Pojemność dysku
4 TB
Parametry dysku
M.2 NVMe PCie x3
SSD
jednostronne
2280
4 TB
Dysk 2
brak
Dysk 3
brak
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
16"
Rozdzielczość
1920x1200 (WUXGA)
Technologia matrycy
IPS
Jasność matrycy
400 cd/m²
Ekran dotykowy
Nie
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Nie
Informacja o ekranie
16" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits
Anti-glare
45% NTSC
60Hz
DBEF5
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
AMD Radeon 840M
PassMark karty zintegrowanej
3842
Rodzaj karty graficznej
Zintegrowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
2 x Thunderbolt 4 / USB4 40Gbps (Power Delivery i DisplayPort)
1 x USB 3.2 Gen 1
1 x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
1 x HDMI 2.1
1 x Ethernet (RJ-45)
1 x Gniazdo słuchawkowe
Modem WWAN
Tak
Typ modemu WWAN
4G (LTE)
Komunikacja
LAN 1 GbE
Wi-Fi 7 (802.11be)
Bluetooth 5.4
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 4
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
High Definition (HD) Audio
Realtek ALC3287
2 mikrofony 360°
Głośniki stereo 2W x2, Dolby Atmos
Kamera internetowa 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter
Bezpieczeństwo
Dedykowany układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
Czytnik linii papilarnych (dotykowy, Match-on-Chip), Zintegrowany z przyciskiem uruchamiania
Kensington Lock (Nano), 2.5 x 6 mm
Zabezpieczenie kamery internetowej (camera models)
Kamera IR dla funkcji Windo
Czytnik kart SmartCard
Nie
Wprowadzanie danych
Klawiatura podświetlana
Klawiatura odporna na zachlapanie
Klawiatura numeryczna
TrackPoint
Touchpad
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Tak
Klawiatura numeryczna
Tak
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 100W USB-C
Kensington Lock
Tak
Bateria
Bateria 75 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
Windows 11 Pro
Wymiary
Szerokość: 358 mm
Głębokość: 248 mm
Wysokość: 24 mm
Certyfikaty
MIL-STD-810H
Energy Star 9.0
EPEAT 2.0 Gold Registered
ErP Lot 6/26
RoHS compliant
TCO Certified, generation 10
Certyfikat MIL-STD-810
MIL-STD-810H
Certyfikat EPEAT Gold
Tak
W zestawie
ThinkShield Control 1-year + Lenovo AI Now
Zasilacz 100W USB-C Slim (3-pin)
Waga
1,78 kg
Copilot+ PC
Tak

Specyficzne kody

MPN
21WX003UPB
Przesyłka kurierska
Darmowa

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.