Laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 21Q887RZ0PB

Lenovo
21Q887RZ0PB
563263
0199276825520
Produkt modyfikowany na bazie konfiguracji: 21Q8003YPB

Jesteśmy oficjalnym partnerem Lenovo

Konfigurator

Dysk

Drugi dysk

Hurry! only 1 szt. w magazynie.
35 046,50 zł
28 493,09 zł netto
Produkt w dostawie
zapytaj o dostępność
Rata od
746.07 zł
PKO Leasing Widget
Liczba sztuk
Produkt w dostawie Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia przewidywanej daty dostawy.

  Nowe produkty

Wyłącznie nowe, fabrycznie zapakowane produkty z oficjalnych polskich dystrybucji.

  Bezpieczna dostawa

Przesyłki są dostarczane przez renomowane firmy kurierskie i są ubezpieczone do pełnej wartości.

  Doradztwo i wsparcie

Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełne wsparcie przed i po sprzedaży.

Mobilna stacja robocza

Mobilna stacja robocza Mobilne stacje robocze to najbardziej zaawansowana kategoria komputerów przenośnych, zaprojektowana z myślą o profesjonalistach, których praca wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, bezwzględnej stabilności oraz certyfikowanej zgodności z oprogramowaniem specjalistycznym. W przeciwieństwie do standardowych laptopów biznesowych czy gamingowych, urządzenia te są budowane jako bezpośrednie zamienniki potężnych komputerów stacjonarnych, umożliwiając pracę nad najbardziej złożonymi projektami w dowolnym miejscu na świecie.

Sercem mobilnych stacji roboczych są najpotężniejsze dostępne procesory, które oferują dużą liczbę rdzeni i wysokie limity mocy. Kluczowym wyróżnikiem jest jednak zastosowanie profesjonalnych układów graficznych, często wyposażonych w dedykowaną pamięć VRAM z obsługą kodu korekcji błędów (ECC), co eliminuje ryzyko awarii systemu podczas wielodniowych obliczeń lub renderowania skomplikowanych animacji 3D.

Jedną z najważniejszych cech stacji roboczych jest certyfikacja ISV (Independent Software Vendor). Oznacza ona, że producenci sprzętu ściśle współpracują z twórcami oprogramowania takiego jak Autodesk (AutoCAD, Revit), Dassault Systèmes (SolidWorks) czy Adobe, aby zoptymalizować sterowniki i podzespoły pod kątem konkretnych aplikacji. Dzięki temu profesjonalista ma pewność, że system nie zawiesi się w kluczowym momencie pracy, a wydajność w profesjonalnych narzędziach będzie znacznie wyższa niż na sprzęcie konsumenckim o teoretycznie podobnych parametrach.

Mobilne stacje robocze oferują unikatowe w skali laptopów opcje konfiguracji. Często wyposażone możliwość rozszerzenia ilości pamięci RAM, która pozwala na zwiększenie wielozadaniowości komputera. Podobnie wygląda kwestia składowania danych – urządzenia te posiadają zazwyczaj kilka gniazd na dyski SSD NVMe, umożliwiając tworzenie bezpiecznych macierzy RAID, które chronią dane przed utratą w przypadku awarii jednego z nośników.

Ekrany stosowane w tych urządzeniach to panele najwyższej klasy, które muszą sprostać wymaganiom grafików i montażystów wideo. Często spotykane są matryce o wysokiej rozdzielczości z pełnym pokryciem palety barw DCI-P3 lub Adobe RGB oraz certyfikacją HDR. Fabryczna kalibracja kolorów (np. X-Rite Pantone) gwarantuje, że barwy wyświetlane na ekranie będą identyczne z tymi, które pojawią się w druku lub finalnym produkcie filmowym.

Z racji tego, że mobilne stacje robocze są projektowane do pracy pod pełnym obciążeniem przez wiele godzin, posiadają one rozbudowane systemy chłodzenia, wykorzystujące komory parowe i zaawansowane stopy metali. Ich obudowy muszą spełniać surowe normy wytrzymałości (często certyfikat MIL-STD 810), co zapewnia odporność na wibracje, upadki oraz ekstremalne temperatury, czyniąc z nich niezawodne narzędzia pracy w biurach projektowych, studiach filmowych czy na placach budowy.

Mobilne stacje robocze to komputery przenośne do najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadań dla profesjonalistów, którzy wymagają komfortu pracy, niezawodności i wysokiej wydajności.

Szczegółowy opis mobilnej stacji roboczej Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 21Q887RZ0PB

Zdjęcie produktu Laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 21Q887RZ0PB - Core Ultra 9 285H vPro/16" 3200x2000 OLED HDR MT/RAM 64GB/4TB + 4TB/RTX PRO 2000/Win 11 ProStacja robocza Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 21Q887RZ0PB jest typowym przedstawicielem serii 16-calowych laptopów Lenovo ThinkPad P1 Gen 8. Z myślą o profesjonalnych użytkownikach w stacji roboczej zainstalowano dedykowany układ graficzny NVIDIA RTX PRO 2000. Kartę dedykowaną wyposażono w 8 GB GDDR7 pamięci.

W laptopie zainstalowano 64 GB pamięci RAM (1 x 64 GB). Producent zainstalował pamięć typu LPDDR5x. Maksymalna ilość pamięci operacyjnej, którą można zaistalować w stacji roboczej, wynosi 64 GB. 16-calowy ekran dotykowy mobilnej stacji roboczej wyświetla obraz w rozdzielczości 3200x2000. Jednym z najważniejszych parametrów ekranu komputera jest jasność matrycy, która w tym przypadku wynosi 600 nitów. Matryca wykonana w technologii OLED zapewnia świetny obraz. Pamięć masowa obejmuje dysk SSD (M.2 NVMe PCie 5.0, 2280, 4 TB) o pojemności 4 TB. Pamięć masowa obejmuje także drugi dysk SSD (M.2 NVMe PCie x3, jednostronne, 4 TB) o pojemności 4 TB.

