Laptop Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQNEHKNPB

Lenovo
21RQNEHKNPB
562706
0199276825605
Produkt modyfikowany na bazie konfiguracji: 21RQ005EPB

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Konfigurator

Pamięć RAM

Hurry! only 16 szt. w magazynie.
29 889,46 zł
24 300,38 zł netto
Duża liczba sztuk w magazynie wysyłka w 24h
Rata od
641.07 zł
PKO Leasing Widget
Liczba sztuk
Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Mobilna stacja robocza

Mobilna stacja robocza Mobilne stacje robocze to najbardziej zaawansowana kategoria komputerów przenośnych, zaprojektowana z myślą o profesjonalistach, których praca wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, bezwzględnej stabilności oraz certyfikowanej zgodności z oprogramowaniem specjalistycznym. W przeciwieństwie do standardowych laptopów biznesowych czy gamingowych, urządzenia te są budowane jako bezpośrednie zamienniki potężnych komputerów stacjonarnych, umożliwiając pracę nad najbardziej złożonymi projektami w dowolnym miejscu na świecie.

Sercem mobilnych stacji roboczych są najpotężniejsze dostępne procesory, które oferują dużą liczbę rdzeni i wysokie limity mocy. Kluczowym wyróżnikiem jest jednak zastosowanie profesjonalnych układów graficznych, często wyposażonych w dedykowaną pamięć VRAM z obsługą kodu korekcji błędów (ECC), co eliminuje ryzyko awarii systemu podczas wielodniowych obliczeń lub renderowania skomplikowanych animacji 3D.

Jedną z najważniejszych cech stacji roboczych jest certyfikacja ISV (Independent Software Vendor). Oznacza ona, że producenci sprzętu ściśle współpracują z twórcami oprogramowania takiego jak Autodesk (AutoCAD, Revit), Dassault Systèmes (SolidWorks) czy Adobe, aby zoptymalizować sterowniki i podzespoły pod kątem konkretnych aplikacji. Dzięki temu profesjonalista ma pewność, że system nie zawiesi się w kluczowym momencie pracy, a wydajność w profesjonalnych narzędziach będzie znacznie wyższa niż na sprzęcie konsumenckim o teoretycznie podobnych parametrach.

Mobilne stacje robocze oferują unikatowe w skali laptopów opcje konfiguracji. Często wyposażone możliwość rozszerzenia ilości pamięci RAM, która pozwala na zwiększenie wielozadaniowości komputera. Podobnie wygląda kwestia składowania danych – urządzenia te posiadają zazwyczaj kilka gniazd na dyski SSD NVMe, umożliwiając tworzenie bezpiecznych macierzy RAID, które chronią dane przed utratą w przypadku awarii jednego z nośników.

Ekrany stosowane w tych urządzeniach to panele najwyższej klasy, które muszą sprostać wymaganiom grafików i montażystów wideo. Często spotykane są matryce o wysokiej rozdzielczości z pełnym pokryciem palety barw DCI-P3 lub Adobe RGB oraz certyfikacją HDR. Fabryczna kalibracja kolorów (np. X-Rite Pantone) gwarantuje, że barwy wyświetlane na ekranie będą identyczne z tymi, które pojawią się w druku lub finalnym produkcie filmowym.

Z racji tego, że mobilne stacje robocze są projektowane do pracy pod pełnym obciążeniem przez wiele godzin, posiadają one rozbudowane systemy chłodzenia, wykorzystujące komory parowe i zaawansowane stopy metali. Ich obudowy muszą spełniać surowe normy wytrzymałości (często certyfikat MIL-STD 810), co zapewnia odporność na wibracje, upadki oraz ekstremalne temperatury, czyniąc z nich niezawodne narzędzia pracy w biurach projektowych, studiach filmowych czy na placach budowy.

Mobilne stacje robocze to komputery przenośne do najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadań dla profesjonalistów, którzy wymagają komfortu pracy, niezawodności i wysokiej wydajności.

Szczegółowy opis mobilnej stacji roboczej Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQNEHKNPB

