Laptop Lenovo Legion 9 18IAX10 83EYTX2Y7PB

Lenovo
83EYTX2Y7PB
84883
0199271192757
Produkt modyfikowany na bazie konfiguracji: 83EY000LPB

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Konfigurator

Pamięć RAM

Dysk

Hurry! only 1 szt. w magazynie.
40 444,80 zł
32 881,95 zł netto
Mała liczba sztuk w magazynie wysyłka w 24h
Rata od
861.98 zł
PKO Leasing Widget
Liczba sztuk
Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Szczegółowy opis laptopa Lenovo Legion 9 18IAX10 83EYTX2Y7PB

Zdjęcie produktu Laptop Lenovo Legion 9 18IAX10 83EYTX2Y7PB - Core Ultra 9 275HX/18" WQUXGA IPS HDR/RAM 64GB/4TB + 4TB + 2TB/GF RTX 5090/Win 11 ProLaptop Lenovo Legion 9 18IAX10 83EYTX2Y7PB należy do popularnej serii notebooków biznesowych Legion 9 18IAX10 firmy Lenovo. W notebooku zastosowano 24-rdzeniowy układ CPU Core Ultra 9 275HX z rodziny Intel Core Ultra 9. CPU dysponuje pamięcią cache o pojemności 36 MB. Procesor pracuje z częstotliwością 5,4 GHz. Laptop Legion 9 18IAX10 83EYTX2Y7PB oferuje zintegrowaną kartę graficzną Intel Graphics - wynik układu w aplikacji PassMark to 5491 punktów. Obraz jest wyświetlany na 18-calowym ekranie modelu w rozdzielczości WQUXGA (3840x2400 punktów). Ważnym parametrem laptopa jest jasność matrycy wynosząca 520 cd/m². Do wyświetlania obrazu służy matryca IPS zapewniająca doskonały obraz. Użytkownik ma do dyspozycji dedykowany układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 5090. Dedykowany układ graficzny ma do dyspozycji 24 GB GDDR7 pamięci. Komputer producent wyposażył w 64 GB pamięci RAM (2 x 32 GB). Producent zainstalował pamięć typu DDR5 z częstotliwością taktowania wynoszącą 5200 MHz. Pamięć operacyjną można rozbudować do 192 GB (na płycie głównej jest dostępny 2 niewykorzystane sloty pamięci). Użytkownik ma do dyspozycji dysk SSD (M.2 NVMe PCie 5.0, jednostronne, 4 TB) o pojemności 4 TB. Do dyspozycji użytkownika oddano także drugi dysk SSD o pojemności 4 TB. Trzeci dysk SSD ma pojemność 2 TB. W laptopie Legion 9 18IAX10 83EYTX2Y7PB nie zainstalowano napędu optycznego.

Laptop waży 3,50 kg. Produkt jest dostępny w czarnej obudowie z aluminium. Jedną z zalet produktu jest wbudowana kamera internetowa. Laptop oferuje czytnik kart SDXC. Laptop ma zainstalowany system operacyjny Windows 11 Pro.

Jedną z największych zalet produktu jest obsługa technologii High Dynamic Range (HDR). Producent gwarantuje zgodność laptopa z certyfikatami ErP Lot 3 oraz TÜV Rheinland High Gaming Performance. Laptop oferuje podświetlaną klawiaturę z blokiem numerycznym. Istotnym ułatwieniem jest także obecność TouchPada.

Użytkownik ma do dyspozycji następujące porty: trzy porty USB-A 3.2 Gen 1, gniazdo złącze zasilania, gniazdo RJ-45, gniazdo HDMI 2.1, gniazdo Audio (Combo), dwa porty Thunderbolt 5 (80Gbps, Power Delivery 100W, DisplayPort 2.1) oraz gniazdo USB-C 3.2 Gen 1 (tylko transfer danych).

