Laptop Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 83F3SQ0N4PB

Lenovo
83F3SQ0N4PB
532931
0198158683050
Produkt modyfikowany na bazie konfiguracji: 83F3003HPB

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Out of Stock
13 435,18 zł *
10 922,91 zł netto * cena z ostatniej dostawy - może ulec zmianie
Brak w magazynie

Produkt nie jest obecnie dostępny w magazynie.

Zachęcamy do skorzystania z poniższego narzędzia POWIADOM MNIE, KIEDY BĘDZIE DOSTĘPNY. Kiedy produkt będzie dostępny, otrzymają Państwo jednorazową wiadomość e-mail. Wówczas będzie możliwe zamówienie tego produktu.

Liczba sztuk
Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Szczegółowy opis laptopa Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 83F3SQ0N4PB

Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 83F3SQ0N4PBLaptop Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 83F3SQ0N4PB należy do cenionej serii 16-calowych notebooków biznesowych Lenovo Legion Pro 5 16IAX10. W modelu 83F3SQ0N4PB zastosowano 20-rdzeniową jednostkę centralną Core Ultra 7 255HX z rodziny procesorów Intel Core Ultra 7. Częstotliwość taktowania układu CPU to 5,2 GHz. CPU osiągnął wynik 49342 punktów w aplikacji PassMark. Za generowanie obrazu odpowiada zintegrowany układ graficzny Intel Graphics. Wynik zintegrowanego GPU w aplikacji PassMark to 5491 punktów.

Pamięć masowa laptopa obejmuje dysk SSD (M.2 NVMe PCie x3, jednostronne, 2280, 4 TB) o pojemności 4 TB. Proponowana konfiguracja obejmuje dodatkowy dysk SSD o pojemności 1 TB.

Użytkownik modelu ma do dyspozycji 32 GB pamięci operacyjnej. Producent zastosował pamięć typu DDR5 z częstotliwością taktowania równą 5600 MHz. Maksymalna ilość pamięci RAM wynosi 64 GB. 16-calowy ekran wyświetla obraz w natywnej rozdzielczości 2560x1600 punktów (WQXGA). Do wyświetlania obrazu służy matryca w technologii OLED.

Z myślą o profesjonalnych użytkownikach w notebooku zainstalowano dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 5060. Dedykowany układ graficzny dysponuje 8 GB GDDR7 pamięci. Notebook Legion Pro 5 16IAX10 83F3SQ0N4PB oferuje podświetlaną klawiaturę oraz blok numeryczny. Uzupełnieniem klawiatury jest TouchPad. Waga laptopa wynosi 2,4 kg. Podzespoły notebooka zostały zainstalowane w obudowie w kolorze czarnym. Użytkownik notebooka ma do dyspozycji następujące porty: port słuchawkowe, port HDMI 2.1, dwa porty USB-A 3.2 Gen 1, port USB-C 3.2 Gen 2 (PD 100W, DisplayPort 2.1), port zasilania, port Thunderbolt 4 (USB4, DisplayPort 2.1), port USB-A 3.2 Gen 2 oraz port RJ-45. Laptop nie ma zainstalowanego systemu operacyjnego. Wielu użytkowników zapewne doceni dostępność wbudowanej kamery internetowej. Urządzenie jest zgodne z certyfikatami Pantone Validated, ErP Lot 6/26, TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), TÜV Rheinland Flicker Free, RoHS compliant, TÜV Rheinland High Gaming Performance oraz Pantone SkinTone Validated. Komunikacja bezprzewodowa jest możliwa dzięki zainstalowanym modułom Bluetooth (5.4) i Wi-Fi.

Procesor Intel Core Ultra 7 255HX

Procesor Intel Core Ultra 7 255HX Intel Core Ultra 7 255HX to zaawansowana jednostka obliczeniowa z segmentu high-end, zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających notebookach gamingowych i najwydajniejszych mobilnych stacjach roboczych. Procesor ten bazuje na innowacyjnej architekturze Arrow Lake, wykorzystując unikatową strukturę hybrydową składającą się łącznie z 20 rdzeni. W skład tej konfiguracji wchodzi 8 rdzeni o wysokiej wydajności (P-cores), które osiągają imponujące taktowanie do 5,2 GHz, oraz 12 rdzeni energooszczędnych (E-cores) pracujących z częstotliwością do 4,5 GHz. Takie połączenie pozwala na optymalne zarządzanie zasobami zarówno podczas intensywnej rozgrywki, jak i pracy wielozadaniowej.

