Laptop Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel 21Y8001LPB

Lenovo
21Y8001LPB
565337
0199276741424

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Out of Stock
Brak w magazynie

Produkt nie jest obecnie dostępny w magazynie.

Zachęcamy do skorzystania z poniższego narzędzia POWIADOM MNIE, KIEDY BĘDZIE DOSTĘPNY. Kiedy produkt będzie dostępny, otrzymają Państwo jednorazową wiadomość e-mail. Wówczas będzie możliwe zamówienie tego produktu.

Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Szczegółowy opis laptopa Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel 21Y8001LPB

Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel 21Y8001LPBNotebook Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel 21Y8001LPB należy do cieszącej się dużą popularnością serii laptopów biznesowych ThinkPad E14 Gen 8 Intel produkowanych przez firmę Lenovo.

Obraz jest wyświetlany na 14-calowym ekranie laptopa w rozdzielczości maksymalnej 1920x1200 pikseli (WUXGA). Producent deklaruje jasność matrycy na poziomie 400 cd/m². Do wyświetlania obrazu wykorzystano matrycę w technologii IPS zapewniającą doskonały obraz.

Najważniejszym elementem komputera jest 6-rdzeniowa jednostka centralna Intel Core 5 (model Core 5 320). Wielkość pamięci cache procesora wynosi 6 MB. Częstotliwość taktowania jednostki centralnej to 4,6 GHz. W laptopie zainstalowano zintegrowany układ graficzny Intel Graphics. Wynik zintegrowanej karty graficznej w aplikacji PassMark to 5491 punktów. Laptopa wyposażono w pamięć operacyjną o pojemności 32 GB w układzie 1 x 32 GB. Laptop obsługuje maksymalnie 32 GB pamięci RAM. W notebooku Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel 21Y8001LPB zastosowano pamięć DDR5. Pamięć masowa komputera obejmuje dysk SSD (NVMe, PCIe 4.0, Opal2) o pojemności 512 GB. Niewątpliwą zaletą modelu jest wbudowana kamera internetowa. Użytkownik ma do dyspozycji podświetlaną klawiaturę. Sporym ułatwieniem jest także obecność TouchPada i TrackPointa. Użytkownik ma do dyspozycji następujące porty: jedno gniazdo USB 3.2 Gen 1, jedno gniazdo Thunderbolt 4 (Power Delivery 45-65W i DisplayPort 2.1), jedno gniazdo USB 3.2 Gen 2 (Always On), jedno gniazdo Ethernet (RJ-45), jedno gniazdo HDMI 2.1 oraz jedno gniazdo słuchawkowe.

Notebook zapewnia zgodność z certyfikatami MIL-STD-810H, Energy Star 9.0, TÜV Rheinland Low Blue Light (Software Solution), EPEAT 2.0 Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant oraz TCO Certified, generation 10. Laptop jest sprzedawany z systemem operacyjnym Windows 11 Pro.

Laptop waży 1,4 kg. Podzespoły notebooka zainstalowano w czarnej obudowie.

Producent laptopa udziela na swój produkt rocznej gwarancji typu Carry-in (z opcją naprawy w zewnętrznym serwisie).

Procesor Intel Core 5 320

Procesor Intel Core 5 320 Intel Core 5 320 to nowoczesny, kompaktowy układ typu SoC (System on a Chip) należący do nowatorskiej rodziny Wildcat Lake, zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych oraz miniaturowych systemach wbudowanych. Architektura tego procesora opiera się na hybrydowej strukturze wykorzystującej 6 rdzeni CPU, które zostały fizycznie rozdzielone na dwa wyspecjalizowane klastry. Pierwszy z nich tworzą dwa wysokowydajne rdzenie główne z serii Cougar Cove, osiągające częstotliwość taktowania w przedziale od 1,5 do 4,6 GHz. Drugi klaster składa się z czterech wysoce energooszczędnych rdzeni typu E opartych na architekturze Darkmont, które operują w zakresie zegarów od 1,4 do 3,4 GHz. Taka konfiguracja sprawia, że pod względem założeń projektowych rodzina Wildcat Lake wykazuje duże podobieństwo do pozycjonowanych wyżej, szybszych układów Panther Lake. Warto jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do bliźniaczego pod względem sprzętowym modelu Core 5 330, opisywany wariant Core 5 320 nie oferuje wsparcia dla programu walidacji biznesowej Intel Stable IT Platform Program (SIPP).