Laptop Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQNEHKNPB - Core Ultra 9 275HX/16" WUXGA IPS/RAM 64GB/4TB + 1TB/RTX PRO 3000/Win 11 Pro - zdjęcieMobilna stacja robocza Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQNEHKNPB należy do popularnej serii laptopów biznesowych ThinkPad P16 Gen 3 firmy Lenovo. Laptopa wyposażono w dedykowaną kartę graficzną NVIDIA RTX PRO 3000. Dedykowany układ graficzny dysponuje 12 GB GDDR7 pamięci video. Użytkownik mobilnej stacji roboczej ma do dyspozycji 64 GB pamięci operacyjnej w układzie 2 x 32 GB. Producent zastosował pamięć DDR5. Mobilna stacja robocza obsługuje maksymalnie 192 GB pamięci operacyjnej. W mobilnej stacji roboczej producent zainstalował 24-rdzeniowy procesor Intel Core Ultra 9 (model Core Ultra 9 275HX). Jednostka centralna jest taktowana zegarem 5,4 GHz. Procesor dysponuje pamięcią cache o pojemności 36 MB. Wynik układu w aplikacji PassMark to 56077 punktów. Stację roboczą wyposażono w zintegrowaną kartę graficzną Intel Graphics. Wynik układu w aplikacji PassMark to 5491 punktów. Pamięć masowa obejmuje dysk SSD o pojemności 4 TB. Proponowana konfiguracja obejmuje dodatkowy dysk SSD (M.2 NVMe PCie x3, jednostronne, 2280, 1 TB) o pojemności 1 TB. 16-calowy ekran mobilnej stacji roboczej wyświetla obraz w natywnej rozdzielczości WUXGA (1920x1200 punktów). Do wyświetlania obrazu wykorzystano matrycę IPS.

Jedną z zalet produktu jest wbudowana kamera internetowa.

Stacja robocza ma zainstalowany system Windows 11 Pro.

Model oferuje czytnik kart SDXC.

Producent mobilnej stacji roboczej zadbał o zgodność urządzenia między innymi z certyfikatami TCO Certified, generation 10, Energy Star 9.0, Eyesafe Certified 2.0, RoHS compliant oraz EPEAT Gold Registered.

Cechą charakterystyczną mobilnej stacji roboczej jest niska waga, która wynosi zaledwie 2,54 kilograma. Całość zamknięto w czarnej obudowie z wytrzymałego aluminium. Użytkownik ma do dyspozycji podświetlaną klawiaturę z blokiem numerycznym. Do dyspozycji użytkownika laptopa oddano także TouchPad i TrackPoint. Komunikacja bezprzewodowa jest możliwa dzięki zainstalowanym modułom Bluetooth i Wi-Fi.

Model jest objęty 3-letnią gwarancją On-Site. Podzespoły instalowane w ramach modyfikacji konfiguracji bazowej producenta są objęte gwarancją 3 lata Carry-in.

Procesor Intel Core Ultra 9 275HX

Procesor Intel Core Ultra 9 275HX Intel Core Ultra 9 275HX to flagowy procesor mobilny z segmentu high-end, który został zaprojektowany z myślą o najpotężniejszych laptopach gamingowych i profesjonalnych mobilnych stacjach roboczych. Jednostka ta, oparta na nowoczesnej architekturze Arrow Lake, dysponuje imponującą konfiguracją 24 rdzeni. W jej skład wchodzi 8 rdzeni o najwyższej wydajności (P-cores), osiągających taktowanie do 5,4 GHz, oraz 16 rdzeni energooszczędnych (E-cores), które pracują z częstotliwością do 4,6 GHz. Procesor posiada niezwykle rozbudowaną strukturę pamięci podręcznej, oferując 40 MB cache L2 oraz 36 MB cache L3, co przy bazowym współczynniku TDP na poziomie 55 W zapewnia doskonały balans między mocą a kulturą pracy.

Wewnątrz układu SoC zintegrowano dedykowany akcelerator sztucznej inteligencji o nazwie AI Boost (NPU), który generuje moc obliczeniową rzędu 13 TOPS. Jednostka ta wspiera nowoczesne funkcje oparte na AI, a opcjonalna obsługa standardu vPro Essentials sprawia, że procesor świetnie odnajduje się w środowiskach biznesowych.

*Technologia Intel vPro jest zależna od innych komponentów i może być niedostępna w urządzeniu.

Zaawansowany kontroler pamięci pozwala na instalację nawet 192 GB pamięci DDR5-6400 w układzie dwukanałowym, oferując przy tym opcjonalne wsparcie dla korekcji błędów ECC. Uzupełnieniem całości jest zintegrowany układ graficzny Intel Graphics z czterema rdzeniami Xe, pracujący w szerokim zakresie częstotliwości od 300 do 1900 MHz.

Pod względem surowej mocy obliczeniowej, model Ultra 9 275HX plasuje się tuż za absolutnie topowym modelem 285HX, ustępując mu jedynie o 100 MHz w trybie boost dla rdzeni wydajnościowych. Choć z racji ograniczeń energetycznych laptopów pozostaje on poniżej desktopowego odpowiednika (Core Ultra 9 285K o TDP 125 W), to dzięki znaczącej poprawie współczynnika IPC jego wydajność dorównuje legendarnemu modelowi Core i9-14900HX. Taki poziom osiągów kwalifikuje ten procesor do najbardziej obciążających zadań, takich jak profesjonalny montaż wideo w 8K, zaawansowany rendering 3D czy bezkompromisowa rozgrywka w najnowszych produkcjach AAA.