W mobilnej stacji roboczej zainstalowano 16-rdzeniowy układ CPU Core Ultra 9 285H z popularnej rodziny procesorów Intel Core Ultra 9. Pamięć cache procesora ma pojemność 24 MB. Częstotliwość taktowania procesora to 5,4 GHz. Wynik procesora w aplikacji PassMark to 34421 punktów. Mobilną stację roboczą wyposażono w zintegrowany układ graficzny Intel Arc 140T - karta uzyskała wynik 6669 punktów w aplikacji PassMark. Do wprowadzania danych służy podświetlana klawiatura. Sporym ułatwieniem jest także obecność TouchPada i TrackPointa.

Komputer zawiera czytnik kart SDXC. W mobilnej stacji roboczej zainstalowano moduły komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi (802.11be) i Bluetooth. Mobilna stacja robocza spełnia certyfikaty EPEAT Gold Registered, TÜV Rheinland Low Blue Light, TCO Certified, generation 10, MIL-STD-810H, Intel Evo Platform, Eyesafe Certified 2.0, RoHS compliant oraz Energy Star 9.0. Jedną z zalet produktu jest wbudowana kamera internetowa. Użytkownik mobilnej stacji roboczej ma do dyspozycji następujące porty: gniazdo Thunderbolt 4 (PowerDelivery 3.1), dwa gniazda Thunderbolt 5 (PowerDelivery 3.1), gniazdo słuchawkowe, gniazdo USB-A 3.2 Gen 2 (Always On) oraz gniazdo HDMI 2.1. Mobilną stację roboczą umieszczono w obudowie koloru czarnego z wytrzymałego aluminium. Model waży tylko 1,8 kg.

Komputer działa pod kontrolą preinstalowanego systemu operacyjnego Windows 11 Pro. Producent udziela na notebook 3-letniej gwarancji w trybie On-Site. Podzespoły instalowane w konfiguracji zmodyfikowanej przez naszych techników są objęte gwarancją 3 lata Carry-in.

Procesor Intel Core Ultra 9 285H

Procesor Intel Core Ultra 9 285H Procesor Intel Core Ultra 9 285H to flagowy przedstawiciel nowej generacji układów z rodziny Arrow Lake, który został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach laptopów klasy premium i mobilnych stacji roboczych. Jednostka ta oferuje potężną moc obliczeniową zdolną sprostać profesjonalnym wyzwaniom, takim jak zaawansowany montaż wideo, renderowanie 3D czy skomplikowane symulacje inżynieryjne, zachowując przy tym nowoczesną kulturę pracy. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej architektury hybrydowej, procesor ten inteligentnie rozdziela zasoby między zadania wymagające najwyższej wydajności a operacje wykonywane w tle, co pozwala na optymalne zarządzenie energią nawet w tak wydajnym segmencie.

Jako serce urządzeń nowej generacji, Intel Core Ultra 9 285H kładzie ogromny nacisk na lokalne przetwarzanie procesów sztucznej inteligencji, co jest kluczowe dla ekosystemu aplikacji AI. Zintegrowany układ NPU Intel AI Boost o mocy 13 TOPSów współpracuje z potężną kartą graficzną Intel Arc 140T, aby wspólnie dostarczać wyjątkową moc w zadaniach związanych z uczeniem maszynowym oraz generatywną sztuczną inteligencją. Takie rozwiązanie nie tylko znacząco przyspiesza codzienne operacje w inteligentnych aplikacjach, ale również pozwala na odciążenie głównego procesora, co realnie przekłada się na stabilność systemu pod dużym obciążeniem oraz efektywniejsze gospodarowanie zasobami baterii.

Dodatkowym atutem tej jednostki jest pełne wsparcie dla platformy Intel vPro Enterprise, która dostarcza najwyższy poziom bezpieczeństwa sprzętowego oraz zaawansowane narzędzia do zdalnego zarządzania flotą urządzeń w środowiskach biznesowych. Dzięki połączeniu niespotykanej wydajności wielowątkowej z nowoczesnymi funkcjami AI i profesjonalnym zabezpieczeniom, procesor ten stanowi fundament dla laptopów, które nie uznają kompromisów między mocą komputera stacjonarnego a mobilnością. Intel Core Ultra 9 285H to jednostka stworzona dla profesjonalistów, którzy oczekują niezawodności i gotowości na przyszłe wyzwania cyfrowego świata.

*Technologia Intel vPro jest zależna od innych komponentów i może być niedostępna w urządzeniu.

Karta graficzna NVIDIA RTX PRO 2000

Karta graficzna NVIDIA RTX PRO 2000 NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell to wyspecjalizowany układ graficzny przeznaczony do profesjonalnych mobilnych stacji roboczych. Konstrukcja ta została oparta na architekturze Blackwell rdzenia GB206 i wytworzona w zaawansowanym procesie technologicznym 5 nm, co pozwala na pełną obsługę nowoczesnych bibliotek DirectX 12 Ultimate. Serce układu zajmuje powierzchnię 181 mm² i składa się z imponującej liczby 21 900 milionów tranzystorów, co pozycjonuje go jako jednostkę o średniej wielkości, ale ogromnej gęstości upakowania elementów.

Mimo że procesor graficzny jest tożsamy z tym stosowanym w konsumenckim modelu GeForce RTX 5060 Ti 8 GB, producent zdecydował się na dezaktywację części bloków obliczeniowych, aby zoptymalizować chip pod kątem specyficznych wymagań urządzeń mobilnych. W rezultacie wersja profesjonalna dysponuje 3328 jednostkami cieniującymi, 104 jednostkami mapowania tekstur oraz 32 potokami ROP. Dodatkowo karta została wyposażona w 104 rdzenie Tensor przyspieszające operacje związane ze sztuczną inteligencją oraz 26 rdzeni dedykowanych technologii śledzenia promieni, co znacząco podnosi wydajność w profesjonalnym renderingu.

