Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Laptopy Lenovo ThinkPad Z13 – nowe podejście do biznesowego, profesjonalnego sprzętu

Wysłany dnia: Mar 16, 2022 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Nowości w ofercie sklepu
Laptopy Lenovo ThinkPad Z13 – nowe podejście do biznesowego, profesjonalnego sprzętu

Seria Lenovo ThinkPad Z13 to zupełnie nowy sprzęt biznesowy na rynku. Laptopy powstały w wyniku współpracy producenta z marką AMD. Wykorzystano tu między innymi topowe procesory AMD Ryzen 6000 PRO. Sprzęt wyróżnia się zarówno konfiguracją, jak i samą budową. Laptopy są stworzone z wielu materiałów, które były recyklingowane lub ponownie można przetworzyć. Dzięki temu ta seria charakteryzuje się nie tylko najwyższą wydajnością czy biznesową funkcjonalnością – producent zadbał nawet o środowisko. Wśród wykorzystanych materiałów jest między innymi aluminium z recyklingu, wegańska skóra i inne elementy po konsumenckie. Charakterystyczny design, najnowsza seria procesorów AMD oraz profesjonalne podejście do użytkownika – to wszystko w laptopach Lenovo ThinkPad Z13.

Wydajność prawdziwie profesjonalnego laptopa

Laptopy Lenovo ThinkPad Z13 są bliźniaczą serią Lenovo ThinkPad Z16. Wykorzystano tę samą serię procesorów, czyli AMD Ryzen PRO 6000-H. Sprzęt charakteryzuje się naprawdę wysoką wydajnością przy niższym zużyciu energii (obniżone TDP). Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w odróżnieniu od większego ThinkPada Z16, ten model korzysta tylko ze zintegrowanych układów graficznych. Dzięki temu zachowano 13-calową, kompaktową konstrukcję.

Pamięci RAM również jest tu stosunkowo dużo – maksymalnie 32 GB LPDDR5, zależnie od wybranej konfiguracji. Producent wykorzystał także szybkie dyski SSD PCIe 4.0 o pojemności sięgającej 1 TB (2 TB dostępne tylko w większym ThinkPadzie Z16). Laptopy zostały wyposażone w baterię o pojemności 50 Wh. Przy takiej konfiguracji pozwala to na cały dzień pracy. Biznesowy laptop powinien być zawsze gotowy do pracy – Lenovo ThinkPad Z13 sprawdza się pod tym względem idealnie.

Design, który wykorzystuje materiały z recyklingu – nowość wśród biznesowych laptopów

Cechą charakterystyczną nowych laptopów Lenovo ThinkPad Z13 i Z16 jest obudowa. Producent wykorzystał tu wyróżniający się design. Sprzęt ma pozytywny wpływ nie tylko na produktywność użytkownika, ale także środowisko. Przy konstrukcji laptopów wykorzystano materiały z recyklingu. Producent zdecydował się na takie elementy, jak wegańska skóra, aluminium czy nadające się do przetworzenia opakowania z bambusa i trzciny cukrowej. To jedyny biznesowy, profesjonalny laptop tak przyjazny dla środowiska – warto o tym pamiętać przy zakupie.
 
Lenovo ThinkPad Z13 ma 13,3-calowy ekran. Można jednak wybrać między dwoma matrycami – OLED lub IPS. Pierwsza opcja jest droższą propozycją. Sprzęt obsługuje wtedy natywną rozdzielczość 2560 × 1600 i oferuje jasność 400 nitów. Dodatkowo zaimplementowano tu funkcję HDR oraz technologię Dolby Vision. Matryca IPS ma niższą rozdzielczość – 1920 × 1200. Oba ekrany oferują proporcje 16:10. To wygodniejsze rozwiązanie przy obsłudze programów. W tym wypadku jasność wynosi również 400 nitów, jednak nie ma dodatkowych technologii.
 
Nad ekranem znajduje się “Communication Bar”. Takie rozwiązanie wykorzystano również w bliźniaczym modelu – ThinkPad Z16. Producent zaimplementował kamerkę internetową o rozdzielczości Full HD z dużym sensorem. Wykorzystano tu również osłonę prywatności. Za nagrywanie dźwięku odpowiadają dwa mikrofony. Sprzęt jest idealnie przystosowany do wideokonferencji. Jakość obrazu i dźwięku na bieżąco ulepsza sztuczna inteligencja. Laptopy Lenovo ThinkPad Z13 charakteryzują się stosunkiem ekranu do obudowy na poziomie 91,6%. Producent zaimplementował także większy TouchPad – szerokość 120 mm.

Laptop do biznesowych zastosowań dla mobilnych użytkowników

Seria Lenovo ThinkPad Z13 powstała z myślą o biznesowych zastosowaniach. Dlatego właśnie producent zadbał o bezpieczeństwo użytkownika. Laptopy wykorzystują układ bezpieczeństwa Microsoft Pluton. Dodatkowo producent zaimplementował osłonkę prywatności na kamerkę czy też sensor IR – ten pozwala na odblokowywanie sprzętu za pośrednictwem skanu twarzy. Wykorzystano tu wszystkie standardy bezpieczeństwa, jakie powinien spełniać profesjonalny, biznesowy laptop.

Warto również zwrócić uwagę na szeroką funkcjonalność sprzętu. Producent zadbał o dużo przydatnych portów i złącz, takich jak USB 4.0 Typu C czy Audio Combo Jack. Laptopy obsługują również najnowsze technologie łączności bezprzewodowej, czyli Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2. Lenovo ThinkPad Z13 umożliwia także korzystanie z mobilnego internetu za pośrednictwem modułu 4G LTE.
Laptop jest dopracowany w najmniejszych szczegółach. Producent zadbał nawet o brzmienie przez implementację głośników z technologią Dolby Atmos i Dolby Voice AI. Jakość wykonania stoi tutaj na najwyższym poziomie. Charakterystyczne wykończenie z wykorzystaniem skóry idzie w parze z profesjonalnym zastosowaniem laptopów Lenovo ThinkPad Z13.


Sklep ITnes.pl | IT for BUSINESS
jest autoryzowanym partnerem firmy Lenovo

ITnes.pl - GOLD Partner Lenovo

Close