Model 83EYTX2Y7PB jest objęty 2-letnią gwarancją producenta w trybie Carry-in. Podzespoły instalowane w konfiguracji zmodyfikowanej przez naszych techników są objęte gwarancją sklepu 3 lata Carry-in.

Procesor Intel Core Ultra 9 275HX

Procesor Intel Core Ultra 9 275HX Wprowadzony na rynek w styczniu 2025 roku, Intel Core Ultra 9 275HX stanowi elitarny fundament dla najnowocześniejszych laptopów o wysokiej wydajności. Jednostka ta, będąca kluczowym elementem prestiżowej linii Ultra 9, opiera się na innowacyjnej architekturze Arrow Lake-HX i jest montowana na podstawce BGA 2114. Procesor dysponuje imponującą liczbą 24 rdzeni, co w połączeniu z 36 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3) gwarantuje bezprecedensową płynność pracy nawet w najbardziej złożonych scenariuszach obliczeniowych.

Pod względem częstotliwości taktowania, układ ten wykazuje dużą elastyczność – startuje z poziomu bazowego 2,7 GHz, by w razie potrzeby automatycznie przyspieszyć do 5,4 GHz w trybie boost. Konstrukcja ta jest owocem zaawansowanej inżynierii, gdyż Intel zdecydował się na produkcję w procesie technologicznym 3 nm w zewnętrznych zakładach TSMC. Dzięki temu na jednym kawałku krzemu udało się rozmieścić aż 17,8 miliarda tranzystorów, co pozwala zachować optymalny współczynnik TDP na poziomie 55 W, typowy dla nowoczesnych komputerów klasy high-end.

Jedną z najistotniejszych cech modelu Core Ultra 9 275HX jest odblokowany mnożnik, który stanowi ukłon w stronę entuzjastów modyfikacji sprzętowych. Rozwiązanie to drastycznie upraszcza proces overclockingu, umożliwiając użytkownikom swobodne definiowanie częstotliwości pracy i wyciskanie z układu maksymalnych osiągów. W zakresie komunikacji z podzespołami procesor wykorzystuje magistralę PCI-Express Gen 5, zapewniając najwyższą dostępną przepustowość. Wspiera on również nowoczesne pamięci DDR5 w konfiguracji dwukanałowej, obsługując oficjalnie moduły o szybkości do 6400 MT/s.

W procesor wbudowano układ graficzny Arc Xe-LPG z 64 jednostkami wykonawczymi (EU), który zapewnia solidną bazę do zadań wizualnych. Kluczowym elementem nowoczesnej struktury jest jednak dedykowana jednostka NPU (Neural Processing Unit) o wydajności 13 TOPS, zaprojektowana specjalnie do akceleracji procesów wykorzystujących sztuczną inteligencję. Ponadto układ oferuje zaawansowane wsparcie sprzętowej wirtualizacji co znacząco podnosi wydajność maszyn wirtualnych oraz IOMMU (PCI passthrough), która pozwala systemom gościnnym na bezpośrednie zarządzanie zasobami sprzętowymi hosta. Poza tym obsługa standardów AVX i AVX2 przyspiesza działanie aplikacji inżynieryjnych i naukowych (choć jednostka nie wspiera instrukcji AVX-512).

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5090

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5090 Mobilny układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 5090 Mobile, wprowadzony na rynek 27 marca 2025 roku, stanowi absolutny szczyt wydajności w segmencie komputerów przenośnych. Jednostka ta została wyprodukowana w zaawansowanym procesie technologicznym 5 nm i bazuje na procesorze graficznym GB203 w wariancie GN22-X11-A1, co zapewnia pełne wsparcie dla standardu DirectX 12 Ultimate. Dzięki tej kompatybilności użytkownicy mają gwarancję, że wszystkie nowoczesne oraz nadchodzące gry będą działać płynnie, korzystając z takich technologii jak sprzętowy ray tracing czy variable-rate shading. Sercem tego potężnego układu jest procesor GB203 o powierzchni rdzenia wynoszącej 378 mm2, w którym zintegrowano aż 45 600 milionów tranzystorów.