Konstrukcja układów Arrow Lake-HX rewolucjonizuje podejście do budowy procesorów mobilnych dzięki zastosowaniu zaawansowanej struktury chipletowej, wzorowanej na rozwiązaniach desktopowych. Poszczególne elementy procesora są wytwarzane w wyspecjalizowanych procesach technologicznych przez firmę TSMC. Wszystkie komponenty są integrowane na krzemowej płytce bazowej (wykonanej przez Intela w t

Karta graficzna NVIDIA RTX PRO 3000

Karta graficzna NVIDIA RTX PRO 3000 NVIDIA RTX PRO 3000 Blackwell to zaawansowany układ graficzny zaprojektowany z myślą o mobilnych stacjach roboczych, który łączy wysoką wydajność z rygorystyczną efektywnością energetyczną. Konstrukcja ta opiera się na rdzeniu GB205 i została wyprodukowana w precyzyjnym procesie technologicznym 5 nm, co zapewnia pełne wsparcie dla najnowszych standardów graficznych, w tym DirectX 12 Ultimate. Rdzeń krzemowy zajmuje powierzchnię 263 mm² i składa się z aż 31 100 milionów tranzystorów, co czyni go jednostką o znacznej mocy obliczeniowej zamkniętą w kompaktowej formie.

Mimo że chip ten wywodzi się z tej samej bazy technologicznej co model GeForce RTX 5070 Ti, NVIDIA zdecydowała się na dezaktywację części zasobów, aby osiągnąć optymalny balans dla zastosowań profesjonalnych i mobilnych. W rezultacie RTX PRO 3000 Blackwell oferuje 5888 jednostek cieniujących, 184 jednostki mapowania tekstur oraz 80 potoków renderujących ROP. Dodatkowo procesor wyposażono w 184 rdzenie Tensor przyspieszające zadania z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także 46 dedykowanych rdzeni do akceleracji technologii śledzenia promieni.

Pod kątem podsystemu pamięci karta dysponuje 12 GB nowoczesnej pamięci GDDR7, która wykorzystuje szeroką, 192-bitową magistralę danych. Praca pamięci z częstotliwością 1750 MHz pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej przepustowości efektywnej na poziomie 28 Gbps, co jest kluczowe przy obróbce dużych zbiorów danych. Taktowanie bazowe rdzenia graficznego wynosi 848 MHz, jednak w razie zapotrzebowania na wyższą wydajność system może automatycznie zwiększyć tę wartość do 1605 MHz w trybie przyspieszenia.

Jedną z kluczowych cech tego układu jest jego energooszczędność, przejawiająca się w maksymalnym poborze mocy ograniczonym do 60 W, co pozwala na implementację w smukłych notebookach bez ryzyka przegrzania. Zgodnie ze swoją specyfikacją jako komponent wewnętrzny, urządzenie nie posiada bezpośrednich złączy wideo, lecz przekazuje sygnał do wyświetlacza laptopa poprzez natywne wyjścia jednostki głównej. Komunikacja z pozostałymi podzespołami komputera odbywa się za pośrednictwem najnowszego interfejsu PCI-Express 5.0 x16, zapewniającego maksymalną przepustowość szyny danych.

TrackPoint

TrackPoint TrackPoint, charakterystyczna czerwona nakładka umieszczona między klawiszami G, H i B, to coś więcej niż tylko alternatywa dla myszy. Jego największą zaletą jest to, że pozwala na nawigację kursorem bez odrywania dłoni od klawiatury. W połączeniu z trzema fizycznymi przyciskami znajdującymi się nad touchpadem, TrackPoint umożliwia płynne przewijanie dokumentów, precyzyjne zaznaczanie tekstu i błyskawiczne przełączanie się między oknami.

Dla profesjonalistów pracujących z tekstem lub kodem oznacza to mniejsze zmęczenie nadgarstka i znaczną oszczędność czasu – ruch dłoni między klawiaturą a touchpadem zostaje wyeliminowany do zera. W najnowszych modelach TrackPoint zyskał dodatkową funkcjonalność: dwukrotne dotknięcie otwiera szybkie menu komunikacyjne (Quick Menu), pozwalające na błyskawiczną konfigurację mikrofonu czy ustawień kamery podczas spotkań online.

Klawiatura podświetlana

Klawiatura podświetlana Podświetlenie klawiatury to nie tylko kwestia użyteczności, ale również element, który nadaje laptopowi nowoczesny, prestiżowy charakter. Subtelna łuna światła wokół krawędzi klawiszy podkreśla smukłą sylwetkę urządzenia i sprawia, że wygląda ono profesjonalnie na każdym biurku. W laptopach biznesowych wysokiej klasy podświetlenie jest idealnie równomierne, co świadczy o wysokiej jakości montażu i dbałości o detale.