System pamięci podręcznej został zaprojektowany tak, aby zminimalizować opóźnienia w dostępie do danych, oferując 30 MB pamięci L2 oraz 36 MB pamięci L3. Mimo tak ogromnej mocy obliczeniowej, bazowy współczynnik TDP utrzymano na poziomie 55 watów, co stanowi standard dla nowoczesnych maszyn klasy DTR (Desktop Replacement). Jednostka została wyposażona w zintegrowany kontroler pamięci, który obsługuje imponującą ilość do 192 GB pamięci RAM typu DDR5-6400. Dodatkowym atutem jest obsługa trybu dwukanałowego oraz opcjonalne wsparcie dla korekcji błędów ECC, co docenią profesjonaliści zajmujący się obróbką wideo czy inżynierią.

Wewnątrz układu SoC zintegrowano dedykowaną jednostkę NPU o nazwie Intel AI Boost, która zapewnia wydajność na poziomie 13 TOPS (Int8). Ten wyspecjalizowany akcelerator odciąża procesor w zadaniach związanych ze sztuczną inteligencją, takich jak rozmywanie tła w wideokonferencjach czy wsparcie dla algorytmów kreatywnych. W obszarze graficznym procesor dysponuje zintegrowanym układem Intel Graphics wyposażonym w cztery rdzenie Xe. Karta ta pracuje w szerokim zakresie częstotliwości od 300 do 1850 MHz, oferując stabilną obsługę multimediów przy niskim poborze energii.

Dzięki znaczącym usprawnieniom w liczbie instrukcji wykonywanych w jednym cyklu zegara (IPC), model ten plasuje się w ścisłej czołówce mobilnych układów. Jego realne osiągi są zbliżone do flagowego modelu poprzedniej generacji – Core i9-14700HX. Taki poziom mocy sprawia, że Intel Core Ultra 7 255HX jest idealnym wyborem nie tylko dla graczy oczekujących najwyższej liczby klatek na sekundę, ale również dla twórców treści pracujących w środowisku 3D czy przy zaawansowanym montażu filmowym.

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5060

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5060 Mobilny układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 5060 Mobile zadebiutował 20 maja 2025 roku jako zaawansowane rozwiązanie dla laptopów oparte na architekturze Blackwell. Jednostka ta jest wytwarzana w nowoczesnym procesie technologicznym 5 nm i bazuje na procesorze graficznym GB206, co zapewnia jej pełną zgodność ze standardem DirectX 12 Ultimate. Dzięki temu użytkownicy mają gwarancję obsługi wszystkich współczesnych gier oraz dostępu do kluczowych technologii, takich jak sprzętowy ray tracing czy variable-rate shading, w nadchodzących produkcjach. Sam procesor GB206 jest układem o średniej wielkości, charakteryzującym się powierzchnią rdzenia wynoszącą 181 mm2 oraz obecnością aż 21 900 milionów tranzystorów.

W celu dostosowania wydajności do specyfiki urządzeń przenośnych, NVIDIA zdecydowała się na dezaktywację części jednostek obliczeniowych względem w pełni odblokowanego układu GB206 znanego z wersji Ti. Ostatecznie mobilny wariant RTX 5060 oferuje 3328 jednostek cieniujących, 104 jednostki mapowania tekstur oraz 48 potoków renderujących. Architektura ta obejmuje również 104 rdzenie Tensor, które wydatnie wspierają aplikacje wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji, a także 26 rdzeni RT dedykowanych akceleracji śledzenia promieni. Wyjątkowym atutem tej generacji jest zastosowanie 8 GB nowoczesnej pamięci GDDR7, która komunikuje się z układem za pośrednictwem 128-bitowego interfejsu.