Mimo że chip ten wywodzi się z tej samej architektury co model stacjonarny, NVIDIA precyzyjnie dostosowała liczbę jednostek obliczeniowych, aby zoptymalizować działanie w środowisku mobilnym. Układ dysponuje imponującą liczbą 10496 jednostek cieniujących, 328 jednostkami mapowania tekstur oraz 112 potokami renderującymi. Specyfikacja obejmuje również 328 rdzeni Tensor, które znacząco przyspieszają operacje oparte na uczeniu maszynowym, oraz 82 rdzenie dedykowane akceleracji śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Wyjątkowym atutem tego flagowego modelu jest zastosowanie aż 24 GB nowoczesnej pamięci GDDR7, która komunikuje się z procesorem za pośrednictwem 256-bitowego interfejsu.

Parametry pracy zostały dobrane tak, aby oferować bezkonkurencyjną moc przy zachowaniu mobilnej charakterystyki, co owocuje bazową częstotliwością taktowania 990 MHz z możliwością wzrostu w trybie Boost do 1515 MHz. Pamięć pracuje przy częstotliwości 1750 MHz, co dzięki technologii GDDR7 przekłada się na efektywną przepustowość rzędu 28 Gbps. Maksymalny pobór mocy układu został określony na poziomie 95 W, co pozwala na implementację tej jednostki w najbardziej zaawansowanych laptopach klasy premium.

Zgodnie ze swoim przeznaczeniem układ nie posiada własnych, bezpośrednich wyjść wideo, lecz wykorzystuje system wyświetlania obrazu i porty urządzenia hosta. GeForce RTX 5090 Mobile łączy się z resztą podzespołów za pomocą najnowocześniejszego interfejsu PCI-Express 5.0 x16, co zapewnia błyskawiczną wymianę danych niezbędną do profesjonalnej pracy i najbardziej wymagającej rozgrywki.

Windows 11 Pro

Windows 11 Pro Microsoft Windows 11 Pro to zaawansowany system operacyjny stworzony z myślą o użytkownikach biznesowych, profesjonalistach oraz wymagających entuzjastach technologii. Za modernistyczną, dopracowaną wizualnie powłoką kryje się rozbudowany zestaw narzędzi z zakresu bezpieczeństwa, wirtualizacji oraz zarządzania infrastrukturą IT, które zdecydowanie wyróżniają ten wariant na tle wersji Home.

W kwestii ergonomii i codzienne pracy system oferuje nowoczesny wygląd z wycentrowanym Paskiem Zadań oraz zaokrąglonymi rogami okien. Porządek w przestrzeni roboczej zapewniają mechanizmy Snap Layouts oraz Snap Groups, które pozwalają na błyskawiczne układanie aktywnych okien w przemyślane siatki. Całość uzupełnia płynna obsługa wielu pulpitów wirtualnych, co ułatwia przejrzyste oddzielenie zadań służbowych od prywatnych.

Kluczowym filarem wydania Pro pozostają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz administracji sieciowej. System pozwala na natywne szyfrowanie całości dysków za pomocą mechanizmu BitLocker, co zabezpiecza poufne dane przed nieautoryzowanym odczytem w przypadku kradzieży urządzenia. Administratorzy IT otrzymują wsparcie dla dołączania komputera do domen lokalnych oraz chmurowej usługi Azure Active Directory, a także dostęp do Edytora lokalnych zasad grupy. Pozwala to na masowe i precyzyjne zarządzanie uprawnieniami oraz konfiguracją wielu maszyn w organizacji. W przeciwieństwie do tańszych wariantów, Windows 11 Pro może pełnić rolę hosta Pulpitu Zdalnego, co umożliwia pełne, bezpieczne sterowanie komputerem z dowolnego miejsca.