System pamięci opiera się na 8 GB nowoczesnych modułów GDDR7, które współpracują ze 128-bitową szyną danych. Taktowanie pamięci ustawiono na poziomie 1500 MHz, co przekłada się na bardzo wysoką efektywną przepustowość wynoszącą 24 Gbps. Sam rdzeń graficzny pracuje z bazową częstotliwością 952 MHz, która w sprzyjających warunkach termicznych może zostać podbita w trybie Boost do 1657 MHz.

Jednostka ta charakteryzuje się dużą energooszczędnością, gdyż jej maksymalny pobór mocy został ograniczony do 45 W, co jest kluczowe dla zachowania długiego czasu pracy na baterii w laptopach. Ze względu na swój mobilny charakter, układ nie posiada własnych wyjść wideo i przesyła obraz bezpośrednio do ekranu notebooka za pomocą zasobów urządzenia macierzystego. Całość komunikuje się z systemem za pośrednictwem nowoczesnej magistrali PCI-Express 5.0 x16, co gwarantuje błyskawiczną wymianę danych między procesorem a kartą graficzną.

HDR

Technologia HDR, czyli High Dynamic Range, to zaawansowane rozwiązanie w monitorach, które ma na celu zbliżenie obrazu wyświetlanego na ekranie do sposobu, w jaki ludzkie oko postrzega rzeczywisty świat. Głównym założeniem tego standardu jest drastyczne zwiększenie rozpiętości między najciemniejszymi a najjaśniejszymi punktami obrazu, co pozwala na jednoczesne zachowanie ogromnej liczby detali w głębokich cieniach oraz w bardzo jasnych partiach, takich jak słońce czy odbłyski światła. Dzięki temu obraz przestaje być płaski i nabiera wyjątkowej głębi oraz plastyczności, co przekłada się na znacznie bardziej realistyczne doznania wizualne podczas oglądania filmów czy grania w nowoczesne gry komputerowe.

Skuteczne działanie HDR w monitorze wymaga nie tylko odpowiedniego sygnału źródłowego, ale przede wszystkim wysokiej klasy matrycy zdolnej do osiągania bardzo wysokiej jasności punktowej oraz posiadającej zaawansowany system podświetlenia. W praktyce oznacza to, że monitor musi potrafić rozjaśnić konkretne małe elementy obrazu do poziomu kilkuset lub nawet tysiąca nitów, zachowując przy tym idealną czerń w pozostałych obszarach ekranu. Jest to szczególnie widoczne w monitorach wyposażonych w technologię lokalnego wygaszania strefowego lub w matrycach typu OLED, gdzie każdy piksel świeci niezależnie, co pozwala uniknąć niepożądanego efektu poświaty wokół jasnych obiektów na ciemnym tle.

Warto również zauważyć, że pełne wykorzystanie potencjału HDR wiąże się nierozerwalnie z szerszym zakresem odwzorowania barw, co sprawia, że przejścia tonalne między kolorami są płynniejsze i bardziej naturalne. Na rynku funkcjonują różne certyfikaty, takie jak DisplayHDR 400, 600 czy 1000, które informują użytkownika o realnych możliwościach danego urządzenia w zakresie luminancji i kontrastu. Choć podstawowe standardy HDR oferują zauważalną poprawę obrazu, to dopiero wyższe klasy certyfikacji zapewniają ten spektakularny efekt „wow”, który sprawia, że wirtualne krajobrazy stają się niemal nieodróżnialne od rzeczywistości.

Gwarancja On-Site Premier Support

Gwarancja Wybierz wsparcie klasy VIP. Gwarancja Premier to dedykowana linia telefoniczna, zaawansowani technicy i priorytetowy dostęp do części zamiennych. Twoje zgłoszenia trafiają od razu na szczyt kolejki, a diagnoza obejmuje zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie systemowe.

W razie konieczności naprawy fizycznej, technik przyjeżdża do Twojej siedziby (zazwyczaj na następny dzień roboczy). To idealne rozwiązanie dla firm bez własnego, rozbudowanego działu IT, potrzebujących szybkiego i profesjonalnego wsparcia zewnętrznego.

Wi-Fi 7

Wi-Fi 7 Wi-Fi 7, znane oficjalnie jako standard IEEE 802.11be, stanowi najbardziej zaawansowany etap ewolucji łączności bezprzewodowej i promowany jest jako fundament dla przyszłości cyfrowej rozrywki i pracy profesjonalnej. Technologia ta wprowadza drastyczne zmiany w sposobie przesyłania danych, oferując prędkości, które w praktycznych zastosowaniach laptopowych mogą osiągać nawet 5,8 Gb/s, co czyni ją niemal dwuipółkrotnie szybszą od standardu Wi-Fi 6/6E.

Kluczem do tak imponujących osiągów jest przede wszystkim radykalne rozszerzenie szerokości kanału do 320 MHz, co stanowi dwukrotny wzrost w porównaniu do poprzedniej generacji. Dzięki tak szerokim autostradom informacyjnym urządzenia mogą przesyłać znacznie większe pakiety danych w tym samym czasie, co eliminuje wąskie gardła nawet w bardzo zatłoczonych sieciach. Dodatkowo Intel implementuje technologię 4096-QAM, która pozwala na gęstsze upakowanie bitów w sygnale radiowym, co przekłada się na około dwudziestoprocentowy wzrost wydajności w porównaniu do modulacji stosowanej w Wi-Fi 6.

Istotnym elementem nowej architektury jest funkcja Multi-Link Operation, w skrócie MLO, która pozwala urządzeniom na jednoczesne nawiązywanie połączeń w wielu pasmach częstotliwości, takich jak 5 GHz oraz 6 GHz. Zamiast przełączać się między nimi, sprzęt wykorzystuje oba pasma naraz, co nie tylko drastycznie obniża opóźnienia, ale także drastycznie zwiększa niezawodność połączenia w trudnych warunkach radiowych.