Parametry taktowania zostały zoptymalizowane pod kątem efektywności, co przekłada się na bazową częstotliwość procesora wynoszącą 952 MHz z możliwością wzrostu w trybie Boost do 1455 MHz. Pamięć operuje przy częstotliwości 1500 MHz, co dzięki nowej technologii zapewnia bardzo wysoką efektywną szybkość przesyłu danych na poziomie 24 Gbps. Maksymalny pobór mocy układu wynosi zaledwie 45 W, co czyni go niezwykle energooszczędnym rozwiązaniem pozwalającym na dłuższą pracę na zasilaniu bateryjnym.

Zgodnie ze swoją mobilną charakterystyką, układ nie posiada bezpośrednich wyjść wideo, lecz wykorzystuje system wyświetlania obrazu urządzenia hosta. GeForce RTX 5060 Mobile łączy się z resztą podzespołów za pomocą najnowocześniejszego interfejsu PCI-Express 5.0 x16, co zapewnia błyskawiczną komunikację z procesorem i pamięcią RAM komputera.

TPM

TPM Laptopy serii Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 wykorzystują układ TPM jako dedykowany układ bezpieczeństwa, który jest fizycznie odizolowany od reszty podzespołów na płycie głównej. Takie rozwiązanie gwarantuje, że klucze kryptograficzne są generowane i przechowywane w środowisku odpornym na ataki hakerskie skierowane bezpośrednio w system operacyjny. Moduł ten staje się kluczowym elementem podczas współpracy z funkcją BitLocker, ponieważ odpowiada za automatyczne zarządzanie dostępem do zaszyfrowanych partycji dysku przy każdym uruchomieniu komputera. Dodatkowo układ monitoruje integralność oprogramowania układowego, blokując dostęp do danych w sytuacji, gdy wykryje nieautoryzowaną ingerencję w pliki startowe systemu Windows.

Układ Neural Processing Unit

Układ Neural Processing Unit Jednostka NPU, czyli procesor neuronowy, to wyspecjalizowany układ scalony zaprojektowany bezpośrednio z myślą o sprzętowym przyspieszaniu obliczeń związanych z algorytmami sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych rdzeni procesora głównego (CPU), które są stworzone do wykonywania skomplikowanych i różnorodnych zadań sekwencyjnych, oraz układów graficznych (GPU) zoptymalizowanych pod kątem równoległego przetwarzania grafiki 3D, układ NPU skupia się wyłącznie na specyficznych operacjach matematycznych. Należą do nich przede wszystkim mnożenie macierzy oraz operacje na liczbach o niższej precyzji, takich jak formaty INT8 czy FP16, które stanowią fundament działania sztucznych sieci neuronowych.

Główną zaletą zintegrowania jednostki NPU bezpośrednio w strukturze krzemowej procesora jest niezwykle wysoka efektywność energetyczna przy przetwarzaniu zadań AI. Uruchamianie modeli językowych, generowanie obrazów, rozmywanie tła w wideo czy rozpoznawanie twarzy i głosu na klasycznym procesorze lub karcie graficznej wymaga znacznych nakładów mocy i powoduje szybkie zużycie baterii w urządzeniach mobilnych. Układ NPU realizuje te same zadania wielokrotnie szybciej, zużywając przy tym zaledwie ułamek energii elektrycznej, co ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych laptopach, smartfonach i tabletach.

Wydajność procesorów neuronowych jest najczęściej podawana w teraoperacjach na sekundę (TOPS), co określa, ile bilionów operacji matematycznych układ jest w stanie wykonać w ciągu jednej sekundy. Współczesne systemy operacyjne oraz oprogramowanie coraz silniej polegają na dedykowanych układach NPU, odciążając od ciągłej pracy procesor główny i grafikę, co przekłada się na wyższą kulturę pracy całego komputera, niższe temperatury oraz znacznie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Gwarancja Carry-in (Door-to-Door / Serwis zewnętrzny)

Gwarancja Gwarancja typu Carry-in (często realizowana w wygodnym systemie Door-to-Door) to podstawowa, ale solidna forma ochrony Twojego sprzętu. W przypadku wystąpienia usterki, Twoim zadaniem jest jedynie zgłoszenie problemu do serwisu i przygotowanie urządzenia do transportu. Klient sam organizuje kuriera i dostarcza go do autoryzowanego centrum serwisowego. To sprawdzone rozwiązanie, które nie wymaga od Ciebie samodzielnego szukania punktów naprawczych.

