Laptop Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD 21S85Q422PB

Lenovo
21S85Q422PB
185587
0199271841921
Produkt modyfikowany na bazie konfiguracji: 21S8002TPB

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Hurry! only 1 szt. w magazynie.
6 352,09 zł
5 164,30 zł netto
Mała liczba sztuk w magazynie wysyłka w 24h
Rata od
140.49 zł
PKO Leasing Widget
Liczba sztuk
Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Opis laptopa Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD 21S85Q422PB

Zdjęcie laptopa Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD 21S85Q422PBLaptop Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD 21S85Q422PB jest typowym przedstawicielem serii notebooków ThinkPad L14 Gen 6 AMD produkowanych przez firmę Lenovo. 14-calowy ekran wyświetla obraz w rozdzielczości natywnej 1920x1200 (WUXGA). Jednym z najważniejszych parametrów ekranu komputera jest jasność matrycy, która w tym przypadku wynosi 400 cd/m². Do wyświetlania obrazu wykorzystano matrycę w technologii IPS zapewniającą doskonały obraz.

Laptopa wyposażono w pamięć operacyjną o pojemności 16 GB (w układzie 1 x 16 GB). Notebook obsługuje maksymalnie 64 GB pamięci RAM (model ma 1 wolny slot pamięci). Producent zastosował pamięć DDR5 z częstotliwością taktowania 5600 MHz. Pamięć masowa składa się z dysku SSD (M.2 NVMe PCie x3, jednostronne) o pojemności 1 TB. Komputer wyposażono w 6-rdzeniowy procesor Ryzen 5 PRO 215 z rodziny AMD Ryzen 5. Litografia procesora wynosi TSMC 4 nm FinFET. Procesor uzyskał 17949 punktów w aplikacji PassMark. Pamięć podręczna układu ma pojemność 16MB. Zegar układu CPU jest taktowany z częstotliwością 3,2GHz GHz / 4,7GHz (w trybie turbo/boost). W laptopie zainstalowano zintegrowaną kartę graficzną AMD Radeon 740M - wynik zintegrowanego GPU w aplikacji PassMark to 3021 punktów. Producent komputera zadbał o zgodność urządzenia z certyfikatami ErP Lot 6/26, EPEAT Gold Registered, MIL-STD-810H, TCO Certified, generation 10, RoHS compliant oraz Energy Star 9.0. Model ma zainstalowany system Windows 11 Pro.

Laptop zawiera dwa gniazda Thunderbolt 4 (Power Delivery 3.1, i DisplayPort 1.4a), port HDMI 2.1, port USB 3.2 Gen 1, port USB 2.0, port USB 3.2 Gen 1 (Always On), port słuchawkowe oraz port Ethernet (RJ-45). Niewątpliwą zaletą modelu jest wbudowana kamera internetowa. Użytkownik komputera ma do dyspozycji moduły Wi-Fi (standard 802.11be) i Bluetooth 5.4.

Produkt jest objęty trzyletnią gwarancją On-Site. Podzespoły instalowane w konfiguracji zmodyfikowanej przez naszych techników są objęte gwarancją 3 lata Carry-in.

Procesor AMD Ryzen 5 PRO 215

Procesor AMD Ryzen 5 PRO 215 AMD Ryzen 5 PRO 215 to procesor klasy średniej dedykowany do komputerów przenośnych, który zadebiutował na rynku na początku 2025 roku. Jednostka ta należy do rodziny Hawk Point i jest konstrukcyjnie zbliżona do modelu Ryzen 5 220, co oznacza, że wywodzi się z architektury znanej z modeli Ryzen 5 8540U oraz Ryzen 5 7545U, oferując jednak nieco niższe częstotliwości taktowania. Pod jedną obudową zintegrowano dwa wydajne rdzenie Zen 4 oraz cztery mniejsze rdzenie Zen 4c, które wspólnie realizują zadania obliczeniowe. W odróżnieniu od wariantów konsumenckich, model z serii PRO został wyposażony w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa, zarządzania i niezawodności, takie jak koprocesor bezpieczeństwa ARM Secure Processor, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla użytkowników profesjonalnych oraz mobilnych stacji roboczych.