Z myślą o deweloperach i profesjonalistach wbudowano tu również technologie wirtualizacyjne. Hipernadzorca Hyper-V pozwala na tworzenie i uruchamianie niezależnych maszyn wirtualnych z innymi systemami operacyjnymi, z kolei funkcja Windows Sandbox tworzy tymczasowe, odizolowane środowisko do bezpiecznego testowania nieznanego oprogramowania bez ryzyka uszkodzenia głównej instalacji. Dopełnieniem całości jest rozszerzona obsługa podzespołów komputerowych, ponieważ wersja Pro potrafi zarejestrować i efektywnie wykorzystać nawet do 2 TB pamięci operacyjnej RAM oraz konfiguracje wieloprocesorowe z dwoma fizycznymi gniazdami CPU na płycie głównej.

TPM

TPM Notebooki serii Lenovo Legion 9 18IAX10 wykorzystują układ TPM jako dedykowany układ bezpieczeństwa, który jest fizycznie odizolowany od reszty podzespołów na płycie głównej. Takie rozwiązanie gwarantuje, że klucze kryptograficzne są generowane i przechowywane w środowisku odpornym na ataki hakerskie skierowane bezpośrednio w system operacyjny. Moduł ten staje się kluczowym elementem podczas współpracy z funkcją BitLocker, ponieważ odpowiada za automatyczne zarządzanie dostępem do zaszyfrowanych partycji dysku przy każdym uruchomieniu komputera. Dodatkowo układ monitoruje integralność oprogramowania układowego, blokując dostęp do danych w sytuacji, gdy wykryje nieautoryzowaną ingerencję w pliki startowe systemu Windows.

HDR

Technologia HDR, czyli High Dynamic Range, to zaawansowane rozwiązanie w monitorach, które ma na celu zbliżenie obrazu wyświetlanego na ekranie do sposobu, w jaki ludzkie oko postrzega rzeczywisty świat. Głównym założeniem tego standardu jest drastyczne zwiększenie rozpiętości między najciemniejszymi a najjaśniejszymi punktami obrazu, co pozwala na jednoczesne zachowanie ogromnej liczby detali w głębokich cieniach oraz w bardzo jasnych partiach, takich jak słońce czy odbłyski światła. Dzięki temu obraz przestaje być płaski i nabiera wyjątkowej głębi oraz plastyczności, co przekłada się na znacznie bardziej realistyczne doznania wizualne podczas oglądania filmów czy grania w nowoczesne gry komputerowe.

Skuteczne działanie HDR w monitorze wymaga nie tylko odpowiedniego sygnału źródłowego, ale przede wszystkim wysokiej klasy matrycy zdolnej do osiągania bardzo wysokiej jasności punktowej oraz posiadającej zaawansowany system podświetlenia. W praktyce oznacza to, że monitor musi potrafić rozjaśnić konkretne małe elementy obrazu do poziomu kilkuset lub nawet tysiąca nitów, zachowując przy tym idealną czerń w pozostałych obszarach ekranu. Jest to szczególnie widoczne w monitorach wyposażonych w technologię lokalnego wygaszania strefowego lub w matrycach typu OLED, gdzie każdy piksel świeci niezależnie, co pozwala uniknąć niepożądanego efektu poświaty wokół jasnych obiektów na ciemnym tle.

Warto również zauważyć, że pełne wykorzystanie potencjału HDR wiąże się nierozerwalnie z szerszym zakresem odwzorowania barw, co sprawia, że przejścia tonalne między kolorami są płynniejsze i bardziej naturalne. Na rynku funkcjonują różne certyfikaty, takie jak DisplayHDR 400, 600 czy 1000, które informują użytkownika o realnych możliwościach danego urządzenia w zakresie luminancji i kontrastu. Choć podstawowe standardy HDR oferują zauważalną poprawę obrazu, to dopiero wyższe klasy certyfikacji zapewniają ten spektakularny efekt „wow”, który sprawia, że wirtualne krajobrazy stają się niemal nieodróżnialne od rzeczywistości.