Klawiatura podświetlana

Klawiatura podświetlana W laptopach klasy biznesowej i premium podświetlenie klawiatury realizowane jest za pomocą energooszczędnych diod LED. System ten został zaprojektowany tak, aby zminimalizować pobór prądu z baterii, co jest kluczowe podczas pracy mobilnej. Białe, eleganckie i dyskretne, typowe dla serii biznesowych światło klawiatury pomaga w skupieniu się i męczy oczu licznymi kolorami i migotaniem. Podświetlana klawiatura pozwala na pracę miejscach gdzie oświetlenie nie jest odpowiednie. Praca w podróży służbowej w pociągu czy samolocie może być wygodniejsza, gdy klawisze będą łagodnie podświetlone. W laptopach biznesowych taka funkcja może okazać się nieoceniona i niezbędna, zwłaszcza dla osób, które często pracują poza biurem.

Flicker Free

Flicker Free Certyfikat Flicker Free to kluczowy standard jakości, który gwarantuje, że obraz wyświetlany na ekranie monitora lub laptopa jest całkowicie pozbawiony uciążliwego zjawiska migotania. Choć wiele osób nie dostrzega tego procesu gołym okiem, tradycyjne podświetlenie matrycy często pulsuje z dużą częstotliwością, co zmusza mięśnie oka do nieustannej i niezwykle męczącej pracy. Mechanizm ten opiera się zazwyczaj na technologii PWM, czyli szybkim włączaniu i wyłączaniu diod w celu regulacji jasności, co przy wielogodzinnej pracy prowadzi do pieczenia oczu, dekoncentracji oraz nawracających bólów głowy.

Uzyskanie prestiżowego certyfikatu Flicker Free, nadawanego przez niezależne instytuty badawcze, oznacza, że dany panel wykorzystuje zaawansowany system stałoprądowy do sterowania zasilaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu natężenie światła jest regulowane w sposób płynny, co eliminuje migotanie na każdym poziomie jasności, nawet przy bardzo niskich ustawieniach. Dla użytkownika końcowego obecność tego oznaczenia stanowi wiarygodne zapewnienie, że wyświetlacz jest bezpieczny dla wzroku i nie powoduje nadmiernego obciążenia układu nerwowego.

Współczesne standardy ergonomii biurowej uznają tę technologię za niezbędną, ponieważ znacząco podnosi ona komfort pracy twórczej, programowania czy długotrwałej nauki przed ekranem. Wybierając sprzęt opatrzony tym atestem, inwestujemy w długofalową ochronę swojego zdrowia, minimalizując ryzyko wystąpienia syndromu widzenia komputerowego. Jest to szczególnie istotne w środowiskach zawodowych, gdzie stabilność obrazu bezpośrednio przekłada się na mniejsze zmęczenie organizmu i wyższą efektywność wykonywanych zadań.

Certyfikat RoHS

Certyfikat RoHS Certyfikat RoHS, stanowiący skrót od angielskiej nazwy dyrektywy dotyczącej ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, to Unijna regulacja prawna mająca na celu ochronę zdrowia ludzi oraz środowiska naturalnego. Wprowadzona pierwotnie w 2003 roku dyrektywa nakłada na producentów, importerów i dystrybutorów bezwzględny obowiązek ograniczenia zawartości szkodliwych związków chemicznych i metali ciężkich w produktach wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej. Do grupy substancji objętych najostrzejszymi rygorami należą między innymi ołów, rtęć, kadm, sześciowartościowy chrom oraz wybrane palne związki bromu i plastyfikatory ftalanowe.