Dwa szybkie rdzenie Zen 4 pracują w zakresie od 3,2 do 4,7 GHz, podczas gdy mniejsze rdzenie Zen 4c, charakteryzujące się mniejszą ilością pamięci podręcznej, osiągają taktowanie od 3,2 do 3,55 GHz. Cały układ obsługuje technologię SMT, co pozwala na równoległe przetwarzanie dwunastu wątków, zapewniając płynność pracy w środowisku wielozadaniowym. Mimo braku dedykowanego wsparcia dla silnika Ryzen AI, procesor oferuje dostęp do nowoczesnego układu graficznego Radeon 740M. Architektura Zen 4, będąca fundamentem tej jednostki, wprowadza istotne usprawnienia względem generacji Zen 3, w tym pełną obsługę instrukcji AVX512 oraz dwucyfrowy wzrost współczynnika IPC osiągnięty dzięki powiększeniu rejestrów, buforów oraz pamięci podręcznych.

Specyfikacja techniczna modelu Ryzen 5 PRO 215 obejmuje 16 MB pamięci L3 oraz bardzo szybki kontroler pamięci wspierający standardy DDR5-5600 i LPDDR5x-7500. Procesor oferuje pełną kompatybilność z interfejsem USB 4, co umożliwia również korzystanie z rozwiązań typu Thunderbolt, a czternaście linii PCIe 4 zapewnia wystarczającą przepustowość dla szybkich dysków NVMe SSD oraz zewnętrznych układów graficznych. Wsparcie systemowe ogranicza się do nowoczesnych, 64-bitowych wersji systemów Windows 10 i 11 oraz platformy Linux. Jako procesor mobilny montowany w gnieździe FP7 lub FP7r2, jednostka ta jest na stałe przylutowana do płyty głównej, co wyklucza jej wymianę w przyszłości oraz uniemożliwia tradycyjne podkręcanie parametrów pracy.

Biorąc pod uwagę zbliżone parametry techniczne do starszych jednostek serii 8000, wydajność tego układu powinna być jedynie nieznacznie niższa, co będzie zauważalne głównie w testach jednowątkowych. Zintegrowana karta graficzna Radeon 740M dysponuje czterema jednostkami obliczeniowymi pracującymi z częstotliwością do 2700 MHz, wspierając technologie ray tracingu oraz DirectX 12 Ultimate. Choć jej wydajność nie pozwala na komfortową rozgrywkę w najbardziej wymagające tytuły klasy AAA, to bez problemu obsługuje do czterech monitorów o rozdzielczości SUHD i oferuje sprzętowe kodowanie oraz dekodowanie popularnych kodeków, takich jak AV1 czy HEVC. Procesor cechuje się konfigurowalnym TDP w zakresie od 15 W do 30 W przy domyślnej wartości 28 W, co wymusza zastosowanie aktywnego systemu chłodzenia, a produkcja w procesie 4 nm TSMC gwarantuje najwyższą dostępną efektywność energetyczną.

Technologia NVMe

Technologia NVMe Technologia NVMe (Non-Volatile Memory Express) to nowoczesny protokół komunikacyjny zaprojektowany specjalnie dla dysków SSD, który radykalnie zwiększa szybkość przesyłania danych. W przeciwieństwie do starszego standardu SATA, NVMe wykorzystuje szybką magistralę PCI Express (PCIe), co pozwala na bezpośrednią i wielokanałową komunikację z procesorem.

Dzięki ogromnej przepustowości i minimalnym opóźnieniom, technologia ta umożliwia błyskawiczne ładowanie systemu operacyjnego, skrócenie czasu renderowania wideo oraz płynną pracę w najbardziej wymagających grach i aplikacjach profesjonalnych. W praktyce dyski NVMe mogą być nawet kilkanaście razy szybsze od tradycyjnych nośników półprzewodnikowych starszej generacji, co czyni je obecnym standardem w wydajnych komputerach i serwerach.

Czytnik linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych Notebook Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD 21S85Q422PB wyposażono w czytnik linii papilarnych. Jest to popularne zabezpieczenie urządzeń biznesowych, które nie tylko chroni urządzenie przed nieautoryzowanym dostępem, ale także przyspiesza logowanie do systemu eliminując konieczność wpisywania hasła. Czytnik linii papilarnych to skuteczna i prosta forma zabezpieczenia dostępu do systemu i danych gromadzonych na komputerze, która również upraszcza i przyspiesza logowanie użytkownika.

