Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Filtruj według

Cena (brutto)
Dostępność
Typ obudowy
Gwarancja
Procesor
Model Procesora
więcej... mniej
Częstotliwość taktowania
więcej... mniej
Liczba rdzeni procesora
Liczba wątków procesora
Liczba zainstalowanych procesorów
Pamięć zainstalowana
Dysk
więcej... mniej
Pojemność dysku
więcej... mniej
Liczba zainstalowanych dysków
Łączna pojemność dysków
więcej... mniej
Maksymalna liczba dysków
Napęd optyczny
Hot-swap
Liczba portów LAN
Standard LAN
Typ zarządzania zdalnego
Zasilanie redundantne
System operacyjny
Rodzaj konfiguracji
Filtruj

Serwery Dell PowerEdge

Dell to jedna z najstarszych firm technologicznych sektora IT. Jej początki sięgają 1984 roku, gdy Michael Dell w pokoju akademika uniwersytetu teksańskiego założył firmę PC’s Limited sprzedającą klony komputerów IBM PC XT. Cztery lata później, już jako Dell Computer Corporation, firma debiutuje na giełdzie i od tego czasu w szybkim tempie pnie się do góry, aby ostatecznie na przełomie wieków uzyskać status największego producenta komputerów osobistych. Obecnie Dell jest także czołowym producentem serwerów.

na stronę
Pokazuje 1 - 10 z 1525 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 1525 elementów

Z ważniejszych wydarzeń w jej historii warto wspomnieć, iż Dell był też prekursorem sprzedaży internetowej, która rozpoczęła się w 1996 roku, na rok przed słynnym Amazonem.

Nie wszyscy wiedzą, że od 2008 roku Dell posiada fabrykę w Łodzi, w której produkowane są obecnie komputery stacjonarne i serwery Dell PowerEdge.

Pierwszymi maszynami Della, które można sklasyfikować jako serwery, były zaprezentowane w 1990 roku modele 425TE i 433TE - oba zbudowane w oparciu o procesor Intel 80486DX. Były to, jak na owe czasy, rewolucyjne maszyny, które na tle konkurencji wyróżniały się nie tylko parametrami technicznymi (np. potrafiły zaadresować do 64 megabajtów pamięci!), ale też oferowane były w bardzo konkurencyjnych cenach. Przeskoczmy teraz do roku 1996, w którym pojawia się pierwszy serwer z linii PowerEdge - ta linia modelowa jest kontynuowana do dzisiaj i to właśnie maszyny z tych serii zdominowały obecny rynek serwerowy.

Obecnie portfolio producenta dzieli się na trzy główne linie – serwery PowerEdge w obudowie tower, serwery PowerEdge w obudowie rack oraz rozwiązania modułowe.  

Serwery PowerEdge Tower

Decydując się na obudowę Tower, można wybierać spośród kilkunastu serii, różniących się od siebie zastosowanymi komponentami i możliwością rozbudowy. I tak na samym dole tej hierarchii znajduje się model T40 wyposażony w pojedynczy procesor Xeon E-2224G, a na drugim krańcu znajdziemy model T550, który można skonfigurować z dwoma procesorami Intel Xeon Scalable trzeciej generacji, uzbroić w maksymalnie 1 TB pamięci RAM oraz wyposażyć w redundantne zasilanie.

Serwery PowerEdge Rack

Jeszcze większy wybór mamy serwerach przeznaczonych do montażu w szafie rack. Od najprostszych, jednoprocesorowych PowerEdge R250, które zamknięte są w kompaktowej obudowie o wysokości 1U, przez popularne R550, a kończąc na maszynach z rodziny R7525, w których można zamontować dwa 64-rdzeniowe procesory AMD EPYC trzeciej generacji i do 24 dysków NVMe.

Close