Kolejną nowością jest funkcja zwana "Puncturing", która rozwiązuje odwieczny problem marnowania pasma przez lokalne zakłócenia. W starszych standardach pojawienie się interferencji na fragmencie kanału wymuszało porzucenie całej jego szerokości, natomiast Wi-Fi 7 potrafi precyzyjnie wyciąć tylko zakłóconą część, pozwalając na dalsze przesyłanie danych na pozostałej, wolnej przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu sieć staje się znacznie bardziej odporna na działanie innych urządzeń elektronicznych w domu czy biurze.

Standard ten został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających scenariuszach, takich jak strumieniowanie wideo w rozdzielczości 8K, profesjonalne granie w chmurze bez zauważalnych opóźnień oraz zaawansowane systemy rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Poprzez zminimalizowanie drgań sygnału, czyli tak zwanego jittera, oraz radykalną redukcję opóźnień, Wi-Fi 7 zaciera granicę między stabilnością tradycyjnego kabla Ethernet a swobodą komunikacji bezprzewodowej.

Warto zauważyć, że Wi-Fi 7 jest w pełni kompatybilne wstecz, co oznacza, że nowe karty sieciowe Intela będą bez problemu współpracować ze starszymi routerami, choć pełnię swoich możliwości pokażą dopiero w ekosystemie nowoczesnych punktów dostępowych. Dla użytkownika końcowego technologia ta zawarta w urządzeniach serii Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 oznacza przede wszystkim koniec kompromisów w kwestii stabilności łącza podczas jednoczesnej pracy wielu domowników na pasmach wymagających ogromnej przepustowości.

Układ Neural Processing Unit

Układ Neural Processing Unit Jednostka NPU, czyli procesor neuronowy, to wyspecjalizowany układ scalony zaprojektowany bezpośrednio z myślą o sprzętowym przyspieszaniu obliczeń związanych z algorytmami sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych rdzeni procesora głównego (CPU), które są stworzone do wykonywania skomplikowanych i różnorodnych zadań sekwencyjnych, oraz układów graficznych (GPU) zoptymalizowanych pod kątem równoległego przetwarzania grafiki 3D, układ NPU skupia się wyłącznie na specyficznych operacjach matematycznych. Należą do nich przede wszystkim mnożenie macierzy oraz operacje na liczbach o niższej precyzji, takich jak formaty INT8 czy FP16, które stanowią fundament działania sztucznych sieci neuronowych.

Główną zaletą zintegrowania jednostki NPU bezpośrednio w strukturze krzemowej procesora jest niezwykle wysoka efektywność energetyczna przy przetwarzaniu zadań AI. Uruchamianie modeli językowych, generowanie obrazów, rozmywanie tła w wideo czy rozpoznawanie twarzy i głosu na klasycznym procesorze lub karcie graficznej wymaga znacznych nakładów mocy i powoduje szybkie zużycie baterii w urządzeniach mobilnych. Układ NPU realizuje te same zadania wielokrotnie szybciej, zużywając przy tym zaledwie ułamek energii elektrycznej, co ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych laptopach, smartfonach i tabletach.

Wydajność procesorów neuronowych jest najczęściej podawana w teraoperacjach na sekundę (TOPS), co określa, ile bilionów operacji matematycznych układ jest w stanie wykonać w ciągu jednej sekundy. Współczesne systemy operacyjne oraz oprogramowanie coraz silniej polegają na dedykowanych układach NPU, odciążając od ciągłej pracy procesor główny i grafikę, co przekłada się na wyższą kulturę pracy całego komputera, niższe temperatury oraz znacznie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Złącze Thunderbolt 5

Złącze Thunderbolt 5 Notebooki serii Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 wchodzą w nową erę łączności dzięki implementacji portu Thunderbolt 5. Choć wizualnie zachowuje on formę popularnego gniazda USB-C, jego parametry techniczne deklasują dotychczasowe rozwiązania. Kluczową innowacją jest technologia Bandwidth Boost, która pozwala na inteligentne zarządzanie pasmem. W standardowym trybie port oferuje imponujące 80 Gbps w obie strony, jednak w sytuacjach wymagających intensywnego przesyłu wideo, potrafi dostarczyć aż 120 Gbps do wyświetlaczy, zachowując przy tym 40 Gbps na dane przychodzące.

To trzykrotny wzrost wydajności w porównaniu do standardu Thunderbolt 4, co czyni urządzenia tej serii idealnym narzędziem dla montażystów wideo 8K, inżynierów i twórców treści. Wsparcie dla najnowszych standardów DisplayPort umożliwia obsługę wielu monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżania, a zwiększona moc ładowania w ramach Power Delivery sprawia, że nawet najbardziej wydajne laptopy mogą być zasilane za pomocą jednego, uniwersalnego kabla.

Certyfikat EPEAT Gold

Certyfikat EPEAT Gold EPEAT Gold to najwyższy i najbardziej prestiżowy poziom certyfikacji w globalnym systemie oceny ekologicznej elektroniki, który potwierdza, że laptopy serii Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 spełniają najbardziej rygorystyczne kryteria zrównoważonego rozwoju. Aby urządzenie mogło poszczycić się tym oznaczeniem, musi nie tylko zaliczyć wszystkie wymagania podstawowe, ale także co najmniej 75% opcjonalnych kryteriów dotyczących mniejszego wpływu na środowisko naturalne. Standard ten bierze pod uwagę cały cykl życia sprzętu, wymuszając na producentach stosowanie tworzyw pochodzących z recyklingu, eliminację toksycznych substancji oraz projektowanie konstrukcji łatwych w naprawie i późniejszym demontażu. Posiadanie złotego certyfikatu EPEAT jest dla świadomego konsumenta oraz dużych organizacji jasnym sygnałem, że wybierają sprzęt o najwyższej efektywności energetycznej, który minimalizuje ślad węglowy i wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Windows 11 Pro

Windows 11 Pro Zainstalowany na urządzeniu serii Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 system Windows 11 Pro to centrum dowodzenia dla współczesnego profesjonalisty. Wykorzystując dużą przestrzeń roboczą ekranu, funkcja Snap Layouts pozwala na inteligentne rozmieszczenie wielu okien aplikacji obok siebie, co drastycznie zwiększa wydajność podczas analizy danych.