Certyfikat EPEAT Gold

Certyfikat EPEAT Gold EPEAT Gold to najwyższy i najbardziej prestiżowy poziom certyfikacji w globalnym systemie oceny ekologicznej elektroniki, który potwierdza, że notebooki serii Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD spełniają najbardziej rygorystyczne kryteria zrównoważonego rozwoju. Aby urządzenie mogło poszczycić się tym oznaczeniem, musi nie tylko zaliczyć wszystkie wymagania podstawowe, ale także co najmniej 75% opcjonalnych kryteriów dotyczących mniejszego wpływu na środowisko naturalne. Standard ten bierze pod uwagę cały cykl życia sprzętu, wymuszając na producentach stosowanie tworzyw pochodzących z recyklingu, eliminację toksycznych substancji oraz projektowanie konstrukcji łatwych w naprawie i późniejszym demontażu. Posiadanie złotego certyfikatu EPEAT jest dla świadomego konsumenta oraz dużych organizacji jasnym sygnałem, że wybierają sprzęt o najwyższej efektywności energetycznej, który minimalizuje ślad węglowy i wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym.

TPM

TPM Notebooki serii Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD zostały wyposażone w układ TPM, czyli Trusted Platform Module. Przechowuje on w bezpiecznym miejscu klucze kryptograficzne używane do szyfrowania danych. Dzięki modułowi TPM możliwe jest szybkie szyfrowanie i odszyfrowywanie danych na dysku za pomocą funkcji BitLocker dostępnej w systemach Windows. Zabezpiecza to dane na dysku przed odczytaniem po zgubieniu lub kradzieży urządzenia. TPM przechowuje także dane biometryczne wykorzystywane przez logowanie za pomocą Windows Hello odciskiem palca czy rozpoznawaniem twarzy.

Moduł TPM to już podstawowe i wymagane przez system Windows 11 zabezpieczenie komputera, które znacząco ułatwia szyfrowanie danych i logowanie do systemu.

Klawiatura podświetlana

Klawiatura podświetlana W laptopach klasy biznesowej i premium podświetlenie klawiatury realizowane jest za pomocą energooszczędnych diod LED. System ten został zaprojektowany tak, aby zminimalizować pobór prądu z baterii, co jest kluczowe podczas pracy mobilnej. Białe, eleganckie i dyskretne, typowe dla serii biznesowych światło klawiatury pomaga w skupieniu się i męczy oczu licznymi kolorami i migotaniem. Podświetlana klawiatura pozwala na pracę miejscach gdzie oświetlenie nie jest odpowiednie. Praca w podróży służbowej w pociągu czy samolocie może być wygodniejsza, gdy klawisze będą łagodnie podświetlone. W laptopach biznesowych taka funkcja może okazać się nieoceniona i niezbędna, zwłaszcza dla osób, które często pracują poza biurem.

Złącze Thunderbolt 4

Złącze Thunderbolt 4 Laptopy serii Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD zostały wyposażone w jeden z najbardziej uniwersalnych portów jakim jest Thunderbolt 4. Port ten używa popularnego gniazda USB-C, a potrafi przesyłać dane z prędkością do 40Gbps, przesyłać dźwięk i obraz w wysokiej rozdzielczości dzięki standardowi DisplayPort oraz ładować z dużą mocą dzięki standardowi Power Delivery. Thunderbolt 4 może posłużyć również do podłączenia stacji dokującej, dzięki której jednym przewodem laptop będzie ładowany i będzie mógł korzystać z dodatkowych monitorów, myszy, klawiatury czy innych peryferiów i akcesoriów.

Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 Wi-Fi 7, znane oficjalnie jako standard IEEE 802.11be, stanowi najbardziej zaawansowany etap ewolucji łączności bezprzewodowej i promowany jest jako fundament dla przyszłości cyfrowej rozrywki i pracy profesjonalnej. Technologia ta wprowadza drastyczne zmiany w sposobie przesyłania danych, oferując prędkości, które w praktycznych zastosowaniach laptopowych mogą osiągać nawet 5,8 Gb/s, co czyni ją niemal dwuipółkrotnie szybszą od standardu Wi-Fi 6/6E.