Matryca IPS

Matryca IPS Notebook Lenovo Legion 9 18IAX10 83EYTX2Y7PB z matrycą IPS (In-Plane Switching) to gwarancja najwyższej ergonomii i precyzji obrazu. Technologia ta została zaprojektowana, aby wyeliminować ograniczenia starszych paneli, oferując szerokie kąty widzenia sięgające 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Oznacza to, że obraz zachowuje spójność kolorów i kontrastu nawet wtedy, gdy patrzysz na ekran z boku – co jest nieocenione podczas prezentowania wyników pracy zespołowi lub klientowi.

Wysoki kontrast i doskonała ostrość czcionek sprawiają, że wielogodzinna praca z tekstem, arkuszami kalkulacyjnymi czy kodem staje się znacznie mniej męcząca dla oczu. Dodatkowo, urządzenia z matrycami IPS słyną z równomiernego podświetlenia, co eliminuje irytujące plamy światła na krawędziach ekranu. Dla twórców oznacza to stabilne środowisko do edycji zdjęć i wideo, gdzie każdy kolor jest wyświetlany zgodnie z zamierzeniami, bez przekłamań wynikających z kąta nachylenia klapy laptopa.

Technologia NVMe

Technologia NVMe NVMe, czyli Non-Volatile Memory Express, to nowoczesny protokół komunikacyjny zaprojektowany od podstaw z myślą o wykorzystaniu pełnego potencjału szybkich pamięci flash oraz dysków półprzewodnikowych. W przeciwieństwie do starszych standardów, które powstały jeszcze w erze dysków mechanicznych, rozwiązanie to wykorzystuje szybką magistralę PCIe, co pozwala na drastyczne obniżenie opóźnień i ogromny wzrost przepustowości danych. Dzięki obsłudze tysięcy równoległych kolejek komend, dyski pracujące w tym standardzie potrafią przetwarzać informacje z prędkością nieosiągalną dla tradycyjnych interfejsów, co przekłada się na błyskawiczny start systemu oraz natychmiastowe wczytywanie rozbudowanych gier i profesjonalnych aplikacji. Technologia ta stała się fundamentem nowoczesnych komputerów, oferując użytkownikom niespotykaną wcześniej responsywność i efektywność podczas pracy z dużymi zbiorami plików.

Gwarancja Carry-in (Door-to-Door / Serwis zewnętrzny)

Gwarancja Opcja Carry-in to klasyczna formuła gwarancyjna, w której naprawa odbywa się w profesjonalnym centrum serwisowym producenta. Jest to ekonomiczne rozwiązanie zapewniające dostęp do certyfikowanych techników i oryginalnych części zamiennych, bez konieczności wizyty serwisanta w Twoim biurze czy domu.

Układ Neural Processing Unit

Układ Neural Processing Unit 83EYTX2Y7PB wyposażono w procesor z układem NPU. NPU, czyli Neural Processing Unit, to wyspecjalizowany akcelerator sprzętowy zaprojektowany od podstaw w celu efektywnego wykonywania obliczeń związanych z sieciami neuronowymi oraz algorytmami sztucznej inteligencji. W przeciwieństwie do tradycyjnych procesorów centralnych, które są zoptymalizowane pod kątem zadań ogólnych, NPU koncentruje się na masowo równoległym przetwarzaniu operacji matematycznych na macierzach i wektorach.

Architektura ta pozwala na znaczne odciążenie jednostek CPU i GPU, przejmując od nich zadania takie jak rozpoznawanie obrazów, przetwarzanie języka naturalnego czy zaawansowana edycja wideo w czasie rzeczywistym. Dzięki wysokiej specjalizacji układy te charakteryzują się wyjątkową efektywnością energetyczną, co jest kluczowe w urządzeniach mobilnych i laptopach, gdzie liczy się każdy wat zużytej energii przy zachowaniu płynności działania funkcji AI.