System został zoptymalizowany pod kątem pracy hybrydowej – płynnie zarządza połączeniami z zewnętrznymi monitorami i stacjami dokującymi, zapamiętując układ okien po ponownym podłączeniu. Dzięki wsparciu dla Azure Active Directory oraz Microsoft Endpoint Manager, działy IT mogą zdalnie konfigurować laptopa i zarządzać aktualizacjami bez konieczności fizycznego kontaktu z urządzeniem. To rozwiązanie, które pozwala pracownikowi być produktywnym w biurze, w domu i w podróży.

Intel vPro

Intel vPro Notebook Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 21Q887RZ0PB wspiera technologię Intel vPro, która stanowi zintegrowaną platformę sprzętową zaprojektowaną z myślą o potrzebach nowoczesnego biznesu. Łączy w sobie wysoką wydajność, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa oraz rozbudowane możliwości zdalnego zarządzania. Fundamentem tego rozwiązania jest ścisła integracja procesorów Intel Core z dedykowanymi chipsetami i kartami sieciowymi, co pozwala na stworzenie stabilnego i przewidywalnego środowiska informatycznego w dużych organizacjach.

Jednym z najważniejszych elementów platformy jest technologia Intel Active Management Technology, która umożliwia działom IT uzyskanie dostępu do komputera nawet w sytuacji, gdy system operacyjny uległ awarii lub urządzenie jest wyłączone. Dzięki takiemu rozwiązaniu administratorzy mogą zdalnie naprawiać błędy, aktualizować oprogramowanie układowe czy przeprowadzać inwentaryzację sprzętu bez konieczności fizycznej obecności przy danym stanowisku pracy.

Kwestie bezpieczeństwa są realizowane poprzez rozwiązanie Intel Hardware Shield, które oferuje ochronę wykraczającą poza możliwości tradycyjnego oprogramowania antywirusowego. System ten monitoruje integralność procesów na poziomie sprzętowym, chroniąc BIOS przed atakami oraz izolując krytyczne dane w bezpiecznych kontenerach, co znacząco minimalizuje ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem typu ransomware.

Ważnym aspektem Intel vPro jest również program Intel Stable IT Platform, który gwarantuje przedsiębiorstwom niezmienność kluczowych komponentów sprzętowych i sterowników przez co najmniej piętnaście miesięcy od premiery produktu. Taka stabilność pozwala na uniknięcie problemów z kompatybilnością podczas wdrażania nowych obrazów systemu i ułatwia zarządzanie cyklem życia floty komputerowej w firmie. Całość technologii została zoptymalizowana pod kątem współpracy z nowoczesnymi systemami operacyjnymi, oferując płynne przejście między różnymi trybami pracy przy zachowaniu maksymalnej energooszczędności i responsywności sprzętu.

Certyfikat Energy Star

Certyfikat Energy Star Energy Star to międzynarodowy symbol wysokiej efektywności energetycznej, przyznawany urządzeniom, które zużywają znacznie mniej prądu niż ich standardowe odpowiedniki bez utraty wydajności czy funkcjonalności. Certyfikat ten wymusza na producentach stosowanie zaawansowanych systemów zarządzania energią, które automatycznie przełączają sprzęt w tryb uśpienia o niskim poborze mocy po okresie bezczynności. Program ten został stworzony przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), aby pomóc konsumentom i firmom w obniżaniu rachunków za elektryczność przy jednoczesnym ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Wybierając laptopy serii Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 z tym charakterystycznym logo, użytkownik ma pewność, że produkt przeszedł rygorystyczne testy laboratoryjne potwierdzające jego proekologiczny charakter i oszczędność eksploatacji.

Kensington Lock

Kensington Lock Gniazdo linki zabezpieczającej przed kradzieżą to popularny mechanizm poprawiający bezpieczeństwo komputerów biznesowych. Najczęstszym standardem jest Kensington Lock, nazwany tak od producenta, który wprowadził to rozwiązanie na rynek. laptopy serii Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 otrzymały takie gniazdo by lepiej chronić urządzenie przed przywłaszczeniem przez osoby postronne w zatłoczonych biurach, urzędach, sklepach czy innych lokalach usługowych. Specjalnie zaprojektowane, wzmocnione gniazdo chroni urządzenie przed łatwą kradzieżą. Solidne wykonanie sprawia, że wyrwanie linki czy gniada jest wręcz niemożliwe.

TrackPoint

TrackPoint Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ThinkPadem, czerwony punkt na środku klawiatury może Cię intrygować. To TrackPoint – inteligentny manipulator, który zastępuje myszkę. Choć na początku wymaga chwili przyzwyczajenia, po krótkim czasie staje się najbardziej intuicyjnym sposobem sterowania komputerem. Pozwala na znacznie dokładniejsze ruchy niż gładzik, co jest kluczowe np. w tabelach Excela. Możesz pracować z laptopem na kolanach, na małym stoliku kawiarnianym czy w ciasnym fotelu lotniczym bez potrzeby przesuwania ręki na boki. Środkowy przycisk pod spacją pozwala na błyskawiczne przewijanie długich stron internetowych – wystarczy przytrzymać go i lekko pchnąć TrackPoint.

To mały element, który definiuje komfort pracy na laptopach Lenovo, sprawiając, że pisanie i nawigacja stają się jedną, spójną czynnością.

Matryca OLED

Matryca OLED Laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 21Q887RZ0PB z matrycą OLED (Organic Light Emitting Diode) to przełom w komforcie pracy wizualnej. W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli LCD, gdzie podświetlenie krawędziowe lub strefowe zawsze powoduje pewien stopień „wycieku” światła, technologia OLED opiera się na samoświecących pikselach. Pozwala to na uzyskanie nieskończonego kontrastu oraz prawdziwej, głębokiej czerni, ponieważ w celu wyświetlenia ciemnych partii obrazu piksele są po prostu całkowicie wygaszane.