Pod względem surowej mocy obliczeniowej, niższa o 200 MHz częstotliwość taktowania rdzeni sprawia, że wydajność tego modelu powinna być maksymalnie o 5 procent niższa w stosunku do topowych przedstawicieli tej generacji, takich jak Intel Core 7 360. Według oficjalnych zapowiedzi firmy Intel, pozycjonowany wyżej Core 5 330 powinien tym samym przewyższać starsze jednostki poprzedniej generacji, do których należy popularny Core 7 150U. Niemniej jednak wstępne testy syntetyczne przeprowadzone w benchmarku Geekbench pokazują nieco inny obraz, plasując model Core 5 320 nieznacznie poniżej typowych wyników osiąganych w testach przez wspomniany starszy układ Core 7 150U. Biorąc pod uwagę tożsamą architekturę, niemal identycznych rezultatów należy spodziewać się również po modelu Core 5 330.

W obszarze obsługi pamięci operacyjnej oraz grafiki układ oferuje nowoczesne rozwiązania gwarantujące wysoką responsywność. Zintegrowany kontroler pamięci pozwala na bezproblemową współpracę z maksymalnie 64 GB szybkiej pamięci RAM typu DDR5 o częstotliwości 6400 MHz. Za generowanie obrazu oraz codzienne zadania multimedialne odpowiada zintegrowany procesor graficzny Intel Graphics iGPU wyposażony w 32 jednostki wykonawcze (Execution Units), co zapewnia optymalny kompromis między poborem prądu a płynnym działaniem systemu. Istotnym elementem struktury krzemowej jest także wbudowana jednostka NPU (Neural Processing Unit), która zapewnia moc obliczeniową na poziomie do 16 TOPS przy operacjach typu Int8, co wydatnie przyspiesza lokalne przetwarzanie procesów powiązanych z algorytmami sztucznej inteligencji.

Gospodarka energetyczna tego układu została zoptymalizowana w taki sposób, aby sprostać wymaganiom konstrukcji o ograniczonej przestrzeni na chłodzenie. Współczynnik TDP procesora wynosi od 15 W w trybie bazowym do maksymalnie 35 W w trybie Turbo, dzięki czemu ten elastyczny SoC doskonale nadaje się do montażu w małych laptopach, smukłych ultrabookach oraz miniaturowych systemach wbudowanych. Cała matryca CPU tego zaawansowanego układu powstaje przy użyciu ultranowoczesnego procesu technologicznego 18A firmy Intel, co gwarantuje najwyższą gęstość upakowania tranzystorów oraz rewelacyjną sprawność energetyczną całej konstrukcji.

Czytnik linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych Laptopy serii Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel słyną z niezawodności i zabezpieczeń, a wbudowany czytnik linii papilarnych jest tego najlepszym dowodem. To popularne zabezpieczenie biometryczne nie tylko gwarantuje, że nikt niepowołany nie uzyska dostępu do Twoich projektów, ale także oferuje najwyższy komfort użytkowania. Wystarczy jedno dotknięcie palca, aby błyskawicznie odblokować komputer i wrócić do przerwanych zadań. Rezygnacja z wpisywania hasła to oszczędność czasu i wygoda, która w dzisiejszym, dynamicznym świecie biznesu jest nieoceniona. Czytnik linii papilarnych w urządzeniach biznesowych to synergia bezpieczeństwa i nowoczesnego designu.

Matryca IPS

Matryca IPS Laptop Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel 21Y8001LPB otrzymał matrycę IPS, czyli In-Plane Switching. Jest to technologia wyświetlaczy ciekłokrystalicznych zaprojektowana w celu wyeliminowania głównych ograniczeń starszych paneli typu TN. Jej najważniejszą cechą jest to, że kryształy poruszają się równolegle do płaszczyzny ekranu, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo szerokich kątów widzenia sięgających 178 stopni bez degradacji kolorów czy utraty kontrastu.

Dzięki precyzyjnemu sterowaniu światłem matryce te oferują bardzo wierne odwzorowanie barw i głębokie nasycenie, co czyni je standardem w pracy grafików, fotografów oraz montażystów wideo. Choć historycznie charakteryzowały się wolniejszym czasem reakcji, współczesne panele IPS dogoniły inne technologie, stając się uniwersalnym wyborem łączącym świetną jakość obrazu z zadowalającą płynnością w grach i multimediach.