Współczesne jednostki NPU są integrowane bezpośrednio w strukturę procesorów wielordzeniowych, tworząc z nimi spójny ekosystem zdolny do błyskawicznej analizy danych bez konieczności przesyłania ich do chmury obliczeniowej. Rozwiązanie to nie tylko zwiększa szybkość reakcji aplikacji, ale również podnosi poziom prywatności użytkownika, ponieważ większość operacji związanych z uczeniem maszynowym odbywa się lokalnie na danym urządzeniu.

Wykorzystanie NPU przekłada się na realne korzyści w codziennym użytkowaniu, takie jak inteligentne zarządzanie energią, poprawa jakości rozmów wideo poprzez automatyczne usuwanie szumów czy przyspieszenie pracy w profesjonalnych programach graficznych. Technologia ta staje się obecnie standardem w nowoczesnych komputerach osobistych, definiując nową kategorię sprzętu zdolnego do natywnej obsługi zaawansowanych modeli językowych i asystentów cyfrowych bezpośrednio z poziomu systemu operacyjnego.

Klawiatura numeryczna

Klawiatura numeryczna Pełnowymiarowa klawiatura z wydzieloną sekcją numeryczną to kluczowy atut laptopów dedykowanych profesjonalistom pracującym w sektorze finansowym, logistycznym czy analitycznym. Dzięki fizycznemu blokowi numerycznemu, wprowadzanie danych do arkuszy kalkulacyjnych takich jak Microsoft Excel staje się znacznie szybsze i mniej obarczone ryzykiem błędu w porównaniu do korzystania z górnego rzędu cyfr.

Standardowy układ "kalkulatorowy" pozwala na obsługę bezwzrokową, co w połączeniu z dedykowanymi klawiszami operacji matematycznych (plus, minus, mnożenie, dzielenie) oraz dodatkowym klawiszem Enter, zamienia laptopa w potężne narzędzie do obliczeń. W wybranych modelach biznesowych z większą matrycą, klawiatura ta jest dodatkowo zoptymalizowana pod kątem ergonomicznym, oferując idealny skok klawisza i wyraźną odpowiedź zwrotną.

Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 Lenovo Legion 9 18IAX10 83EYTX2Y7PB z Wi-Fi 7 to przeskok technologiczny, który odczujesz przy każdym kliknięciu. Jeśli Wi-Fi 6 było jak szybka autostrada, to Wi-Fi 7 jest jak wielopoziomowy system transportowy, w którym dane nigdy nie stoją w korku. Dzięki technologii MLO, Twój laptop korzysta z kilku pasm naraz. Jeśli jedno pasmo zostanie obciążone, dane natychmiast płyną drugim, co eliminuje przycięcia podczas ważnych rozmów online. Pobieranie ogromnych projektów czy aktualizacji systemu trwa teraz sekundy, a nie minuty. Funkcja Puncturing sprawia, że mikrofalówki czy routery sąsiadów nie spowalniają już Twojej pracy – sieć „obchodzi” zakłócenia szerokim łukiem.

Dodatkowo nowoczesny Bluetooth 5.4 zintegrowany z kartą to jeszcze pewniejsze połączenie z bezprzewodowymi słuchawkami i myszką, przy minimalnym zużyciu energii.

