Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Laptopy HP Elite x360 1040 G9

Laptopy HP Elite x360 1040 G9 to seria konwertowalnych urządzeń do biznesowych zastosowań. Świadczy o tym przede wszystkim certyfikat Intel Evo – przyznawany tylko profesjonalnym urządzeniom, które spełniają restrykcyjne i wysokie wymagania dotyczące wydajności, bezpieczeństwa oraz funkcjonalności. HP Elite x360 1040 G9 jest eleganckim, kompaktowym laptopem z bardzo dobrymi podzespołami. Jego ekran obraca się o 360 stopni i oferuje funkcję obsługi dotykiem – to wyróżnia sprzęt na tle innych, biznesowych urządzeń.

Konwertowalne, 14-calowe laptopy biznesowe, czyli seria HP Elite x360 1040 G9

Ta seria laptopów wyróżnia się już samą budową. Są to 14-calowe, biznesowe modele, gdzie dotykowy ekran może obracać się o 360 stopni. Taka konwertowalna konstrukcja ma wiele zalet – a przede wszystkim jest wygodna, niezależnie od tego gdzie pracujesz. HP Elite x360 1040 G9 powstał z myślą o profesjonalnych użytkownikach. To biznesowy sprzęt stworzony na platformie Intel Evo, gdzie nie ma miejsca na kompromisy. Producent zadbał o sprzęt w każdym aspekcie, by dostarczyć uniwersalne narzędzie do pracy.

Wykorzystano tu między innymi procesory Intel Core 12-tej generacji. Brak dedykowanej karty graficznej oznacza tyle, że laptopy korzystają ze zintegrowanego układu, czyli w tym wypadku Intel Iris Xe. HP Elite x360 1040 G9 wyposażono także w 16 GB pamięci RAM DDR5 (zależy to od wybranej konfiguracji). Laptopy posiadają również dyski SSD PCIe 4.0 o pojemności sięgającej 2 TB. Pod względem wydajności sprzęt jest mocno dopracowany. Platforma Intel Evo mówi o tym, że to prawdziwie profesjonalne laptopy dla wymagających.

Warto zwrócić uwagę na najważniejszą zaletę tej serii, czyli ekrany. Producent zdecydował się tu na 14-calowe matryce IPS o rozdzielczości 1920 × 1200. Są one dostępne w trzech opcjach, gdzie różni się jasność – można wybrać 250, 400 lub 1000 nitów. Warto wiedzieć, że najwyższa konfiguracja posiada także technologie HP SureView Reflect oraz HP Eye Ease. Jakość obrazu zadowala. Ekran jest responsywny i można go także obsługiwać rysikiem. Po obróceniu wyświetlacza laptop przypomina tablet do pracy. Pod względem gabarytów, to naprawdę mobilna propozycja – waga wynosi zaledwie około 1,3 kg.

Biznesowy laptop musi być zawsze gotowy do pracy. Seria HP Elite x360 1040 G9 posiada więc bardzo dobre baterie o pojemności 38 lub 51 Wh. Sprzęt obsługuje również funkcję szybkiego ładowania, co może być szczególnie przydatne podczas pracy poza domem. Laptopy przystosowano do mobilnego użytkowania. Obudowa jest nie tylko wygodna, ale i odpowiednio wytrzymała. Ta seria posiada certyfikat standardu militarnego MIL-STD-810H. Oznacza to, że laptopy przeszły szereg restrykcyjnych, wymagających testów w trudnych warunkach. Można być pewnym ich żywotności.

HP Elite x360 1040 G9 jako uniwersalny, biznesowy laptop dla wymagających

W tej serii laptopów można zauważyć profesjonalne podejście do użytkownika. Przy biznesowych modelach dość istotne są między innymi technologie łączności – tutaj jest ich naprawdę dużo. HP Elite x360 1040 G9 obsługuje Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2. Opcjonalnie sprzęt może zostać wyposażony w modem 4G LTE lub 5G oraz NFC czy Tile. Wszystkie najważniejsze technologie są tutaj zawarte. Ta seria laptopów posiada także szeroki zakres portów i złączy. Producent wykorzystał tu Thunderbolt 4, USB Typu C, USB Typu A, HDMI 2.0 oraz Audio. Slot na kartę nano-SIM służy do bezprzewodowego internetu mobilnego.

HP Elite x360 1040 G9 posiada certyfikat Intel Evo, więc także zaimplementowano tu szereg rozwiązań związanych z bezpieczeństwem użytkownika. Laptopy wyposażono między innymi w czytnik linii papilarnych oraz osłonkę kamerki internetowej. Opcjonalnie dostępny jest obiektyw IR, który daje dostęp do funkcji Windows Hello. Dzięki niej można odblokować laptopa za pośrednictwem skanu twarzy – tak jak w smartfonach. Za bezpieczeństwo odpowiada autorski system HP, a także wbudowany moduł TPM 2.0.

Laptopy z serii HP Elite x360 1040 G9 posiadają kamerki internetowe o rozdzielczości 5 Mpix. Wspiera je software, dzięki czemu wszystkie parametry są ustawiane automatycznie. Sprzęt posiada także funkcję automatycznego śledzenia. Za nagrywanie dźwięku odpowiada podwójny mikrofon. Dźwięki otoczenia, hałas czy szum są niwelowane za pomocą software’u. Efekt jest bardzo dobry – HP Elite x360 1040 G9 sprawdza się świetnie w wideokonferencjach. Za odtwarzanie dźwięku odpowiadają 4 głośniki stereo od firmy Bang & Olufsen. Brzmienie jest lepsze, niż w wielu innych, biznesowych laptopach.

Producent zwraca także uwagę na własnoręczny serwis urządzenia. Użytkownik może samodzielnie wymienić niektóre elementy, jak baterię, dyski SSD czy karty sieciowe. Umożliwia to uniwersalny gwint i specjalna budowa urządzenia.

Oficjalny partner:

Close