Technologia NVMe

Technologia NVMe Technologia NVMe (Non-Volatile Memory Express) to nowoczesny protokół komunikacyjny zaprojektowany specjalnie dla dysków SSD, który radykalnie zwiększa szybkość przesyłania danych. W przeciwieństwie do starszego standardu SATA, NVMe wykorzystuje szybką magistralę PCI Express (PCIe), co pozwala na bezpośrednią i wielokanałową komunikację z procesorem.

Dzięki ogromnej przepustowości i minimalnym opóźnieniom, technologia ta umożliwia błyskawiczne ładowanie systemu operacyjnego, skrócenie czasu renderowania wideo oraz płynną pracę w najbardziej wymagających grach i aplikacjach profesjonalnych. W praktyce dyski NVMe mogą być nawet kilkanaście razy szybsze od tradycyjnych nośników półprzewodnikowych starszej generacji, co czyni je obecnym standardem w wydajnych komputerach i serwerach.

Certyfikat Energy Star

Certyfikat Energy Star Certyfikat Energy Star to międzynarodowy symbol przyznawany urządzeniom i budynkom charakteryzującym się wysoką efektywnością energetyczną oraz niskim szkodliwym wpływem na środowisko naturalne. Program ten został powołany do życia w 1992 roku przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA) oraz Departament Energii Stanów Zjednoczonych, a z biegiem lat zyskał status globalnego standardu uznawanego w wielu regionach świata, w tym w Unii Europejskiej. Główną ideą stojącą za powstaniem tego oznaczenia było stworzenie czytelnego i godnego zaufania wskaźnika, który pomagałby konsumentom oraz przedsiębiorstwom w identyfikacji produktów zużywających zauważalnie mniej energii elektrycznej, co bezpośrednio przekłada się na redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Proces certyfikacji opiera się na rygorystycznych badaniach i normach technicznych ustalanych dla poszczególnych kategorii produktów. Aby urządzenie mogło zostać opatrzone charakterystycznym, błękitnym logo z wpisaną w nie gwiazdą, musi wykazywać wyższą sprawność energetyczną od standardowych odpowiedników dostępnych na rynku – przeważnie o kilkanaście do kilkudziesięciu procent. Oznaczenie to stosuje się szeroko w segmencie elektroniki użytkowej i sprzętu komputerowego, w tym w laptopach, komputerach stacjonarnych, serwerach, monitorach czy urządzeniach wielofunkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem ich energooszczędności w trybach bezczynności i uśpienia. Certyfikat obejmuje również sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak lodówki, pralki, zmywarki i klimatyzatory, a także zaawansowane systemy oświetleniowe oraz całe obiekty budowlane spełniające rygorystyczne kryteria zrównoważonego budownictwa.

Z punktu widzenia użytkowników obecność symbolu Energy Star stanowi proste zapewnienie, że dany produkt pozwala na realne obniżenie rachunków za prąd w całym okresie jego eksploatacji, nie wymagając przy tym idących na ustępstwa kompromisów w zakresie wydajności, funkcjonalności czy wygody obsługi. Dla sektora biznesowego oraz instytucji publicznych posiadanie przez sprzęt certyfikatu Energy Star jest bardzo często warunkiem koniecznym do spełnienia norm przetargowych oraz realizacji wymogów proekologicznej polityki zakupowej.

Certyfikat EPEAT Gold

Certyfikat EPEAT Gold Certyfikat EPEAT Gold to najwyższe i najbardziej prestiżowe odznaczenie w ramach globalnego systemu oceny wpływu urządzeń elektronicznych na środowisko naturalne, zarządzanego przez organizację Global Electronics Council. Aby dany produkt, taki jak nowoczesny laptop, zaawansowany monitor czy profesjonalna stacja robocza, mógł uzyskać to elitarne wyróżnienie, musi on nie tylko rygorystycznie spełniać wszystkie nałożone kryteria obowiązkowe, ale również sprostać wymaganiom co najmniej siedemdziesięciu pięciu procent bardzo wyśrubowanych kryteriów opcjonalnych. Wymogi te drobiazgowo weryfikują niemal każdy etap cyklu życia sprzętu, począwszy od zrównoważonego projektowania i starannego doboru materiałów, poprzez drastyczne ograniczenie użycia substancji toksycznych i szkodliwych w procesie produkcyjnym, aż po powszechne wykorzystanie tworzyw sztucznych oraz metali pochodzących bezpośrednio z recyklingu. Każde urządzenie opatrzone tą złotą odznaką musi charakteryzować się również wybitną energooszczędnością w codziennym użytkowaniu, przemyślaną konstrukcją ułatwiającą jego przyszłą naprawę lub dłuższą eksploatację, a także ekologicznym opakowaniem i dostępnością darmowych programów odbioru zużytego sprzętu.