Złącze Thunderbolt 5

Złącze Thunderbolt 5 Port Thunderbolt 5 to najnowsza generacja wszechstronnego interfejsu komunikacyjnego, wykorzystująca symetryczne złącze USB-C i bazująca na architekturze USB4 2.0 oraz magistrali PCI Express 4.0. Podstawowa dwukierunkowa przepustowość standardu wynosi 80 Gb/s w obu kierunkach, co stanowi dwukrotny wzrost w stosunku do Thunderbolt 4. Posiada jednak dynamiczny tryb Bandwidth Boost, który przy podłączeniu wymagających wyświetlaczy potrafi asymetrycznie rekonfigurować linie sygnałowe, oferując aż do 120 Gb/s dla przesyłu obrazu przy jednoczesnym zachowaniu 40 Gb/s dla odbieranych danych. Specyfikacja obejmuje również natywne wsparcie dla protokołu DisplayPort 2.1, dwukrotne zwiększenie przepustowości magistrali danych PCIe (do 64 Gb/s) oraz obsługę standardu USB Power Delivery Extended Power Range, co umożliwia ładowanie i zasilanie urządzeń z mocą sięgającą do 240 W za pomocą jednego kabla. Złącze zachowuje przy tym pełną kompatybilność wsteczną ze starszymi generacjami Thunderbolt 3 i 4 oraz powszechnymi standardami USB.

Kluczową funkcją Thunderbolt 5 jest wieloprotokołowe przesyłanie danych, dźwięku, sygnału wideo i energii elektrycznej przez pojedynczy przewód, co pozwala na rozbudowaną konfigurację stanowiska pracy bez plątaniny kabli. Dzięki ogromnej przepustowości wideo interfejs umożliwia podłączenie kilku monitorów 8K, zewnętrznych ekranów 6K o wysokie odświeżaniu lub nawet do trzech wyświetlaczy 4K pracujących w częstotliwości 144 Hz. Zintegrowana obsługa magistrali PCIe 4.0 gwarantuje bezproblemową wymianę danych z zewnętrznymi nośnikami pamięci NVMe z prędkościami bliskimi dyskom wewnętrznym, a także umożliwia płynne podłączanie zewnętrznych kart graficznych (eGPU) bez wąskiego gardła przesyłu danych. Port udostępnia również technologię łączenia urządzeń w łańcuch (daisy chaining) oraz pozwala na bezpośrednie łączenie dwóch komputerów siecią o wysokiej przepustowości.

Przeznaczeniem portów Thunderbolt 5 jest obsługa najbardziej wymagających środowisk profesjonalnych oraz zaawansowanych stacji roboczych. Standard ten zaprojektowano z myślą o twórcach wideo pracujących na wielu strumieniach materiału w rozdzielczościach 4K i 8K, inżynierach przetwarzających gigantyczne bazy danych, graczach korzystających z zewnętrznych akcesoriów i monitorów o wysokim odświeżaniu oraz użytkownikach szukających uniwersalnego rozwiązania dokującego. Zastosowanie technologii Thunderbolt 5 w laptopach i miniaturowych komputerach pozwala przekształcić je za pomocą pojedynczej stacji dokującej w potężne centrum obliczeniowo-graficzne z pełnym zasilaniem zasilaczem o mocy do 240 W.

Klawiatura podświetlana

Klawiatura podświetlana Podświetlana klawiatura to jedna z tych funkcji, które po jednorazowym wypróbowaniu stają się niezbędnym elementem wyposażenia laptopa. Pozwala ona na pełną swobodę pracy – od nocnych maratonów z projektami, po odpisywanie na e-maile podczas wieczornego lotu samolotem. Delikatne, białe światło wydobywające się spod klawiszy oraz przezroczyste oznaczenia znaków sprawiają, że nie musisz szukać dodatkowego źródła światła, co oszczędza Twój wzrok i zwiększa skupienie.

Większość nowoczesnych laptopów oferuje kilkustopniową regulację natężenia światła, co pozwala dopasować jasność do panujących warunków – od subtelnej poświaty po wyraźny blask. Dzięki temu klawiatura staje się czytelna nawet w całkowitej ciemności, a Ty zachowujesz pełną precyzję pisania bez względu na porę dnia i nocy.

