Opis notebooka Lenovo ThinkPad X13 Gen 7 Intel 21YH0035PB
Laptop Lenovo ThinkPad X13 Gen 7 Intel 21YH0035PB należy do cenionej serii 13,3-calowych notebooków Lenovo ThinkPad X13 Gen 7 Intel. Notebook Lenovo ThinkPad X13 Gen 7 Intel 21YH0035PB wyposażono w 8-rdzeniową jednostkę centralną Intel Core Ultra 5 (Core Ultra 5 325). CPU jest taktowany zegarem 4,5 GHz. CPU dysponuje pamięcią cache 12 MB. W komputerze zainstalowano podstawowy układ graficzny Intel Graphics. Wynik zintegrowanego GPU w aplikacji PassMark to 5491 punktów.
Do podłączania urządzeń peryferyjnych służą następujące porty: jedno gniazdo USB-A (USB 5Gbps), Always On, jedno gniazdo jack (3,5 mm) - combo, słuchawki/mikrofon, jedno gniazdo HDMI 2.1, maks. 4K/60Hz oraz dwa porty Thunderbolt 4, z USB PD 45-65W i DisplayPort 2.1.
Laptop zawiera No Card Reader.
Procesor Intel Core Ultra 5 325
Intel Core Ultra 5 325 to nowoczesny, ośmiordzeniowy procesor klasy średniej z rodziny Panther Lake, który został zaprojektowany z myślą o wysokiej mobilności nowoczesnych notebooków. Konstrukcja tego układu opiera się na innowacyjnej architekturze hybrydowej łączącej cztery wydajne rdzenie Cougar Cove P, osiągające taktowanie do 4,5 GHz, z czterema energooszczędnymi rdzeniami Darkmont LP E, które pracują z częstotliwością do 3,4 GHz. Kluczowym elementem jednostki jest płytka obliczeniowa wyprodukowana w pionierskim procesie technologicznym Intel 18A, co pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd efektywności energetycznej.