Proces uzyskiwania zgodności z normą RoHS wymaga od firm pełnej kontroli łańcucha dostaw oraz stosowania bezpieczniejszych materiałów zastępczych na każdym etapie produkcji. Wyeliminowanie tradycyjnego spoiwa ołowiowego na rzecz lutowania bezołowiowego w płytkach drukowanych komputerów, monitorów czy sprzętu AGD było jednym z najbardziej widocznych efektów wprowadzenia tego standardu. Weryfikacja spełniania wymogów odbywa się poprzez rygorystyczne testy laboratoryjne komponentów, a potwierdzeniem zgodności wyrobu na rynku europejskim jest umieszczenie na nim oznakowania CE wraz z odpowiednią dokumentacją techniczną.

Z punktu widzenia konsumentów oraz gospodarki cyrkularnej certyfikat RoHS niesie ze sobą istotne korzyści zdrowotne i ekologiczne. Ograniczenie toksycznych składników zapobiega ich przenikaniu do gleby i wód gruntowych podczas składowania elektroodpadów na wysypiskach, a także czyni proces recyklingu zużytego sprzętu znacznie bezpieczniejszym dla pracowników zakładów przetwarzania. Obecność tego standardu gwarantuje użytkownikom, że codzienne korzystanie z laptopów, smartfonów czy urządzeń gospodarstwa domowego nie stwarza bezpośredniego zagrożenia chemicznego dla ich zdrowia.

Złącze Thunderbolt 4

Złącze Thunderbolt 4 Laptopy serii Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 idąc za nowoczesnymi standardami łączności otrzymały szybkie i wszechstronne gniazdo Thunderbolt 4. Choć wizualnie port ten wykorzystuje powszechnie znane USB-C, jego możliwości znacznie wykraczają poza standardowe rozwiązania. Dzięki niesamowitej przepustowości wynoszącej 40 Gbps, Thunderbolt 4 pozwala na błyskawiczny transfer ogromnych plików, co jest kluczowe dla profesjonalistów pracujących z wideo czy grafiką.

Co więcej, port ten jest w pełni kompatybilny ze standardem DisplayPort, co umożliwia przesyłanie obrazu do dwóch monitorów 4K lub jednego 8K przy zachowaniu najwyższej płynności. Dzięki wsparciu dla Power Delivery, to samo gniazdo służy do szybkiego ładowania laptopa z dużą mocą, eliminując potrzebę posiadania dedykowanego zasilacza o specyficznej wtyczce. To technologia „wszystko w jednym”, która redefiniuje pojęcie mobilnego biura.

Klawiatura numeryczna

Klawiatura numeryczna W mobilnych stacjach roboczych i laptopach inżynieryjnych klawiatura numeryczna pełni funkcję wykraczającą poza proste wpisywanie cyfr. Jest ona niezbędna do efektywnej obsługi oprogramowania typu CAD (np. AutoCAD), środowisk programistycznych czy systemów zarządzania bazami danych. Wiele skrótów klawiszowych i funkcji nawigacyjnych w zaawansowanych aplikacjach jest domyślnie przypisanych właśnie do bloku numerycznego.

Inżynierowie projektując klawiatury w większych modelach, dbają o to, by sekcja numeryczna zachowała standardowe odstępy między klawiszami (pitch), co zapobiega przypadkowym kliknięciom. Dodatkowo, klawisze te często pełnią funkcje sterujące kursorem (Home, End, PgUp, PgDn) przy wyłączonym trybie Num Lock, co daje użytkownikowi dodatkową warstwę kontroli nad dokumentacją techniczną bez konieczności sięgania do myszki.

Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 Wybór urządzeń serii Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 z Wi-Fi 7 (802.11be) to inwestycja, która zabezpiecza infrastrukturę IT Twojej firmy na lata. W dobie powszechnych wideokonferencji w rozdzielczości 4K, pracy w chmurze i rosnącej roli rzeczywistości rozszerzonej (AR/VR), Wi-Fi 7 zapewnia stabilność połączenia porównywalną z kablem ethernetowym. Dzięki nowemu podejściu do zarządzania pasmem, Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 83F3SQ0N4PB radzi sobie bezbłędnie nawet w najbardziej zatłoczonych biurach, gdzie setki urządzeń walczą o dostęp do sieci.