: 83EYTX2Y7PB
Hurry! only 1 szt. w magazynie.
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Laptop
Rodzaj konfiguracji
Rozszerzona
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
Legion 9 18IAX10
Stan
Nowy
Gwarancja
2 lata Carry-in
Laptop konwertowalny
Nie
Materiał obudowy
Aluminium
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
Intel Core Ultra 9
Generacja procesora
Arrow Lake
Typ procesora
Model: Core Ultra 9 275HX
Częstotliwość: 5,4 GHz
Cache: 36 MB
Obsługiwane gniazda: FCBGA2114
Obsługiwana pamięć: Up to DDR5 6400 MT/s
Zestaw instrukcji: 64-bit
Technologia Intel vPro
Nie
Liczba rdzeni procesora
24
Układ NPU (AI)
Tak
Technologia AMD DASH
Nie
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
Intel HM870
PassMark procesora
56077
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
64 GB
Typ pamięci
2 x 32 GB
SO-DIMM
DDR5
5200 MHz
Liczba banków pamięci
4
Liczba wolnych banków pamięci
2
Maksymalna ilość pamięci
192 GB
Dyski
Dysk
SSD
Pojemność dysku
4 TB
Parametry dysku
M.2 NVMe PCie 5.0
SSD
jednostronne
2280
4 TB
Dysk 2
SSD
Pojemność dysku 2
4 TB
Parametry dysku 2
M.2 NVMe PCie x3
SSD
jednostronne
2280
4 TB
Dysk 3
SSD
Pojemność dysku 3
2 TB
Parametry dysku 3
M.2 NVMe PCie x3
SSD
jednostronne
2280
2 TB
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
18"
Rozdzielczość
3840x2400 (WQUXGA)
Technologia matrycy
IPS
Jasność matrycy
520 cd/m²
Ekran dotykowy
Nie
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Tak
Informacja o ekranie
18" WQUXGA (3840x2400) IPS 520nits
Glossy
100% DCI-P3
240Hz
Dolby Vision
G-SYNC
DisplayHDR 400
Low Blue Light
High Gaming Performance
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
Intel Graphics
PassMark karty zintegrowanej
5491
Dedykowana karta graficzna
NVIDIA GeForce RTX 5090
Typ dedykowanej karty graficznej
Pamięć video: 24 GB GDDR7
Rodzaj karty graficznej
Dedykowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
2 x Thunderbolt 5 (80Gbps, Power Delivery 100W, DisplayPort 2.1)
1 x USB-C 3.2 Gen 1 (tylko transfer danych)
3 x USB-A 3.2 Gen 1
1 x HDMI 2.1
1 x RJ-45
1 x Audio (Combo)
1 x złącze zasilania
Złącza, gniazda rozszerzeń
Czytnik kart SDXC
Modem WWAN
Nie
Typ modemu WWAN
brak
Komunikacja
2.5GbE (RJ-45)
Wi-Fi 7 (802.11be)
Bluetooth 5.4
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 5
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
High Definition (HD) Audio
Realtek ALC3306
2 mikrofony
6 stereo speakers, 2W x4 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Nahimic Audio, Smart Amplifier (AMP)
Kamera internetowa 5.0MP + IR with E-shutter
Bezpieczeństwo
Układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
E-shutter
Czytnik kart SmartCard
Nie
Wprowadzanie danych
Touchpad
Klawiatura numeryczna
Klawiatura pełnowymiarowa
Klawiatura podświetlana
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Nie
Klawiatura numeryczna
Tak
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 400W Slim Tip (3-pin)
Kensington Lock
Nie
Bateria
Bateria 99,9 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
Windows 11 Pro
Wymiary
Szerokość: 403 mm
Głębokość: 297 mm
Wysokość: 28 mm
Certyfikaty
TÜV Rheinland High Gaming Performance
ErP Lot 3
Certyfikat MIL-STD-810
brak
W zestawie
Zasilacz 400W Slim Tip (3-pin)
Waga
3,5 kg
Copilot+ PC
Nie

Specyficzne kody

UPC
84883
EAN13
0199271192757
MPN
83EYTX2Y7PB
Przesyłka kurierska
Darmowa

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.