Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Apple Mac Studio – nowe spojrzenie na małe komputery stacjonarne

Wysłany dnia: Mar 28, 2022 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Nowości w ofercie sklepu
Apple Mac Studio – nowe spojrzenie na małe komputery stacjonarne

Mac Studio to kompaktowy komputer od Apple, który powstał z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Producent wykorzystał tu między innymi nową linię procesorów M1 Max i M1 Ultra. Sprzęt wyróżnia się jednak pod wieloma aspektami – to prawdziwie profesjonalny komputer, w którym zadbano o najmniejsze szczegóły. Jakość marki Apple nie wymaga przedstawiania. Umieszczono tutaj stację roboczą w małej, lecz funkcjonalnej obudowie. Sprawdź, co wyróżnia Apple Mac Studio!


Ogromna moc obliczeniowa w 20-centymetrowej obudowie, czyli wydajność Apple Mac Studio

Komputer Apple Mac Studio powstał z myślą o profesjonalistach. To uniwersalne narzędzie do pracy, które kryje ogromną moc obliczeniową. Warto jednak zwrócić uwagę na charakterystyczną obudowę. Apple zdecydowało się tu, by stworzyć sprzęt kompaktowy, który będzie oferował wszystko to, co duże stacje robocze. Komputer jest mały – jego wymiary to 19,7 × 9,5 cm. Kryje jednak ogromną wydajność. Producent zadbał tu o autorski, efektywny system chłodzenia, dzięki czemu udało się umieścić potężne chipy Apple M1 Max i M1 Ultra w tak kompaktowej obudowie.

Ta seria procesorów powstała z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Oferują topową wydajność przede wszystkim w programach użytkowych. Można zdecydować między dwoma konfiguracjami – Apple M1 Max i Apple M1 Ultra. Pierwszy procesor posiada 10 rdzeni CPU, 24-rdzeniowe GPU, 16-rdzeniowy Neural Engine oraz oferuje przepustowość na poziomie 400 GB/s. To tańsza opcja, jednak wciąż bez problemu wystarczy do edycji wideo, renderowania czy też grafiki lub modelowania 3D. Drugi procesor jest stworzony dla najbardziej wymagających. Oferuje 20 rdzeni CPU, 48-rdzeniowe GPU, 32-rdzeniowy Neural Engine oraz przepustowość na poziomie 800 GB/s. Apple M1 Ultra to najwydajniejszy procesor tego producenta przeznaczony do Mac Studio.Komputery zostały wyposażone w dużo pamięci RAM, jednak zależy to od wybranej konfiguracji. Apple Mac Studio z M1 Max obsługuje maksymalnie 64 GB. W przypadku M1 Ultra można wybrać sprzęt z 128 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna również zależy od wybranej opcji. Producent oferuje maksymalnie 8 TB. To stosunkowo dużo, jednak w przypadku komputera do pracy takie rozwiązanie może być koniecznością.

Szerokie możliwości łączności w komputerach Apple Mac Studio

Producent zadbał tu o łączność – mimo tak niewielkiej obudowy. Udało się umieścić aż 12 portów. Znajdują się one z przodu i z tyłu urządzenia. Dzięki temu sprzęt może stać się prawdziwą stacją roboczą, gdzie podłączysz dowolne akcesoria zewnętrzne. Producent mówi o możliwości korzystania z nawet 4 osobnych wyświetlaczy Pro Display XDR. Komputer posiada także gniazdo audio, co nie zawsze znajduje się w nowszych urządzeniach.Z przodu smukłej, minimalistycznej obudowy Apple Mac Studio można znaleźć 2 porty USB Typu C lub Thunderbolt 4 oraz 1 złącze SDXC. Na tyle komputera umieszczono natomiast aż 4 x Thunderbolt 4, Ethernet, HDMI i 2 x USB Typu A. Producent zadbał także o technologie łączności bezprzewodowej. Apple Mac Studio obsługuje więc Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.0. Nie trzeba korzystać z dodatkowych, zewnętrznych akcesoriów.

Stacja robocza, która zajmuje tylko kilka centymetrów stanowiska

Apple Mac Studio jest komputerem stacjonarnym, który ma służyć do profesjonalnych zastosowań. Działa on na systemie macOS, więc pod względem funkcjonalności to jeden z najlepszych wyborów, jakie są dostępne. Wiele aplikacji użytkowych zostało stworzonych, by pracować w środowisku macOS – dlatego właśnie Apple Mac Studio to tak dobre rozwiązanie. Warto zwrócić uwagę na niezwykle ciche działanie komputera. To wyróżnia ten sprzęt, ponieważ kryje on ogromne możliwości. Procesory Apple M1 Max i M1 Ultra to najnowsze propozycje tego producenta. Są one niezwykle wydajnymi konstrukcjami, które mocno wyprzedzają konkurencyjne modele. Bez problemu można pracować w środowisku 3D czy też montować wideo o rozdzielczości nawet 8K. To prawdziwie profesjonalne stacje robocze, które zawsze zapewniają najlepsze warunki do pracy.Apple Mac Studio nie jest komputerem dla każdego. Mimo wszystko został on stworzony dla najbardziej wymagających i tutaj naprawdę sprawdza się świetnie. Tańsza wersja z procesorem Apple M1 Max kosztuje 10 799 zł na stronie producenta. Droższa propozycja, wyposażona w M1 Ultra to wydatek aż 20 799 zł. Oczywiście ceny mogą różnić się w zależności od wybranej pamięci RAM czy dysku SSD. To komputer zdecydowanie z wyższej półki do najbardziej wymagających zadań – mieści się mimo to w zaledwie 20-centymetrowej, minimalistycznej obudowie.

Close