Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Lenovo ThinkPad Z16 - biznesowy laptop dla prawdziwego profesjonalisty

Wysłany dnia: Mar 23, 2022 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Nowości w ofercie sklepu
Lenovo ThinkPad Z16 - biznesowy laptop dla prawdziwego profesjonalisty

Biznesowy laptop dla prawdziwego profesjonalisty, czyli seria Lenovo ThinkPad Z16

Ta seria powstała z myślą o biznesowych zastosowaniach. Laptopy Lenovo ThinkPad Z16 w odróżnieniu od bliźniaczego Lenovo ThinkPad Z13, stawiają przede wszystkim na wydajność oraz produktywność. Oczywiście kosztem jest mobilność, jednak wciąż producent stworzył ten sprzęt, by był on uniwersalnym narzędziem do pracy. Laptopy wyróżniają się już samą konstrukcją – wykorzystano tu nawet materiały z recyklingu. Za osiągi odpowiadają topowe podzespoły AMD Ryzen PRO 6000-H oraz dedykowane karty graficzne AMD Radeon RX 6500M. Profesjonalne, 16-calowe laptopy o wyróżniającym się designie.

Wydajność, czyli jedna z najważniejszych cech laptopa do pracy i charakterystyczna konstrukcja

Lenovo ThinkPad Z16 jest synonimem mocy obliczeniowej. Producent wykorzystał tu procesory AMD Ryzen PRO 6000-H, gdzie wydajność idzie w parze ze świetną kulturą pracy. To duży plus dla 16-calowego laptopa, ponieważ moc obliczeniowa to poniekąd podstawa. Laptopy różnią się od bliźniaczej serii Lenovo ThinkPad Z13 układami graficznymi – w tej serii użyto dedykowanych kart Radeon RX 6500M. Jest to jednak opcjonalny wybór. Producent zadbał także o dużo pamięci RAM, maksymalnie 32 GB LPDDR5. Wykorzystano tu również szybkie dyski SSD PCIe 4.0 o pojemności sięgającej 2 TB – zależnie od wybranego modelu.


Cechą, która wyróżnia serię ThinkPad Z16, tak jak Z13 jest jednak obudowa. Producent wykorzystał tu dość oryginalne materiały. Jest to na przykład aluminium z recyklingu czy też skóra wegańska. Całość dopina opakowanie, gdzie wykorzystano bambus i trzcinę cukrową. Zasilacz natomiast składa się w 75% z materiałów odzyskanych. Sam design laptopa odbiega od klasycznych konstrukcji. To sprzęt zdecydowanie dla osób, które chcą posiadać coś oryginalnego, wyróżniającego się. Mimo tego, że laptop jest 16-calowy, zadbano o mobilność w miarę możliwości. Jego waga wynosi 1,97 kg, a smukła obudowa pozwala na wygodne przenoszenie.

Konstrukcja laptopów z tej serii wyróżnia się także pod innymi względami. Chodzi między innymi o “Communication Bar” z kamerą Full HD – takie samo rozwiązanie można znaleźć również w mniejszym odpowiedniku, czyli Lenovo ThinkPad Z13. Stosunek ekranu do obudowy wynosi tutaj aż 92,3%, co jest świetnym wynikiem w przypadku biznesowego sprzętu. Dzięki temu praca jest znacznie wygodniejsza. Zaimplementowano tu również większy TouchPad o szerokości aż 120 mm.

Producent zdecydowanie przyłożył się do jakości obrazu. W laptopach Lenovo ThinkPad Z16 wykorzystano 2 rodzaje matryc – IPS i OLED. Obie oferują proporcje 16:10, czyli coraz popularniejsze rozwiązanie dla biznesowych urządzeń. Druga opcja obsługuje natywną rozdzielczość 4K oraz posiada funkcję HDR, technologię Dolby Vision i możliwość sterowania za pomocą dotyku. Jasność w tym wypadku wynosi 400 nitów. Tańsza matryca IPS obsługuje Full HD, lecz nie ma tu dodatkowych technologii czy funkcji. Jasność jest taka sama.

Laptopy Lenovo ThinkPad Z16 jako uniwersalne narzędzie do pracy

W tych laptopach najważniejsza jest produktywność. Producent zadbał więc o funkcje związane z łącznością. Sprzęt posiada 3 złącza USB Typu C 4.0, czytnik kart microSD oraz Audio Combo Jack. Dodatkowo uwzględniono tu najnowsze technologie łączności bezprzewodowej. Producent zaimplementował Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 oraz opcjonalnie moduł 4G LTE do odbioru mobilnego internetu.

Lenovo ThinkPad Z16 idealnie sprawdza się w wideokonferencjach. Zapewnia to kamerka Full HD oraz podwójny mikrofon. Sprzęt wspiera sztuczna inteligencja, która powoduje, że jakość obrazu i dźwięku jest lepsza. Producent wykorzystał tu również osłonkę obiektywu dla zapewnienia prywatności. Laptopy zostały wyposażone w sensor IR, dzięki czemu można odblokować sprzęt za pośrednictwem skanu twarzy.

Mobilny sprzęt, gdzie Twoje dane będą zawsze bezpieczne

Laptopy Lenovo ThinkPad Z16 zostały również wyposażone w pojemne baterie – aż 70 Wh. Ma to zapewniać cały dzień pracy. Biznesowy sprzęt musi być zawsze gotowy, dlatego właśnie wykorzystano takie rozwiązanie. Producent zadbał również o bezpieczeństwo. Podobnie, jak ThinkPad Z13 – ten model wspiera układ Microsoft Pluton. Można być pewnym pełnej ochrony wrażliwych danych.

Warto również zwrócić uwagę na pozostałe rozwiązania dla zachowania bezpieczeństwa. Laptopy posiadają między innymi czytnik linii papilarnych – znacznie bezpieczniejsza technologia, niż standardowe hasło. Dodatkowo uwzględniono tu osłonkę kamerki internetowej, sensor IR czy też najnowszy system Windows 11 PRO. Wszystko dla wygody i produktywności użytkownika.Sklep ITnes.pl | IT for BUSINESS
jest autoryzowanym partnerem firmy Lenovo

ITnes.pl - GOLD Partner Lenovo

Close