Zastosowanie zaawansowanego szyfrowania oraz najnowszych protokołów bezpieczeństwa sprawia, że transmisja danych pozostaje w pełni chroniona przed nieautoryzowanym dostępem. Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 83F3SQ0N4PB z Wi-Fi 7 to nie tylko szybszy internet – to narzędzie, które eliminuje bariery technologiczne, pozwalając Twojemu zespołowi pracować bez żadnych przestojów, bez względu na obciążenie sieci firmowej.

HDR

Technologia HDR, czyli High Dynamic Range, to zaawansowane rozwiązanie w monitorach, które ma na celu zbliżenie obrazu wyświetlanego na ekranie do sposobu, w jaki ludzkie oko postrzega rzeczywisty świat. Głównym założeniem tego standardu jest drastyczne zwiększenie rozpiętości między najciemniejszymi a najjaśniejszymi punktami obrazu, co pozwala na jednoczesne zachowanie ogromnej liczby detali w głębokich cieniach oraz w bardzo jasnych partiach, takich jak słońce czy odbłyski światła. Dzięki temu obraz przestaje być płaski i nabiera wyjątkowej głębi oraz plastyczności, co przekłada się na znacznie bardziej realistyczne doznania wizualne podczas oglądania filmów czy grania w nowoczesne gry komputerowe.

Skuteczne działanie HDR w monitorze wymaga nie tylko odpowiedniego sygnału źródłowego, ale przede wszystkim wysokiej klasy matrycy zdolnej do osiągania bardzo wysokiej jasności punktowej oraz posiadającej zaawansowany system podświetlenia. W praktyce oznacza to, że monitor musi potrafić rozjaśnić konkretne małe elementy obrazu do poziomu kilkuset lub nawet tysiąca nitów, zachowując przy tym idealną czerń w pozostałych obszarach ekranu. Jest to szczególnie widoczne w monitorach wyposażonych w technologię lokalnego wygaszania strefowego lub w matrycach typu OLED, gdzie każdy piksel świeci niezależnie, co pozwala uniknąć niepożądanego efektu poświaty wokół jasnych obiektów na ciemnym tle.

Warto również zauważyć, że pełne wykorzystanie potencjału HDR wiąże się nierozerwalnie z szerszym zakresem odwzorowania barw, co sprawia, że przejścia tonalne między kolorami są płynniejsze i bardziej naturalne. Na rynku funkcjonują różne certyfikaty, takie jak DisplayHDR 400, 600 czy 1000, które informują użytkownika o realnych możliwościach danego urządzenia w zakresie luminancji i kontrastu. Choć podstawowe standardy HDR oferują zauważalną poprawę obrazu, to dopiero wyższe klasy certyfikacji zapewniają ten spektakularny efekt „wow”, który sprawia, że wirtualne krajobrazy stają się niemal nieodróżnialne od rzeczywistości.

Technologia NVMe

Technologia NVMe NVMe, czyli Non-Volatile Memory Express, to nowoczesny protokół komunikacyjny zaprojektowany od podstaw z myślą o wykorzystaniu pełnego potencjału szybkich pamięci flash oraz dysków półprzewodnikowych. W przeciwieństwie do starszych standardów, które powstały jeszcze w erze dysków mechanicznych, rozwiązanie to wykorzystuje szybką magistralę PCIe, co pozwala na drastyczne obniżenie opóźnień i ogromny wzrost przepustowości danych. Dzięki obsłudze tysięcy równoległych kolejek komend, dyski pracujące w tym standardzie potrafią przetwarzać informacje z prędkością nieosiągalną dla tradycyjnych interfejsów, co przekłada się na błyskawiczny start systemu oraz natychmiastowe wczytywanie rozbudowanych gier i profesjonalnych aplikacji. Technologia ta stała się fundamentem nowoczesnych komputerów, oferując użytkownikom niespotykaną wcześniej responsywność i efektywność podczas pracy z dużymi zbiorami plików.