Kluczem do tak imponujących osiągów jest przede wszystkim radykalne rozszerzenie szerokości kanału do 320 MHz, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu do poprzedniej generacji. Dzięki tak szerokim autostradom informacyjnym urządzenia mogą przesyłać znacznie większe pakiety danych w tym samym czasie, co eliminuje wąskie gardła nawet w bardzo zatłoczonych sieciach. Dodatkowo Intel implementuje technologię 4096-QAM, która pozwala na gęstsze upakowanie bitów w sygnale radiowym, co przekłada się na około dwudziestoprocentowy wzrost wydajności w porównaniu do modulacji stosowanej w Wi-Fi 6.

Istotnym elementem nowej architektury jest funkcja Multi-Link Operation, w skrócie MLO, która pozwala urządzeniom na jednoczesne nawiązywanie połączeń w wielu pasmach częstotliwości, takich jak 5 GHz oraz 6 GHz. Zamiast przełączać się między nimi, sprzęt wykorzystuje oba pasma naraz, co nie tylko drastycznie obniża opóźnienia, ale także drastycznie zwiększa niezawodność połączenia w trudnych warunkach radiowych.

Kolejną nowością jest funkcja zwana "Puncturing", która rozwiązuje odwieczny problem marnowania pasma przez lokalne zakłócenia. W starszych standardach pojawienie się interferencji na fragmencie kanału wymuszało porzucenie całej jego szerokości, natomiast Wi-Fi 7 potrafi precyzyjnie wyciąć tylko zakłóconą część, pozwalając na dalsze przesyłanie danych na pozostałej, wolnej przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu sieć staje się znacznie bardziej odporna na działanie innych urządzeń elektronicznych w domu czy biurze.

Standard ten został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających scenariuszach, takich jak strumieniowanie wideo w rozdzielczości 8K, profesjonalne granie w chmurze bez zauważalnych opóźnień oraz zaawansowane systemy rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Poprzez zminimalizowanie drgań sygnału, czyli tak zwanego jittera, oraz radykalną redukcję opóźnień, Wi-Fi 7 zaciera granicę między stabilnością tradycyjnego kabla Ethernet a swobodą komunikacji bezprzewodowej.

Warto zauważyć, że Wi-Fi 7 jest w pełni kompatybilne wstecz, co oznacza, że nowe karty sieciowe Intela będą bez problemu współpracować ze starszymi routerami, choć pełnię swoich możliwości pokażą dopiero w ekosystemie nowoczesnych punktów dostępowych. Dla użytkownika końcowego technologia ta zawarta w urządzeniach serii Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD oznacza przede wszystkim koniec kompromisów w kwestii stabilności łącza podczas jednoczesnej pracy wielu domowników na pasmach wymagających ogromnej przepustowości.

Czytnik SmartCard

Czytnik SmartCard Zintegrowany czytnik kart inteligentnych SmartCard w modelu Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD 21S85Q422PB to jedno z najważniejszych zabezpieczeń sprzętowych, które zmienia laptopa w profesjonalne narzędzie do pracy z danymi objętymi ścisłą poufnością. Wprowadzenie fizycznego komponentu do procesu logowania stanowi skuteczną barierę przeciwko cyberzagrożeniom, ponieważ dostęp do urządzenia jest niemożliwy bez posiadania unikalnej karty przypisanej do konkretnego pracownika. Jest to rozwiązanie znacznie przewyższające standardowe zabezpieczenia biometryczne czy hasła, ponieważ opiera się na tzw. dwuskładnikowym uwierzytelnianiu, chroniąc system przed skutkami ewentualnego wycieku danych dostępowych.

W codziennym użytkowaniu czytnik ten staje się nieoceniony dla osób pracujących w sektorach administracji, bankowości czy służby zdrowia, gdzie obsługa certyfikatów cyfrowych i bezpieczny obieg dokumentów są rutyną. Dzięki czytnikowi SmartCard użytkownik może w prosty i szybki sposób autoryzować transakcje, podpisywać pisma urzędowe podpisem elektronicznym czy uzyskiwać dostęp do szyfrowanych dysków sieciowych bez wpisywania skomplikowanych ciągów znaków. Elegancja tego rozwiązania polega na jego pełnej dyskrecji – czytnik jest estetycznie wkomponowany w obudowę ThinkPada, co pozwala zachować profesjonalny wygląd urządzenia przy jednoczesnym utrzymaniu standardów bezpieczeństwa klasy militarnej.