Dzięki wsparciu dla szerokich palet barw, takich jak 100% DCI-P3, laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 21Q887RZ0PB z ekranem OLED staje się przenośnym studiem graficznym. Każdy niuans kolorystyczny jest oddany z najwyższą wiernością, co jest kluczowe przy profesjonalnej gradacji kolorów w materiałach wideo czy podczas edycji fotografii. Dodatkowo, niemal natychmiastowy czas reakcji matrycy eliminuje efekt smużenia, co sprawia, że dynamiczne materiały wideo prezentują się wyjątkowo ostro i płynnie.

Certyfikat MIL-STD-810H

Certyfikat MIL-STD-810H Laptopy serii Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 pozytywnie przeszły szereg wymagających i rygorystycznych testów jakości, wytrzymałości i odporności na różne warunki środowiskowe zgodnie z zaktualizowanym militarnym standardem MIL-STD-810H. Bardziej restrykcyjne procedury i zaktualizowane metody testowe jeszcze lepiej odzwierciedlają skrajne warunki użycia w prawdziwym środowisku roboczym. Certyfikacja MIL-STD-810H potwierdza wysoką jakość i niezawodność urządzeń tej serii.

TPM

TPM Notebooki serii Lenovo ThinkPad P1 Gen 8 wykorzystują układ TPM jako dedykowany układ bezpieczeństwa, który jest fizycznie odizolowany od reszty podzespołów na płycie głównej. Takie rozwiązanie gwarantuje, że klucze kryptograficzne są generowane i przechowywane w środowisku odpornym na ataki hakerskie skierowane bezpośrednio w system operacyjny. Moduł ten staje się kluczowym elementem podczas współpracy z funkcją BitLocker, ponieważ odpowiada za automatyczne zarządzanie dostępem do zaszyfrowanych partycji dysku przy każdym uruchomieniu komputera. Dodatkowo układ monitoruje integralność oprogramowania układowego, blokując dostęp do danych w sytuacji, gdy wykryje nieautoryzowaną ingerencję w pliki startowe systemu Windows.

: 21Q887RZ0PB
Hurry! only 1 szt. w magazynie.
Informacje podstawowe
Producent
Lenovo
Produkt
Mobilna stacja robocza
Rodzaj konfiguracji
Rozszerzona
Certyfikat Intel EVO
Nie
Model
ThinkPad P1 Gen 8
Stan
Nowy
Gwarancja
3 lata On-Site (w tym 3 lata Premier Support)
Laptop konwertowalny
Nie
Materiał obudowy
Aluminium
Kolor obudowy
Czarny
Kamera internetowa
Tak
Procesor
Procesor
Intel Core Ultra 9
Generacja procesora
Arrow Lake
Typ procesora
Model: Core Ultra 9 285H
Częstotliwość: 5,4 GHz
Cache: 24 MB
Obsługiwane gniazda: FCBGA2049
Obsługiwana pamięć: Up to LPDDR5/x 8400 MT/s Up to DDR5 6400 MT/s
Zestaw instrukcji: 64-bit
Technologia Intel vPro
Tak
Liczba rdzeni procesora
16
Układ NPU (AI)
Tak
Technologia AMD DASH
Nie
Liczba zainstalowanych procesorów
1
Chipset płyty głównej
Intel SoC
PassMark procesora
34421
Pamięć RAM
Pamięć zainstalowana
64 GB
Typ pamięci
1 x 64 GB
LPCAMM2
LPDDR5x
7467 MT/s
Liczba banków pamięci
1
Maksymalna ilość pamięci
64 GB
Dyski
Dysk
SSD
Pojemność dysku
4 TB
Parametry dysku
M.2 NVMe PCie 5.0
SSD
jednostronne
2280
4 TB
Dysk 2
SSD
Pojemność dysku 2
4 TB
Parametry dysku 2
M.2 NVMe PCie x3
SSD
jednostronne
2280
4 TB
Dysk 3
brak
Dysk 4
brak
Napęd optyczny
brak
Ekran
Przekątna ekranu
16"
Rozdzielczość
3200x2000
Technologia matrycy
OLED
Jasność matrycy
600 cd/m²
Ekran dotykowy
Tak
Filtr prywatyzujący
Nie
High Dynamic Range (HDR)
Tak
Informacja o ekranie
16" 3.2K (3200x2000) Tandem OLED 600nits
Anti-glare / Anti-reflection / Anti-smudge
100% DCI-P3
40-120Hz
DisplayHDR 600
Dolby Vision
Eyesafe
TÜV Low Blue Light
Touch
Karta graficzna
Zintegrowana karta graficzna
Intel Arc 140T
PassMark karty zintegrowanej
6669
Dedykowana karta graficzna
NVIDIA RTX PRO 2000
Typ dedykowanej karty graficznej
Pamięć video: 8 GB GDDR7
Rodzaj karty graficznej
Dedykowana
Interfejsy i komunikacja
Interfejsy
2 x Thunderbolt 5 (PowerDelivery 3.1)
1 x Thunderbolt 4 (PowerDelivery 3.1)
1 x USB-A 3.2 Gen 2 (Always On)
1 x HDMI 2.1
1 x Gniazdo słuchawkowe
Złącza, gniazda rozszerzeń
Czytnik kart SDXC
Modem WWAN
Nie
Typ modemu WWAN
brak
Komunikacja
Wi-Fi 7 (802.11be)
Bluetooth 5.4
vPro
Złącze Thunderbolt
Thunderbolt 5
Złącze HDMI
Tak
Złącze DisplayPort
Nie
Złącze VGA (15-pin D-Sub)
Nie
Wi-Fi
Tak
Złącze COM (RS-232)
Nie
Bluetooth
Tak
Pozostałe
Multimedia
SoundWire
Cirrus Logic CS42L43
2 mikrofony
Głośniki stereo 2W x2, Dolby Atmos
Kamera internetowa 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Computer Vision Human Presence Detection on ISP
Bezpieczeństwo
Dedykowany układ szyfrowania TPM 2.0 Enabled
Czytnik linii papilarnych (dotykowy, Match-on-Chip), Zintegrowany z przyciskiem uruchamiania
Kensington Lock (Nano), 2.5 x 6 mm
Bottom cover tamper detection
Zabezpieczenie kamery internetowej
Wizualne wyk
Czytnik kart SmartCard
Nie
Wprowadzanie danych
Touchpad
TrackPoint
Klawiatura podświetlana
Układ klawiatury
Międzynarodowy
Podświetlana klawiatura
Tak
Czytnik linii papilarnych
Tak
Klawiatura numeryczna
Nie
Near Field Communication (NFC)
Nie
Zasilanie
Zasilacz 140W USB-C GaN (3-pin)
Kensington Lock
Tak
Bateria
Bateria 90 Wh
Trusted Platform Module (TPM)
Tak
System operacyjny
Windows 11 Pro
Wymiary
Szerokość: 354 mm
Głębokość: 241 mm
Wysokość: 16 mm
Certyfikaty
MIL-STD-810H
Intel Evo Platform
Eyesafe Certified 2.0
TÜV Rheinland Low Blue Light
Energy Star 9.0
EPEAT Gold Registered
RoHS compliant
TCO Certified, generation 10
Certyfikat MIL-STD-810
MIL-STD-810H
Certyfikat EPEAT Gold
Tak
W zestawie
Lenovo AI Now + Intel Connectivity Performance Suite
Zasilacz 140W USB-C GaN (3-pin)
Waga
1,84 kg
Copilot+ PC
Nie

