Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Laptopy biznesowe z certyfikatem Intel EVO

Wysłany dnia: Dec 3, 2021 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Poradnik technologiczny
Laptopy biznesowe z certyfikatem Intel EVO

Laptopy z certyfikatem Intel EVO – jakie są ich zalety i kiedy warto wybrać taki sprzęt?

Intel EVO to zupełnie nowy standard laptopów premium wprowadzony z premierą procesorów Intel 11 generacji. Ta klasa jest określana, jako spełniająca oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Producent chce zapewnić jeszcze lepszą produktywność, komfort oraz większe możliwości dla osób, które korzystają z laptopa do profesjonalnej pracy. Czym tak naprawdę jest Intel EVO?

To program mający na celu przystosowanie sprzętu do oczekiwań użytkowników. Konkretnie Intel EVO jest reklamowany wraz z wieloletnimi badaniami – co ma przełożyć się na lepszy efekt. Wymagania uzyskania certyfikatu są bardzo restrykcyjne. Z pewnością zapewnia to naprawdę jakościowe produkty, które będą go posiadać. Laptopy mają być pod każdym względem premium – oznacza to nie tylko dobre parametry i wykonanie, a dosłowną odpowiedź na oczekiwania użytkowników. Co warto wiedzieć o Intel EVO?

Czego można spodziewać się po laptopie z certyfikatem Intel EVO?

Takie oznaczenie ma gwarantować jakość premium pod wieloma względami. Producent przedstawia kilka podstawowych zalet – przede wszystkim dla wymagających użytkowników:


 • Wydajność – laptopy z certyfikatem Intel EVO będą wyposażone w procesory Intel Core 11 generacji oraz zintegrowane układy Intel Iris X, co ma gwarantować nawet 3 razy szybsze edytowanie wideo i zdjęć. Warto tutaj zwrócić uwagę na osiągi takich podzespołów. Pod względem wydajności to zdecydowanie klasa premium.

 • Lepsza jakość obrazu – zintegrowane układy Intel Iris X i dobrej jakości ekrany mają zapewniać świetne wrażenia wizualne, praca także w ten sposób jest wygodniejsza.

 • Połączenia – producent gwarantuje 3 razy szybszy internet bezprzewodowy, dzięki nowej technologii Wi-Fi. To szczególnie istotna cecha dla osób korzystających właśnie z takiej sieci, w przypadku połączenia LAN nic nie ulega zmianom.

 • Work Flow – certyfikat Intel Evo zapewnia do 40% lepszą responsywność. Tutaj największą zaletą jest to, że bezpośrednio wzrasta produktywność.

 • Czas działania na baterii – producent zapewnia o możliwości pracy bez konieczności ładowania przez ponad 9 godzin z ekranem Full HD.

 • Prostota – certyfikat Intel EVO może uzyskać laptop, który posiada złącze Thunderbolt 4, ponieważ charakteryzuje się ono bardzo uniwersalnym zastosowaniem.


Każdy laptop z rodziny Intel EVO będzie więc propozycją premium, głównie dla wymagających. Sprzęt ma zapewniać wysoką wydajność oraz gwarantować komfortową pracę. Producent mówi przede wszystkim o klasie premium, którą po prostu widać. Tworząc laptopy dla twórców, biznesmenów lub innych wymagających użytkowników – muszą one spełniać określone normy. W odpowiedzi na oczekiwania klientów zbierane przez lata powstał program Intel EVO.

Jakie wymogi musi spełniać laptop, by uzyskać certyfikat Intel EVO?

Producent udostępnił restrykcyjne wymogi programu Intel EVO. Laptopy premium muszą posiadać ekran Full HD lub 4K. Dodatkowo ważne będą wszystkie parametry dotyczące kamery, głośników, mikrofonów, portów czy nawet łączności bezprzewodowej. Wymagania Intel EVO są wysokie – laptopy mają jednak prezentować najwyższy poziom, to główne założenie.

Warto zwrócić uwagę na listę poszczególnych wymagań Intel EVO:


 • Intel Wi-Fi 6 (Gig+) 802.11 ax

 • Złącze Thunderbolt 4

 • 256 GB lub więcej wolnego miejsca na dysku SSD

 • 8 GB lub więcej pamięci RAM Dual Channel

 • Bluetooth 5 z Audio Offload

 • 2 lub więcej mikrofony cyfrowe, gdzie stosunek sygnału do szumu wynosi minimum 63 dB (dopasowanie około 1 dB)

 • Technologia Intel Smart Sound oraz precyzyjne strojenie kodeków audio

 • Ciśnienie akustyczne głośników powyżej 78 dB i częstotliwość basów poniżej 353 Hz

 • Kamerka internetowa o rozdzielczości minimum HD oraz 30 FPS

 • Asystent głosowy z WoV


Każdy laptop, który chce uzyskać ten certyfikat musi spełniać powyższe wymagania. Są one bardzo szczegółowe i nie wszystkie urządzenia na rynku, także profesjonalne, będą mogły go otrzymać.

Prócz powyższych kwestii – sprzęt musi oferować oczywiście świetne osiągi. Laptopy zostały przetestowane pod względem działania w wielu aplikacjach użytkowych. Producent wymaga także szybkiego wybudzania (poniżej 1 sekundy) i pojemnej baterii. Wszystko to ma zapewniać komfortową pracę dla nawet najbardziej wymagających.

Certyfikat Intel Evo w praktyce

Sam program nie jest dużą rewolucją w świecie laptopów. Ma on tylko na celu podwyższyć wymogi dla producentów, co ma przełożyć się na lepszą jakość w przyszłości. Na rynku wydano już dość dużo laptopów z certyfikatem Intel EVO. O dziwo nie są to bardzo podobne konfiguracje różniące się jedynie obudową. Producenci starają się udostępniać nowe rozwiązania, które najlepiej pasują do różnych zastosowań.

Intel EVO podniosło standard na rynku laptopów premium. Urządzenia są smukłe, lekkie, a nawet można znaleźć propozycje 2 w 1. Szeroka oferta ma zapewniać dostęp do konkretnego narzędzia, które dla jednej osoby będzie średnim rozwiązaniem, a dla drugiej idealnym laptopem na długie lata.

Certyfikat Intel EVO jest naturalną ewolucją, jeśli chodzi o sprzęt premium. Wymogi muszą być stopniowo zwiększane, by urządzenia były coraz lepsze. Teraz profesjonalny, biznesowy laptop Intel EVO to mobilne, uniwersalne rozwiązanie, które pomoże w wielu dziedzinach.

Close