Kensington Lock

Kensington Lock Gniazdo linki zabezpieczającej przed kradzieżą to popularny mechanizm poprawiający bezpieczeństwo komputerów biznesowych. Najczęstszym standardem jest Kensington Lock, nazwany tak od producenta, który wprowadził to rozwiązanie na rynek. laptopy serii Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD otrzymały takie gniazdo by lepiej chronić urządzenie przed przywłaszczeniem przez osoby postronne w zatłoczonych biurach, urzędach, sklepach czy innych lokalach usługowych. Specjalnie zaprojektowane, wzmocnione gniazdo chroni urządzenie przed łatwą kradzieżą. Solidne wykonanie sprawia, że wyrwanie linki czy gniada jest wręcz niemożliwe.

Gwarancja On-Site (w tym 1 rok Premier Support)

Gwarancja Ten wariant gwarancji łączy w sobie standardową obsługę naprawczą u klienta (On-Site) z elitarnym pakietem wsparcia Premier Support przez pierwszy rok użytkowania. Przez pierwsze 12 miesięcy zyskujesz priorytetowy dostęp do zaawansowanych inżynierów technicznych dedykowaną linią telefoniczną, a także szybsze ścieżki eskalacji problemów.

Po upływie pierwszego roku ochrona kontynuowana jest w standardzie On-Site, zapewniającym naprawy w siedzibie klienta. To doskonały wybór na start, zapewniający „parasol ochronny” podczas wdrażania i konfiguracji nowego sprzętu w infrastrukturze firmy, kiedy wsparcie eksperckie jest najbardziej potrzebne.

Certyfikat Energy Star

Certyfikat Energy Star Certyfikat Energy Star to międzynarodowy symbol przyznawany urządzeniom i budynkom charakteryzującym się wysoką efektywnością energetyczną oraz niskim szkodliwym wpływem na środowisko naturalne. Program ten został powołany do życia w 1992 roku przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) oraz Departament Energii Stanów Zjednoczonych, a z biegiem lat zyskał status globalnego standardu uznawanego w wielu regionach świata, w tym w Unii Europejskiej. Główną ideą stojącą za powstaniem tego oznaczenia było stworzenie czytelnego i godnego zaufania wskaźnika, który pomagałby konsumentom oraz przedsiębiorstwom w identyfikacji produktów zużywających zauważalnie mniej energii elektrycznej, co bezpośrednio przekłada się na redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Proces certyfikacji opiera się na rygorystycznych badaniach i normach technicznych ustalanych dla poszczególnych kategorii produktów. Aby urządzenie mogło zostać opatrzone charakterystycznym, błękitnym logo z wpisaną w nie gwiazdą, musi wykazywać wyższą sprawność energetyczną od standardowych odpowiedników dostępnych na rynku – przeważnie o kilkanaście do kilkudziesięciu procent. Oznaczenie to stosuje się szeroko w segmencie elektroniki użytkowej i sprzętu komputerowego, w tym w laptopach, komputerach stacjonarnych, serwerach, monitorach czy urządzeniach wielofunkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem ich energooszczędności w trybach bezczynności i uśpienia. Certyfikat obejmuje również sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak lodówki, pralki, zmywarki i klimatyzatory, a także zaawansowane systemy oświetleniowe oraz całe obiekty budowlane spełniające rygorystyczne kryteria zrównoważonego budownictwa.

Z punktu widzenia użytkowników obecność symbolu Energy Star stanowi proste zapewnienie, że dany produkt pozwala na realne obniżenie rachunków za prąd w całym okresie jego eksploatacji, nie wymagając przy tym idących na ustępstwa kompromisów w zakresie wydajności, funkcjonalności czy wygody obsługi. Dla sektora biznesowego oraz instytucji publicznych posiadanie przez sprzęt certyfikatu Energy Star jest bardzo często warunkiem koniecznym do spełnienia norm przetargowych oraz realizacji wymogów proekologicznej polityki zakupowej.