Funkcja ta idealnie współgra z minimalistycznym designem serii. Możliwość szybkiego włączenia lub wyłączenia iluminacji daje użytkownikowi pełną kontrolę nad estetyką swojego stanowiska pracy, pozwalając na przejście z trybu skupienia w tryb relaksu w ułamku sekundy.

Układ Neural Processing Unit

Układ Neural Processing Unit 21RQNEHKNPB wyposażono w procesor z układem NPU. NPU, czyli Neural Processing Unit, to wyspecjalizowany akcelerator sprzętowy zaprojektowany od podstaw w celu efektywnego wykonywania obliczeń związanych z sieciami neuronowymi oraz algorytmami sztucznej inteligencji. W przeciwieństwie do tradycyjnych procesorów centralnych, które są zoptymalizowane pod kątem zadań ogólnych, NPU koncentruje się na masowo równoległym przetwarzaniu operacji matematycznych na macierzach i wektorach.

Architektura ta pozwala na znaczne odciążenie jednostek CPU i GPU, przejmując od nich zadania takie jak rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie języka naturalnego czy zaawansowana edycja wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki wysokiej specjalizacji układy te charakteryzują się wyjątkową efektywnością energetyczną, co jest kluczowe w urządzeniach mobilnych i laptopach, gdzie liczy się każdy wat zużytej energii przy zachowaniu płynności działania funkcji AI.

Współczesne jednostki NPU są integrowane bezpośrednio w strukturę procesorów wielordzeniowych, tworząc z nimi spójny ekosystem zdolny do błyskawicznej analizy danych bez konieczności przesyłania ich do chmury obliczeniowej. Rozwiązanie to nie tylko zwiększa szybkość reakcji aplikacji, ale również podnosi poziom prywatności użytkownika, ponieważ większość operacji związanych z uczeniem maszynowym odbywa się lokalnie na danym urządzeniu.

Wykorzystanie NPU przekłada się na realne korzyści w codziennym użytkowaniu, takie jak inteligentne zarządzanie energią, poprawa jakości rozmów wideo poprzez automatyczne usuwanie szumów czy przyspieszenie pracy w profesjonalnych programach graficznych. Technologia ta staje się obecnie standardem w nowoczesnych komputerach osobistych, definiując nową kategorię sprzętu zdolnego do natywnej obsługi zaawansowanych modeli językowych i asystentów cyfrowych bezpośrednio z poziomu systemu operacyjnego.

Klawiatura numeryczna

Klawiatura numeryczna Pełnowymiarowa klawiatura z wydzieloną sekcją numeryczną to kluczowy atut laptopów dedykowanych profesjonalistom pracującym w sektorze finansowym, logistycznym czy analitycznym. Dzięki fizycznemu blokowi numerycznemu, wprowadzanie danych do arkuszy kalkulacyjnych takich jak Microsoft Excel staje się znacznie szybsze i mniej obarczone ryzykiem błędu w porównaniu do korzystania z górnego rzędu cyfr.

Standardowy układ "kalkulatorowy" pozwala na obsługę bezwzrokową, co w połączeniu z dedykowanymi klawiszami operacji matematycznych (plus, minus, mnożenie, dzielenie) oraz dodatkowym klawiszem Enter, zamienia laptopa w potężne narzędzie do obliczeń. W wybranych modelach biznesowych z większą matrycą, klawiatura ta jest dodatkowo zoptymalizowana pod kątem ergonomicznym, oferując idealny skok klawisza i wyraźną odpowiedź zwrotną.

Windows 11 Pro

Windows 11 Pro Microsoft Windows 11 Pro to zaawansowany system operacyjny stworzony z myślą o użytkownikach biznesowych, profesjonalistach oraz wymagających entuzjastach technologii. Za modernistyczną, dopracowaną wizualnie powłoką kryje się rozbudowany zestaw narzędzi z zakresu bezpieczeństwa, wirtualizacji oraz zarządzania infrastrukturą IT, które zdecydowanie wyróżniają ten wariant na tle wersji Home.

W kwestii ergonomii i codzienne pracy system oferuje nowoczesny wygląd z wycentrowanym Paskiem Zadań oraz zaokrąglonymi rogami okien. Porządek w przestrzeni roboczej zapewniają mechanizmy Snap Layouts oraz Snap Groups, które pozwalają na błyskawiczne układanie aktywnych okien w przemyślane siatki. Całość uzupełnia płynna obsługa wielu pulpitów wirtualnych, co ułatwia przejrzyste oddzielenie zadań służbowych od prywatnych.