Specyficzne kody

EAN13
0199276825520
MPN
21Q8003YPB
Przesyłka kurierska
Darmowa

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.

ITnes.pl · PKO Leasing

Finansowanie jutra:
Leasing w ITnes.pl

Napędzamy Twój biznes technologią, której nie musisz kupować na własność.

W świecie nowoczesnego biznesu wygrywają ci, którzy potrafią szybciej adaptować zmiany. W ITnes.pl wierzymy, że dostęp do najpotężniejszych narzędzi IT nie powinien być ograniczony jednorazowym wydatkiem. Dlatego, wspólnie z PKO Leasing – niekwestionowanym liderem rynku – stworzyliśmy ekosystem finansowy, który pozwala Twojej firmie wejść na wyższy poziom efektywności bez obciążania budżetu.

Dlaczego Leasing z ITnes.pl to Twój strategiczny ruch?

Leasing w naszym wydaniu to nie tylko rata.
To Power Up dla Twojej infrastruktury IT.

Maksymalna Płynność

Cash Flow Mastery

Zachowaj gotówkę na kluczowe inwestycje, marketing czy ekspansję. Sprzęt zarabia na siebie sam, gdy Ty płacisz niskie, przewidywalne raty.

Optymalizacja Podatkowa 2.0

Tarcza Podatkowa

Wykorzystaj tarczę podatkową. Każda rata to koszt uzyskania przychodu, który realnie obniża Twoje zobowiązania wobec fiskusa.

Technologia Zawsze na Czas

Rotacja Floty IT

Nie czekaj latami na wymianę sprzętu. Leasing pozwala na regularną rotację floty IT, dzięki czemu Twój zespół zawsze pracuje na najszybszych i najbezpieczniejszych rozwiązaniach.

Formy Finansowania

Skrojone pod Twój Model Biznesowy. Wybierz drogę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju Twojej firmy.

Leasing Operacyjny

Wolność i Elastyczność

To najczęściej wybierana forma przez naszych partnerów B2B. Traktujesz leasing jak usługę.

DLA KOGO? Dla firm chcących regularnie odświeżać park maszynowy.
KORZYŚĆ Opłata wstępna i wszystkie raty są w całości kosztem uzyskania przychodu. Podatek VAT płacisz proporcjonalnie w każdej racie.

Leasing Finansowy

Inwestycja w Majątek

Idealny, gdy planujesz związać się ze sprzętem na dłużej i chcesz go amortyzować po swojej stronie.

DLA KOGO? Dla przedsiębiorców stawiających na budowę stałych aktywów firmy.
KORZYŚĆ Ty dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a część odsetkowa raty jest Twoim kosztem.

Twoja Droga do Nowoczesności

Proces w ITnes.pl jest tak płynny, jak praca na nowym workstation od HP czy Dell.

TECH

Wybór Rozwiązania

Wybierz topowy sprzęt z naszej oferty. Nasi eksperci pomogą Ci skonfigurować zestaw idealnie pod profil Twojej działalności.

LEARN

Konsultacja i Decyzja

Skontaktuj się ze swoim Dedykowanym Opiekunem. Wniosek procesujemy błyskawicznie – decyzję z PKO Leasing otrzymasz często w 15 minut.

TOGETHER

Podpisanie i Realizacja

Formalności ograniczamy do minimum. Podpisujesz umowę (często całkowicie online) i dołączasz do grona firm, które nie czekają na przyszłość, ale ją tworzą.

SUCCESS

Start Systemu

Sprzęt trafia do Twojego biura, gotowy do pracy, a Ty cieszysz się pełnym wsparciem posprzedażowym ITnes.pl.

PORADA EKSPERTA

Strategiczne Zarządzanie Cyklem Życia IT

„W dzisiejszym IT to nie posiadanie, a użytkowanie generuje zysk. Rekomendujemy leasing jako narzędzie do zarządzania TCO (Total Cost of Ownership). Zamiast jednorazowego kosztu 100 000 zł na serwery, zainwestuj te środki w rozwój produktu, a technologię sfinansuj z bieżących przychodów. To różnica między firmą, która trwa, a firmą, która dominuje."