Matryca IPS

Matryca IPS Laptop Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD 21S85Q422PB otrzymał matrycę In-Plane Switching, czyli w skrócie IPS. Technologia ta wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań przede wszystkim zaawansowaną konstrukcją, w której cząsteczki ciekłego kryształu są ułożone równolegle do powierzchni ekranu i obracają się w tej samej płaszczyźnie pod wpływem pola elektrycznego. Takie rozwiązanie niemal całkowicie eliminuje problem zmiany odcieni czy jasności obrazu podczas patrzenia na monitor z boku, co jest kluczowe w pracy zespołowej lub przy korzystaniu z dużych wyświetlaczy.

Wysoka precyzja w reprodukcji kolorów oraz obsługa szerokich palet barw, takich jak sRGB czy DCI-P3, sprawiają, że panele te są niezastąpione w profesjonalnej obróbce wizualnej, gdzie liczy się każdy detal i zgodność z rzeczywistością. Choć matryce te mogą cechować się nieco niższą głębią czerni w porównaniu do paneli VA, to ich stabilność obrazu oraz dynamiczny rozwój technologii "Fast IPS" pozwoliły na osiągnięcie bardzo wysokich częstotliwości odświeżania. Dzięki temu współczesne ekrany tego typu są obecnie najczęściej rekomendowanym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i wymagających graczy ceniących estetykę wizualną.

Certyfikat TCO

Certyfikat TCO TCO Certified to najbardziej wszechstronny na świecie certyfikat zrównoważonego rozwoju dla produktów IT, który wykracza daleko poza samą oszczędność energii czy niską emisję szkodliwych substancji. Aby urządzenie mogło otrzymać to prestiżowe oznaczenie, musi przejść rygorystyczną weryfikację niezależnych audytorów, która obejmuje odpowiedzialność społeczną w łańcuchu dostaw, etykę produkcji oraz pełną transparentność procesów fabrycznych. Standard ten kładzie szczególny nacisk na wydłużenie cyklu życia sprzętu poprzez wymóg wysokiej ergonomii użytkowania, trwałości konstrukcji oraz łatwości naprawy i późniejszego recyklingu. Wybierając urządzenie serii Lenovo ThinkPad L14 Gen 6 AMD z aktualnym certyfikatem TCO, użytkownik zyskuje pewność, że jego zakup wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym i został wyprodukowany z poszanowaniem praw pracowniczych oraz najwyższych norm ekologicznych.

Certyfikat RoHS

Certyfikat RoHS Certyfikat RoHS, stanowiący skrót od angielskiej nazwy dyrektywy dotyczącej ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, to Unijna regulacja prawna mająca na celu ochronę zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego. Wprowadzona pierwotnie w 2003 roku dyrektywa nakłada na producentów, importerów i dystrybutorów bezwzględny obowiązek ograniczenia zawartości szkodliwych związków chemicznych i metali ciężkich w produktach wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej. Do grupy substancji objętych najostrzejszymi rygorami należą między innymi ołów, rtęć, kadm, sześciowartościowy chrom oraz wybrane palne związki bromu i plastyfikatory ftalanowe.

Proces uzyskiwania zgodności z normą RoHS wymaga od firm pełnej kontroli łańcucha dostaw oraz stosowania bezpieczniejszych materiałów zastępczych na każdym etapie produkcji. Wyeliminowanie tradycyjnego spoiwa ołowiowego na rzecz lutowania bezołowiowego w płytkach drukowanych komputerów, monitorów czy sprzętu AGD było jednym z najbardziej widocznych efektów wprowadzenia tego standardu. Weryfikacja spełniania wymogów odbywa się poprzez rygorystyczne testy laboratoryjne komponentów, a potwierdzeniem zgodności wyrobu na rynku europejskim jest umieszczenie na nim oznakowania CE wraz z odpowiednią dokumentacją techniczną.