Kluczowym filarem wydania Pro pozostają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz administracji sieciowej. System pozwala na natywne szyfrowanie całości dysków za pomocą mechanizmu BitLocker, co zabezpiecza poufne dane przed nieautoryzowanym odczytem w przypadku kradzieży urządzenia. Administratorzy IT otrzymują wsparcie dla dołączania komputera do domen lokalnych oraz chmurowej usługi Azure Active Directory, a także dostęp do Edytora lokalnych zasad grupy. Pozwala to na masowe i precyzyjne zarządzanie uprawnieniami oraz konfiguracją wielu maszyn w organizacji. W przeciwieństwie do tańszych wariantów, Windows 11 Pro może pełnić rolę hosta Pulpitu Zdalnego, co umożliwia pełne, bezpieczne sterowanie komputerem z dowolnego miejsca.

Z myślą o deweloperach i profesjonalistach wbudowano tu również technologie wirtualizacyjne. Hipernadzorca Hyper-V pozwala na tworzenie i uruchamianie niezależnych maszyn wirtualnych z innymi systemami operacyjnymi, z kolei funkcja Windows Sandbox tworzy tymczasowe, odizolowane środowisko do bezpiecznego testowania nieznanego oprogramowania bez ryzyka uszkodzenia głównej instalacji. Dopełnieniem całości jest rozszerzona obsługa podzespołów komputerowych, ponieważ wersja Pro potrafi zarejestrować i efektywnie wykorzystać nawet do 2 TB pamięci operacyjnej RAM oraz konfiguracje wieloprocesorowe z dwoma fizycznymi gniazdami CPU na płycie głównej.

Matryca IPS

Matryca IPS Matryca IPS w serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 to idealny kompromis między wysoką jakością obrazu a efektywnością energetyczną. Nowoczesne panele IPS stosowane w tych urządzeniach są optymalizowane pod kątem niskiego poboru prądu przy zachowaniu wysokiej jasności, co pozwala na komfortową pracę nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach czy na zewnątrz.

Dzięki stabilnej reprodukcji barw i wysokiemu współczynnikowi kontrastu, laptop Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQNEHKNPB z ekranem IPS doskonale sprawdza się w dynamicznym trybie pracy. Niezależnie od tego, czy tworzysz skomplikowane projekty graficzne, czy analizujesz dane, możesz liczyć na wierne oddanie detali. Jest to technologia „wszystko w jednym”, która łączy trwałość, oszczędność baterii i profesjonalną jakość wyświetlania, co czyni ją standardem w najbardziej wymagających korporacjach na świecie.

Certyfikat MIL-STD-810H

Certyfikat MIL-STD-810H W świecie nowoczesnego biznesu awaria sprzętu to nie tylko koszt serwisu, ale przede wszystkim ryzyko przestoju i utraty danych. Dlatego laptopy serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 przechodzą rygorystyczną ścieżkę certyfikacji według normy MIL-STD-810H. Ten zaktualizowany standard wojskowy kładzie jeszcze większy nacisk na trwałość konstrukcji w obliczu codziennych zagrożeń.

Proces certyfikacji obejmuje szereg zaawansowanych prób, takich jak testy odporności na korozję (mgła solna), promieniowanie słoneczne, a nawet wpływ grzybów i pleśni, co jest kluczowe dla osób pracujących w zmiennych warunkach klimatycznych. Solidne zawiasy, wzmocniona obudowa i precyzyjnie chronione podzespoły wewnętrzne sprawiają, że urządzenia te są niemal niezniszczalne w standardowym użytkowaniu biurowym. Wybierając serię Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 z certyfikatem MIL-STD-810H, inwestujesz w narzędzie pracy, które nie zawiedzie w kluczowym momencie, bez względu na to, czy pracujesz w biurze, na hali produkcyjnej, czy w terenie.

Certyfikat RoHS

Certyfikat RoHS Certyfikat RoHS, stanowiący skrót od angielskiej nazwy dyrektywy dotyczącej ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, to Unijna regulacja prawna mająca na celu ochronę zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego. Wprowadzona pierwotnie w 2003 roku dyrektywa nakłada na producentów, importerów i dystrybutorów bezwzględny obowiązek ograniczenia zawartości szkodliwych związków chemicznych i metali ciężkich w produktach wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej. Do grupy substancji objętych najostrzejszymi rygorami należą między innymi ołów, rtęć, kadm, sześciowartościowy chrom oraz wybrane palne związki bromu i plastyfikatory ftalanowe.

