Opis laptopa Lenovo ThinkPad X13 Gen 7 Intel 21YH0034PB
W laptopie zastosowano jednostkę centralną Intel Core Ultra 5 (Core Ultra 5 325). Pamięć cache ma pojemność 12 MB. Częstotliwość taktowania jednostki centralnej to 4,5 GHz. Notebook ThinkPad X13 Gen 7 Intel 21YH0034PB oferuje zintegrowany układ graficzny Intel Graphics. Karta osiągnęła 5491 punktów w aplikacji PassMark. Laptop jest sprzedawany z systemem operacyjnym Windows 11 Pro.
Do wprowadzania danych służy podświetlana klawiatura. Laptop oferuje następujące porty: gniazdo USB-A (USB 5Gbps), Always On, dwa porty Thunderbolt 4, z USB PD 45-65W i DisplayPort 2.1, gniazdo jack (3,5 mm) - combo, słuchawki/mikrofon oraz gniazdo HDMI 2.1, maks. 4K/60Hz.
Procesor Intel Core Ultra 5 325
Intel Core Ultra 5 325 to nowoczesny, ośmiordzeniowy procesor klasy średniej z rodziny Panther Lake, który został zaprojektowany z myślą o wysokiej mobilności nowoczesnych notebooków. Konstrukcja tego układu opiera się na innowacyjnej architekturze hybrydowej łączącej cztery wydajne rdzenie Cougar Cove P, osiągające taktowanie do 4,5 GHz, z czterema energooszczędnymi rdzeniami Darkmont LP E, które pracują z częstotliwością do 3,4 GHz. Kluczowym elementem jednostki jest płytka obliczeniowa wyprodukowana w pionierskim procesie technologicznym Intel 18A, co pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd efektywności energetycznej.