Korzystając ze strony ITnes.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Close

Monitory LG UltraWide to ergonomia, komfort i wygoda w pracy na obrazie.

Wysłany dnia: Jul 19, 2021 | Autor: ITnes.pl | Kategorie: Poradnik technologiczny
Monitory LG UltraWide to ergonomia, komfort i wygoda w pracy na obrazie.

LG UltraWide, czyli seria monitorów dla wymagających

Monitory LG UltraWide to sprzęt, który został wyposażony w najnowsze technologie, by uzyskać najlepszą jakość obrazu oraz szeroko rozumianą funkcjonalność. Oferują one przede wszystkim ultrapanoramiczne matryce (również zakrzywione). Bardzo duża przestrzeń robocza w połączeniu z topowymi parametrami tworzy ekran, który sprawdzi się przy dowolnym zastosowaniu. Seria LG UltraWide to wygodne rozwiązania nie tylko dla biznesowych użytkowników.

Producent wykorzystał szereg technologii wpływających na komfort. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość matryc - jest wyższa o około 33% w porównaniu do standardowych modeli. Tak duża przestrzeń robocza może być lepiej wykorzystana. Monitory LG UltraWide są również świetną propozycją, która może zastąpić 2 oddzielne ekrany. Wystarczy zdecydować się na jeden ultrapanoramiczny model - dla przykładu LG 34WL85C-B lub LG 35WN75C-B. W ten sposób można obsłużyć kilka programów jednocześnie, pracować na dużych arkuszach, czy też analizować więcej informacji. LG UltraWide to seria kompleksowych rozwiązań biznesowych. Przy standardowym, codziennym użytkowaniu wszystkie zalety również będą zauważalnie wpływać na komfort.Ekran powinien oferować przede wszystkim możliwie najlepszą jakość obrazu. Producent zadbał o to w serii LG UltraWide. Monitory obsługują wysokie rozdzielczości oraz charakteryzują się świetnym odwzorowaniem barw o aż 99-procentowej zgodności z gamą sRGB. Wykorzystano tu również specjalną funkcję HDR 10, przez co możliwe jest odpowiednie przetwarzanie kolorów. Duża matryca z takimi funkcjami, jak w przypadku LG 29WP60G-B, zapewnia świetną jakość niezależnie od zastosowania. Można komfortowo pracować nawet przez długie godziny, ponieważ monitory UltraWide również dbają o wzrok użytkownika. Sprzęt stworzono z myślą o najbardziej wymagających, więc jakość obrazu stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie.

Oczywiście ultrapanoramiczne ekranu muszą być odpowiednio duże. Wielkość matrycy ma duże znaczenie, ponieważ tylko dzięki większym wyświetlaczom można uzyskać dane proporcje - w przypadku monitorów LG UltraWide 21:9. W ofercie producenta znajdują się propozycje zaledwie 24-calowe, ale i modele dla bardziej wymagających o przekątnej nawet ponad 40 cali.


Ultrapanoramiczne ekrany z gamingowym zacięciem

Seria monitorów LG UltraWide powstała z myślą o użytkownikach biznesowych, profesjonalnych twórcach oraz miłośnikach gier wideo. Skupiając się na ostatnim aspekcje - warto zwrócić uwagę na szereg technologii, jakie producent zaimplementował. Podczas rozgrywki bardzo ważne są parametry ekranu oraz dodatkowe funkcje, takie jak AMD FreeSync. Znajdziemy ją na przykład w LG 29WP60G-B. Dzięki temu klatki wyświetlane są synchronizowane z kartą graficzną i powstaje płynny, świetnej jakości obraz, niezależnie od dynamiki sceny.

Monitory z serii UltraWide mają także wiele dodatkowych funkcji, które mogą znacząco wpłynąć na komfort podczas rozgrywki. Niektóre modele, jak na przykład LG 29WP500-B oferują funkcję Dynamic Action Sync. Odpowiada ona za zmniejszenie opóźnienia, co przekłada się na szybsze reakcje gracza. Producent zapewnił także technologię Black Stabilizer. Dzięki niej łatwiej zobaczyć przedmioty, postacie, czy inne szczegóły w ciemności. To szczególnie przydatne przy grach online.

Oczywiście także gamingowe monitory powinny charakteryzować się dobrą jakością obrazu. Seria LG UltraWide w każdym modelu nie idzie na kompromisy. Bez problemu można znaleźć tańsze propozycje, które zwykle są mniejsze oraz oferują niższą rozdzielczość. Topowe rozwiązania, takie jak LG 34BN770-B gwarantują natomiast świetną jakość obrazu oraz szereg funkcjonalności dla graczy, czy użytkowników biznesowych. Taki sprzęt bez problemu wystarczy także do profesjonalnych zastosowań. Ten konkretny model oferuje rozdzielczość QHD oraz 34-calową matrycę IPS (w proporcjach ultrapanoramicznych).


Eleganckie, nowoczesne i funkcjonalne monitory LG UltraWide

Marka LG nie tylko w serii UltraWide oferuje eleganckie, nowoczesne i smukłe monitory, które przypadają do gustu nawet najbardziej wymagającym. Warto wiedzieć, że design ekranu również ma znaczenie. Zbyt duże ramki, czy niestabilna podstawa to bardzo uciążliwe elementy - zwłaszcza gdy przy komputerze spędza się więcej czasu.

Seria LG UltraWide rozwiązuje te problemy. Wykorzystano tu specjalną, cieńszą podstawę, która zapewnia stabilność ekranu oraz umożliwia wygodną regulację kąta nachylenia monitora. Dzięki temu praca może być po prostu bardziej komfortowa. Seria LG UltraWide charakteryzuje się również smukłą, cienką ramką. W ten sposób ekran daje znacznie lepszy efekt. Jest znacznie wygodniejszy dla użytkownika.

Wygodna regulacja monitorów LG UltraWide, ich konstrukcja, parametry i dodatkowe funkcje to największe zalety tego sprzętu. Producent uwzględnił również technologię USB-C w niektórych modelach - przykładową propozycją jest LG 34WN80C-B. Ta funkcja ma wiele zastosowań. Można za pomocą jednego złącza ładować laptopy (do nawet 60 W), przesyłać dane, a nawet wyświetlać obraz. Port jest w pełni kompatybilny z urządzeniami Apple. Nie każdy monitor posiada taką funkcję - to nowo wprowadzana technologia do ekranów LG UltraWide.Sklep ITnes.pl | IT for BUSINESS

jest autoryzowanym partnerem
LG Polska

Close