Proces uzyskiwania zgodności z normą RoHS wymaga od firm pełnej kontroli łańcucha dostaw oraz stosowania bezpieczniejszych materiałów zastępczych na każdym etapie produkcji. Wyeliminowanie tradycyjnego spoiwa ołowiowego na rzecz lutowania bezołowiowego w płytkach drukowanych komputerów, monitorów czy sprzętu AGD było jednym z najbardziej widocznych efektów wprowadzenia tego standardu. Weryfikacja spełniania wymogów odbywa się poprzez rygorystyczne testy laboratoryjne komponentów, a potwierdzeniem zgodności wyrobu na rynku europejskim jest umieszczenie na nim oznakowania CE wraz z odpowiednią dokumentacją techniczną.

Z punktu widzenia konsumentów oraz gospodarki cyrkularnej certyfikat RoHS niesie ze sobą istotne korzyści zdrowotne i ekologiczne. Ograniczenie toksycznych składników zapobiega ich przenikaniu do gleby i wód gruntowych podczas składowania elektroodpadów na wysypiskach, a także czyni proces recyklingu zużytego sprzętu znacznie bezpieczniejszym dla pracowników zakładów przetwarzania. Obecność tego standardu gwarantuje użytkownikom, że codzienne korzystanie z laptopów, smartfonów czy urządzeń gospodarstwa domowego nie stwarza bezpośredniego zagrożenia chemicznego dla ich zdrowia.

Certyfikat TCO

Certyfikat TCO Certyfikat TCO to uznany na całym świecie międzynarodowy standard zrównoważonego rozwoju, stworzony specjalnie dla branży sprzętu IT przez szwedzką organizację TCO Development. Powstały na początku lat dziewięćdziesiątych system certyfikacji stawiał początkowo na obniżenie promieniowania i poprawę ergonomii monitorów komputerowych, jednak z biegiem lat przekształcił się w wielowymiarowy zestaw wymogów. Obecnie TCO Certified obejmuje szeroką gamę sprzętu elektronicznego, w tym komputery stacjonarne, laptopy, wyświetlacze, smartfony, serwery oraz urządzenia pamięci masowej, stanowiąc niezależne potwierdzenie, że dany produkt spełnia wyśrubowane kryteria środowiskowe i społeczne.

Proces uzyskania tej certyfikacji wymaga od producentów przeformatowania podejścia do całego cyklu życia produktu, począwszy od pozyskiwania surowców i warunków w zakładach produkcyjnych. Urządzenia ubiegające się o znak TCO muszą powstawać w fabrykach respektujących prawa pracowników, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sprawiedliwe wynagrodzenie. W kontekście ekologii sprawdza się ograniczanie użycia substancji niebezpiecznych, takich jak ciężkie metale czy szkodliwe opóźniacze palności, a także wysoki poziom efektywności energetycznej, podatność sprzętu na łatwą naprawę, modernizację oraz późniejszy recykling.

Z punktu widzenia użytkownika końcowego certyfikat TCO stanowi kompleksową gwarancję, że sprzęt jest bezpieczny dla zdrowia, ergonomiczny i nie nadwyręża wzroku ani kręgosłupa podczas wielogodzinnej pracy. Obecność tego oznaczenia zapewnia także pewność, że zakupiony monitor czy komputer charakteryzuje się wysoką trwałością, niskim zużyciem energii i został wyprodukowany w sposób odpowiedzialny społecznie. Z tego powodu TCO Certified stał się kluczowym wyznacznikiem i kryterium oceny w przetargach publicznych oraz korporacyjnych politykach zakupowych na całym świecie.

Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 21RQNEHKNPB z Wi-Fi 7 to przeskok technologiczny, który odczujesz przy każdym kliknięciu. Jeśli Wi-Fi 6 było jak szybka autostrada, to Wi-Fi 7 jest jak wielopoziomowy system transportowy, w którym dane nigdy nie stoją w korku. Dzięki technologii MLO, Twój laptop korzysta z kilku pasm naraz. Jeśli jedno pasmo zostanie obciążone, dane natychmiast płyną drugim, co eliminuje przycięcia podczas ważnych rozmów online. Pobieranie ogromnych projektów czy aktualizacji systemu trwa teraz sekundy, a nie minuty. Funkcja Puncturing sprawia, że mikrofalówki czy routery sąsiadów nie spowalniają już Twojej pracy – sieć „obchodzi” zakłócenia szerokim łukiem.

Dodatkowo nowoczesny Bluetooth 5.4 zintegrowany z kartą to jeszcze pewniejsze połączenie z bezprzewodowymi słuchawkami i myszką, przy minimalnym zużyciu energii.

