Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Firma HP skupia się na wspieraniu globalnej gospodarki obiegowej i niskoemisyjnej

Wysłany dnia: Jun 13, 2020 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Aktualności
Firma HP skupia się na wspieraniu globalnej gospodarki obiegowej i niskoemisyjnej

Firma HP osiągnęła kolejny imponujący etap na drodze do wspierania gospodarki obiegowej i niskoemisyjnej, podając do wiadomości publicznej informację o dysponowaniu najbardziej ekologiczną rodziną komputerów, oferowaną przez tę firmę. Twierdzenie HP opiera się na kryteriach przyznawania najbardziej kompleksowych, mierzalnych i transparentnych w branży IT oznakowań ekologicznych EPEAT. A HP zobowiązało się do umieszczenia plastiku związanego z oceanem we wszystkich nowych produktach, w tym laptopach biznesowych klasy premium HP EliteBook i stacjach roboczych HP ZBook do komputerów stacjonarnych i laptopów, które zostaną wprowadzone na rynek w 2020 roku. Należą do niech obecnie między innymi takie serie produktów biznesowych jak: HP ZBook Studio, HP Elite Dragonfly i monitor HP Elite E273D.

HP Elite - laptopy biznesowe klasy premium

Firma HP oferuje obecnie 38 produktów ze złotym i 268 ze srebrnym oznakowaniem EPEAT przyznanym w ponad 19 krajach — więcej niż jakakolwiek inna firma w branży IT. Wielu z najbardziej wymagających klientów HP bierze pod uwagę oznakowanie EPEAT przy podejmowaniu decyzji o zakupie produktów, aby osiągnąć własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

EPEAT
(Electronic Product Environmental Assessment Tool) występuje w trzech gradacjach- Gold, Silver oraz Bronze, za które odpowiada powstałą w 2005 roku organizacja non-profit - Green Electronics Council. Ten certyfikat ma zaserwować nam spełnienie i pozytywną ocenę aż 51 kryteriów w tym nawet testowanie podświetlenia LED. Plastiki zastosowane nie mogą korzystać z PCW i musi w min. 30% być poddana recyklingowi.

Logotym certyfikatu EPEAT GOLD


W rzeczywistości, dzięki przełomowemu programowi recyklingu na Haiti, HP pozyskał ponad 450 ton plastikowych butelek związanych z oceanem w celu recyklingu i ponownego wykorzystania, które w przeciwnym razie mogłyby się umyć do oceanu. Odpowiada to około 35 milionom butelek przetworzonych i wykorzystanych do produkcji nowych produktów i materiałów eksploatacyjnych HP. Nasze wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu nie kończy się na naszych produktach. Myśląc całościowo, wprowadzamy innowacyjne sposoby zmniejszania ilości materiałów w naszych akcesoriach i opakowaniach - i wykorzystujemy w ich projektach więcej materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma HP kontynuuje swoją długą tradycję opracowywania programów ponownego użycia i recyklingu dla swoich klientów, które pomagają HP - i Klientom - właściwie pozbywać się produktów po zakończeniu usługi. Dziś HP oferuje usługi recyklingu i ponownego użycia w 76 krajach, które umożliwiają zamknięcie pętli, zapobieganie wysypywaniu się materiałów i wspieranie gospodarki o bardziej zamkniętym obiegu. 

Firma HP jest zaangażowana we wspieranie potrzeb Klientów poprzez dostarczanie innowacji technologicznych, które pomagają chronić planetę dla przyszłych pokoleń.


HP Elite Dragonfly - lżejszy niż powietrze


Sklep ITnes.pl jest autoryzowanym partnerem HP PolskaClose