Z perspektywy świadomych konsumentów oraz nowoczesnych przedsiębiorstw, wybór elektroniki z certyfikatem EPEAT Gold stanowi bezkompromisową gwarancję inwestycji w sprawdzone rozwiązania technologiczne o minimalnym śladzie węglowym, które realnie wspierają globalną gospodarkę obiegu zamkniętego. Wartość tego standardu jest szczególnie doceniana w przypadku dużych wdrożeń firmowych oraz międzynarodowych zamówień publicznych, gdzie zrównoważony rozwój, długowieczność infrastruktury IT oraz ścisła, proekologiczna polityka odpowiedzialności biznesu stanowią kluczowe filary podejmowania decyzji zakupowych. Decydując się na sprzęt najwyższej klasy ekologicznej, użytkownicy otrzymują nie tylko innowacyjne i wydajne narzędzia do pracy, ale także wymiernie przyczyniają się do redukcji elektrośmieci i obniżenia globalnego zużycia energii elektrycznej.

Układ Neural Processing Unit

Układ Neural Processing Unit Jednostka NPU, czyli procesor neuronowy, to wyspecjalizowany układ scalony zaprojektowany bezpośrednio z myślą o sprzętowym przyspieszaniu obliczeń związanych z algorytmami sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych rdzeni procesora głównego (CPU), które są stworzone do wykonywania skomplikowanych i różnorodnych zadań sekwencyjnych, oraz układów graficznych (GPU) zoptymalizowanych pod kątem równoległego przetwarzania grafiki 3D, układ NPU skupia się wyłącznie na specyficznych operacjach matematycznych. Należą do nich przede wszystkim mnożenie macierzy oraz operacje na liczbach o niższej precyzji, takich jak formaty INT8 czy FP16, które stanowią fundament działania sztucznych sieci neuronowych.

Główną zaletą zintegrowania jednostki NPU bezpośrednio w strukturze krzemowej procesora jest niezwykle wysoka efektywność energetyczna przy przetwarzaniu zadań AI. Uruchamianie modeli językowych, generowanie obrazów, rozmywanie tła w wideo czy rozpoznawanie twarzy i głosu na klasycznym procesorze lub karcie graficznej wymaga znacznych nakładów mocy i powoduje szybkie zużycie baterii w urządzeniach mobilnych. Układ NPU realizuje te same zadania wielokrotnie szybciej, zużywając przy tym zaledwie ułamek energii elektrycznej, co ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych laptopach, smartfonach i tabletach.

Wydajność procesorów neuronowych jest najczęściej podawana w teraoperacjach na sekundę (TOPS), co określa, ile bilionów operacji matematycznych układ jest w stanie wykonać w ciągu jednej sekundy. Współczesne systemy operacyjne oraz oprogramowanie coraz silniej polegają na dedykowanych układach NPU, odciążając od ciągłej pracy procesor główny i grafikę, co przekłada się na wyższą kulturę pracy całego komputera, niższe temperatury oraz znacznie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Certyfikat TCO

Certyfikat TCO Certyfikat TCO to uznany na całym świecie międzynarodowy standard zrównoważonego rozwoju, stworzony specjalnie dla branży sprzętu IT przez szwedzką organizację TCO Development. Powstały na początku lat dziewięćdziesiątych system certyfikacji stawiał początkowo na obniżenie promieniowania i poprawę ergonomii monitorów komputerowych, jednak z biegiem lat przekształcił się w wielowymiarowy zestaw wymogów. Obecnie TCO Certified obejmuje szeroką gamę sprzętu elektronicznego, w tym komputery stacjonarne, laptopy, wyświetlacze, smartfony, serwery oraz urządzenia pamięci masowej, stanowiąc niezależne potwierdzenie, że dany produkt spełnia wyśrubowane kryteria środowiskowe i społeczne.