Czytnik linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych Laptopy serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 słyną z niezawodności i zabezpieczeń, a wbudowany czytnik linii papilarnych jest tego najlepszym dowodem. To popularne zabezpieczenie biometryczne nie tylko gwarantuje, że nikt niepowołany nie uzyska dostępu do Twoich projektów, ale także oferuje najwyższy komfort użytkowania. Wystarczy jedno dotknięcie palca, aby błyskawicznie odblokować komputer i wrócić do przerwanych zadań. Rezygnacja z wpisywania hasła to oszczędność czasu i wygoda, która w dzisiejszym, dynamicznym świecie biznesu jest nieoceniona. Czytnik linii papilarnych w urządzeniach biznesowych to synergia bezpieczeństwa i nowoczesnego designu.

Gwarancja On-Site Premier Support

Gwarancja Wybierz wsparcie klasy VIP. Gwarancja Premier to dedykowana linia telefoniczna, zaawansowani technicy i priorytetowy dostęp do części zamiennych. Twoje zgłoszenia trafiają od razu na szczyt kolejki, a diagnoza obejmuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie systemowe.

W razie konieczności naprawy fizycznej, technik przyjeżdża do Twojej siedziby (zazwyczaj na następny dzień roboczy). To idealne rozwiązanie dla firm bez własnego, rozbudowanego działu IT, potrzebujących szybkiego i profesjonalnego wsparcia zewnętrznego.

Złącze Thunderbolt 5

Złącze Thunderbolt 5 Laptopy serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 wchodzą w nową erę łączności dzięki implementacji portu Thunderbolt 5. Choć wizualnie zachowuje on formę popularnego gniazda USB-C, jego parametry techniczne deklasują dotychczasowe rozwiązania. Kluczową innowacją jest technologia Bandwidth Boost, która pozwala na inteligentne zarządzanie pasmem. W standardowym trybie port oferuje imponujące 80 Gbps w obie strony, jednak w sytuacjach wymagających intensywnego przesyłu wideo, potrafi dostarczyć aż 120 Gbps do wyświetlaczy, zachowując przy tym 40 Gbps na dane przychodzące.

To trzykrotny wzrost wydajności w porównaniu do standardu Thunderbolt 4, co czyni urządzenia tej serii idealnym narzędziem dla montażystów wideo 8K, inżynierów i twórców treści. Wsparcie dla najnowszych standardów DisplayPort umożliwia obsługę wielu monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżania, a zwiększona moc ładowania w ramach Power Delivery sprawia, że nawet najbardziej wydajne laptopy mogą być zasilane za pomocą jednego, uniwersalnego kabla.

Certyfikat Energy Star

Certyfikat Energy Star Energy Star to międzynarodowy symbol wysokiej efektywności energetycznej, przyznawany urządzeniom, które zużywają znacznie mniej prądu niż ich standardowe odpowiedniki bez utraty wydajności czy funkcjonalności. Certyfikat ten wymusza na producentach stosowanie zaawansowanych systemów zarządzania energią, które automatycznie przełączają sprzęt w tryb uśpienia o niskim poborze mocy po okresie bezczynności. Program ten został stworzony przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), aby pomóc konsumentom i firmom w obniżaniu rachunków za elektryczność przy jednoczesnym ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Wybierając notebooki serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3 z tym charakterystycznym logo, użytkownik ma pewność, że produkt przeszedł rygorystyczne testy laboratoryjne potwierdzające jego proekologiczny charakter i oszczędność eksploatacji.

Technologia NVMe

Technologia NVMe Technologia NVMe (Non-Volatile Memory Express) to nowoczesny protokół komunikacyjny zaprojektowany specjalnie dla dysków SSD, który radykalnie zwiększa szybkość przesyłania danych. W przeciwieństwie do starszego standardu SATA, NVMe wykorzystuje szybką magistralę PCI Express (PCIe), co pozwala na bezpośrednią i wielokanałową komunikację z procesorem.

Dzięki ogromnej przepustowości i minimalnym opóźnieniom, technologia ta umożliwia błyskawiczne ładowanie systemu operacyjnego, skrócenie czasu renderowania wideo oraz płynną pracę w najbardziej wymagających grach i aplikacjach profesjonalnych. W praktyce dyski NVMe mogą być nawet kilkanaście razy szybsze od tradycyjnych nośników półprzewodnikowych starszej generacji, co czyni je obecnym standardem w wydajnych komputerach i serwerach.

Kensington Lock

Kensington Lock Gniazdo linki zabezpieczającej stanowi pierwszą linię obrony fizycznej w serii Lenovo ThinkPad P16 Gen 3, szczególnie w środowiskach o dużym natężeniu ruchu. Standard Kensington Lock pozwala na szybkie i pewne przypięcie komputera do biurka, lady lub innego nieruchomego elementu wyposażenia wnętrza za pomocą stalowej linki. Rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne w otwartych przestrzeniach biurowych typu open space oraz w punktach obsługi klienta, gdzie laptop często pozostaje bez bezpośredniego nadzoru. Zastosowanie tego mechanizmu pozwala użytkownikowi na swobodne oddalenie się od stanowiska pracy bez ryzyka, że urządzenie zostanie skradzione w wyniku chwilowej nieuwagi.