Z punktu widzenia konsumentów oraz gospodarki cyrkularnej certyfikat RoHS niesie ze sobą istotne korzyści zdrowotne i ekologiczne. Ograniczenie toksycznych składników zapobiega ich przenikaniu do gleby i wód gruntowych podczas składowania elektroodpadów na wysypiskach, a także czyni proces recyklingu zużytego sprzętu znacznie bezpieczniejszym dla pracowników zakładów przetwarzania. Obecność tego standardu gwarantuje użytkownikom, że codzienne korzystanie z laptopów, smartfonów czy urządzeń gospodarstwa domowego nie stwarza bezpośredniego zagrożenia chemicznego dla ich zdrowia.

: 21S85Q422PB
Hurry! only 1 szt. w magazynie.
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Laptop
Rodzaj konfiguracji
Rozszerzona
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
ThinkPad L14 Gen 6 AMD
Stan
Nowy
Gwarancja
3 lata On-Site (w tym 1 rok Premier Support)
Laptop konwertowalny
Nie
Materiał obudowy
Tworzywo sztuczne PC-ABS
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
AMD Ryzen 5
Typ procesora
Model: Ryzen 5 PRO 215
Częstotliwość: 3,2GHz / 4,7GHz
Cache: 16MB
Litografia: TSMC 4 nm FinFET
Obsługiwane gniazda: FP8
Obsługiwana pamięć: DDR5 (FP8), LPDDR5X (FP8)
Technologia Intel vPro
Nie
Liczba rdzeni procesora
6
Układ NPU (AI)
Nie
Technologia AMD DASH
Tak
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
AMD SoC
PassMark procesora
17949
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
16 GB
Typ pamięci
1 x 16 GB
SO-DIMM
DDR5
5600 MHz
Liczba banków pamięci
2
Liczba wolnych banków pamięci
1
Maksymalna ilość pamięci
64 GB
Dysk
Dysk
SSD
Pojemność dysku
1 TB
Parametry dysku
M.2 NVMe PCie x3
SSD
jednostronne
2280
1 TB
Dysk 2
brak
Dysk 3
brak
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
14"
Rozdzielczość
1920x1200 (WUXGA)
Technologia matrycy
IPS
Jasność matrycy
400 cd/m²
Ekran dotykowy
Nie
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Nie
Informacja o ekranie
14" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits
Anti-glare
45% NTSC
60Hz
DBEF5
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
AMD Radeon 740M
PassMark karty zintegrowanej
3021
Rodzaj karty graficznej
Zintegrowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
2 x Thunderbolt 4 (Power Delivery 3.1, i DisplayPort 1.4a)
1 x USB 3.2 Gen 1
1 x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
1 x USB 2.0
1 x HDMI 2.1
1 x Ethernet (RJ-45)
1 x Gniazdo słuchawkowe
Modem WWAN
Nie
Typ modemu WWAN
brak
Komunikacja
LAN 1 GbE
Wi-Fi 7 (802.11be)
Bluetooth 5.4
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 4
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
High Definition (HD) Audio
Realtek ALC3287
2 mikrofony
Głośniki stereo 2W x2, optimized with Dolby Atmos
Kamera internetowa 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter
Bezpieczeństwo
Dedykowany układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
Czytnik linii papilarnych (dotykowy, Match-on-Chip), Zintegrowany z przyciskiem uruchamiania
Kensington Lock (Nano), 2.5 x 6 mm
Czytnik kart procesorowych (SmartCard)
Zabezpieczenie kamery internetowej
Kam
Czytnik kart SmartCard
Tak
Wprowadzanie danych
Klawiatura podświetlana
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Tak
Klawiatura numeryczna
Nie
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 65W USB-C
Kensington Lock
Tak
Bateria
Bateria 57 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
Windows 11 Pro
Wymiary
Szerokość: 314 mm
Głębokość: 226 mm
Wysokość: 23 mm
Certyfikaty
MIL-STD-810H
Energy Star 9.0
EPEAT Gold Registered
ErP Lot 6/26
RoHS compliant
TCO Certified, generation 10
Certyfikat MIL-STD-810
MIL-STD-810H
Certyfikat EPEAT Gold
Tak
W zestawie
Zasilacz 65W USB-C (3-pin)
Waga
1,38 kg
Copilot+ PC
Nie

Specyficzne kody

UPC
185587
EAN13
0199271841921
MPN
21S85Q422PB
Przesyłka kurierska
Darmowa

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.