Proces uzyskania tej certyfikacji wymaga od producentów przeformatowania podejścia do całego cyklu życia produktu, począwszy od pozyskiwania surowców i warunków w zakładach produkcyjnych. Urządzenia ubiegające się o znak TCO muszą powstawać w fabrykach respektujących prawa pracowników, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz sprawiedliwe wynagrodzenie. W kontekście ekologii sprawdza się ograniczanie użycia substancji niebezpiecznych, takich jak ciężkie metale czy szkodliwe opóźniacze palności, a także wysoki poziom efektywności energetycznej, podatność sprzętu na łatwą naprawę, modernizację oraz późniejszy recykling.

Z punktu widzenia użytkownika końcowego certyfikat TCO stanowi kompleksową gwarancję, że sprzęt jest bezpieczny dla zdrowia, ergonomiczny i nie nadwyręża wzroku ani kręgosłupa podczas wielogodzinnej pracy. Obecność tego oznaczenia zapewnia także pewność, że zakupiony monitor czy komputer charakteryzuje się wysoką trwałością, niskim zużyciem energii i został wyprodukowany w sposób odpowiedzialny społecznie. Z tego powodu TCO Certified stał się kluczowym wyznacznikiem i kryterium oceny w przetargach publicznych oraz korporacyjnych politykach zakupowych na całym świecie.

TrackPoint

TrackPoint TrackPoint, charakterystyczna czerwona nakładka umieszczona między klawiszami G, H i B, to coś więcej niż tylko alternatywa dla myszy. Jego największą zaletą jest to, że pozwala na nawigację kursorem bez odrywania dłoni od klawiatury. W połączeniu z trzema fizycznymi przyciskami znajdującymi się nad touchpadem, TrackPoint umożliwia płynne przewijanie dokumentów, precyzyjne zaznaczanie tekstu i błyskawiczne przełączanie się między oknami.

Dla profesjonalistów pracujących z tekstem lub kodem oznacza to mniejsze zmęczenie nadgarstka i znaczną oszczędność czasu – ruch dłoni między klawiaturą a touchpadem zostaje wyeliminowany do zera. W najnowszych modelach TrackPoint zyskał dodatkową funkcjonalność: dwukrotne dotknięcie otwiera szybkie menu komunikacyjne (Quick Menu), pozwalające na błyskawiczną konfigurację mikrofonu czy ustawień kamery podczas spotkań online.

Klawiatura podświetlana

Klawiatura podświetlana W laptopach klasy biznesowej i premium podświetlenie klawiatury realizowane jest za pomocą energooszczędnych diod LED. System ten został zaprojektowany tak, aby zminimalizować pobór prądu z baterii, co jest kluczowe podczas pracy mobilnej. Białe, eleganckie i dyskretne, typowe dla serii biznesowych światło klawiatury pomaga w skupieniu się i męczy oczu licznymi kolorami i migotaniem. Podświetlana klawiatura pozwala na pracę miejscach gdzie oświetlenie nie jest odpowiednie. Praca w podróży służbowej w pociągu czy samolocie może być wygodniejsza, gdy klawisze będą łagodnie podświetlone. W laptopach biznesowych taka funkcja może okazać się nieoceniona i niezbędna, zwłaszcza dla osób, które często pracują poza biurem.

Kensington Lock

Kensington Lock Gniazdo linki zabezpieczającej przed kradzieżą to popularny mechanizm poprawiający bezpieczeństwo komputerów biznesowych. Najczęstszym standardem jest Kensington Lock, nazwany tak od producenta, który wprowadził to rozwiązanie na rynek. laptopy serii Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel otrzymały takie gniazdo by lepiej chronić urządzenie przed przywłaszczeniem przez osoby postronne w zatłoczonych biurach, urzędach, sklepach czy innych lokalach usługowych. Specjalnie zaprojektowane, wzmocnione gniazdo chroni urządzenie przed łatwą kradzieżą. Solidne wykonanie sprawia, że wyrwanie linki czy gniada jest wręcz niemożliwe.