: 83F3SQ0N4PB
Out of Stock
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Laptop
Rodzaj konfiguracji
Rozszerzona
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
Legion Pro 5 16IAX10
Stan
Nowy
Gwarancja
2 lata Carry-in
Laptop konwertowalny
Nie
Materiał obudowy
Aluminium
Tworzywo sztuczne PC-ABS
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
Intel Core Ultra 7
Generacja procesora
Arrow Lake
Typ procesora
Model: Core Ultra 7 255HX
Częstotliwość: 5,2 GHz
Cache: 30 MB
Obsługiwane gniazda: FCBGA2114
Obsługiwana pamięć: Up to DDR5 6400 MT/s
Zestaw instrukcji: 64-bit
Technologia Intel vPro
Nie
Liczba rdzeni procesora
20
Układ NPU (AI)
Tak
Technologia AMD DASH
Nie
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
Intel HM870
PassMark procesora
49342
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
32 GB
Typ pamięci
2 x 16 GB
SO-DIMM
DDR5
5600 MHz
Liczba banków pamięci
2
Maksymalna ilość pamięci
64 GB
Dyski
Dysk
SSD
Pojemność dysku
4 TB
Parametry dysku
M.2 NVMe PCie x3
SSD
jednostronne
2280
4 TB
Dysk 2
SSD
Pojemność dysku 2
1 TB
Parametry dysku 2
M.2 NVMe PCie x3
SSD
jednostronne
2280
1 TB
Dysk 3
brak
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
16"
Rozdzielczość
2560x1600 (WQXGA)
Technologia matrycy
OLED
Jasność matrycy
500 cd/m²
Ekran dotykowy
Nie
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Tak
Informacja o ekranie
16" WQXGA (2560x1600) OLED 500nits
(typical) / 1100nits
(peak) Glossy
100% DCI-P3
165Hz
DisplayHDR True Black 1000
Dolby Vision
G-SYNC
Low Blue Light
High Gaming Performance
Flicker Free
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
Intel Graphics
PassMark karty zintegrowanej
5491
Dedykowana karta graficzna
NVIDIA GeForce RTX 5060
Typ dedykowanej karty graficznej
Pamięć video: 8 GB GDDR7
Rodzaj karty graficznej
Dedykowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
1 x Thunderbolt 4 (USB4, DisplayPort 2.1)
1 x USB-C 3.2 Gen 2 (PD 100W, DisplayPort 2.1)
1 x USB-A 3.2 Gen 2
2 x USB-A 3.2 Gen 1
1 x HDMI 2.1
1 x RJ-45
1 x Gniazdo słuchawkowe
1 x Gniazdo zasilania
Modem WWAN
Nie
Typ modemu WWAN
brak
Komunikacja
LAN 1 GbE
Wi-Fi 7 (802.11be)
Bluetooth 5.4
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 4
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
High Definition (HD) Audio
Realtek ALC3306
2 mikrofony
Głośniki stereo 2W x2, audio by HARMAN, optimized with Nahimic Audio
Kamera internetowa 5.0MP with E-shutter
Bezpieczeństwo
Układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
E-shutter
Czytnik kart SmartCard
Nie
Wprowadzanie danych
Touchpad
Klawiatura numeryczna
Klawiatura pełnowymiarowa
Klawiatura podświetlana
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Nie
Klawiatura numeryczna
Tak
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 245W Slim Tip (3-pin)
Kensington Lock
Nie
Bateria
Bateria 80 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
brak
Wymiary
Szerokość: 364 mm
Głębokość: 268 mm
Wysokość: 26 mm
Certyfikaty
TÜV Rheinland Flicker Free
Pantone SkinTone Validated
Pantone Validated
TÜV Rheinland High Gaming Performance
TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution)
ErP Lot 6/26
RoHS compliant
Certyfikat MIL-STD-810
brak
W zestawie
Zasilacz 245W Slim Tip (3-pin)
Waga
2,43 kg
Copilot+ PC
Nie

Specyficzne kody

UPC
532931
EAN13
0198158683050
MPN
83F3003HPB
Przesyłka kurierska
Darmowa

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.