Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Laptopy Lenovo ThinkBook 13x G2

Seria laptopów Lenovo ThinkBook 13x G2 to lekkie, smukłe urządzenia z aluminiową obudową. Widać tutaj klasę premium niemal w każdym calu. Sprzęt stworzono na platformie Intel Evo - jednym słowem są to profesjonalne komputery dla wymagających. Laptopy Lenovo ThinkBook 13x G2 oferują świetną wydajność, łącząc to z kompaktową konstrukcją. To idealne rozwiązanie dla biznesowego użytkownika, który ceni sobie mobilność.

Kompaktowe laptopy stworzone z myślą o biznesowych zastosowaniach, czyli seria ThinkBook 13x G2

W 2-giej generacji Lenovo ThinkBook 13x zachowano 13,3-calową, kompaktową konstrukcję. Zadbano o wygląd premium, wykorzystując aluminium zamiast standardowego plastiku. Ta seria laptopów została stworzona dla profesjonalnego użytkownika – względem poprzedniej generacji zmieniło się wiele. W laptopach Lenovo ThinkBook 13x G2 zainstalowano procesory Intel Core 12. generacji. Pod względem wydajności, taka propozycja bez problemu wystarczy do biznesowych zastosowań. Gwarantuje to również platforma Intel Evo.

Laptopy mimo tego, że są naprawdę małe, oferują świetnej jakości ekrany. W 2 generacji sprzętu wykorzystano 13,3-calowe wyświetlacze o proporcjach 16:10. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że producent zaimplementował technologię EyeSafe. Nawet dłuższe sesje nie będą więc problemem – laptop niweluje niebieskie, szkodliwe dla oczu światło. Dla dopełnienia mobilnego, biznesowego sprzętu można wybrać ekran z funkcją sterowania dotykiem. W modelach dotykowych przewidziano nawet możliwość stosowania rysika.

Biznesowy laptop musi być odpowiednio wygodny. Sprzęt z serii Lenovo ThinkBook 13x G2 jest cienki i lekki – waga wynosi tutaj zaledwie 1,21 kg.

Laptopy posiadają także inteligentny system chłodzenia. Dzięki temu komfort pracy wzrasta. Sprzęt dobiera wydajność względem tego, jak dużo mocy obliczeniowej jest potrzebne. Dzięki temu działa cicho oraz gwarantuje znacznie dłuższy czas pracy. W drugiej generacji producent wykorzystał także bardziej pojemną baterię – 56 Wh. Sprzęt automatycznie ustawia nawet podświetlenie ekranu. Inteligentne sterowanie takimi elementami wydłuża czas pracy bez konieczności ładowania.

Dopracowany obraz, dźwięk oraz jakość telekonferencji – ważne zalety biznesowego laptopa

Największe zmiany w 2. generacji Lenovo ThinkBook 13x są związane z wydajnością oraz przede wszystkim ekranem. Jego jakość wyróżnia się na tle konkurencyjnych konstrukcji – obraz charakteryzuje się szczegółowością, ostrością i świetnym odwzorowaniem barw. Warto także zwrócić uwagę na stosunek powierzchni ekranu do otaczających go ramek. Wynosi on aż 91%. Daje to efekt laptopa premium, z którego znacznie przyjemniej się korzysta. Wyświetlacze OLED zapewniają topową jakość obrazu. Producent umożliwia wybór jednej z kilku konfiguracji, gdzie różnicą jest rozdzielczość.

Producent zadbał także o inne elementy sprzętu – na przykład dźwięk. Jego jakość gwarantują podwójne głośniki Harman Kardon z technologią Dolby Atmos. Laptopy Lenovo ThinkBook 13x G2 charakteryzują się naprawdę dobrym brzmieniem, szczególnie zwracając uwagę na ich kompaktową konstrukcję.

Urządzenia z tej serii mają służyć przede wszystkim jako profesjonalny, biznesowy sprzęt. Laptopy wyposażono więc w elementy, które przydadzą się podczas wideokonferencji. Producent wykorzystał tu specjalne narzędzie AI Meeting Manager. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które rozpoznaje mowę i konwertuje ją na tekst. Dodatkowo program może nagrywać przebieg spotkań. Warto również zwrócić uwagę na opcję tłumaczenia na żywo. Laptopy Lenovo ThinkBook 13x G2 posiadają aż 4 mikrofony z funkcją redukcji szumu. W tej generacji producent wprowadził kamery internetowe o rozdzielczości Full HD – jakość obrazu jest znacznie lepsze w porównaniu do poprzednika czy niższych serii tego samego producenta.

Bezpieczeństwo i wygoda użytkownika to istotne elementy biznesowego sprzętu

Laptopy Lenovo ThinkBook 13x G2 oferują wiele opcji, które zapewnią odpowiednią ochronę dla użytkownika. Wykorzystano tu między innymi przycisk zasilania z czytnikiem linii papilarnych – dzięki temu niepowołana osoba nie może uruchomić komputera. Sprzęt posiada także wbudowany moduł dTPM, który służy do automatycznego szyfrowania danych. Oczywiście zainstalowano tu również osłonkę kamery internetowej dla prywatności użytkownika.

Warto zwrócić uwagę na nowość wprowadzoną w 2 generacji Lenovo ThinkBook 13x, jaką jest Multi-Device Charging Mat. Wykorzystywanie takiego akcesorium umożliwia bezprzewodowe ładowanie laptopa z mocą 65 W. To świetne rozwiązanie w przypadku tak niewielkiego, mobilnego sprzętu. Można pracować wszędzie i później odłożyć komputer w odpowiednie miejsce – automatycznie się naładuje. Jest to kwestia przede wszystkim związana z wygodą, jednak taka opcja nie występowała w poprzedniej generacji.

Oficjalny partner:

Close