Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Filtruj według

Cena (brutto)
Dostępność
Typ obudowy
Gwarancja
Procesor
Model Procesora
więcej... mniej
Częstotliwość taktowania
więcej... mniej
Liczba rdzeni procesora
Liczba wątków procesora
Pamięć zainstalowana
Maksymalna liczba dysków
Hot-swap
Liczba portów LAN
Filtruj

Serwery Fujitsu PRIMERGY

Trudno wskazać inną firmę z sektora IT, która miałaby równie bogatą historię co Fujitsu. Aż trudno w to uwierzyć, ale wszystko zaczęło się w 1935 roku, gdy w Tokio rozpoczęto produkcję radioodbiorników, głośników i gramofonów. Z biegiem czasu firma się rozrastała i oferowała coraz większy asortyment rozwiązań. W 1999 roku we współpracy z Siemens powstała spółka Fujitsu-Siemens, które z miejsca stała się jednym z największych na świecie producentów komputerów osobistych, notebooków i serwerów.

W roku 2008, już jako Fujitsu Technology Solutions, firma sprzedaje swój dział dysków twardych firmie Toshiba, koncentrując się na produkcji serwerów z rodziny PRIMERGY. Obecne portfolio produktów można podzielić na dwie główne linie. Serwery PRIMERGY TX to urządzenia w obudowie typu tower, w konfiguracjach jedno- i dwuprocesorowych. Natomiast PRIMERGY RX przeznaczone są do montażu w szafie przemysłowej 19 cali i zamknięte są w obudowach Rack o wysokości 1 lub 2U.

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 66 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 66 elementów

Rodzina modelowa Fujitsu PRIMERGY TX

Jeśli chodzi o serwery w standardowej obudowie typu tower, to Fujitsu oferuje następujące modele:

Fujitsu PRIMERGY TX1320 M5 - najmniejszy model w serii zamknięty jest w kompaktowej obudowie, która pozwala na zaoszczędzenie sporo miejsca. Jednakże mały, nie oznacza niewydajny. Sercem tych maszyn jest procesor Intel Xeon z serii E-2300, który w zależności od wersji może mieć nawet 8 fizycznych rdzeni i obsługiwać 16 wątków. Cztery sloty na pamięć RAM pozwalają rozbudować ją do 128 GB.  Wewnątrz obudowy można zamontować 2 dyski SATA 3,5 cala, jest oczywiście kontroler RAID i dwuportowa karta sieciowa w standardzie 1GbE. Całkiem nieźle jak na obudowę o wymiarach 98x400x300 mm.

Fujitsu PRIMERGY TX1330 M4 i M5 - trzon oferty stanowią serwery Fujitsu PRIMERGY TX1330 M4 i najnowsza odsłona M5. Pod względem technologicznym są to maszyny bardzo zbliżone do mniejszych modeli z serii 1320. Również znajdziemy tu procesor Intel Xeon z rodziny E-2300 i maksymalnie 128 GB pamięci DDR4 typu ECC. Jednakże ze względu na większą obudowę TX1330 pozwala na znacznie większe możliwości rozbudowy. Przede wszystkim znajdziemy tu aż 4 pełnowymiarowe złącza PCI-Express w wersji 3.0 i 4.0, a obudowa pomieści 12 standardowych dysków 3,5 cala lub nawet 24 dyski 2,5 cala.

Fujitsu PRIMERGY TX2550 M5 - na górze hierarchii modeli tower znajduje się PRIMERGY TX2550. W tym przypadku nie ma już mowy o jakichkolwiek kompromisach. Serwery obsługują do dwóch procesorów Intel Xeon Scalable z rodzin Bronze, Silver lub Gold. Od 8 GB do 1,5 TB pamięci RAM DDR4 ECC, 8 slotów PCI-Express i nadmiarowe zasilanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonfigurować prawdziwego potwora, mającego nawet 48 fizycznych rdzeni (2x procesor Intel Xeon Gold 6252), którego obudowa zmieści się pod biurkiem!

Rodzina modelowa Fujitsu PRIMERGY RX

Przechodząc do maszyn w obudowach rack do wyboru mamy cztery główne serie:

Fujitsu PRIMERGY RX 1330 M5 – to urządzenia w kompaktowych obudowach o wysokości 1U, technicznie jest to odpowiednik rodziny TX1330. Ta sama platforma procesorowa, podobne możliwości rozbudowy i wydajność. Idealny kompromis wydajności i ceny z przeznaczeniem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Fujitsu PRIMERGY RX2520 M5 – to już pełnowymiarowy serwer w obudowie rack 2U, która w zależności od konfiguracji może pomieścić nawet 24 2,5-calowe dyski SAS lub SATA. Prócz tego podobnie jak w odpowiedniku typu tower – do dwóch procesorów Intel Xeon Scalable, od 8 do 768 GB pamięci i 7 slotów PCI-Express do rozbudowy możliwości serwera.

Fujitsu PRIMERGY RX2530 M6 – potrzebujesz wydajnej, dwuprocesorowej maszyny, ale nie dysponujesz nadmiarem miejsca w szafie rack? Proszę bardzo – RX2530 w obudowie o wysokości 1U pomieści nawet dwa procesory Intel Xeon Scalable trzeciej generacji wraz z 10TB pamięci operacyjnej. Jak przystało na najnowszą generację, konfiguracja może być uzupełniona o karty sieciowe w standardach 10, 25 i 100GbE.

Fujitsu PRIMERGY RX2540 to rozwinięcie i uzupełnienie możliwości mniejszych braci. W większej obudowie o wysokości 2U można pomieścić nawet 24 standardowe dyski 2,5 cala lub 64 najnowsze dyski SSD w formacie EDSFF. Reszta parametrów to trzeciej generacji platforma Intel Xeon Scalable, do 12 TB pamięci operacyjnej i 7 slotów PCI-Express generacji czwartej to rozbudowy możliwości maszyny. Jednym słowem – jeśli szukasz bezkompromisowej wydajności to nie szukaj dalej, odpowiedzią jest PRIMERGY RX2540.

Close