: 21RQNEHKNPB
Hurry! only 16 szt. w magazynie.
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Mobilna stacja robocza
Rodzaj konfiguracji
Rozszerzona
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
ThinkPad P16 Gen 3
Stan
Nowy
Gwarancja
3 lata On-Site (w tym 3 lata Premier Support)
Laptop konwertowalny
Nie
Materiał obudowy
Aluminium
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
Intel Core Ultra 9
Generacja procesora
Arrow Lake
Typ procesora
Model: Core Ultra 9 275HX
Częstotliwość: 5,4 GHz
Cache: 36 MB
Obsługiwane gniazda: FCBGA2114
Obsługiwana pamięć: Up to DDR5 6400 MT/s
Zestaw instrukcji: 64-bit
Technologia Intel vPro
Nie
Liczba rdzeni procesora
24
Układ NPU (AI)
Tak
Technologia AMD DASH
Nie
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
Intel WM880
PassMark procesora
56077
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
64 GB
Typ pamięci
2 x 32 GB
SODIMM
DDR5
5600 MT/s
Liczba banków pamięci
4
Liczba wolnych banków pamięci
2
Maksymalna ilość pamięci
192 GB
Dyski
Dysk
SSD
Pojemność dysku
4 TB
Parametry dysku
M.2 NVMe PCie 5.0
SSD
jednostronne
2280
4 TB
Dysk 2
SSD
Pojemność dysku 2
1 TB
Parametry dysku 2
M.2 NVMe PCie x3
SSD
jednostronne
2280
1 TB
Dysk 3
brak
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
16"
Rozdzielczość
1920x1200 (WUXGA)
Technologia matrycy
IPS
Jasność matrycy
500 cd/m²
Ekran dotykowy
Nie
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Nie
Informacja o ekranie
16" WUXGA (1920x1200) IPS 500nits
Anti-glare
100% sRGB
60Hz
Low Power
Eyesafe
TÜV Low Blue Light
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
Intel Graphics
PassMark karty zintegrowanej
5491
Dedykowana karta graficzna
NVIDIA RTX PRO 3000
Typ dedykowanej karty graficznej
Pamięć video: 12 GB GDDR7
Rodzaj karty graficznej
Dedykowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
2 x Thunderbolt 5 (z Power Delivery 3.1 i DisplayPort)
1 x Thunderbolt 4 (z Power Delivery 3.1 i DisplayPort)
2 x USB-A 3.2 Gen 2
1 x HDMI 2.1
1 x Gniazdo słuchawkowe
1 x RJ-45
Złącza, gniazda rozszerzeń
Czytnik kart SDXC
Modem WWAN
Nie
Typ modemu WWAN
brak
Komunikacja
1x 2.5GbE RJ-45
Wi-Fi 7 (802.11be)
Bluetooth 5.4
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 5
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
SoundWire
Cirrus Logic CS42L43
2 mikrofony
Głośniki stereo 2W x2, Dolby Atmos
Kamera internetowa 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Computer Vision Human Presence Detection on ISP
Bezpieczeństwo
Dedykowany układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
Czytnik linii papilarnych (dotykowy, Match-on-Chip), Zintegrowany z przyciskiem uruchamiania
Kensington Lock (Nano), 2.5 x 6 mm
Zabezpieczenie kamery internetowej (camera models)
Wizualne wykrywanie obecnoś
Czytnik kart SmartCard
Nie
Wprowadzanie danych
Touchpad
TrackPoint
Klawiatura podświetlana
Klawiatura odporna na zachlapanie
Klawiatura numeryczna
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Tak
Klawiatura numeryczna
Tak
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 180W USB-C GaN (3-pin)
Kensington Lock
Tak
Bateria
Bateria 99,9 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
Windows 11 Pro
Wymiary
Szerokość: 362 mm
Głębokość: 252 mm
Wysokość: 30 mm
Certyfikaty
MIL-STD-810H
Eyesafe Certified 2.0
TÜV Rheinland Low Blue Light
Energy Star 9.0
EPEAT Gold Registered
RoHS compliant
TCO Certified, generation 10
Certyfikat MIL-STD-810
MIL-STD-810H
W zestawie
Lenovo AI Now
Zasilacz 180W USB-C GaN (3-pin)
Waga
2,54 kg
Copilot+ PC
Nie

Specyficzne kody

EAN13
0199276825605
MPN
21RQ005EPB
Przesyłka kurierska
Darmowa

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.