TPM

TPM Laptopy serii Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel wykorzystują układ TPM jako dedykowany układ bezpieczeństwa, który jest fizycznie odizolowany od reszty podzespołów na płycie głównej. Takie rozwiązanie gwarantuje, że klucze kryptograficzne są generowane i przechowywane w środowisku odpornym na ataki hakerskie skierowane bezpośrednio w system operacyjny. Moduł ten staje się kluczowym elementem podczas współpracy z funkcją BitLocker, ponieważ odpowiada za automatyczne zarządzanie dostępem do zaszyfrowanych partycji dysku przy każdym uruchomieniu komputera. Dodatkowo układ monitoruje integralność oprogramowania układowego, blokując dostęp do danych w sytuacji, gdy wykryje nieautoryzowaną ingerencję w pliki startowe systemu Windows.

Złącze Thunderbolt 4

Złącze Thunderbolt 4 Laptopy serii Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel wyposażone w port Thunderbolt 4 to prawdziwy przełom w organizacji stanowiska pracy. Kluczową korzyścią jest możliwość stworzenia profesjonalnego ekosystemu za pomocą stacji dokującej. Dzięki temu, po powrocie do biura lub domu, użytkownik podłącza do laptopa tylko jeden przewód.

Ten pojedynczy kabel pełni jednocześnie trzy funkcje: dostarcza energię do akumulatora, przesyła sygnał do zewnętrznych monitorów oraz łączy komputer ze wszystkimi peryferiami, takimi jak drukarki, systemy audio, myszy czy klawiatury. Takie rozwiązanie nie tylko estetycznie porządkuje biurko (ograniczając plątaninę kabli), ale przede wszystkim oszczędza czas i chroni gniazda laptopa przed nadmiernym zużyciem, zapewniając błyskawiczną gotowość do pracy stacjonarnej.

Certyfikat MIL-STD-810H

Certyfikat MIL-STD-810H Laptopy serii Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel pozytywnie przechodząc rygorystyczne testy wytrzymałości zgodne z zaktualizowanym standardem militarnym MIL-STD-810H potwierdziły swoją niezawodność i znakomite wykonanie. Przejście na wersję „H” oznacza podniesienie poprzeczki – procedury badawcze są teraz bardziej rygorystyczne, a metody testowe zostały zaprojektowane tak, aby jeszcze wierniej symulować skrajne wyzwania, z jakimi sprzęt może się mierzyć w rzeczywistym środowisku pracy.

Inżynierowie poddają urządzenia testom obejmującym m.in. odporność na gwałtowne zmiany ciśnienia na dużych wysokościach, ekstremalne temperatury (od arktycznego mrozu po pustynny żar), a także długotrwałą ekspozycję na pył, piasek i dużą wilgotność. Dodatkowo, testy wibracji i wstrząsów mechanicznych gwarantują, że urządzenie przetrwa nie tylko trudną podróż, ale i przypadkowe upadki czy uderzenia. Posiadanie certyfikatu MIL-STD-810H to dla użytkownika ostateczny dowód na to, że wybiera sprzęt o bezkompromisowej jakości, zaprojektowany do niezawodnej pracy przez lata.

Gwarancja Carry-in (Door-to-Door / Serwis zewnętrzny)

Gwarancja Gwarancja typu Carry-in (często realizowana w wygodnym systemie Door-to-Door) to podstawowa, ale solidna forma ochrony Twojego sprzętu. W przypadku wystąpienia usterki, Twoim zadaniem jest jedynie zgłoszenie problemu do serwisu i przygotowanie urządzenia do transportu. Klient sam organizuje kuriera i dostarcza go do autoryzowanego centrum serwisowego. To sprawdzone rozwiązanie, które nie wymaga od Ciebie samodzielnego szukania punktów naprawczych.

Wi-Fi 6E

Wi-Fi 6E Notebooki serii Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel zostały wyposażone w kartę sieci bezprzewodowej Wi-Fi 6E korzystającej ze standardu 802.11ax. Jest to rozszerzona wersja Wi-Fi 6 o dodatkowe pasmo przesyłu. Wi-Fi 6 korzysta z pasma 2,4 GHz i 5 GHz, Wi-Fi 6E wprowadza mniej zatłoczone pasmo 6 GHz, co pozwala dodatkowo zniwelować zakłócenia i obniżyć opóźnienia.