FAQ – Rozumiemy Twój Biznes

Absolutnie. Dzięki partnerstwu z PKO Leasing oferujemy procedury uproszczone dla startupów i nowych podmiotów.
Praktycznie wszystko, co buduje Twoje środowisko pracy: laptopy, stacje robocze, serwery, macierze, monitory, a nawet specjalistyczne oprogramowanie.
Stawiamy na minimum biurokracji. W większości przypadków wystarczy NIP i dowód osobisty reprezentanta firmy.

ITnes.pl | IT for BUSINESS

Więcej niż Sklep – Twój Partner Technologiczny. Nie jesteśmy tylko dostawcą pudełek. Jesteśmy architektami Twojej przewagi konkurencyjnej.

Dedykowany Opiekun Klienta

W ITnes.pl nie jesteś numerem w systemie. Masz swojego partnera, który zna specyfikę Twojej branży i zawsze odbiera telefon.

A-brandy z Rodziny IT

Dostarczamy tylko rozwiązania od globalnych liderów (Dell, HP, Lenovo, Apple). To gwarancja jakości, prestiżu i niezawodności.

Wsparcie Przed i Posprzedażowe

Nasza rola nie kończy się na wystawieniu faktury. Doradzamy przy wyborze, wspieramy przy wdrożeniu i dbamy o Twój spokój w trakcie eksploatacji.

B2B DNA

Rozumiemy język biznesu. Nasza oferta jest elastyczna, skalowalna i zawsze zorientowana na Twój sukces.

Gotowy na przyspieszenie?

Porozmawiajmy o tym, jak leasing z PKO Leasing w ITnes.pl może odmienić Twoją firmę. Skontaktuj się z nami już dziś.

Skontaktuj się z nami

Sprzęt IT dla firm bez inwestycji na start

Zamiast jednorazowego wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł – przewidywalny miesięczny koszt

Rozwiązanie dla klientów biznesowych

Sprzęt elektroniczny RentPay

finansowanie sprzętu IT
dla firm

RentPay to model finansowania, w którym firma korzysta ze sprzętu w zamian za stałą miesięczna opłatę. Nie inwestujesz w zakup środków trwałych – zachowujesz płynność finansową i kontrolę nad kosztami.

Jak wynajmować sprzęt za pomocą RentPay?

Zobacz opcję „Subskrybuj” przy na stronie produktu i sprawdź miesięczny koszt dla Twojej firmy

Dlaczego firmy wybierają subskrypcję?

Wykup

Stały miesięczny koszt bez dużych inwestycji

Nie angażujesz kapitału w zakup sprzętu, który traci wartość

Przedłużenie

Krótka umowa

Na 12 miesięcy. W ofercie dla firm sprzęt wymienisz już po pół roku.

Rozwiązanie

Możliwość zmiany sprzętu w trakcie umowy

Rozbudowujesz lub wymieniasz sprzęt bez rozwiązywania umowy, po 6 miesiącach możesz wymienić sprzęt na nowy – coś czego nie oferuje leasing.

Wykup 2

Ochrona i SafeUp w cenie

Subskrypcja sprzętu obejmuje bezpłatny pakiet ochronny SafeUp. Nie musisz martwić się kradzieżą i serwisem sprzętu.

Przedłużenie 2

Faktura VAT za usługę

Co miesiąc otrzymujesz fakturę VAT za subskrypcję, którą łatwo zaksięgujesz w koszty prowadzenia biznesu.

Jak działa RentPay?

1 Koszyk

Wybierz subskrypcję

W metodach płatności za produkt wybierz opcję SUBSKRYBUJ.

2 Koszyk

Podsumowanie oferty

Na tym etapie poznasz dokładną ofertę subskrypcji bądź najmu. Możesz dobrać dodatkowy pakiet serwisowy.

3 Koszyk

Zaakceptuj umowę

Na ekranie generowania Umowy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych.

Przygotuj dowód osobisty, na podstawie Twoich informacji zostanie wygenerowana Umowa Subskrypcji. Zaakceptuj aby przejść dalej.

4 Koszyk

Subskrypcja dla biznesu

Po zaakceptowaniu Umowy należy wpłacić kaucję, która jest niezbędna do aktywowania Twojej Umowy.

Możesz to zrobić na dwa sposoby – płatnością online AutoPay bądź na podstawie Noty Księgowej. Pamiętaj, aby wpłacić kaucję z konta firmowego, inaczej niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja. Po zaksięgowaniu wpłaty, wysyłamy Twój sprzęt!

Najczęstsze pytania

Czy subskrypcja to leasing?
Nie. W leasingu spłacasz sprzęt i często go wykupujesz. Dzięki subskrypcji płacisz tylko za korzystanie ze sprzętu, co znacznie zmniejsza Twoje firmowe wydatki.
Co zawiera cena subskrypcji?
Cena miesięcznego wynajmu związana jest ze spadkiem wartości urządzenia w czasie, kiedy jest użytkowany przez klienta. Oznacza to, że płacisz tylko za korzystanie z urządzenia. W cenę wliczony jest podstawowy pakiet ochronny.
Uproszczony proces zawarcia umowy
Proces wynajmu sprzętu IT został zaprojektowany z myślą o firmach, które cenią czas i sprawność działania. Ograniczamy formalności do niezbędnego minimum – bez rozbudowanej dokumentacji, długiego oczekiwania na decyzję czy skomplikowanych negocjacji. W kilku prostych krokach Twoja firma może szybko uzyskać dostęp do potrzebnego sprzętu.
Czy mogę zmienić sprzęt w trakcie umowy?
Tak. W trakcie trwania umowy zawsze możesz rozbudować sprzęt i po 6 miesiącach już wymieniać na inny model.
Co się stanie, jeśli sprzęt zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony?
Kradzież sprzętu należy jak najszybciej zgłosić na policję oraz do firmy WeSub S.A. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wynajmowanego sprzętu należy natychmiastowo poinformować firmę WeSub S.A., której pracownicy udzielą szczegółowych informacji w celu dalszego postępowania.

Skontaktuj się z nami

```

Widok 360° nie jest dostępny dla tego produktu.