Poza tym standard Wi-Fi 6E korzysta nadal z dobrodziejstw poprzednika oferując oszczędność baterii dzięki usypianiu karty podczas braku transferu dzięki Target Wake Time (TWT) czy znaczną poprawę jakości połączeń wielu urządzeń na raz dzięki OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access). Dodatkowo, szyfrowanie WPA3 znacząco poprawia bezpieczeństwo urządzeń łączących się z siecią i utrudnia przechwytywanie i odczytywanie transmisji danych.

Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth 5.2 (lub nowszy) notebook serii Lenovo ThinkPad E14 Gen 8 Intel może korzystać z akcesoriów i urządzeń bezprzewodowych korzystających z tego lub starszego protokołu łączności.

: 21Y8001LPB
Out of Stock
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Laptop
Rodzaj konfiguracji
Bazowa
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
ThinkPad E14 Gen 8 Intel
Stan
Nowy
Gwarancja
1 rok Carry-in
Laptop konwertowalny
Nie
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
Intel Core 5
Generacja procesora
Wildcat Lake
Typ procesora
Model: Core 5 320
Częstotliwość: 4,6 GHz
Cache: 6 MB
Obsługiwane gniazda: FCBGA1516
Obsługiwana pamięć: Up to LPDDR5X 7467 MT/s Up to DDR5 6400 MT/s
Zestaw instrukcji: 64-bit
Technologia Intel vPro
Nie
Liczba rdzeni procesora
6
Układ NPU (AI)
Tak
Technologia AMD DASH
Nie
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
Intel SoC
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
32 GB
Typ pamięci
1 x 32 GB
SODIMM
DDR5
5600 MT/s
Liczba banków pamięci
2
Liczba wolnych banków pamięci
1
Maksymalna ilość pamięci
32 GB
Dysk
Dysk
SSD
Pojemność dysku
512 GB
Parametry dysku
M.2 2242
NVMe
PCIe 4.0
Opal2
Dysk 2
brak
Dysk 3
brak
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
14"
Rozdzielczość
1920x1200 (WUXGA)
Technologia matrycy
IPS
Jasność matrycy
400 cd/m²
Ekran dotykowy
Nie
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Nie
Informacja o ekranie
14" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits
Anti-glare
45% NTSC
60Hz
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
Intel Graphics
PassMark karty zintegrowanej
5491
Rodzaj karty graficznej
Zintegrowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
1 x Thunderbolt 4 (Power Delivery 45-65W i DisplayPort 2.1)
1 x USB 3.2 Gen 2 (Always On)
1 x USB 3.2 Gen 1
1 x HDMI 2.1
1 x Ethernet (RJ-45)
1 x Gniazdo słuchawkowe
Modem WWAN
Nie
Typ modemu WWAN
brak
Komunikacja
LAN 1 GbE
Wi-Fi 6E (802.11ax)
Bluetooth 5.3
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 4
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
High Definition (HD) Audio
Senary SN6147
2 mikrofony
Głośniki stereo 2W x2, Dolby Atmos, audio by HARMAN
Kamera internetowa FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter
Bezpieczeństwo
Dedykowany układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
Czytnik linii papilarnych (dotykowy, Match-on-Chip), Zintegrowany z przyciskiem uruchamiania
Kensington Lock (Nano), 2.5 x 6 mm
Zabezpieczenie kamery internetowej
Kamera IR dla funkcji Windows Hello (Rozpoz
Czytnik kart SmartCard
Nie
Wprowadzanie danych
Klawiatura podświetlana
Klawiatura odporna na zachlapanie
TrackPoint
Touchpad
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Tak
Klawiatura numeryczna
Nie
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 65W USB-C
Kensington Lock
Tak
Bateria
Bateria 64 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
Windows 11 Pro
Wymiary
Szerokość: 313 mm
Głębokość: 220 mm
Wysokość: 20 mm
Certyfikaty
MIL-STD-810H
TÜV Rheinland Low Blue Light (Software Solution)
Energy Star 9.0
EPEAT 2.0 Gold Registered
ErP Lot 6/26
RoHS compliant
TCO Certified, generation 10
Certyfikat MIL-STD-810
MIL-STD-810H
Certyfikat EPEAT Gold
Tak
W zestawie
Zasilacz 65W USB-C (3-pin)
Waga
1,4 kg
Copilot+ PC
Nie

Specyficzne kody

EAN13
0199276741424
MPN
21Y8001LPB
Brak dostępnych opcji dostawy

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.